Skocz do zawartości

Cyberpunk 2077


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Observer napisał:

 

Więc feministka która recenzowała dla Gamespotu:

- użyła craftingu tylko raz

- tylko raz poszła do sklepu w świecie gry

- nie obchodziło ją upgradowanie broni

- tylko raz użyła mantis blade

- nie robiła misji w których pomagasz policji, bo ona nie lubi policji (popiera Black Lives Matter)

- "nie miała czasu" sprawdzić co ma w inventory

- narzeka że broń nie działa jak w Call Of Duty,

- nie ma pojęcia co to Cyberpunk, gra ją odrzuciła negatywnym dystopijnym klimatem, liczyła że cyberpunk jest wesoły

- CDP zgrzeszyło przedstawiając różne mniejszości w nie tylko pozytywny sposób

 

Dała grze 7/10.

 

Honk, honk.

 

 

 

 

 

 

Jak recenzje gier to tylko od niezależnych Youtuberów. Powyższy przykład idealnie to potwierdza.

Odnośnik do komentarza

No to można krytykować recenzję, a nie prawo do niej. Wiele recenzji jest bardzo słabych, merytorycznie czy warsztatowo - niezależnie od gry, ale taki jest też obraz tej branży, pisanie nie jest intratnym zajęciem (coś o tym wiem), ale jest też zajęciem kreatywnym - nawet w recenzjach, zabieranie możliwości wyrażania opinii, również tych absurdalnych, mija się z celem.

I nie, recenzje to nie tylko przewodnik zakupowy, służą również do wyrażenia opinii danej jednostki na temat opisywanej rzeczy.

Bonus:
 

Spoiler

Osobiście spodziewałem się troszkę niższych recenzji na start, bo serio - gra powinna poleżeć jeszcze kilka miesięcy - nie wyobrażacie sobie ile jest w niej bugów, łącznie z krytycznymi

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ale to chyba też nie o to chodzi. Gamespot jeszcze jakiś czas temu uważałem za w miarę RZETELNE źródło.

Pewnie też jak się widzi na wyciąganie oceny na podstawie wniosków z którymi się nie zgadzasz tak po prostu powoduje niechęć także ogólnie do źródła.

Zresztą przecież przy TLOU2 były dymy, bo wszyscy prawie recenzenci piali z zachwytu a okazało się że realnie DLA KOGOŚ ta gra ma mega wady.


No dla dużo ludzi z forumka nie są aż tak istotne.

Ale dla CDPa (i premii za 90% :D) pewnie już tak.

Odnośnik do komentarza

Redakcje oceniają według własnego widzimisie. Ewentualnie producent zaznaczy jak ma być tytuł oceniony. Na GoL przykładowo była recenzja Fify, a z notką, że ocena będzie po pierwszym patchu. Tutaj mamy grę gdzie ewidentnie powinni ocenić po patchu ( skoro już się trzymamy jakichś standardów ), a dostaje ocenę. Oczywiście jestem zdania, że ocenia się grę przed premierą i daję ocenę taką jaka na ten moment zasługuje. Jak działą itp. Dla mnie dawanie 9/10 i 10/10 tak zabugowanej grze ( każdy to podkreśla ) to żart. Ewentualnie wypuścić recenzja chwilę po premierze. Już nie mówiąc o tym, że CDP po takim przekładaniu premier powinno obowiązkowo dostarczyć dobrze działający port. W każdym tytule zdarzają się bugi glicze, ale w akceptowalnym poziomie. Jeśli tutaj są i będą takie problemy po premierowym patchu. To gra powinna zebrać niższe oceny. 

W ostateczności i tak wszystko rozejdzie się o bazowe PS4 i Xone. Jeśli tam gra będzi niegrywalna, to szykuję się niezła jatka.

Edytowane przez Donatello1991
Odnośnik do komentarza

Najgorsza gra pod względem technicznym w jaką grałem na ósmej generacji, to Jedi Fallen(brak audio, klatki, pełno bugów, regularne zawieszki, i to nawet rok po premierze) a mimo wszystko recenzje były całkiem dobre, a coś mam przeczucie, ze tutaj może być jeszcze gorzej.

Sam potrafię dla zayebistych gier pod tym, czy innym względem zignorować mniej istotne dla mnie sprawy, ale takie rzeczy muszą i powinny mieć przełożenie na oceny.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, schabek napisał:

 
LGBETY FEMINISTKI LEWAKI

 

Ty wez juz wdech wydech i policz do 10 bo od dwoch dni cie tak telepie ze juz mam na 112 wykrecone na wypadek jakbys pierdolnal. Na transy i inne teczowe akcje zesraly sie moze dwie redakcje a ty juz napisales o tym 15 postow. W takiej histerii to ty kurwa tej premiery na koncu nie dozyjesz :reggie:

Jak zwykle wychodzi ze znowu najwiekszego pierdolca na punkcie teczy maja prawaczki udajacy regularnych typow bo tylko oni zapluli monitor i wzieli na powaznie zjebane redakcje ktore zanizaja ocene z takich powodow XD

 

Uff, myślałem, że tylko ja mam takie wrażenie, że z każdą chwilą na tym forum observer ma taką sraczkę, że zaraz mu żyłka yebnie. W przypadku The Last of Us II też chodził z cieczką, że gdzieś tam w Seattle jest tęczowe przejście (niech mnie ch,uj xD) I niestety z każdą premierą takie oszołomy odklejone zaczynają przejmować temat i ładować do tematu taki syf, pomijając już sympatie polityczne to w żadną stronę nie powoduje, że takie tematy czyta się przyjemnie bo to jest po prostu odklejone. Embargo zeszło wczoraj, oceny na poziomie 91 na metacritc, premiera za 2 dni i zamiast cieszyść się grą to ludzie chodza i wyszukują słowa trans w recenzjach - to nie jest normalne, zwłaszcza, że na takie szambo został stworzony temat nawet (wysrywy z resetery) i zamiast tam takie gówno wklejać to szambo wybija w głownym temacie. Żadnej merytoryki, chęci poznania tematu tylko jak te małpy w zoo, auuu lewactwo, transy. 

 

 

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, SlimShady napisał:

Najgorsza gra pod względem technicznym w jaką grałem na ósmej generacji, to Jedi Fallen(brak audio, klatki, pełno bugów, regularne zawieszki, i to nawet rok po premierze) a mimo wszystko recenzje były całkiem dobre, a coś mam przeczucie, ze tutaj może być jeszcze gorzej.

Sam potrafię dla zayebistych gier pod tym, czy innym względem zignorować mniej istotne dla mnie sprawy, ale takie rzeczy muszą i powinny mieć przełożenie na oceny.

A były gorsze gry pod tym względem od Fallen Order. Dla mnie najgorsza w tej generacji to Valhalla, słowo honoru. A grałem w Unity od premiery nie mając tylu problemów.

Odnośnik do komentarza

Mniejsza o poglądy tej dziewczyny która recenzowała Cybera dla Gamespotu ale po prostu ktoś tu chyba zapomniał czym jest recenzja gry. Kwestie światopoglądowe i to jak Cyberpunk sobie z nimi poradził to rzecz na jakieś osobne artykuły a od recenzji powinno się wymagać rzetelności. Jeśli na recenzję wpływają poglądy recenzenta do tego stopnia, że mechanika gry, sidequesty i inne elementy zawarte w tytule schodzą na dalszy plan lub są olewane tak jak przez tą panią to jaki jest sens recenzji? Człowiek się zaczyna zastanawiać, jakie są kryteria pracy w takim Gamespocie skoro widocznie nie trzeba się nawet znać na grach.

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Voytec napisał:

Ciekawe czy kurier InPostu się jebnie i dostarczy mi to dzisiaj czy bedą czekać do tej mitycznej minuty po polnocy ze środy na czwartek? :D

 

 

 

Dostaniesz odbiór minutę po północy. 

Gra umieszczona będzie wcześniej, ale dostęp do paczki po północy. Tak było z Ghost of Thusima. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...