Skocz do zawartości

Cyberpunk 2077


Rekomendowane odpowiedzi

Nie uniese tego jak ta gra sie crashuje na ps5, przed chwila znowu. Nie wywalilo mnie tyle razy przez dwie poprzednie generacje co przez 2 dni z cyberbugiem. Niesamowite sranko do ryja konsolarzom. Az zaluje ze nie ogrywam tego za rok w zpatchowanej i nextegnowej wersji bo fabula, kilka pobocznych i losy paru bohaterow bardzo daja rade. No ale mozna dostac jobla, po patchu moze i jest troche lepiej ale dalej sie sypie jebana

20201213121950.thumb.jpg.2a127aa9fee1868019aebdcfdc3387de.jpg

 

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, schabek napisał:

Nie uniese tego jak ta gra sie crashuje na ps5, przed chwila znowu. Nie wywalilo mnie tyle razy przez dwie poprzednie generacje co przez 2 dni z cyberbugiem. Niesamowite sranko do ryja konsolarzom. Az zaluje ze nie ogrywam tego za rok w zpatchowanej i nextegnowej wersji bo fabula, kilka pobocznych i losy paru bohaterow bardzo daja rade. No ale mozna dostac jobla, po patchu moze i jest troche lepiej ale dalej sie sypie jebana

20201213121950.thumb.jpg.2a127aa9fee1868019aebdcfdc3387de.jpg

 

To chyba jakaś przypadłość wstecznej na ps5, bo na xsx gra ani razu przez 8 godz. nie wywaliła do dasha. 

Odnośnik do komentarza

Steam nie uznał mi refundu, bo za długo siedziałem w ustawieniach ("5 hours of playtime", tja...), więc "muszę" grać.

 

No ale jeszcze trochę pokombinowałem w ustawieniach, przebrnąłem przez strasznie bolesny początek, i się jednak wciągnąłem. Na PC, który już kilka lat temu w momencie zakupu nie był z górnej póki gra chodzi na medium średnio w 45fps i wygląda ładnie. Nie zauważyłem spadku poniżej 30, a i żeby spadło poniżej 40 to rzadkość. 60 też się zdarza, w zależności od lokacji, więc jest ok, po początkowym przerażeniu "cinematic 24fps" na defaultowych ustawieniach...

 

No i przyznam, że chyba miałem te szczęście, że nie uświadczyłem póki co jakichś rażących błędów. Parę bugów graficznych, które bardziej mnie rozbawiły, niż przeszkodziły. Raz musiałem wczytać save, bo postać się zablokowała, i tyle. Reszta przytłacza, ale wciąga z czasem. Więcej czasu spędziłem rozprawiając się z przypadkowymi bandziorami, niż pchając fabułę do przodu. Ludzie narzekają, że gra jest ponoć krótka, ale myślę, że się trochę pobawię w 'sandboxa'.

 

Szkoda, że CDP wydał grę na konsole... Nie chcę wywoływać wojenki, ale wersje na "starą" generację powinni odwlec w czasie, bo to one psują grze opinię w pierwszej kolejności. Co prawda lata temu ludzie grali w chrupiące GTA:SA na PS2, czy GTA5, na PS3 i nie mieli problemu ze spadkami poniżej 20 FPS, ale widać czasy się zmieniły... ;) No ale ten plus, że nawet jak ktoś kupił wersję na PS4, to nie dość, że odpali ją na PS5, to jeszcze będzie jakiś upgrade "next genowy" w przyszłości.

 

A tak ogólnie, CDP zrobił dobrą grę, która będzie lepsza za kilka miesięcy/lat. Bo jednak zrobili naprawdę ambitny i rozbudowany tytuł. Może nawet za bardzo. A już na pewno za bardzo go przehajpowali (w sumie nie wiem, czy oni, czy media, nie śledziłem wszystkich newsów, a grę kupiłem spontanicznie). Krytyka jest zasłużona, ale bez skrajności. Na PC jest ok, o ile ktoś nie ma zabytkowego sprzętu. A jeśli ma, to można jeszcze się GeForce Now podobno wesprzeć.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
35 minutes ago, Masorz said:

Cyberpanek spoko gierka, ale nie można się wysikać do sedesu a prysznic się bierze w ubraniach :smutas:

Ogólnie pod względem imersji to nie jest jakaś nowa jakość. Już nie pamiętam które, ale były gry, gdzie można było było skorzystać z toalety (Duke Nukem XD). A w RDR2 kąpiel czyściła też ubrania. Albo interakcja z NPC na mieście, też nie ma nowej jakości. W sensie na początku misji street kida, kiedy pierwszy raz wyszedłem na zewnątrz, wyglądało to obiecująco - robotnicy coś tam do siebie gadają, żebrak prosi o pieniądze, z prostytutką można chwilę pogadać, ale szybko okazało się, że randomy na ulicach to takie same randomy jak w każdej innej grze.

Odnośnik do komentarza

Side questy fajnie uzupełniają główny wątek ale czasami są narracyjnie "do przodu" i gierka dostaje śmiesznych fabularnych wylewów, polecam np. na początku drugiego aktu zamiast robić main questa to porobić kilka pobocznych xd 

A patcha 1.04 jakimś gamechangerem bym nie nazwał, głównie poprawia kilka bekowych glitchy ("Naprawiono błąd, wskutek którego Jackie nie mógł usiedzieć w miejscu w zadaniu Miasto snów. ") chociaż na XSX faktycznie jakoś trochę przyjemniej całość wygląda. 

Ogólnie im dalej tym fajniej się gra, ale chyba po prostu racjonalizuję wypierdolony w błoto hajs :dunno:

Odnośnik do komentarza



Side questy fajnie uzupełniają główny wątek ale czasami są narracyjnie "do przodu" i gierka dostaje śmiesznych fabularnych wylewów, polecam np. na początku drugiego aktu zamiast robić main questa to porobić kilka pobocznych xd 



Tia. Pierwsze 10 minut drugiego aktu i już widać że się nie chciało nic testować. Wystarczy że zjedziesz do garażu po swój wóz i jedno wielkie wtf.
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, eskopado napisał:

Side questy fajnie uzupełniają główny wątek ale czasami są narracyjnie "do przodu" i gierka dostaje śmiesznych fabularnych wylewów, polecam np. na początku drugiego aktu zamiast robić main questa to porobić kilka pobocznych xd 

A patcha 1.04 jakimś gamechangerem bym nie nazwał, głównie poprawia kilka bekowych glitchy ("Naprawiono błąd, wskutek którego Jackie nie mógł usiedzieć w miejscu w zadaniu Miasto snów. ") chociaż na XSX faktycznie jakoś trochę przyjemniej całość wygląda. 

Ogólnie im dalej tym fajniej się gra, ale chyba po prostu racjonalizuję wypierdolony w błoto hajs :dunno:


„Słodka cytryna”

Odnośnik do komentarza
eee jeżeli chodzi o pewne wydarzenie to jest to zamierzone i dotyczy misji pobocznych. Chyba że o coś innego go chodzi :philosoraptor:
Chodzi o to że

tamten wóz limuzyna walnął w mój i wesoło przejechał POD nim. Po czym V ot tak sobie zagadał do Johnnego i gadają jakby byli już kumplami gdzie ostatnia scena jasno pokazuje że traktują się jak zło konieczne jeszcze

no immersja padła na ryj

Odnośnik do komentarza

Ogrom recenzji 9 i 10/10 pokazuje jaki rak toczy całą tą branżę. Nawet na PC wystawienie więcej jak 7/10 to zawodowa kompromitacja wg mnie. To nie jest nawet subiektywna kwestia że coś tam się nie podoba jak w przypadku tlou2. Ok fabuła Tlou2 moze się nie podobać, ale cała reszta tej gry to absolutne top topów. Może ktoś nie lubić kilku mechanik w Rdr2 czy liniowych misji, ale to jest poza tym arcydzieło.
Cp2077 jest z(pipi)any na tyłu płaszczyznach że to naprawdę wydaje się być jakimś chorym trollingiem. Próba zobaczenie ile można odje.bać a i tak dostać oceny powyżej 9

  • Plusik 7
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Polać mu. Tutaj na forum też dużo ludzi nie kapuje różnicy z subjektywnym odbiorem gry a jej obiektywnym stanem. Pisanie że gra jest kupsztylem nie zaprzecza temu iż niektóre osoby i tak mogą się świetnie bawić i dla nich nawet stan techniczny gry nie ma wpływu na to, że daliby grze 9/10. Obiektywnie rzecz biorąc, gra jest gównem obesranym. Gdyby oceniać ją przez pryzmat tego czym jest w dniu obecnym (abstrahując od developera, hypu etc.) to jest to dokładnie 7/10 max.

 

Przehype'owali tą grę ochydnie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...