Skocz do zawartości

Cyberpunk 2077


Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak: najbardziej cyberpunkowa jest tu polityka firmy, bo skyrimowanie w Night City jest porażką na całej linii. Grałem trochę nomadem, trochę korpo i mam wrażenie, że ludzie kompensują sobie wszystkie niedostatki gry ilością cycków na metr kwadratowy. Łażenie w koło Macieju, od punktu do punktu, raz gadanie, raz uciekanie i raz strzelanie - po to są te wszystkie cudaczne mechaniki, które nawet dobrze nie działają? Żeby z nudów momentami sobie przyasasynić? A reklama i hasło reklamowe wypowiadane przez Keanu, aby nie dać się złapać... Ha ha ha. Dajcie mi 5 h, to zrównam Night City z ziemią jak ongiś Mickey Strawberry. 

 

Tymczasem atmosfera skandalu służy podbijaniu hype'u i CD Projekt gra na emocjach, bo przecież tak bardzo chcieli, a czasem... nie wychodzi. Tylko że wygląda na to, że nic tam nie grało na wyższych szczeblach, poza bezkompromisowym wysyłaniem pracowników na 20-godzinne maratony. I fakt, developerzy może i dostali kolosalne premie, ale co z testerami? No, chyba widać. Wcale bym się nie zdziwił, jakby nikt z nich teraz nie chciał się przyznawać, że testuje dla CD Projekt. Bo firma skazała ich na środowiskową kompromitację, wydając jedną z najbardziej zabugowanych gier ever. 

 

Są tacy, którzy twierdzą, że w Cyberpunku jest pierwszy w historii gier dobrze poprowadzony romans, ale znowu nie wiem, w co oni grali i znowu mam podejrzenie graniczące z pewnością, że uwiodła ich uroda dziewczyny, która, uwaga, miała być wątkiem lepszym od Krwawego Barona. W ogóle denerwuje mnie to tanie hipnotyzowanie dupami i cyckami, by sprzedać historię słusznie porównaną przez Archona do filmów klasy B. Wiedźmin dysponował przynajmniej jakimś ciepłem i swojskością, można było poczuć w nim bezpretensjonalność słowiańszczyzny. Tutaj jest trochę jakby twórcy chcieli przypochlebić się nowej fali kultury rave'u i sprzedali wyobrażenie o niej sprzed 10-ciu lat, kiedy wszyscy słuchali Prodigy. 

 

Wychodzi na to, że przerost formy nad treścią został okupiony nadwyżką crunchu i marketingu. Gra to wszystko odzwierciedla. Mnóstwo głupotek, kiedy jej podstawowe założenia leżą. Cyberpunk2077 nie umie się zdecydować nawet, czy chce być Skyrimem, GTA czy Borderlandsem, bo wygląda to tak, jakby nad zespołem grafików i developerów stał jakiś wredny gestapowiec, który krzyczałby: widzieliście GTA? To ma być lepsze niż GTA. Widzieliście Skyrim? To ma być lepsze niż Skyrim. A Borderlands? Ci to w ogóle powinni nam stopy całować. 

 

Jedyna nadzieja w tym, że historia CD Projektu zakończy ów dekadencki rozdział w historii gier video, kiedy to sprzedawano wyobrażenie o grze i propagandę jej rzekomego sukcesu. Widać, że dopakowane sandboksy pełne zbędnych mechanik się powoli nudzą. Tak jak mówiłem - żadnego z nich już nie kupię. Wyrosłem. Jeśli się mylę i zrobią nawet z Devil May Cry sandbox, to wtedy już w ogóle przestanę grać w nowe gry. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ja dzisiaj porobilem sobie inne zakonczenia i wychodzi ze za pierwszym razem trafilem najgorzej chociaz i tak jakies tam emocje byly.
 

Jak ktos chce najlepsze zakonczenie z fajna akcja i piekna, satysfakcjonujaca koncowka to polecam na ostatnia misje wybrac sie z

Spoiler

Panam i ekipa :banderas:


W ogole moze niech cdpr zacznie robic korytarzyki jak ND bo opowiadanie historii najlepiej im wychodzic :sapek:

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, PiPoLiNiO napisał:
7 godzin temu, benito82pl napisał:
Series x quality Mode puszki
55c71565-35d8-464e-884a-7a6d5b48d4e2.thumb.png.e1d645ccd84675caa439f3d0bc566f29.png

Nooo, puszki poprawione. Jest progres. Dzięki. Jeszcze tona bugów mechaniki i można grać.

Co wy z tymi puszkami, złomiarze jacyś czy co? 

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, Dave Czezky napisał:

Chcialbym podziekowac cd projektowi za NAJCHUYOWSZA akcje jaka w zyciu widzialem. Ludzie chca zebysmy oddali im hajs, a oni zatrzymaja gre :)

Generalnie cd projekt widzi to tak: najlepiej atakujcie w pierwszej kolejnosci sklepy (oczywiscie cd projekt dobrze wie, ze zwrotow rozpakowanych gier nie ma), ale my pieniedzy nikomu nie oddamy :)

BOGU DUCHA WINNY CD PROJEKT RED

 

Czy chooyowy sklep i więcej u Was nie kupię już było grane? Czy Redzi zwrócą Ci utratę klienta? Hmmm

Odnośnik do komentarza
On 12/11/2020 at 11:46 AM, Czoperrr said:

Wczoraj kupiłem przy 369 i dzisiaj dokupiłem przy 330 w sumie za 6 kafli, myślę że cena 400 do osiągnięcia w niedługim czasie. 450 było trochę przesadzone, współczuje tym co kupili na szczycie.

Czyli jesteś 1.200 pln w plecy. Jak na jeden tydzień,  to jest jakiś wyczyn ;)

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, MatekDM napisał:

Pograłem ponad 10h, mam sam początek drugiego aktu.

Robię mnóstwo zadań pobocznych, biegam po świecie i bawię się nim. Gram w wersję PC, jedyną słuszną.

Dla mnie do tej pory jest fenomenalnie. Jakieś błędy zdarzały się na początku, teraz ich nie dostrzegam. Nie gram w to jak w GTA, nie przeszkadzają mi samochody jeżdżące po szynach czy zachowania policji, bo skupiam się na questach, historiach i na fabule - de facto tym do czego stworzone jest RPG. Tutaj niektórzy mają chyba przekonanie, że to takie "polskie GTA", a te gry cholernie dużo różni.

 

Jasne, technicznie jest słabo, dali ciała, będą to teraz patchować. Wiedźmin 3 jak wyszedł w wersji 1.00 to też był niegrywalny za specjalnie. Ostatecznie skończył z patchem 1.32 na PC i 1.36 na konsolach. Cyberpunk też będzie ich tyle mieć, więc dla każdego z malkontentów - zagrajcie w te grę za 2 lata, jak wyjdzie Game of the Year Edition czy coś podobnego.

 

Jeśli ta gra będzie tak dobra pod względem kreacji świata, historii i fabuły jak do tej pory, to będzie 11/10.

Tutaj to nie chodzi o malkontentów tylko ludzi co mają 15 fps, game of the Year edition 20 fps anniversary. 

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, Dave Czezky napisał:

Chcialbym podziekowac cd projektowi za NAJCHUYOWSZA akcje jaka w zyciu widzialem. Ludzie chca zebysmy oddali im hajs, a oni zatrzymaja gre :)

Generalnie cd projekt widzi to tak: najlepiej atakujcie w pierwszej kolejnosci sklepy (oczywiscie cd projekt dobrze wie, ze zwrotow rozpakowanych gier nie ma), ale my pieniedzy nikomu nie oddamy :)

BOGU DUCHA WINNY CD PROJEKT RED

 

Teraz to mnie serio wku.rwili.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Szymek napisał:

Czy chooyowy sklep i więcej u Was nie kupię już było grane? Czy Redzi zwrócą Ci utratę klienta? Hmmm

Najgorsze jest to, ze podobno markety sie dogadaly i cdp od nich przyjmie zwroty. Tyle lat budowania marki i chuy, w jednej chwili zaorani.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Dave Czezky napisał:

Najgorsze jest to, ze podobno markety sie dogadaly i cdp od nich przyjmie zwroty. Tyle lat budowania marki i chuy, w jednej chwili zaorani.

Hmmm z tego co piszesz to brzmi też, że to nie są jednostkowe przypadki.

 

Kumpel który wziął na xone mówił że zostawia i na wiosnę kupi xsx. :D

Edytowane przez Basior
.
Odnośnik do komentarza

Dobra, pograłem chwilkę po  rozpoczęciu aktu 2.

 

Definitywnie sobie odpuszczam ten emejzin expiriens aż nie połatają tego porządnie albo wydadzą na ps5 i kupię.

Myślę sobie: przejadę się po mieście, zobacze co i jak. Ukradłem furę co wygląda jak Fiero i se jadę, ok. Widoku zmienić nie moge bo nie i chuj, jakaś baba do mnie dzwoni to odebrać nie mogę przez kilka sekund. Radio zmienić? to se poczekaj aż załadujemy interfejs. Ogólnie 30 sekund roboty. Przy okazji zesraua się minimapka. Zobaczyłem jakąś fajną furę to ją ukradłem. Widok znowu ze środka, zmienić nie mogę. Poperdala to tak szybko że przycieło i skasowałem jakiś przystanek czy coś. W około ludki z ery PSone...

 

Nie no pierdziele taką parodię gry. 

Wydałem tylko 40 euro a i tak czuję się wydymany na co najmniej 30.

 

 

 

Edytowane przez qraq_pk
Odnośnik do komentarza

Na początku myślałem, że to takie czcze gadanie, na PS5 gra crashuje co dwie godziny grania, znikający outfit, zostające w drzwiach bronie czy bugi z zabiciem przeciwników, którym nie ubywa HP. Historia fajna ale nasrane tego wszystkiego.... Wiedźmin to był przy tym wzorową gierką.

Edytowane przez addhoc
Odnośnik do komentarza

No dobra. Szydera z CDP zasłużona w pełni. Ale trzeba obiektywnie przyznać, że poza durnym ai przeciwników, przechodniów i samochodów oraz bugów wszelkiego rodzaju, to pod każdym innym względem cyberpunk robi zbiorowy gwałt na rockstar z jego gta. I jak ktoś nie będzie chciał w to grać jak w gta, czyli nie robić rozróby na ulicy i uciekać przed policją to po załataniu to bedzie goty 2021. Kto ma im ten tytuł zabrać? Assasins Creed: Frozen Wilds? Halo Infinite?

  • Lubię! 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza

 

8 minut temu, p406 napisał:

No dobra. Szydera z CDP zasłużona w pełni. Ale trzeba obiektywnie przyznać, że poza durnym ai przeciwników, przechodniów i samochodów oraz bugów wszelkiego rodzaju, to pod każdym innym względem cyberpunk robi zbiorowy gwałt na rockstar z jego gta. I jak ktoś nie będzie chciał w to grać jak w gta, czyli nie robić rozróby na ulicy i uciekać przed policją to po załataniu to bedzie goty 2021. Kto ma im ten tytuł zabrać? Assasins Creed: Frozen Wilds? Halo Infinite?

Nie chcę Cie martwić, ale w 2021 pewnie Sony wygra GOTY po raz n-ty albo z Gow2 albo z Horizonem, tylko Wiedzmin 3 i Zelda w ostatnich 10 latach cos dla siebie wzięły (nawet Rockstar nie dal rady z GTA V i RDR2), gry od Sony są po prostu zajebiscie uwielbiane przez fanów i recenzentów i zawsze dorobione od premiery:).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...