Skocz do zawartości

Cyberpunk 2077


Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, .:marioo:. napisał:

Jeszcze kilka dni temu Cd Projekt Red stali w świadomości graczy na tej samej półce co Rockstar czy Naughty Dog. Mieli nawet aspirację być wyżej, gdyby tylko ich najnowsza gra była co najmniej bardzo dobra. Kilka dni minęło i CDP Red stoi teraz na niżej od Bethsedy czy innych studiów które w przeszłości dały du.py. Stoi niżej bo dali du.py po całości. Z fajnego studia które dało nam jedną z najlepszych gier ever czyli Wieśka Trzeciego, zafundowali ludziom gejmingowe kłamstwo ostatnich kilkudziesięciu lat. Ja osobiście nie pamiętaj takiej premiery gry , która była tak wyczekiwana a tak zawiodła po całości.

Sam osobiście chciałem lecieć w czwartek i kupić Cyberpunka , coś mi jednak instynkt mówił by poczekać na pierwsze gameplaye w sieci ze starych konsol. To był szok. 

Firma sama sobie strzeliła nawet nie w stopę ale od razu strzeliła sobie w łeb, wypuszczając na rynek taki produkt a wcześniej kłamiąc ludzi ze wszystko jest ok czy chowając wersję  ze starszych konsol jak najdalej od wszystkiego. Szkoda trochę bo to polski team, jednak tutaj sami są sobie niestety winni.

 

Brawura i przekonanie o byciem pępkiem świata - takie trochę polaczkowe :pechowiec:

Szkoda ludzi, szkoda marki, szkoda hype'u. Chyba przedobrzyli chcąc zrobić coś co nie miało prawa się udać. Ale nie posypali głowy popiołem tylko pompowali balon do granic możliwości. "My kur.wa nie damy rady? Myyyy?!?". Pewno za jakiś czas gra stanie się w większości grywalna, ale smrodu nie zniweluje. I przy takim Wieśku 4 ludzie będą już z większą rezerwą podchodzić, o ile w ogóle powstanie :reggie:

Odnośnik do komentarza

Co do tego całego zachowania studia to tragedia. Dobrze wiedzieli, że wersje na podstawowe konsole to gunwo, a i tak to wydali. Jeszcze to blokowanie materiałów do recki, no gurwa... Teraz wielki pikaczu, że no jednak mogli coś tam pokazać. Czekałem na tę grę jak na mesjasza, nie powiem, na PS5 bawię się przyzwoicie i cały czas syndrom "coś tam sobie zrobię". Ale już mi się UI zabugowało i cały czas mam jakieś debilne wskazówki przycisków ze skanera no i regularnie wywala co jakiś czas grę. O zyebanych kolizjach tekstur nawet nie wspominam.

Cholernie mnie ciekawi obecna sytuacja w studio i jakie były realia. Bo to, że "cały zespół świetnie się bawi" to chyba chodziło o to, że przy piwku w studyjnym barku. Tego balasa nikt nie testował porządnie, no bo jak na typowego januszexa przystało, na uja marnować hajs na testy, ludzie sami to zrobią i jeszcze zapłacą. Pewnie typowy beton w zarządzie, jak to w większości polskich firm bywa. Niech zbierają teraz baty.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, GSPdibbler napisał:

No ja nie wiem co by ludzie chcieli żeby każdy przechodzień miał questa?

 

Tak jest w Watchdogs Legion xD Mimo ze odpuściłem po kilku bezplciowych misjach grając losowym klonem, to jednak spacerek po Londynie dużo bardziej działał mi na wyobraźnię. W CP2077 mam wrażenie, że to wszystko to tylko wydmuszka, a NPC i auta to tylko poruszające się po sznurku drony wypełniające sztuczną scenę.

 

AI nie istnieje. Wysiadam z auta po briefingu od Dexa, staje mu przed maską i spodziewalbym sie chociaż klaksonu, albo jednej linijki typu "zejdź mi z drogi". To nie, kierowca z kamienną mina pcha się na mnie odbijając co chwila zderzakiem, w końcu az tym potrącaniem wepchnął mnie na dach i tak sobie jechałem na gapę. Pewnie podobne technikalia były juz w Nomad Soul na Dreamcasta.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Gra się bardzo dobrze, policja po prostu ma złe wszczepy, a AI im sie zepsuło bo za dużo "nanomachines", takie myślenie zwiększa immersje :). Ja traktuje tą grę jako Fallouta 4 w mieście i ze świetnymi questami, ta gra się broni. Naprawdę warto dac jej szanse (oczywiście tylko na PC z modem performance overhaul bo to jak Redzi zgwałcili optymalizacje nawet mocarnych pctów to jest grzech nad grzechami, nie wiem na czym oni nagrywali swoje gameplaye, chyba na kompie z Nasa xD). 

Odnośnik do komentarza

@KrYcHu_89 nie denerwuj nas console peasantów :< 

 

prawdę mówiać miałem już kilka momentów pod tytułem "a jebać te grę fpisdu"

 

1. akt1 główna misja, dosyć ważna, i postanowiłem ją ninjować po cichu - i co? mój pomocnik npc wykryty przez ścianę przez wroga ; dwa razy pod rząd

2. akt1 bossfight, poważny boss, niepoważna walka bo zablokował się w skrzynce = łatwy kill. litościwie go wyswobodziłem...takie są czelendże w tej grze...

3. jakiś sidequest z panią policjantką, pani policjant dostała kilka headshotów, wycofałem się z miejsca walki, wracam - typiara patrzy przez okno jakby nigdy nic

 

zepsuty odbiór gry to mało powiedziane

 

serio gram w to dla storki i Keanu bo te dwie rzeczy od końca aktu 1 i dalej+, dają radę i to bardzo mocno. ale zamiar jest taki że chcę to skończyć i zapomnieć :facepalm:

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj natrafilem na bossa w glownej misji fabularnej gdzie musialem zmniejszyc poziom trudnosci, gram na hardzie i to jest niewykonalne zabic go w 15 fpsach na tak malym obszarze, to jest jakis zart. W ogole nagle po dojsciu do pewnego momentu mam pusty quest log w miejscu gdzie sa questy glowne, boje sie ze to bug i wszystko poszlo sie jebac. No chyba ze nagle ktos zadzwoni za jakis czas jak bede robil poboczne.

Odnośnik do komentarza

Wątek z Panam. :fsg:

 

W takich właśnie momentach ta gra wyraźnie błyszczy. I dawno już nie miałem tak, że przez kilka dni nabiłem około 30 godzin.

Właściwie największa frustracja wynika głównie z optymalizacji, choć i tutaj reddit i inne miejsca znalazły rozwiązanie dzięki czemu jest znacznie płynniej. 

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Bigby napisał:

Wątek z Panam. :fsg:

 

W takich właśnie momentach ta gra wyraźnie błyszczy. I dawno już nie miałem tak, że przez kilka dni nabiłem około 30 godzin.

Właściwie największa frustracja wynika głównie z optymalizacji, choć i tutaj reddit i inne miejsca znalazły rozwiązanie dzięki czemu jest znacznie płynniej. 

Świetna jest i ona i wątek.

 

 

59F268C8-24A7-4122-A723-DD17BF7E9FF7.png

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...