Skocz do zawartości

Cyberpunk 2077


Rekomendowane odpowiedzi

@Figuś

 

A to może. Choć przypominam jak mało szczęśliwie skończyła się historia gdy Redzi wzięli zewnętrzą firmę do zrobienia portu pierwszego Wieśka na konsole. Oby tym razem wzięli kogoś porządnego. ;)

 

Edit: To jak Saber to chyba będzie spoko, skoro ogarnęli porządnie tę wersję Switchową.

Edytowane przez Cedric
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Cedric napisał:

I jakby tego było mało to jeszcze na ResetErze się burzą, że CDPR nie przeprosił za transgenderowe/mniejszościowe przewinienia wskazywane przez różne internetowe periodyki w swoich recenzjach.

Klepią ich w każdej strony:banderas: 

Największy minus, że next-genowa wersja się pewnie jeszcze bardziej opóźni, podobnie jak zapowiedziana już kiedyś next-genowa łatka dla Wiedźmina. 

Z tą nextgenową wersją, to raczej bym się nie napalał nawet jak wyjdzie, to nie wiadomo co. Ostatni wywiad, który Warga robił z kimś z CDP, to na to pytanie odpowiedział prawie, że wymijająco, tak jakby był zaskoczony.

Edytowane przez Donatello1991
Odnośnik do komentarza
37 minutes ago, aph said:

Gta celuje w innego klienta niż RDR. Kropka.

Tak, w amerykańskich nastolatków. A CP momentami pokazuje, jak zajebisty jest potencjał na grę w wielkim mieście w poważniejszych klimatach. I na ten moment pozostaje mi tylko ten zbugowany szrot, który jednak momentami klimatem bije wszystko co do tej pory wyszło. Czy znajdzie się jakiś "kompetentny" dev co się skusi na zrobienie dobrze takiej gry? Kto ma potencjał, żeby zrobić to jak trzeba?

Edytowane przez p406
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, p406 napisał:

Tak, w amerykańskich nastolatków. A CP momentami pokazuje, jak zajebisty jest potencjał na grę w wielkim mieście w poważniejszych klimatach. I na ten moment pozostaje mi tylko ten zbugowany szrot, który jednak momentami klimatem bije wszystko co do tej pory wyszło. Czy znajdzie się jakiś "kompetentny" dev co się skusi na zrobienie dobrze takiej gry? Kto ma potencjał, żeby zrobić to jak trzeba?

 

Chyba nawet Bethesda miała by lepiej dopracowany produkt, albo przynajmniej nie siliła się na próby bycia grą do wszystkiego a tak naprawdę do niczego. 

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, LukeSpidey napisał:

Myślę, że te rzeczy są w stanie dodać. Prawdziwe pytanie brzmi jak bardzo są wstanie naprawić tą grę na PS4 i XOne?

Musieli by uprościć gameplay i przebudować wiele questów pod te konsole. I pewnie taki jest plan biorąc pod uwagę timeline łatek do gry.

 

Nie przeskoczą na pewno w żaden sposób CPU - pamiętacie AC Unity, które także miało ogromny problem w wydajnością? Tam także było od cholery NPC i procesory XO/PS4 tego nie ogarniały.

 

Tylko problemy graficzne czy z wydajnością da się przeżyć. Najgorsze są problemy z kolizjami, z fizyką czy samymi questami. Tu jest największy dramat i tego wiele osób nie może wybaczyć. Mimo wszystko nie sądzę by cała ta sytuacja wprowadziła CDP w jakiekolwiek problemy finansowe, w najgorszym przypadku zarobią trochę mniej niż zakładali. Wydali to w najlepszym możliwym komercyjnym okresie. Mnóstwo kopii gier pójdzie na prezenty świąteczne, tego już zwroty wprowadzone przez CDP nie obejmą.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Rudiok napisał:

 

Chyba nawet Bethesda miała by lepiej dopracowany produkt, albo przynajmniej nie siliła się na próby bycia grą do wszystkiego a tak naprawdę do niczego. 

Może i na premierę mieli, ale taki Skyrim do dziś jest dziurawy jak ser, grałem w tym roku w wersje na PS4 i wiele questow nie mogłem ruszyć przez bugi. Tu raczej w ciemno można założyć że w pół roku (xD) to załatają.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, XM. napisał:

Może i na premierę mieli, ale taki Skyrim do dziś jest dziurawy jak ser, grałem w tym roku w wersje na PS4 i wiele questow nie mogłem ruszyć przez bugi. Tu raczej w ciemno można założyć że w pół roku (xD) to załatają.

 

Jeśli się nie wykrzaczą przez tyle zwrotów i potencjalne kary od Sony to może za rok zapewnią w końcu wart złotówek produkt. 

 

Ja tam w Skyrimie nie uświadczyłem takiej ilości i takich bugów co C2077 a grałem na PS3 :pechowiec:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Od części drugiej wieśmaka gry CDProject kupuję na premierę. Tym razem miało być podobnie aczkolwiek brak recenzji na bieda konsole zapalił ostrzegawczą lampkę i poczekałem na reakcje forumka. Opinie były podzielone, konsolowcy płakali, pc master race byli oczarowani. Jako posiadacz sredniego kompa (rx 480 i i 5 8400) postanowiłem sam sie przekonać ,bo nie powiem wszystkie wiesławy to dla mnie przeokrutne sztosiwa, a trójeczka to mokry sen fana :sapek:, to cyber tez pewnie dostarczy. Przyznam sie ze gre :pirate: bojąc się wtopy pieniężnej, więc gram na patchu 1.3.  Pobrałem, zainstalowalem i odpaliłem. Na moim kompie na ustawieniach wszystko na srednie, a szcegółowość obiektów na wysokie gra trzyma od 35 do 50 klatek, bez spadków poniżej 30. Przyzwyczajony do grania na bieda ps4 do 30 klateczek gra mi się komfortowo. I tu zaczniemy od peanów na cześć gry. To wygląda kurwa obłędnie na monitorze 22" i full HD. Ja nie wiem jak ta gra może wyglądać na full ustawieniach, to najpiękniejszy open world jaki widziałem w grach. Miasto to obłęd, w miejscówkach fabularnych  pełno fajnych detali, przedmiotów ostrych jak żyleta. Miasto żyje, dużo ludzi na ulicach, na pc mozna to sobie ustawić i o dziwo nie wpływa to na ilość klatek. I nie jest to atak klonów, ile oni modeli przygotowali to głowa mała. A to że ktoś uchwycił tych samych i wstawił screena nie oddaje rzeczywistego faktu.

Ludzie się sadzą że miasto i ludzie mało interaktywni, a w jakiej grze z otwartym swiatem jest większa interakcja? No może RDR2. No ja nie wiem co by ludzie chcieli żeby każdy przechodzień miał questa? Jesli gramy jak w normalną gre, nie jak w piaskownice to miasto dostarcza w każdym calu. Fabułą jak na razie porwała, a klimat to coś niewyobrażalnego, Redzi znowu to zrobili. Ta mimika, reżyseria, ciekawe postacie. Na co oni się porwali, ja chyba trochę rozumiem czemu nie doszlifowali bo to jest OGROM, co oczywiście ich nie usprawiedliwia. Bugi miałem jakieś nieistotne i jeden blokujący popchniecie fabuły, wczytanie sejwa pomogło.

Ktos tam jeszcze pierdział że za dużo do zbierania. No ja akurat lubię czytać różne notatki itp. pierdółki pogłębiające lore. A śmieci nikt nikomu nie każe zbierać, nie rozumiem tego zarzutu.

Co do walki to taka średnia, ale może z racji tego ze przechodzę bardziej po cichaczu to za dużo nie obadałem tej walki.

JAk odpaliłem to dopiero po paru godzinach przerwa i już myślę co będę robił znowu w grze. Jeśli dalej jest tak samo dobrze albo i lepiej to wybaczam im tę wtopę, bo jeśli połatają to będzie perełka (wiem robię laskę Redom itd.) Na kompie polecam, nawet na sredniaczku i lecę zatopić się w ten kolorowy, a zarazem brudny świat.

Odnośnik do komentarza

Odnośnie HDR to kilka porad:

- wejść na rtings, sprawdzić ile posiadany TV ma maksymalne podświetlenie i taką wartość ustawić w ustawieniach hdr opcja lewa górna 

- opcja druga dolna, tu jest większy problem, ogólnie im niżej to obraz traci na kontraście i podświetleniu jasnych punktów, im wyżej tym obraz staje się bardziej kontrastowy (łatwo prześwietlić całość i uwarzyć juz to mityczne "mleko" ;) )

- opcja prawa na 100. 

 

Niestety to nie wszystko,  bo jeśli mleko mimo bawienia się ustawieniami hdr wciąż występuje, wtedy trzeba pobawić się jeszcze pilotem i ustawieniami podświetlenia, jasności i kontrastu (mozna tez zwiększyć kolor, bo hdr ma tendencje do zbyt dużego redukowania nasycenia kolorów).

 

Wiem, że nie każdemu chce tak się bawić, ale efekty są zadowalające, co można zobaczyć po moich screenach, które wszystkie są z hdr on.

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

W marcu na konsole wychodzi Disco Elysium, które pewnie nie będzie kosztować więcej niż 160 zł. 

Można by zrobić happening typu specjalne wydanie dla ekipy CDP, jako steelbook opatrzony napisem "jak się robi oryginalne rpg, poruszające ważne tematy, nie kradnąc milionów". Albo "ta gra ma wszystko, co obiecywaliście i, na dodatek... działa!".

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...