Skocz do zawartości

Cyberpunk 2077


Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, tjery napisał:

Odnośnie HDR to kilka porad:

- wejść na rtings, sprawdzić ile posiadany TV ma maksymalne podświetlenie i taką wartość ustawić w ustawieniach hdr opcja lewa górna 

- opcja druga dolna, tu jest większy problem, ogólnie im niżej to obraz traci na kontraście i podświetleniu jasnych punktów, im wyżej tym obraz staje się bardziej kontrastowy (łatwo prześwietlić całość i uwarzyć juz to mityczne "mleko" ;) )

- opcja prawa na 100. 

 

Niestety to nie wszystko,  bo jeśli mleko mimo bawienia się ustawieniami hdr wciąż występuje, wtedy trzeba pobawić się jeszcze pilotem i ustawieniami podświetlenia, jasności i kontrastu (mozna tez zwiększyć kolor, bo hdr ma tendencje do zbyt dużego redukowania nasycenia kolorów).

 

Wiem, że nie każdemu chce tak się bawić, ale efekty są zadowalające, co można zobaczyć po moich screenach, które wszystkie są z hdr on.

ja czytajacy to na moim samusngu hd ready 

374.png

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Odnośnie HDR to kilka porad:
- wejść na rtings, sprawdzić ile posiadany TV ma maksymalne podświetlenie i taką wartość ustawić w ustawieniach hdr opcja lewa górna 
- opcja druga dolna, tu jest większy problem, ogólnie im niżej to obraz traci na kontraście i podświetleniu jasnych punktów, im wyżej tym obraz staje się bardziej kontrastowy (łatwo prześwietlić całość i uwarzyć juz to mityczne "mleko" )
- opcja prawa na 100. 
 
Niestety to nie wszystko,  bo jeśli mleko mimo bawienia się ustawieniami hdr wciąż występuje, wtedy trzeba pobawić się jeszcze pilotem i ustawieniami podświetlenia, jasności i kontrastu (mozna tez zwiększyć kolor, bo hdr ma tendencje do zbyt dużego redukowania nasycenia kolorów).
 
Wiem, że nie każdemu chce tak się bawić, ale efekty są zadowalające, co można zobaczyć po moich screenach, które wszystkie są z hdr on.
Gościu robisz z siebie jakiegoś guru HDR, a tak na prawdę nie masz o tym zielonego pojęcia. Już YouTubowy chińczyk z HDTV Test wyjaśnił, że HDR jest z(pipi)any, używając odpowiednich narzędzi pomiarowych, a ty dalej brniesz w zaparte. Daj już spokój i tak nikt cię nie słucha więc pałuj się tam dalej to tego swojego HDRu i jak to piszesz, hehe TOPOWEGO telewizora. Jak dla Ciebie HDR w tej grze jest ok i to tylko kwestia ustawień telewizora to jesteś po prostu ślepy.
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
Teraz, WisnieR napisał:
13 minut temu, tjery napisał:
Odnośnie HDR to kilka porad:
- wejść na rtings, sprawdzić ile posiadany TV ma maksymalne podświetlenie i taką wartość ustawić w ustawieniach hdr opcja lewa górna 
- opcja druga dolna, tu jest większy problem, ogólnie im niżej to obraz traci na kontraście i podświetleniu jasnych punktów, im wyżej tym obraz staje się bardziej kontrastowy (łatwo prześwietlić całość i uwarzyć juz to mityczne "mleko" emoji6.png )
- opcja prawa na 100. 
 
Niestety to nie wszystko,  bo jeśli mleko mimo bawienia się ustawieniami hdr wciąż występuje, wtedy trzeba pobawić się jeszcze pilotem i ustawieniami podświetlenia, jasności i kontrastu (mozna tez zwiększyć kolor, bo hdr ma tendencje do zbyt dużego redukowania nasycenia kolorów).
 
Wiem, że nie każdemu chce tak się bawić, ale efekty są zadowalające, co można zobaczyć po moich screenach, które wszystkie są z hdr on.

Pokaż więcej  

Gościu robisz z siebie jakiegoś guru HDR, a tak na prawdę nie masz o tym zielonego pojęcia. Już YouTubowy chińczyk z HDTV Test wyjaśnił, że HDR jest z(pipi)any, używając dog ego odpowiednich narzędzi pomiarowych, a ty dalej brniesz w zaparte. Daj już spokój i tak nikt cię nie słucha więc pałuj się tam dalej to tego swojego HDRu i jak to piszesz, hehe TOPOWEGO telewizora. Jak dla Ciebie HDR w tej grze jest ok i to tylko kwestia ustawień telewizora to jesteś po prostu ślepy.

 

Nie mówię, że jest ok, bo jakby byl ok nie wymagal by takich kombinacji. 

Chodzi mi tylko o to, ze da radę coś z tego wycisnac, spokojnie, juz nie będę poruszał tego tematu ;)

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Rudiok napisał:

 

Jeśli się nie wykrzaczą przez tyle zwrotów i potencjalne kary od Sony to może za rok zapewnią w końcu wart złotówek produkt. 

 

Ja tam w Skyrimie nie uświadczyłem takiej ilości i takich bugów co C2077 a grałem na PS3 :pechowiec:

Nie no nie katastrofizujmy. Kary od Sony to chyba nierealne- przecież Oni dopuścili ten produkt do sprzedaży na swoją konsole więc byli świadomi tego działania. 

Ja tam psów wieszać nie będę nad twórcami bo moga jeszcze te grę wybronic pachami i dlc. I w sumie mimo wkurwienia jak się gra na wiele chujowych rzeczy to dam im szansę bo W3 z dlc to najlepsza gra ever dla mnie więc po prostu przejdę, sprzedam i jak będzie git za rok/dwa to kupię wersje GOTY i tyle.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, KrYcHu_89 napisał:

Hahaha, powinni rozdzielić pc i konsole tak jak na meta, ale trzeba przyznac, ze to historycznie najwieksza różnica pc vs konsole i Redzi po prostu oszukali konsolowcow. Dno Panowie xD.

Ciekawe czy Techland z Dying Light 2 odjebie podobną maniane z konsolami... tyle przegrać przez 11 letni sprzęt xD. 

Moze przynajmniej Techland zrobi gre na ps5 zamiast wstecznej kompatybilności xD.


Z jednym Dying Light tak zrobili i była to świetna decyzja, żeby się odciąć od starych sprzętów, więc tu sytuacja sie może powtórzyć (a nawet musi, bo jakoś nie widze tej gry na starej generacji).
Inna sprawa, że Techland to chyba obecnie nie istnieje za bardzo, bo tam mają taki burdel z managementem i ogolnie z tym projektem, że kij wie, czy to w ogóle kiedykolwiek ujrzy śiwatło dzienne.
 

1 godzinę temu, Rudiok napisał:

Chyba nawet Bethesda miała by lepiej dopracowany produkt, albo przynajmniej nie siliła się na próby bycia grą do wszystkiego a tak naprawdę do niczego. 


Coś w tym jest, dzięki temu ten wstęp z podłożonym głosem Todda Howarda tak dobrze tutaj pasuje:
 

 

Odnośnik do komentarza

Tak po ponad 10 godz. to ta gierka na xsx to 8/10. Zjebany hdr, brak lepszej optymalizacji, dosyć słabe misje poboczne, jakiś dużych błędów na szczęście na razie brak. Ok wiem, że możesz zablokować ruch czy AI w mieście nie istnieje ale w misjach mi to nie przeszkadza. Btw dzisiaj na YouTube oglądałem jakiś filmik gdzie ktoś sprawdzał czy da się wykoleić pociąg w gta 5 ustawiając np. 20 czołgów na jego drodze. Na plus główny wątek, na razie ciekawie prowadzony i różnorodny. Zaczynałem na trybie performance ale ostatnio zmieniłem na quality i grafa wyraźnie ostrzejsza, a jakoś na razie cisnę w tych 30 fps, w sumie zdecydowaną większość na last genach tak grałem więc to jakoś przeboleje, może później zmienię. Po przejściu pewnie wrócę dopiero z jakimś większym patchem i dużymi dlc. 

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, MaZZeo napisał:

W jaki sposób wyłączacie HDR i czy rzeczywiście wtedy wygląda lepiej? Mówię konkretnie o Xboxie, trzeba HDR wyłączyć z poziomu konsoli bo w samej grze takiej opcji chyba nie ma, czy się mylę?

Tak w ustawieniach obrazu można wyłączyć. 

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, Wredny napisał:


Z jednym Dying Light tak zrobili i była to świetna decyzja, żeby się odciąć od starych sprzętów, więc tu sytuacja sie może powtórzyć (a nawet musi, bo jakoś nie widze tej gry na starej generacji).
Inna sprawa, że Techland to chyba obecnie nie istnieje za bardzo, bo tam mają taki burdel z managementem i ogolnie z tym projektem, że kij wie, czy to w ogóle kiedykolwiek ujrzy śiwatło dzienne.

No właśnie okropnie coś cicho w obozie T. Od czasu tego gameplay'a czy trailera (już nie pamiętam) kompletnie nic. Ciekawe czy przypadkiem już w fazie robienia gierki Techland nie wyebał się o zbyt wysoko zawieszoną poprzeczką. Oczywiście, życzę jak najlepiej studiu bo DL to dla mnie świetna gierka.

 

1 godzinę temu, Ocelot napisał:

Typ nie dostał żadnego pytania a już damage control : "...trudno być mądrym bo gra jest niezła, a akcje spadają".

"Ci którzy mają troche starsze konsole (...) nie mają takiej rozdzielczości ..." lol

Słyszałem urywek rano ale nie było czasu dłużej posłuchać. To, że Mazurek nie ogarnia gierek mnie nie dziwi ale myślałem, że zaprosi któregoś z headów CDPR, a nie Wasilewskiego. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Welna napisał:

Cyberpunk , Driveclubem na.miare nowej generacji

Cos w tym musi być bo się świetnie bawię.

Godzinę temu, MaZZeo napisał:

W jaki sposób wyłączacie HDR i czy rzeczywiście wtedy wygląda lepiej? Mówię konkretnie o Xboxie, trzeba HDR wyłączyć z poziomu konsoli bo w samej grze takiej opcji chyba nie ma, czy się mylę?

Tak w ustawieniach wyswiwtlania wideo na xboxie, wyłącz HDR, ustaw w grze Gamme i będziesz zbierał szczękę.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, p406 napisał:

No dobra. Szydera z CDP zasłużona w pełni. Ale trzeba obiektywnie przyznać, że poza durnym ai przeciwników, przechodniów i samochodów oraz bugów wszelkiego rodzaju, to pod każdym innym względem cyberpunk robi zbiorowy gwałt na rockstar z jego gta. I jak ktoś nie będzie chciał w to grać jak w gta, czyli nie robić rozróby na ulicy i uciekać przed policją to po załataniu to bedzie goty 2021. Kto ma im ten tytuł zabrać? Assasins Creed: Frozen Wilds? Halo Infinite?

 

Mi się wydawało, że CDP to zrobi coś na wzór Deus exa. Ewentualnie jakaś jazda samochodem po sznurku, bez otwartego miasta i instancjonowane miejscówki. Dziwi mnie cała ta otoczka CyberPunka. Wszystkie systemy, które znamy z GTA praktycznie leżą. 

 

Dopiero jak zaczeliście wrzucać materiały po premierze, że to otwarty świat to byłem zdziwiony, że Redzi się wzieli za taki cięzki temat Nie moge zrozumieć decyzji zarządu nt. wizji tej gry. W3 nie miał policji, ruchu ulicznego i npców nawalonych po całym mieście. Za to miał idealnie zaprojektowane krainy, z szumiącym wiatrem i deszczem.

 

Ta gra potrzebuje tetowania przez kolejne pół roku, by systemy, które oddziałują na postać były załatane. Przecież to jak policja się pojawia w grze to jest niedokończony skrypt. Nawet w najnowyszych NFS policja ma lepszy system dołączania do pościgu. 

 

Gra się sprzeda graficznie na PC. Widać na grafikach bez kompresji, że to jest top top co można wyrenderować w gierkach na 3080. Gra będzie przez kolejne lata jako benczmark dla kolejnych kart graficznych, jak kiedyś wiedźmin 3 to robił (w sumie dalej sie pojawia).

 

Ta gra potrzebuje jeszcze pół roku łatania systemów, które niedziałają. Gra się sprzeda, ale kosztem reputacji. Czy warto było szaleć tak - przez całą generację? PR i obietnice były tak wielkie. że CDP rozyebał sobie ryj o własne kulachy, które były posklejane z ambicji i marzeń o byciu numerem jeden. Nikt chyba się nie spodziewał, że CDP dowiezie, ale żeby było aż tak źle? Tego chyba nie spodziewał się nikt.

 

Heheszki latały, że wersje na amatory i xboxS będą średnie graficznie - ale cała piaskownica miasta. żeby była skopana? Pora chyba dla CDP. by okazali trochę skruchy i wyciągneli wnioski. 

Bethesda się sprzedała, bo strzeliła kopytami zanim się jeszcze rozpędziła ze swoim Falloutem w 3d. 

 

Te wszystkie opowieści na goworku musiały byś prawdziwe. Im tam odyebało tak mocno po sukcesie W3, że nie zdziwiłbym się jakby tam każdy pod tą meline na Jagielońskiej podjeżał maybachem w kredycie na milion lat, bo "PANIE JA PRACOWAŁEM PRZY W3 I PROSZE MI DUPSKO WĄCHAĆ".

 

Przypomina mi się No mans sky i obietnice pana psychopaty ze szcztuczną szczęką. No przecież to nie mogło się udać. Ale aż tak spyerdolić? 

 

 

Ja osobiście zagram kiedy gra będzie gotowa "realnie" - czyli pewnie za rok. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
53 minuty temu, narwaniec napisał:

uratowali chocaz swoj wizerunek tym ze mozna zwrocic tego crapa.To pokazuje jak ch..... gre wypuscili ze zdecydowali sie na taka decyzje.Online to bedzie parodia.Szkoda Polska marka dala dupy


Se mogą. Podobno Sony przestało uznawać jakiekolwiek zwroty. Także pozdro poćwicz. Ciekawe ilu graczy z PS4 zostało w dopie.

Odnośnik do komentarza

Prawda jest też taka że takiej skali (marketingowej i sprzedażowej) wtopy to raczej nie pamiętam. No to nie jest skala NMS (które nadal jest dla mnie kiepskie).

 

Każdy się na czymś pewnie przejechał, ale to raczej nie były duże gry. Osobisty zawód to Left Alive. Tylko tam yebać i pacza nie powąchasz. A tu jakąś nadzieja jest.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio tak mnie wkur.wił remake warcrafta 3. Tam przynajmniej opinia graczy była jednoznaczna. Tutaj redów ratuje obóz pececiarzy z 3080'tkami etc. którzy mają jako taką zabawę (aczkolwiek wiele rzeczy pozostaje przecież niezmienionych).

Odnośnik do komentarza

Jeszcze kilka dni temu Cd Projekt Red stali w świadomości graczy na tej samej półce co Rockstar czy Naughty Dog. Mieli nawet aspirację być wyżej, gdyby tylko ich najnowsza gra była co najmniej bardzo dobra. Kilka dni minęło i CDP Red stoi teraz na niżej od Bethsedy czy innych studiów które w przeszłości dały du.py. Stoi niżej bo dali du.py po całości. Z fajnego studia które dało nam jedną z najlepszych gier ever czyli Wieśka Trzeciego, zafundowali ludziom gejmingowe kłamstwo ostatnich kilkudziesięciu lat. Ja osobiście nie pamiętaj takiej premiery gry , która była tak wyczekiwana a tak zawiodła po całości.

Sam osobiście chciałem lecieć w czwartek i kupić Cyberpunka , coś mi jednak instynkt mówił by poczekać na pierwsze gameplaye w sieci ze starych konsol. To był szok. 

Firma sama sobie strzeliła nawet nie w stopę ale od razu strzeliła sobie w łeb, wypuszczając na rynek taki produkt a wcześniej kłamiąc ludzi ze wszystko jest ok czy chowając wersję  ze starszych konsol jak najdalej od wszystkiego. Szkoda trochę bo to polski team, jednak tutaj sami są sobie niestety winni.

  • Plusik 7
Odnośnik do komentarza

Mnie ostatnio tak wkurwiło GTA IV kupione na premierę PC. Boże ta instalacja, ta optymalizacja. Jakie to było gówno obesrane. Od tamtej pory nigdy nie zagrałem w grę na której zawiodłem się tak jak na CP(oczywiście od strony optymalizacyjno-technicznej, bo gierka fabularnie mnie wciągnęła na maksa) 

Odnośnik do komentarza

Nie chce mi sie wierzyc ze sklepy beda przyjmowaly zwroty pudelek. U nas to nie przejdzie, niektorzy skoncza i beda chcieli zwracac XD

 

A w ogole to najlepsza postac w calej grze to Panam :wub: :banderas: czuje pustke w serduszku i juz czekam na jakies dlc z nia, jedna z najlepszych zenskich postaci w gierkach w ostatnich latach. Widze potencjal na wykurwiste dlc, ciekawe co wymysla. Znaczy co wymyslili i wycieli juz wczesniej :) 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, MaZZeo napisał:

W jaki sposób wyłączacie HDR i czy rzeczywiście wtedy wygląda lepiej? Mówię konkretnie o Xboxie, trzeba HDR wyłączyć z poziomu konsoli bo w samej grze takiej opcji chyba nie ma, czy się mylę?

Ja wyłączyłem i według mnie wyglądało gorzej. Z resztą podobnie miałem z RDR2.  

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...