Skocz do zawartości

Cyberpunk 2077


Rekomendowane odpowiedzi

4 minutes ago, banzai said:

o_O przecież był item w sklepach do resetu

wywalili czy mi sie cos pomieszało?

znalazłem. byl ale wywalili

Quote

In order to respec your character in Cyberpunk 2077: Phantom Liberty, follow the instructions outlined below: 

 

Load up your Cyberpunk 2077 save file. 

Open the character menu screen. 

Select the “Reset Attributes” button. 

Purchase any skills you wish to utilize.

Once you’ve done the above, you will no longer have the refund all option, instead you can individually refund your attribute points at any time during the game. So, feel free to experiment with different builds until you find a perfect playstyle for you. 

raz kompletny reset,a po tym mozna punkty pojedynczo resetowac

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, że to dla osób które korzystają z save sprzed patcha 2.0 i DLC. Gram od nowa i nie kojarzę przycisku do całkowitego resetu ale widzę, że da się pojedyncze punkty kasować. Chyba, że mylę teraz punkty atrybutów z atutami.

 

W dniu 21.01.2024 o 15:14, Farmer napisał:

Jestem przy "no return point" i teraz przesiadłem się z hacków na katanę. Podstawa to dobry build. Jadę wespół z sandevistanem i siekam wszystko na cienkie plasterki. 

 

Mody to złoto i aż szkoda że na konsolach nie ma (chociaż taki Farming Simulator posiada bazę modów dostępnych na ps5) bo przydałby się ten na pogodę. Nie umiem ustawić odpowiednio suwaków. Na otwartych terenach wali światłem, a w ciemnych lokacjach bez źródła światła gówno widać.

 

To będę musiał wypróbować ten patent, a z tego co widzę to DLC oferuje kilka dodatkowych statystyk w nowym drzewku rozwoju postaci, które mogą dodatkowo pomóc. Rozumiem, że wtedy trzeba się przenieść na refleks i siłę. Muszę w takim razie też oszczędnie gospodarować punktami skoro nie da się ich całkiem zrestartować. Póki co lecę schematem hacki + broń smart, to nawet specjalnie celować nie muszę i jakoś leci. Chciałem sprawdzić działanie tych broni i ciekawy patent. Czasem jest łatwo (za łatwo) ale czasem mnie rozwalają na najwyższym poziomie trudności. W przypadku używania katany można tam spokojnie dorzucić modyfikacje rąk typu modliszka albo monostuna? Nie gryzie się to razem?

 

Co do modów, to brakuje tego na konsoli to fakt. Jednak to chyba nie jest takie proste aby móc je wprowadzić (może kwestia licencji itp.), bo taki fallout 4 tyle lat od premiery a dopiero teraz ma dostać mody na konsole. Jeżeli chodzi o światło, to też mam czasami z tym problem ale głównie w ciemnych miejscach. To chyba przez RT tak się porobiło, bo nie pamiętam aby tak było przy moim pierwszym przejściu bez patcha na next-geny dodającego RT.

 

Powoli przechodzę DLC ale póki co nie wywarło na mnie tak dobrego wrażenia jak podstawka. Jestem praktycznie na jego początku, gdzie mam znaleźć agenta do pomocy więc może gra jeszcze mnie zaskoczy. Nie śpieszę się z wątkami głównymi bawiąc się głównie w kontrakty, czasem misje poboczne. Poziom reputacji już mam 50 i poziom postaci coś koło tego.

Odnośnik do komentarza
W dniu 23.01.2024 o 08:21, Elitesse napisał:

Rozumiem, że to dla osób które korzystają z save sprzed patcha 2.0 i DLC. Gram od nowa i nie kojarzę przycisku do całkowitego resetu ale widzę, że da się pojedyncze punkty kasować. Chyba, że mylę teraz punkty atrybutów z atutami.

Atrybuty to niebieskie punkty przydzielane by wymaksować poszczególne drzewka [max 20 punktów na drzewko], a atuty to pojedyncze ,żółte perki, które odblokowują poszczególne skille w drzewkach. Jak nie widzisz w lewym dolnym rogu ikony do resetu to znaczy, że już go zużyłeś.

 

Też nie wiem skąd @banzai takie info wykopał. Nigdzie w opcjach nie widzę by można było atrybuty ponownie pojedynczo resetować. Nawet w sieci nigdzie nie piszą, że atrybuty można ponownie resetować.

Atuty jak najbardziej. Przydaje się jak np. chcę pobawić się broniami miotanymi. Przenoszę sobie wtedy atuty z np. drzewka rozwoju rewolwerów i pistoletów i ładuję je właśnie w drzewko noży/broni miotanych. Ale np. teraz gdybym chciał wrócić do netrunnera to już nie bardzo mogę bo nie mam punktów w drzewku inteligencji.

W dniu 23.01.2024 o 08:21, Elitesse napisał:

To będę musiał wypróbować ten patent, a z tego co widzę to DLC oferuje kilka dodatkowych statystyk w nowym drzewku rozwoju postaci, które mogą dodatkowo pomóc. Rozumiem, że wtedy trzeba się przenieść na refleks i siłę. Muszę w takim razie też oszczędnie gospodarować punktami skoro nie da się ich całkiem zrestartować. Póki co lecę schematem hacki + broń smart, to nawet specjalnie celować nie muszę i jakoś leci. Chciałem sprawdzić działanie tych broni i ciekawy patent. Czasem jest łatwo (za łatwo) ale czasem mnie rozwalają na najwyższym poziomie trudności. W przypadku używania katany można tam spokojnie dorzucić modyfikacje rąk typu modliszka albo monostuna? Nie gryzie się to razem?

Można ale po co jak ma się skille pod katanę. Na ostrza modliszki dobre są buildy z berserkerem by wzmocnić pancerz i dmg. Ja z kataną latam z sandevistanem dla slow-mo. Monostruna ma, zdaje się tylko dwa skile w drzewku inteligencji na 9 i 15lvl. Z dodatku dostajemy możliwość załadowania hacka do monostruny więc to patent pod build hacków. Łapy goryla to już sricte pod dmg by one-hitować oponentów albo na ciężkie bronie.

 

Buildy pod hacki + smart to zestaw średniodystansowy ze względu na średni pancerz. Polecam combo pompa krwi plus biomonitor we wszczepach. Raptem kilka perków w drzewku ciała na podbicie efektów leczących i dodatkowy ładunek i w przypadku wykrycia i walki można się wykaraskać. 

 

DLC dostarcza sporo fajnych ikonicznych wszczepów ale są one cholernie kosztowne jeżeli chodzi o limit kosztów wszczepów. Maks podobno można uzyskać nieco ponad 400pkt. ale razem z perkiem Edgerunner, znalezionymi wszystkimi drzazgami podnoszące limit no i z wszczepem kompresor chromu, który wprawdzie nie zżera limitu ale znajduje się w systemie operacyjnym, więc coś za coś.

 

Pod katanę i sandevistan latam z takim ustawieniem:

Spoiler

Cyberpunk-2077-20240124131911.jpg

Cyberpunk-2077-20240124132711.jpg

Cyberpunk-2077-20240124132715.jpg

Cyberpunk-2077-20240124132719.jpg

Cyberpunk-2077-20240124132725.jpg

Cyberpunk-2077-20240124132731.jpg

Ze sprzętu to używam Byakko dla doskoku i szybkich cięć. Do cichych eliminacji używam na razie Pazura X-MOD2 albo pistoletu z tłumikiem.

Ale i tak robię lekką modyfikację pod strzelby bo punkty solo lecą jak smarki z nosa, a tylko tego nie mam wymaksowanego.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kurde chyba zjebałem z tą bronią z Amazon Prime. Odbierałem je na stronie, a to chyb za mało aby gra je zaciągnęła. Zatrzymałem się tylko na pierwszym punkcie, bo myślałem że mam połączone konto z gry z amazonem i tyle wystarczy. Dopiero teraz wykonałem następne kroki i chyba dopiero teraz będę mieć dodatkową broń. Dziś rzucili jakiś pistolet. Przepadło to co było wcześniej.

 

Cytat
  1. Na Xbox i PlayStation Z głównego menu Cyberpunk 2077: Widmo Wolności zaloguj się do MYREWARDS i zacznij grać. Na Steam i Epic Games uruchom Cyberpunk 2077: Widmo Wolności, zaloguj się na swoje konto w REDlauncher i zacznij grać.
  2. Na stronie Amazon Prime Gaming wybierz „Odbierz zawartość w grze”, aby otrzymać unikalny kod i link do strony realizacji kodu.
  3. Przejdź do strony realizacji kodu i zaloguj się na swoje konto.
  4. Wpisz swój kod, aby odebrać zawartość w grze.
  5. Twoja nowa broń będzie czekała na ciebie w schowku znajdującym się w mieszkaniu V.

Do korzystania z zawartości w grze wymagane jest rozszerzenie Cyberpunk 2077: Widmo Wolności.

 

Odnośnik do komentarza

Zainstalowałem Cyberka znowu z myślą o dodatku. Mam sejwa przed misją Komu bije dzwon.

Lol muszę wydać znów wszystkie punkty umiejętności bo coś tam pozmieniali xd 

To teraz normalnie kupię dodatek i mogę z nim lecieć a potem robię zakończenie (podobno jakieś nowe dochodzi) ?

 

Kurwa człowiek pozapominal całego sterowania itp ciężko się tak wraca ;)

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, drozdu7 napisał:

Lol muszę wydać znów wszystkie punkty umiejętności bo coś tam pozmieniali xd 

To teraz normalnie kupię dodatek i mogę z nim lecieć a potem robię zakończenie (podobno jakieś nowe dochodzi) ?

 

Kurwa człowiek pozapominal całego sterowania itp ciężko się tak wraca ;)

Możesz lecieć z dodatkiem, jeśli jesteś w określonym punkcie fabularnym. Nie musisz się oddawać wyłącznie dodatkowi, bądź podstawce, gdyż można swobodnie robić jedno i drugie po trochu.

 

Ja też wracałem do CP2077 po długiej przerwie. Ten reset skillów i przypominanie sobie gry niemal od podstaw może i przytłacza, ale warto. Ja w zeszłym roku, jak już się zmotywowałem i poświęciłem na to 1-2h, to się wciągnąłem w grę naprawdę mocno. Warto.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
10 minutes ago, Elitesse said:

Trafiłem na dziwny błąd. Gram kobietą, robię obecnie misje poboczne. Jak podchodzę w okolice zadania Gwiazdy przed oczami i cokolwiek tam robię, to moja postać dostaje męskiego głosu i formułuje swoje kwestie w formie męskiej. LOL.

 

Najwyraźniej Twoja bohaterka odkryła, że jest mężczyzną w ciele kobiety. 

Odnośnik do komentarza

Nie wiem skąd te opinie. Dla mnie to jeden z najlepszych scenariuszy w historii gier wideo. Poruszający wiele poważnych tematów, świetnie napisany, przemyślany i dający do myślenia. 

 

O bugi też nie ma co się martwić mam już ponad 110h (PS5) i rzadko się zdarzają. A jeśli już to jakieś mniejsze typu npc w połowie zanurzony w podłodze, źle zrespione auto. Te większe mogę policzyć na palcach jednej ręki. Jak na wielkość i rozmach tej gry - obecnie po patchu 2.1 jest na prawdę dobrze.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, OldMuffin napisał:

Nie. Nie raz mi się zdarzyło spotkać z opinią, że gra ma "dziecinny scenariusz". Stąd moje wątpliwości. 

 

Opis bardziej pasuje do Dying Light 2. Tam wiele rzeczy wypada dość infantylnie, zwłaszcza w porównaniu do CP77, choć to nadal dobra nawalanka zombiaków.

 

12 godzin temu, Homelander napisał:

 

Najwyraźniej Twoja bohaterka odkryła, że jest mężczyzną w ciele kobiety. 

 

Rychło w czas. Specjalnie gram kobietą aby sprawdzić nożyczki z Judy, a taka metamorfoza może mi to wszystko spaprać. Wczytałem save i zostawiam to zadanie na później. Są inne priorytety :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Zacząłem grać kilka dni temu na XSX. Na liczniku jest już ponad 20 godzin, a ja sobie idę powoli z wątkiem głównym i w dużej mierze skupiam się na zadaniach i aktywnościach pobocznych. Powoli też zaczynam oswajać się z mechanikami w grze oraz mechaniką rozgrywki. Wciąż uważam, że ta gra byłaby lepsza gdyby była z perspektywy trzeciej osoby, ale to tylko indywidualna preferencja. Świat gry bardzo fajny, miasto potrafi zachwycić, ale odnoszę wrażenie, że raczej wieje pustkami. Zapewne to wina konsol. 

 

Na razie nie trafiłem na jakieś większe niedoróbki czy błędy, które by mnie zniechęciły czy popsuły doświadczenie, lecz kłują w oczy chociażby przenikające się obiekty. Postacie potrafią przejść przez pojazd czy innych NPCów. Po dłuższej chwili da się również zauważyć, że na rynku jest wiele innych gier, które dużo lepiej radzą sobie z ruchem ulicznym. 

 

Ale pomijając tych kilka niedoróbek na pochwałę póki co zasługuje historia. Jest poważna, wciągająca, intrygująca i przede wszystkim nie traktuje gracza jak idiotę. Do tego jej wielowątkowość sprawia, że chce się poznać ją od każdej strony. Nie do końca leży mi jednak system dialogów. Twórcy oprócz głównej opcji dają jeszcze dodatkowe, żeby bardziej poznać historię czy rozwinąć dialog, ale niestety zauważam, że często te dodatkowe opcje nie do końca zazębiają się z tonem wypowiedzi czy relacją między postaciami. Wiadomo, że nie trzeba tego klikać, ale ponownie w innych gra tego typu nie rzuca się to tak bardzo w oczy. 

 

Niemniej jednak na razie bawię się bardzo dobrze i mam nadzieję, że pozostanie tak do końca. 

Odnośnik do komentarza

https://www.ign.com/wikis/cyberpunk-2077/How_to_Enable_Cross-Progression

 

Nie korzystałem, ale tu podają takie coś:

 

Cytat

 

With cross-progression, you'll be able to load save files from one platform to another with ease. Although it's important to mention that not all save files can be transferred from one platform to another. Listed below are all the ways progression can be used:

  • PC saved files can't be transferred to console
  • Console saved files can be transferred to PC
  • PC saved files can be transferred between PCs
  • Console saved files can be transferred between Consoles

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...