Skocz do zawartości

Death Stranding


Fanek

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, qraq_pk napisał:

etam, ja byłem na tyle znudzony tymi "bossami", że pod koniec

  Ukryj zawartość

jak wyskakiwali po kilka naraz, to po prostu leciałem do najbliższej granicy obszaru żeby sobie poszli w cholere bo przyjemności z walki z nimi żadnej a męczysz się okrutnie

 

Też sie w tej kwestii z tobą zgadzam. Ja z nimi walcze tylko po to by uzyskać surowiec. A po pokonaniu boss'a BT sporo krysztłów jest do zebrania, jakby ktoś nie wiedział.

Odnośnik do komentarza

Przede wszystki nie zrażaj sie pierwszymi 3-5 godzinami, to tak naprawdę tutorial. Troche bedziesz sie gubił w zawiłosciach mechaniki gry, nawigacji po menu, dziwnej historii itd. Generalnie pierwsze godziny gry to jeden wielki znak zapytania. Grasz i zadajesz sobie pytanie, o co tutaj chodzi, i jak się w to gra. Ale to normalne, po jakmś czasie ogarniesz wszystko. Poza tym staraj się dotrzeć do "motorbike'a". To mocno ułatwi ci poruszanie się po mapie, szczególnie jesli chodzi o zadania poboczne. Robienie fabuły też daje duże plusy- podłączasz placówke do sieci i wówczas pojawia się duzo obiektów ustawionych przez graczy, typu mosty, drabiny, liny itd. Sluchaj uważnie hologramów i czytaj notaniki. Tłumaczą ci zasady gry. Pozdrawiam i życzę wytrwałości, bo tej trzeba dużo w tej grze. :)

 

PS. Dziś koncze budowe autostrad :)

Edytowane przez walek
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Gra jest łatwa. Hard to jedyny rozsądny wybór, jeśli oczekujesz jakiegokolwiek wyzwania. No i to wymóg, jeśli chciałbyś platynę.

Poza tym zdaj się na intuicję i graj wedle uznania, bo różni gracze, różne podejścia. Jedni lecą z fabułą, a później ewentualnie wracają do pobocznych aktywności, inni na długie godziny przepadają w side questach i tuptaniu ze zleceniami. Zależy które elementy Ci siądą, a które mniej. Wyczujesz to, jak spróbujesz samemu. 

Tak jak pisze @Michał_K, gra przez całą swoją długość będzie Ci podrzucać nowe gadżety i usprawnienia ekwipunku, więc z czasem będzie łatwiej, bo możliwości wzrosną. Więc nie ma sensu by długo tkwić w jednej części regionu - zawsze będziesz mógł wrócić.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Leć z fabułą, bo później masz lepsze ficzery niż jakiś tam motor żeby się przemieszczać w górach chociażby, gdzie motor nie ma racji bytu. Dodatkowe zadanka można dobierać razem z głównym więc to jest akurat na plus (po prostu bierzesz więcej paczek w to samo miejsce).

 

Pierwsz  8 czapterów jest mocarna - spokojne 8/10. A końcówka pozostaje do twojej interpretacji @balon

 

 

 

Edytowane przez oFi
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dzięki za info. No ja ogólnie nie jestem maniakiem czyszczenia wszystkiego co popadnie w otwartych miejscówkach, aby się nie zamulić. 

Ogólnie to prawie nic nie czytałem i nie wiem o tej gierce więc dość mocno intryguje. Na goty nie ma u mnie już raczej szans (SW <3), ale liczę na fajne growe przeżycie.

Odnośnik do komentarza

No dobra napiszę jakieś pierwsze odczucia po 5 godzinach grania, no dobra grania może z godzinę było:kojima:

Nie wiem, ale jest opcja że nie polubię się z tą grą xd

Na plus napewno:

- piękna grafa i widoki 

- muzyka 

- fajny klimat odosobnienia (choć częste wrzutki od społeczności online trochę to psują)

- jak narazie fajnie, że bez pifpaf itp. akcji 

 

Na minus cała reszta, no dobra może przesadzam:wujaszek:

 

Nurtują mnie pewne kwestie.

1) czy będzie wytłumaczone dlaczego z początku  nie używa pojazdów jak stoją pod pierwszą bazą, a ten wali z buta wszędzie 

2) zarządzanie ekwipunkiem jest mega nieprzejrzyste. Ktoś w ogóle sam zakładał te rzeczy aby ustawić optymalny balans? 

3) rozumiem, że do końca będzie mało strzelania/walki - co akurat jest dla mnie plusem

4) jak szybko (ile gdzieś h?) można w to przelecieć aby zobaczyć zakończenie bez zbędnej wczuty w zbieractwo i grand kurierkę?

Odnośnik do komentarza

Cos czuje, że będę miał podobne odczucia jak Balą, bo po trailerach DS mnie kompletnie odpychał. I doskonale rozumiem chęć szybkiego przebrnięcia przez główny watek fabularny, jak się ma minimum czasu na giergi i zależy tylko na głównej historii. 

 

A tak btw to zawsze warto sprawdzać na How Long To Beat. W miarę się pokrywa z obserwacjami własnymi.

Odnośnik do komentarza

Normalne pytanie, gry oferują więcej, niż tylko przebrnięcie przez wątek fabularny i odhaczenie kolejnego tytułu. Sam się na tym czasami łapię, że chcę jak najszybciej przejść jak najwięcej gier, co jest kurde głupie. Death Stranding nie jest grą na przebiegnięcie jej, no ale jak tak chcecie grać, to nie mam nic do tego.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, _Red_ napisał:

, bo po trailerach DS mnie kompletnie odpychał. I doskonale rozumiem chęć szybkiego przebrnięcia przez główny watek fabularny,

 

Mi tak klimat, miejscówki, intrygująca fabuła się podobała. Rozgrywka jak narazie jakoś mocno mi nie siadła (choć i tak to jest dla mnie niebo lepiej niż jakiś crazy FPS). Jednak intryguje mnie ta gierka nadal, więc jak gameplay dalej nie pyknie to zrobię ją bez męczenia pobocznych aktywności. No chyba że Rozi nie pozwoli tak grać, to odpuszczę. 

Odnośnik do komentarza

Tzn. DS kompletnie nie znam poza paroma trailerami, więc nie wiem jak się w to gra i "doswiadcza". Bo może mówienie o przejściu tej gryma tyle samo sensu co pytanie "w ile godzin przejdę Simsy". Dunno.

 

Ale np. przy jakichs jrpg to ma sens, gdzie historia glowna od zera do final bossa ma np. z 50h, a rozmydlone zbędne side questy zajmują drugie tyle, a czasem mogą nic nie wnosić. Wtedy skupiam się na głównym wątku.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...