Skocz do zawartości

Days Gone


SzczurekPB

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem fajnego glitcha przy czyszczeniu obozu, wybiłem 19/20 wrogów i nie mogłem znaleźć tego 20stego.

Okazało się, że jest w bunkrze - do którego nie mogę wejść za nim nie wybije wszystkich obozowiczów.

Co śmieszne jak strzelałem we właz bunkru to odzywał się ten przeciwnik i mi groził, ale nie było opcji, żeby wszedł do mnie po drabince i wyskoczył na solo.

Więc mieliśmy taką krótką wymianę poglądów na temat życia, świata i obecnej sytuacji... skończyło się wczytaniem wcześniejszego sejwa ;)

Edytowane przez michu86-
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
28 minut temu, _Be_ napisał:

Niestety gra powinna z jakieś 6 miesięcy jeszcze być szlifowana bo momentami jest słabo. 

 

Gra powstawała 7 lat, a premiera była kilka razy przekładana, pewnie Sony chciało ją wreszcie wypuścić by móc skupić się na marketingu drugiej podobnej gierki czyli TLOU2, które według Alanah Pearce ma wyjść jeszcze w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_
2 minuty temu, ASX napisał:

 

Gra powstawała 7 lat, a premiera była kilka razy przekładana, pewnie Sony chciało ją wreszcie wypuścić by móc skupić się na marketingu drugiej podobnej gierki czyli TLOU2, które według Alanah Pearce ma wyjść jeszcze w tym roku.

 

Żadne dla mnie to wytłumaczenie :usmiech: gra jest spartolona technicznie niestety 

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_
13 minut temu, SlimShady napisał:

Na PS4 jest bardziej grywalne niż The Last Guardian?

 

No jest bo nie chodzi praktycznie cały czas w przedziale 25-27 fps jak TLG ale spadki są dość wkurzające. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, _Be_ napisał:

Taa a im dalej jestem ty większy festiwal glitchy, miałem misje jak jechalem na tamę z Rikki i ona jechala z zawrotną prędkością 3km/h wczytanie checkpointa nic nie dawało więc musialem z nią sie przemęczyć tak, do tego jak odjechałem dalej niż 60m to misja failed ehh. Niestety gra powinna z jakieś 6 miesięcy jeszcze być szlifowana bo momentami jest słabo. 

Mialem to samo, musialem wylaczyc gre i odpalic jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza

Raz wdepnąłem w pułapkę i zostałem pojmany. Żeby sie wydostać musiałem otworzyć zamek od drzwi nożykiem tym przy bucie - nie mogłem bo gra sie zbugowała. Przenikałem przez drzwi bez interfejsu i nie mogłem sie wyprostować, musiałem wczytać gre. 

 

Jadąc tunelem zaatakował mnie wirujący radiowóz xd zgon na miejscu a ja sam prawie wyrżnąłem głową w sufit. 

 

Motocykl wybrał sie na podróż do stratosfery po próbie podniesienia go przy drzewie. 

 

Lewitujące postcie (dwa razy to spotkałem) 

 

Niewczytane szczegółowe tekstury podczas ważnej dla fabuły cutscenki - no troche immersja poleciała na ryj. 

 

Jedyne błędy które spotkałem w trakcie 60h gry. Na szczęście nie umniejsza to frajdzie płynącej z gry.  

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, Bzduras napisał:

Rzetelna czy nie?

Ocena ok. Tylko dziwne bugi go spotkały. W sumie pewnie każdy miał inne. Ja zaliczyłem grę wczoraj. Zostały mi dwa pucharki do platyny. Bawiłem się świetnie, fabuła jest najmocniejszym punktem gry. Klimat jest gęsty, miodek wylewa się podczas starć z hordami. Oczywiście jest kilka mankamentów jednakże ocena końcowa to dla mnie mocne 8,5. Z minusów, które najbardziej mi zapadły to długie ładowanie, archaiczny czarny ekran przed scenkami, dziwne AI ludzkich przeciwników, chyba świrusy były bardziej ogarnięte, no i dwukrotnie brak możliwości wykonania interakcji. Tak czy inaczej nie nastawiałem się na nic wielkiego a gra zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie. Jeśli ktoś się jeszcze waha, mogę powiedzieć tylko tyle że gra mnie urzekła, zakochałem się w tym świecie, a bohaterowie zapadną w mojej pamięci chyba na zawsze. Szczególnie O'Braian, jakoś zdobył moją sympatię i chciałbym by w dlc lub kolejnej części dalej z nami współpracował. 

Odnośnik do komentarza

quaz mnie drażni swoimi dziwnymi dow(pipi)mi ale bardzo dobrze opisał DG. Dla Bend Studio pierwszy duży i spasiony kot za płotem. Ich kolejna produkcja będzie o wiele bardziej dopracowana, na bank. Licze na sequel. Z miłą chęcią zobaczę O'Briana, Kouriego, Rikki i wyluzowanego nygasa Weavera. Poza Deaconem to moje ulubione postacie.

Odnośnik do komentarza

Jak zwykle rzetelna recka Quaza - mimo jego sucharów chłop jest po prostu świetnym recenzentem, więc da się przeboleć jego żarciki.
W kwestii błędów to jak sam powiedział - każdy ma inne. U mnie praktycznie nie występowały te, które wymienił, oprócz błędu z lornetką - też raz to miałem.
Natomiast w kwestii doczytywania obiektów - na zwykłej PS4 ani razu nie miałem z tym problemu.

Odnośnik do komentarza

Już kilkadziesiąt godzin za mną, a więc największe minusy? Nie napisze nic odkrywczego, głupota przeciwników, nie kojarzę drugiej gry na PS4, gdzie byliby tak durni. Mowa o ludziach, bo już hordy wykazują się większym ilorazen inteligencji. Bugi, mniejsze, większe, jeszcze nie zdarzyło mi się resetowac konsoli z powodu jakiegos problemy, ale znikając napisy przy cut scenach, czy lewitujace przedmioty zdarzyły się nieraz. 

Zadania poboczne, czy też z głównego wątku, zazwyczaj polegają na tym samym, jedz z punktu a do b, zabij kogoś, wyśledz, coś zabierz, gon kogoś, nie daj się wykryć itp. Czyli taki standard w grach z otwartym światem, zero jakieś oryginalności, mimo to gra się w ten tytuł bardzo przyjemnie. Nie wiadomo kiedy mijają kolejne godziny, może to przez te świat, prosto z Walking Dead, opuszczone i zdewelowane domy, jakieś obozowiska, gdzie zostały tylko zakrwawione namioty, zwisajace ciała że słupów wysokiego napięcia, ogólnie śmieci, brud i krew, klimatycznie. Fabuła powoli się rozkręca, początek nieco senny, poza tym naprawdę świetnie napisane niektóre postacie oraz ich dialogi, pod tym względem jest świetnie. Gameplayowo jest dobrze, w wielu aspektach wypada znacznie lepiej niż mesjasz recenzentów RDR2. Zbieranie roślin, polowanie na zwierzęta czy eliminacja zombie ma jakiś sens, bo dzięki temu wskakujemy na wyższe lv w obozach, przez co mamy dostęp do lepszego sprzętu. Jest tu motywacja aby to wszystko zbierać. Obecnie gra się w to dobrze, chętnie wraca do gry i co ważne, przebywanie w tym świecie nie nudzi. 

 

PS. Świetna ścieżka dźwiękowa, kilka bardzo klimatycznych kawałków, jakby pochodzących prosto z Synów Anarchii, widać że twórcy nie tylko są fanami jazdy na motorze, ale i serialu. 

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Racja, tylko że tam ludzie byli tylko tłem dla maszyn, z którymi pojedynki były świetne. W DG ludzi, jak i zombie jest chyba po równo. 

 

Photo Mode w tej grze ma tyle możliwości, że ktoś siedzący w fotografii wycisnie z tego 100%.

 

Trzy moje fotki, na pewno pobawię się tym jeszcze.

 

e235b74847f9d22d2f2c00363f2dd7b6.jpge792ab68e3841a8a09b1127a48c3c042.jpg78fafbcae60cb40d44dc916bac29240e.jpg

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...