Skocz do zawartości

Spider-Man


SzczurekPB

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, Ma_niek napisał:

Raczej było pewne ale Spider sprzedaje się fenomenalnie. Najszybciej sprzedająca się gra w tym roku w Wielkiej Brytanii i nawet pobity God  z exow Sony. Ciekawe czy następna cześć zrobią już jako multiplatforme. 

 

5 minut temu, Tynio napisał:

Lub zobaczy, że można niezłą kasę wykosić jak się wyda czasowego exa na PS4, a potem by sobie jeszcze dorobić za jakiś czas na PC/XBO

Nie każdy kto ma Xbox One w domu ma też PS4 - teraz pewnie patrzą z zazdrością na tych co maja PS4  :sir:

Po co Sony ma robić z tego multiplatforme jak oni mają prawa do robienia gier (no i filmów) na licencji Spidermana? Dla nich to duży as w rękawie. 

Odnośnik do komentarza

Sony nie ma praw do robienia gier na licencji Spidermana. 

 

Nie chcę mi się teraz tego szukać, ale w którymś Game Informerze goście z Insomniac opowiada historię o tym Marvel zainspirowany jakością exów na PS4 zgłosił się do Sony aby zrobili grę na ich licencji, Sony znalazło wolne studio ( Insomniac) i pozwoliło wybrać im o kim ma być gra, a ci wybrali Spider Mana, ot cała historia. 

 

Wydaję mi się że Marvelowi zależy od jakiegoś czasu na stworzeniu swojego growego uniwersum na wzór MCU, dlatego w przyszłości zobaczymy więcej wysokiej jakości gier z bohaterami Marvela i z pewnością kontynuacje człowieka pająka. Co do tego że nie wróci do robienia exów na Xboxa, to nie wiem, nie mam szklanej kuli i nie siedzę w głowie ludzi z Insomniac

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, oni napisał:

Sony nie ma praw do robienia gier na licencji Spidermana. 

Nie chce mi się teraz szukać, ale czytałem gdzieś, że do 2014 roku nie mieli tych praw bo były u Acti a potem jak umowa wygasła to Sony zainteresowało się tematem. Ale w takim razie jest tak, że to Marvel teraz posiada prawa do tworzenia gier na podstawie Spidermana?

Odnośnik do komentarza

Ale ta gra jest dobra :obama: Jak dla mnie najlepsza gra z superbohaterem w roli głównej (sorry, Batman). To poruszanie się po mieście - cudo. W sumie nie wiem po co trudzili się z implementowanie systemu szybkiej podróży :pawel: który swoją i tak jest lepiej zrobiony niż w większości gier (te scenki w metrze zamiast jakiegoś nudnego ekranu ładowania). Walka jak się ją już opanuje to faktycznie robi się niezbyt wymagająca, no ale przynajmniej można się fajnie bawić z przeciwnikami. Fabularnie też nie ma się do czego przyczepić. A i nie wiem jakim cudem to tak wygląda na biedaPS4 i to bez żadnych rzucających się w oczy zwolnień czy zacięć. 

 

P.S. Nie dość, że przez weekend doszło kilka stron tematu, to jeszcze niektórzy zdążyli przejść już grę?! No nieźle, ja dopiero mam 33% i odkryte gdzieś 1/2 mapy. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, _Be_ napisał:

Nie chce mi się teraz szukać, ale czytałem gdzieś, że do 2014 roku nie mieli tych praw bo były u Acti a potem jak umowa wygasła to Sony zainteresowało się tematem. Ale w takim razie jest tak, że to Marvel teraz posiada prawa do tworzenia gier na podstawie Spidermana?

 

specjalnie dla Ciebie poszukałem tej wypowiedzi 

 

jestem też prawie pewny ( tak na 99%) że prawa Sony do filmowych licencji Spider Mana są niezależne od tych do robienia gier. Co nie zmienia faktu iż następne z człowiekiem pająkiem na 100% wyjdą tylko na konsole Playstation 

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, _Be_ napisał:

czytałem gdzieś, że do 2014 roku nie mieli tych praw bo były u Acti a potem jak umowa wygasła to Sony zainteresowało się tematem

Sony nigdy nie miało praw do robienia gier z Spider-manem (tylko filmy). Więc jak umowa z Acti wygasła to rozsądny wydaje się wniosek, że prawa wróciły do Marvela. A jak wiadomo, marvel teraz dąży do odzyskania całej swojej własności i raczej nie ma zamiaru znowu się nimi dzielić. Jasne, współpracują teraz z różnymi wydawcami/developerami, ale ip raczej zostaje u nich. Więc to, że teraz pająk jest exem na ps4, to ma pewnie dużo wspólnego z tym, że spider pojawia się również w filmach Marvela. A info o tym, że insomniac mogło samo sobie wybrać superbohatera to pewnie tylko ładna historyjka ku uciesze gawiedzi. Chociaż wiadomo, że spider-man najlepiej się wpisuje w dotychczasowe ich dokonania.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, MBeniek napisał:

Sony nigdy nie miało praw do robienia gier z Spider-manem (tylko filmy).

No to zdaje sobie sprawe bo pisałem, że wcześniej były u Acti ale po wygaśnięciu ich, mogli sami zaatakować, ale logiczniejsze z punktu widzenia Marvela jest posiadanie tych praw pod swoimi skrzydłami i zlecenie zrobienia gry studiom 3rd party jak w przypadku Spidera czy Avengers Project.

Odnośnik do komentarza
Teraz, oni napisał:

a jaki cel miałoby mieć Insomniac w okłamywaniu wszystkich? To developerzy, nie pijarowcy czy wydawcy

Po części to są jednak też pijarowcy. W końcu to oni głównie "sprzedawali" grę na wszystkich targach, wywiadach itp, a nie panowie w garniturach od sony.

W ogóle od razu "kłamać"... pewnie faktycznie chcieli stworzyć grę ze spidermanem, a sony&marvel wiedzieli do kogo uderzyć, bo jakie inne studio pasowałoby lepiej do tego superbohatera? ;) 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, oni napisał:

 

specjalnie dla Ciebie poszukałem tej wypowiedzi 

 

jestem też prawie pewny ( tak na 99%) że prawa Sony do filmowych licencji Spider Mana są niezależne od tych do robienia gier. Co nie zmienia faktu iż następne z człowiekiem pająkiem na 100% wyjdą tylko na konsole Playstation 


Tak, nawet możesz być w 100% pewnym - Sony nie posiada innych praw do Spider-mana niż do pełnometrażowych filmów (seriali już np. nie mogą robić, stąd animowany projekt Lorda-Rothmana jest też pełnometrażową produkcją).  Po wygaśnięciu umów z Activision, a tych było w sumie znacznie więcej niż tylko Spider-man, wszystkie prawa wróciły bezpośrednio do Marvela i to ten decyduje co komu i jak. Marvel wybrał Sony, bo to był bezpieczny wybór w tej generacji, jeśli chodzi o tytuły singleplayer. Większość gier Marvel jednak będzie robił multiplatformowych (jak Avengersi i GoTG od Square-Enix) - ale nie będzie raczej celował w największych wydawców/teamy developerskie - te w większości wolą robić własne IP, niż licencjonowane.

Nie zdziwię się jak np. Bethesda jakieś licencje dostanie, team odpowiedzialny za Wolfensteina po skończeniu 3 części będzie całkowicie wolny, a takiemu Arkane przydałoby się IP z dużym potencjałem finansowym - ale to tylko gdybanie oczywiście. Marvel jednak pewnie będzie wybierał developerów zdolnych, ale bez dużych sukcesów finansowych (Punisher od Remedy nadal jest moim głównym marzeniem :| ). Łatwiej dogadać się z wydawcami.

  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ten motyw ze Spider-Man, którą dostaje się za preordera jest lipa, tak jak i awatar jest słaby jak dupa węża. Już lepszy jest ten motyw, który można za darmo pobrać. No ale jak dali kodzik to dali.

 

44% gry i końca jeszcze nie widzę, a wy już jakieś komitywy z Taskmasterem :yao: Ale tak to jest jak się buja po mieście, które notabene jest fenomenalne i wykonuje aktywności, zbiera plecaczki. Nawet szybkiej podróży nie używam, a zrobiłem tylko raz.

Odnośnik do komentarza

Ja mam kolo 70% -tez wszystko jadę jak tylko się pojawi i prócz zadań taskmastera to wszędzie 100%, a misja fabularna to Halloween chyba było teraz. Gameplayowo mistrzostwo świata jak się odblokuje skille,wczoraj caly dzien gralem. Szkoda tylko że większość misji dzieje się na ulicach miasta, a nie w budynkach, na razie mało tego. Ogólnie petarda i 2 miejsce w tym roku za MHW.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Orzeszek napisał:

marvel wybrał sony do robienia gierki bo mają deala na filmy.

Też tak myślę. Możliwe, że to była transakcja wiązana. Sony "oddało" Marvelowi filmowego SM, ale zastrzegło, że jeśli Marvel będzie zainteresowany grami pod tym IP, to będą wychodzić tylko na PS. W innym przypadku wydanie tej gry tylko na PS4 jest kompletnie bez sensu, bo wersja na Xone to nie jest dzisiaj wcale tak dużo pracy, a konsola MS to nadal bardzo duży rynek zbytu w USA i można być pewnym, że gra o amerykańskim superbohaterze, na amerykańskiej konsoli w USA zarobiłaby krocie.

Edytowane przez Pacquiao
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Pacquiao napisał:

Też tak myślę. Możliwe, że to była transakcja wiązana. Sony "oddało" Marvelowi filmowego SM, ale zastrzegło, że jeśli Marvel będzie zainteresowany grami pod tym IP, to będą wychodzić tylko na PS. W innym przypadku wydanie tej gry tylko na PS4 jest kompletnie bez sensu, bo wersja na Xone to nie jest dzisiaj wcale tak dużo pracy, a konsola MS to nadal bardzo duży rynek zbytu w USA i można być pewnym, że gra o amerykańskim superbohaterze, na amerykańskiej konsoli w USA zarobiłaby krocie.

Przecież jakby mieli to upchnać  na XO Fat to byś dostal coś takiego 

 

maxresdefault.jpg

Odnośnik do komentarza

No to odpal sobie jeszcze raz Sunset Overdrive i zobacz co się tam odwala na ekranie jednocześnie i jak to wygląda. A gra była robiona w 2014. Dopasowaliby rozdzielczość i by spokojnie poszło. Insomniac bardzo wcześnie i bardzo dobrze ogarnęli klocka,  lepiej niż większość developerów.

Edytowane przez Pacquiao
Odnośnik do komentarza

Piękny tytuł - tyle lat człowiek  czekał na kolejną dobrą grę z Peterem Pajonkiem w roli w głównej i w końcu się doczekał.

 

Ech, pamiętam jak mi kuzyn przytargał do domu pierwszego Xboxa jak byłem chory przez 2 tygodnie. Dookoła walają się płytki z takimi tytułami jak Burnout 3, Chronicles of Riddick, Ninja Gaiden, Halo 2 itp. itd. a ja oczywiście to wszystko olałem  i przycinałem w Spider-Man 2: The Game.

 

Znowu czuje się jak ten gówniak. :banderas:

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...