Skocz do zawartości

Resident Evil VII


Rekomendowane odpowiedzi

 

(czyli outlasty, amnesie i cały ten indie-syf który spaczył horrory ostatnimi laty).

No gdyby nie ten indie syf to by gatunek zmarł smiercią naturalną bo nie powstalo już nic świeżego w tym gatunku od dobrych 8 lat z gier AAA.

 

 

alien isolation? zdecydowanie

deadly premonition? no raczej!

evil within? nie do konca, to mlodszy, doskonalszy braciszek re4, nic nowego

mialem napisac dead space a to juz 8 lat minelo chore.

 

To 2 gry AAA, co 4 lata mozemy sobie teraz zagrac w dobry horror aaa. Hehe, zalosne, fps-y i sandboxy pożarły wszystko w aaa

Odnośnik do komentarza

Evil Within doskonalszy? Jak to? Bo to, że można chodzić i strzelać jednocześnie to troszkę za mało ;)

 

Ciekawszy, bardziej zróżnicowany, lepsiejszy klimat (subiektywne to, ale lubiłem ten mindfuck i postać Seby, z leonem miałem problem sie wczuć w niego), brak eskortowania dzieciaka (!), ulepszanie zielonym glutem, lepsi bossowie, a i najważniejsze - najbardziej soczyste headshoty w historii gier tpp (walnij krytyka zombiakowi z handguna i onanizuj się, bo nie wytrzymasz ciśnienia w rurach z satysfakcji). Gearsy i longshot musza sie jeszcze wiele nauczyc (a uncharted gdzies tam w drugim tysiącu rankingu gunplayów macha ze wstydem :P)

Edytowane przez musoil
Odnośnik do komentarza

 

 

(czyli outlasty, amnesie i cały ten indie-syf który spaczył horrory ostatnimi laty).

No gdyby nie ten indie syf to by gatunek zmarł smiercią naturalną bo nie powstalo już nic świeżego w tym gatunku od dobrych 8 lat z gier AAA.

 

 

alien isolation? zdecydowanie

deadly premonition? no raczej!

evil within? nie do konca, to mlodszy, doskonalszy braciszek re4, nic nowego

mialem napisac dead space a to juz 8 lat minelo chore.

 

To 2 gry AAA, co 4 lata mozemy sobie teraz zagrac w dobry horror aaa. Hehe, zalosne, fps-y i sandboxy pożarły wszystko w aaa

 

alien isolation wlasnie czerpie z tego "indie-syfu" mase rzeczy

dp - nie wiem nie grałem jeszcze, ale mam na wishliscie

evil within - zlepek klisz, gorszy gameplay niż re 4, nic świeżego w tym nie widzę

Odnośnik do komentarza

ale alien mimo hide'n'seek charakterystycznego dla indie, ma też substancję w sobie, jest porządna eksploracja, zarządzanie ekwipunkiem, crafting, elementy walki (ludzie, androidy), pod względem zabawy w chowanego jest to najbardziej rozbudowany horror, to nie amnesia czy inne outlasty ze gameplay ogranicza się do chowania sie po szafach i innych meblach.

 

DP zagraj, to bardziej taki thriller w sumie, gameplayowo rewolucji nie ma, gorszy drewniany re4 z elementami quasi open-world i okropnym modelem jazdy, do tego obrzydliwa grafa z wczesnego ps2 i rozmaite bugi i dziwactwa. Wsiąkniesz po 15 minutach, 9/10 giera, wady w tej grze to tak naprawde zalety :D

Odnośnik do komentarza

Powrócą skrzynie (zarządzanie ekwipunkiem jak w pierwszym RE) a sejwowanie będzie możliwe tylko przy magnetowidzie, co zresztą pokazują powyższe filmiki. Jestem ciekaw, jak takie oldschoolowe rozwiązania przyjmą się w dzisiejszych czasach.

Odnośnik do komentarza

Sa juz nowe filmiki pokazujace dezynfekcje rany i strzelanie( nie chce mi sie szukac odnosnikow sorry).

Zaczynam miec coraz wieksza chec na ta gre. Mysle, ze strzelanie powinni ograniczyc do minimum, wspuscic nas do domu kilku/ kilkunastu kanibali i kazac uciekac pruzed nimi, ukrywac sie pod lozkiem, w szafach... cos na wzor gry z PS2 ktorej nazwy nie pamietam( zreszta gra byla srednio udana) o dziewczynie ktora chyba po wypadku budzi sie w takim domu i musi uciekac i chowac sie przed jakims olbrzymem

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Po tych filmikach już nie mam wątpliwości, że szykuje się dojebany, pełnoprawny Resident Evil.

Też mam takie wrażenie. Po genialnym RE4 piątka była guvnem, a szóstka nie zasłużyła nawet na to miano. Wydaje się, że siódemeczka wraca na właściwe tory...

Odnośnik do komentarza

ano zapowiada sie spoko, do tego kolejne grywalne demo na poczatku grudnia.

coraz bardziej podoba mi sie bardzo atmosfera tej czesci, i jakby takie male odejscie od kanonu, ale ten mutant "shadow" jakis taki bez polotu jakby w stylu revelation. a moze sie myle?

 

to co mnie urzeka za kazdym razym ogladac re2 to klimat kazdego ujecia kamery i te prerenderowane tla. Sa majstersztykiem calej serii. to chyba jedyna gra ktora wyniosla naturalizm na tak wysoki poziom.

no i te mutanty... wygladaja naprawde autentycznie i zlowrogo, a w innych czesciach sa bardziej campowe i jakies takie przerysowane.

 

na nic wlasciwie juz tak nie czekam jak na remake 2. niech oni tego nie spier.dola.

Edytowane przez Najtmer
Odnośnik do komentarza

Gra bedzie straszyc. Podoba mi sie kampania reklamowa z tymi krotkimi fragmentami gameplayu.

A co do gry... jak najbardziej i od samego poczatku wiezylem, ze to bedzie cos fajnego, co zastapi nam PT. Obawiam sie tylko czy aby jeden dom, nawet jesli nie maly starczy nam, zeby nie popasc w monotonnie. Ale mozliwe, ze pozniej pojdziemy do piwnicy ktora okaze sie duzpnymi podziemiami

Odnośnik do komentarza

 

Po tych filmikach już nie mam wątpliwości, że szykuje się dojebany, pełnoprawny Resident Evil.

Też mam takie wrażenie. Po genialnym RE4 piątka była guvnem, a szóstka nie zasłużyła nawet na to miano. Wydaje się, że siódemeczka wraca na właściwe tory...

 

Nigdy nie wybaczę Capcomowi co zrobili w piątce, fabularnie głupotą zbliżyli się właściwie do poziomu filmowej sagi. Jasne ten element nigdy nie był w Residentach zbyt ambitny ale zrobić z Weskera ultradebila, który nie wiadomo jakim cudem dozył aż do tej odsłony, Chris koksu napieprzający z piąchy w skałę, jeszcze brakuje żeby w trakcie tej walki wyszło na jaw, że sam jest podobnym mutantem co Albert albo ukrytym Saiyaninem. W zasadzie jedynym powodem dlaczego w ogóle w to zagrałem to dowiedzieć się o dalszych losach Jill i ograć zachwalane DLC. Z nią też zaje.biście potoczyli wątek "tylko ty możesz go powstrzymać" litości.

Czekam na siódemeczkę nie wierzę, że dałoby się zrobić już coś gorszego tej serii. Taki cykl wydawniczy, gdzie Revelations mogłoby uderzać w stare postacie i jakieś coop multi a główna seria różnymi konwencjami uderzać w bycie po prostu survival horrorem byłoby strzałem w dziesiątkę. 

Odnośnik do komentarza

 

 

Po tych filmikach już nie mam wątpliwości, że szykuje się dojebany, pełnoprawny Resident Evil.

Też mam takie wrażenie. Po genialnym RE4 piątka była guvnem, a szóstka nie zasłużyła nawet na to miano. Wydaje się, że siódemeczka wraca na właściwe tory...

 

Nigdy nie wybaczę Capcomowi co zrobili w piątce, fabularnie głupotą zbliżyli się właściwie do poziomu filmowej sagi.

 

Weź już nie wspominaj tej spyerdoliny :facepalmz: Jedno z trzech największych moich growych rozczarowań ever...

Odnośnik do komentarza

Dawno na żadnego Residenta tak nie czekałem. Capcomu skutecznie podnosi hype. Obiecali nam powrót do korzeni i oto mamy. Nie brakuje komentarzy, że niby gra czerpie ze współczesnych horrorów w kwestii rozgrywki. Ale czy to źle? Przecież robiła to już od samego początku opierając się na Alone in the Dark.

 

W pierwszym filmiku widać coś na podobieństwo regeneratora z RE4. A drugi z ciocia Rhody zamiata. Ale się Resident szykuje.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

 

 

Po tych filmikach już nie mam wątpliwości, że szykuje się dojebany, pełnoprawny Resident Evil.

Też mam takie wrażenie. Po genialnym RE4 piątka była guvnem, a szóstka nie zasłużyła nawet na to miano. Wydaje się, że siódemeczka wraca na właściwe tory...

 

Nigdy nie wybaczę Capcomowi co zrobili w piątce, fabularnie głupotą zbliżyli się właściwie do poziomu filmowej sagi.

 

Weź już nie wspominaj tej spyerdoliny :facepalmz: Jedno z trzech największych moich growych rozczarowań ever...

 

RE5 to za(pipi)ista gierka. Oczywiście fabularnie to debilizm, ale jak człowiek podszedł do tematu oldschoolowo, że gry mają dawać frajdę, a nie przemycać jakieś głębsze wartości, to ze świecą szukać dziś lepszej produkcji od piątego Residenta. A kiedy później zagrało się w RE6, to piątka już w ogóle wydaje się arcydziełem gatunku.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...