Skocz do zawartości

AGD małe, duże i średnie


WisnieR

Rekomendowane odpowiedzi

Zaraz lato, będzie piekarnik w chacie. Myślę nad wentylatorem kolumnowym do jednego z pomieszczeń, gdzie najtrudniej jest wysiedzieć, bo zwykły wentylator miejsce zajmuje, a szału nie robi.

 

Warto inwestować w te budżetowe opcje z sieciówek typu Lidl czy Aldi, czy lepiej dołożyć do czegoś konkretnego? 500zł wydawać nie mam zamiaru, ale może do 200zł coś jest godnego uwagi, co się nie zepsuje po jednym sezonie?

 

Bajerów typu pilot nie potrzebuję, ale dobrze, gdyby sprzęt nie był za głośny, ani nie żarł zbyt dużo mocy.

Odnośnik do komentarza

Nie warto kupować zasadniczo żadnego wentylatora no może po za sufitowym. Testowałem wszystko łącznie z tym dyonem za 1,7k i no gówno nic nie warte. Sufitowy świetnie się sprawdza bo jest cichy, kręci się wolno i ładnie miesza powietrze w pokoju, wiadomo klima to to nie jest, ale cała reszta wentylatorów to jest wywalanie kasy na coś co hałasuje. 

Odnośnik do komentarza

No ja właśnie się zastanawiam na lato nad tym Dysonem, albo Tefalem:

 

https://www.dyson.pl/dyson-cool-am07?gclid=EAIaIQobChMI2b_8lquf_wIVEnAYCh1VugunEAAYASAAEgIBu_D_BwE&gclsrc=aw.ds

https://tefal24.pl/pl/oczyszczacz-powietrza-i-wentylator-tefal-silent-comfort-he8120.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=3644f489-12f5-1dbe-09cc-011d8c88f370

 

Sporo dobrych opinii mają, niby lepsze od zwykłych wentylatorów. Mam taki zwykły stojący i coś tam przewiewa, ale trzeba mieć skierowane na siebie. Pomieszczenia nie wychłodzi za bardzo.

Odnośnik do komentarza

Mam ten, poprzedniej zimy dałem za niego ok 500zł

https://www.neonet.pl/wentylatory/xiaomi-smartmi-fan-3.html

 

Od siebie polecam, ma fajne efekt morskiej bryzy, apka wifi, pilot, integracja z google home i sterowanie głosem, daje rade do pewnej granicy, później to już klima/klimatyzator z odprowadzeniem na zewnątrz. W sumie na poprzedniej stronie było o tym

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Trochę w ciemno kupiłem wentylator GÖTZE & JENSEN FN750. Akurat był w promocji, a ja jeszcze miałem dodatkową zniżkę do ME.

 

Zdaję sobie sprawę, że to nie wiatrak sufitowy, ani klima i pomieszczenia realnie to nie ochłodzi, ale i tak niezły zakup na lato. Na tle zwykłego wentylatora niebo a ziemia. Powiew nawet na najniższym ustawieniu jest fajny i w nagrzanym pomieszczeniu tworzy przyjemne uczucie chłodu. Hałas jest tolerowalny, miejsca wiele sprzęt nie zajmuje (choć jest większy, niż się spodziewałem), więc można nawet w kąt wcisnąć. Pilot jest, uchwyt do przeniesienia, kilka trybów pracy, timer.

 

Oczywiście największy test będzie, jak już pomieszczenie zacznie mi się nagrzewać do 28 stopni i więcej... :/ Oby do tego jednak nie doszło w tym roku.

 

Nie wiem, jak to się ma na tle konkurencji. W Lidlu widziałem w zeszłym tygodniu Silvercresta za ok. 150zł, który chyba tragiczny nie jest sądząc po recenzjach, ale pudło miał mniejsze/węższe. Dużo dobrych opinii czytałem o Stadler Form Peter, ale to już wydatek 500-600zł.

 

Bałbym się tylko to postawić w domu, w którym są koty lub małe dzieci, bo kolumna mogłaby się uszkodzić, lub przewrócić, mimo sporej podstawy.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Suavek napisał:

Na tle zwykłego wentylatora niebo a ziemia.

W jaki sposób? Kupiłbym nawet taki kolumnowy za te kilkaset złotych, ale nie widzę jak to będzie działało inaczej od zwykłego wiatraka za 70 zł. Zasada jest ta sama, taki droższy wentylator inaczej powietrze miesza? Pomijam zbędne ficzery jak sterowanie pilotem czy rozpylanie mgiełki wodnej.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, mcp napisał:

W jaki sposób?

Subiektywnie, główna różnica myślę taka, że zwykły wentylator wieje raczej punktowo, zaś kolumnowy wieje wzdłuż swojej wysokości. Zwykły wentylator ustawiałem zwykle na siebie, na nogi etc. kombinowałem z nim, zaś ten kolumnowy ogarnia większą przestrzeń pomieszczenia. Jak siedzę przy biurku, to spokojnie czuję chłodek na całym ciele, tak że czasem musiałem go wyłączać nawet w te ostatnie dni upałów. Dlatego stwierdzam, że działa lepiej od mojego dotychczasowego klasyka.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Tak jeszcze w temacie chłodzenia, szczególnie dla skazanych na pracę biurową bez klimy, polecam to:

 

https://www.leroymerlin.pl/klimatyzacja-i-wentylacja/klimatyzatory-wentylatory-osuszacze/wentylatory-przenosne/wentylator-biurkowy-cyrkulacyjny-mini-10-cm-usb-ibiza-equation,p610723,l1660.html

 

Wiem, że takich tworów jest wiele na rynku, ale ten polecam. Jest stosunkowo cichy, estetyczny, stabilny i nawet przyjemnie chłodzi. Na pewno sto razy bardziej warto kupić to na biurko, niż chińszczyznę z dyskontów za ułamek tej ceny, które się albo zaraz rozlecą, albo hałasują, albo wprawione w minimalny ruch telepią po całym podłożu...

 

Mam taki z LM od zeszłego lata w pracy i jest dobrze. Szczególnie, jak ktoś zrzędzi przy upale 30 stopni, że "jemu zimno" i wyłącza wszystkim klimę, czy duży wiatrak... :facepalm:

Odnośnik do komentarza

Za miesiąc chcę kupić ekspres do kawy. W temacie się nie orientuję i wiem, że jest tego w pizde, ale może ukierunkujecie mnie i zawęże strefę poszukiwań. 

Budżet do 2.5k, no chyba że naprawdę będzie warto dołożyć to te parę stówek mogę dorzucić. Zakup i tak będzie na raty 0% :leo:

Czy w tej cenie iść w zwykłego marketowca czy w  markę co się specjalizuje w ekspresach?(zakładam, że takie są) jakich firm się wystrzegać? 

dobrze jakby młynek był w miarę cichy i sam ekspress nie był uciążliwy w czyszczeniu. 

bez pojemnija na mleko, bo tak chyba prościej?

Jeśli chodzi o samą kawę to bez specjalnych udziwnień, zwykła czarna, espresso i jakieś mleczne typu latte.

Ważne też żeby był dosyć zgrabny bo nie mam wiele miejsca na blacie.

Dziękuję za wszelkie tipy.

Odnośnik do komentarza

Ja i w pracy i w domu korzystam z Philipsa, znajomi i rodzina również. Philips przejął saeco, wiec maja ich system zaparzania, według mnie super łatwy w obsłudze i bezawaryjny. Najlepszy na rynku system spieniania mleka, który jest super łatwy w utrzymaniu czystości, bez żadnych rurek itp. Jedyny minus, to według mnie nie należą do cichych, młynek i zaparzanie dość głośne.

Odnośnik do komentarza

Musisz spróbować tej samej kawy z obu. Mitem jest ze stalowy przypala ziarna ale jak piłem kawę w markecie z delnghi takiego jak mam a potem z siemensa z ceramicznym to była różnica w smaku na korzyść siemensa. Na pewno ceramiczny jest bardziej delikatny. 

Tutaj masz w miarę solidne info

https://www.euro.com.pl/ekspresy-cisnieniowe/siemens-te651319rw.bhtml

 

na pewno za delonghi przemawia trwałość. Ten model co wstawił Wisnier ma kilku userow tutaj i żadnych problemów. Sam używam takiego od 4 lat i tez zero problemów. Oczywiście trzeba czyścić blok i odkamieniać ale to w każdym. 

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...