Skocz do zawartości

NETFLIX


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, dominalien napisał:

Dla mnie netflix jest dobry dlatego, że ma masę rzeczy spoza usa. Praktycznie każda produkcja ze stanów mnie szybko męczy, oni jednak jakoś dziwnie pojebani są. Oczywiście są wyjątki, kończę Resident Alien teraz i jest spoko, ale na przykład od Blue Eyed Samurai się odbiłem bardzo mocno. Natomiast masa rzeczy europejskich, azjatyckich, jest po prostu świetna. Poza japońszczyzną z aktorami, tego się nie da oglądać.

 

Wcale taka oczywista sprawa z tą ,,zajebistością" ,,Niebieskookiego" nie jest. Serial z perspektywy grafiki, czyli techniki i gustu twórców w animacji, wygląda jak połączenie stylu i techniki twórców legendarnego "Samurai Jack" z tym, co zaprezentowano w "Arcane". Ta produkcja, cóż, choć mogę to tylko powiedzieć po zwiastunie i grafikach z jej odcinków, to taki bardzo wysublimowany serial, dla ceniących sobie coś bardzo eleganckiego, estetycznego i wrażliwego w szacie graficznej widzów, która to grafika będzie szła punkt w punkt z tym, co opowiada scenariusz/fabuła. Możliwe, że kiedyś o to ,,cuś" zahaczę - jest jednak jedno ale... tylko i aż tylko... ze względu na graficzne / wizualne ujęcie całego zamysłu kobiety w roli samuraja w wyjątkowej kulturalnie i historycznie dla Japonii epoce. Chcę zobaczyć, czy scenariusz i pomysł na serial animowany gryzie się lub nie z tak wyszukaną oprawą graficzną. Już bardziej interesujące są filmy anime z Uniwersum Pokemon, których na ,,N" jest pełno. Zresztą... mam co oglądać. "Niezwyciężony" sam ze swym drugim sezonem się nie obejrzy. No ale, to już jest PrimeVideo. XD 

Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, JaskinieTerrigenoweMarvela napisał:

Możliwe, że kiedyś o to ,,cuś" zahaczę - jest jednak jedno ale... tylko i aż tylko... ze względu na graficzne / wizualne ujęcie całego zamysłu kobiety w roli samuraja w wyjątkowej kulturalnie i historycznie dla Japonii epoce.

No i to jest cały mój problem. Nie, że dziewczyna jest samurajem (choć zastanawia jej wspaniała umiejętność walki, biorąc pod uwagę, że ćwiczyła na płocie), ale dla mnie to są takie przedmieścia Houston w naszych czasach, tylko że w Japonii i nie w naszych czasach. Właśnie tu widać wyraźnie, że Amerykanie wszystko muszą robić tak, jak jest u nich teraz i tylko żeby było ciekawiej robią to w innej kulturze i czasie.

Spoiler

Bogaty tatuś (lokalny władyka), który tak bardzo kocha swoją córkę, że pozwala jej wyjść za plebejusza? WTF? Ta sama córka spędza wieczory sama ze swoim gachem i się bzyka? WTF?

 

To dla mnie jest prawdziwe "cultural appropriation", a nie to że biały ma warkoczyki albo inne bzdury.

Odnośnik do komentarza

Przy okazji właśnie skończyłem pierwszy sezon Resident Alien. Ogólnie bardzo mi się podobało, poza durnymi serialowymi Amerykańskimi debilizmami, które pojawiają się bodajże w 8 odcinku:

Spoiler

Durne zachowanie mera w restauracji z żoną, głupi szef policji źle traktujący swoją podwładną, który po jednym zdaniu nagle rozumie wszystko co źle robił i w koszmarny cringowy sposób rozwiązuje konflikt przez karaoke.

No kurwa mać, jak ja nie znoszę tych kretynizmów. Poza tym bardzo spoko. Cieszę się, że Alan Tudyk dostał jakąś pracę i nie musi już robić tego koszmarnego Con Man.

 

Drugi sezon jest na amerykańskim Netflixie, będę oglądał dalej.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj wraz z żoną zdążyliśmy obczaić dwa pierwsze odcinki serialu "Problem Trzech Ciał".  Powiem tak: dość nieźle się to rozkręca, w wielu miejscach jest toczka w toczkę jak w książce, zwłaszcza fragmenty retrospektywne (mam świeżo w głowie trylogię, którą łyknąłem niedawno w postaci audiobooków), a czasem adaptacja mocno od niej odbiega, choć nie tak gigadaleko jak w przypadku Wieśmina. Wiadomo, są typowe Netflixowe pierdolety w obsadzie np tam gdzie w knidze był Chińczyk to teraz jest Meksykanka, a murzyna to rzecz jasna w powieści w ogóle nie było. No ale klimat sagi jest oddany moim zdaniem prawidłowo. Dziś będę kontynuował dalsze zwiedzanie serialu.

I teraz najważniejsza sprawa. Mam duże obawy jak na serial zareagują osoby nie znające książek. Może być tak, że już w połowie pierwszego odcinka ktoś zakrzyknie: "What the fuck is this shit?!!" i przestanie dalej oglądać. Wynika to z tego, że tak naprawdę długo, doprawdy dłuuuugo nie bardzo wiadomo o co tak naprawdę chodzi. Ja jednak dla tych osób mam radę: przetrwajcie tę początkową dezorientację, bo nawet się nie spodziewacie, że zdawało by się ograny do tzw mata najkasycznieszy z klasycznych  motywów w SF (nie powiem o jaki motyw chodzi) zostanie podany w tak nieszablonowy i ciekawy sposób jak w wyobraźni tego Chinola.

Odnośnik do komentarza

Motywy i może fajne w tle, ale podane w bieda sposób póki co - kolorystyka, ujęcia kamery etc. W ogóle tu nie czuć niczego twórczego w warstwie audio-wizualnej. Jedyne ostatnie ujęcie z pierwszego odcinka jakkolwiek ciekawe.

 

Książki znam tylko z zasłyszanego konceptu, ale po tym pierwszym odcinku wydaje mi się że to będzie takie sci-fi do kotleta trochę. Brnę dalej.

Odnośnik do komentarza

Widziałem pół pierwszego odcinka, bo nie miałem czasu na więcej. Jestem świeżo po trylogii (plus dodatek) i za mało obejrzałem, żeby się wypowiedzieć ;) Jedna z moich ulubionych książek i mogę być nieobiektywny. Zobaczymy co dalej. Wiadomo, że serial nigdy nie odda książki, ale zaczyna się dobrze. Przeczytałem opisy odcinków i widać, że to będzie tom 1. Znając te kurwy netflixowe to pewnie anulują, bo nie wyobrażam sobie jak nakręcą tom drugi, a co dopiero trzeci (rozmach i te sprawy) :obama: szkoda, że Apple się za to nie wzięło

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, drozdu7 napisał:

A te książki to takie dobre są?

Ja osobiście bardzo polecam. Tak jak wyżej napisałem, nie spodziewałem się, że ktoś stosunkowo niedawno coś nowego i świeżego wymyśli w głównym nurcie SF, w którym amerykańskie tuzy w latach 50-60tych ubiegłego wieku  obcykali już w zasadzie wszystko.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dobrnąłem do piątego odcinka "P3C" włącznie. OŻESZKURWAJAPIERDOLĘ!!! Co tam się odjaniepawliło!:obama: To jeden z najlepszych odcinków we wszystkich serialach, jakie w życiu widziałem. Fenomenalnie nakręcono jedną z kluczowych scen w książce:

Spoiler

Poszatkowanie statku

Jutro dokończenie serialu, ale już teraz widać, że za jego stworzenie w odróżnieniu od Wiedźmina wzięli się profesjonaliści, a nie amatorzy...

Odnośnik do komentarza

Screenshot_2024-03-23-19-04-22-78_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.thumb.jpg.072fa84fb77d91261d19e0403817e9f2.jpg

 

Zrobiło się dziwnie... Oj, grubo dziwnie. Otóż szukałem "Fullmetal Alchemist: Brotherhood" do obejrzenia w streamingu Netflixa, bo kiedyś ta platforma miała wszystkie filmy anime i właśnie ten serial z tego Uniwersum w swojej ofercie. Zamiast tego.... Netflix usuwa animacje tak fantastycznego tytułu ze swojej biblioteki, pozostawiając jakiś ,,oryginalny, bo niby netlixowski" film live action o wiadomym tytule: "Fullmetal Alchemist: Brotherhood". Widziałem zdjęcia z filmu i jego zwiastuny; obejrzenie tej adaptacji anime i mangi chodzi mi po głowie od kilku dni, i żebym nie bił się w pierś, jak to w końcu obejrzę: że szkoda było czasu, bo to taka mamałyga, niespójna i nieciekawa na każdym polu. Słyszałem tylko ,,średnie na jeża" opinie o tym czymś. Fakt, wzbudził to moje zainteresowanie, aby ot tak sobie film doświadczyć, ale z drugiej strony, nie wiem czy nie lepiej będzie gdy zostawię to w p**** a zostanę przy oglądaniu oryginalnego anime, mandze i pełnometrażówkach. No bo co, warto? Film ma 7 lat, jakieś kontynuacje również; czy to nie będzie coś takiego jak ten film aktorski "Attack on Titan"? Takie jakby... nieporozumienie?

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Przechwytywanie.JPG.a80aaf445fed1b72d1a923d8c8d6834f.JPG

Cytat

An additional 22 films – including such beloved classics as Spirited Away, Princess Mononoke, Arrietty, Kiki’s Delivery Service, My Neighbor Totoro and The Tale of The Princess Kaguya, among others – will continue to stream on Netflix around the world. 

 

Odnośnik do komentarza

Nowy serial dokumentalny "Punkty zwrotne" dobrze wchodzi. Dobrze łączy przejście od zimnej wojny z tym co się obecnie dzieje.

 

W dniu 22.03.2024 o 22:48, Czezare napisał:

Dobrnąłem do piątego odcinka "P3C" włącznie. OŻESZKURWAJAPIERDOLĘ!!! Co tam się odjaniepawliło!:obama: To jeden z najlepszych odcinków we wszystkich serialach, jakie w życiu widziałem. Fenomenalnie nakręcono jedną z kluczowych scen w książce:

  Pokaż ukrytą zawartość

Poszatkowanie statku

Jutro dokończenie serialu, ale już teraz widać, że za jego stworzenie w odróżnieniu od Wiedźmina wzięli się profesjonaliści, a nie amatorzy...

 

No to będę oglądał, bałem się kaszany.

Edytowane przez SnoD
Odnośnik do komentarza

Obejrzałem 'problem 3 ciał' i mam mieszane odczucia. (książki skończyłem w zeszłym roku, to jestem całkiem 'na świeżo'). Momentami bardzo spoko, momentami kiepsko i biedne efekty. Wg mnie najlepiej wychodzą sceny w Chinach, ale przy okazji jest ich najmniej :)
Są oczywiście też 'netfliksowe' zmiany <uwaga spoilery z książki>:

Spoiler

Większośc jest ok, ale mi średnio pasuje koncept łączenia różnych postaci z różnych części książki, w paczke przyjaciół z Oxfordu. Mogą być z różnych krajów, kultur itp. (w książkach to w zasadzie prawie sami Chińczycy + Wade) ale to, że oni wszyscy się znają od startu mi nie przypasowało. Do tego zupełnie mi nie pasują 'wpatrujacy się w ściane'. Szczególnie brakuje dyktatora z Ameryki Płd. któy był bardzo wyrazistą postacią w książce.


Ogląda się nieźle, piąty odcinek bardzo dobry(nie miałem aż takiej reakcji jak Czezare, bo tam mi pare mniejszych rzeczy nie zagrało też), ale reszta taka średniawa.
Może serial lepiej 'wchodzi' jak ktoś nie zna książek, albo czytał je dosyć dawno.

Jakbym miał ocenić to jakieś 6/10 bym dał, bo da się to oglądać ale brakło mi tu 'tego czegoś' co sprawia, że po jednym odcinku od razu mamy parcie żeby właczyć kolejny :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, karmaster napisał:

Obejrzałem 'problem 3 ciał' i mam mieszane odczucia. (książki skończyłem w zeszłym roku, to jestem całkiem 'na świeżo'). Momentami bardzo spoko, momentami kiepsko i biedne efekty. Wg mnie najlepiej wychodzą sceny w Chinach, ale przy okazji jest ich najmniej :)
Są oczywiście też 'netfliksowe' zmiany <uwaga spoilery z książki>:

  Pokaż ukrytą zawartość

Większośc jest ok, ale mi średnio pasuje koncept łączenia różnych postaci z różnych części książki, w paczke przyjaciół z Oxfordu. Mogą być z różnych krajów, kultur itp. (w książkach to w zasadzie prawie sami Chińczycy + Wade) ale to, że oni wszyscy się znają od startu mi nie przypasowało. Do tego zupełnie mi nie pasują 'wpatrujacy się w ściane'. Szczególnie brakuje dyktatora z Ameryki Płd. któy był bardzo wyrazistą postacią w książce.


Ogląda się nieźle, piąty odcinek bardzo dobry(nie miałem aż takiej reakcji jak Czezare, bo tam mi pare mniejszych rzeczy nie zagrało też), ale reszta taka średniawa.
Może serial lepiej 'wchodzi' jak ktoś nie zna książek, albo czytał je dosyć dawno.

Jakbym miał ocenić to jakieś 6/10 bym dał, bo da się to oglądać ale brakło mi tu 'tego czegoś' co sprawia, że po jednym odcinku od razu mamy parcie żeby właczyć kolejny :)

Moja ocena całości jest nieco wyższa, bo tak sądzę 7,5/10, ale nie ukrywam, że po rewelacyjnym piątym odcinku trzy ostatnie epizody to niestety lekki opad fiucika. Zgadzam się, że koncepcja pięciu znajomych z Oxfordu dość kontrowersyjna, ale z drugiej strony gdyby trzymali się ściśle książki pod tym względem to mogło by to być o wiele mniej strawne dla widza. Trudny materiał do przełożenia na obraz filmowy po prostu...

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...