Skocz do zawartości

NETFLIX


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

Dżentelmeni - czyli Guy Ritchie robi 8 mini filmów, które wrzuca w jeden serial. Pierwsze dwa odcinki bardzo dobre, jest trochę czarnego humoru, trochę akcji, trochę klasycznych Guyoritchowych motywów. Potem trochę zwalnia i jak fabularnie na każdym kroku zaczynają robić się twisty, i po chwili widz już wie, że to co widzi to nie jest prawda, bo zaraz okaże się, że to był twist i jednak prawda jest inna, ale jednak nie, bo prawda jest jeszcze inna, ale jednak nie, bo to był tajny plan i prawda jest jeszcze inna itp. itd. To wtedy już trochę impet opada. Ale całościowo jest klimacik, jest ładna Kaya, dobry mjusik i Vinnie. 7/10

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Beztytuudsd.jpg.a7856d41f4d1a2099964d6a616b67fe4.jpg

 

"Park Jurajski: Teoria chaosu"

"Terminator" (Anime)

"Nasz pełny życia świat" - niby jest to kolejny bardzo podobnie realizowany, podobnie opowiadany o przyrodzie, ekosystemach, cudzie życia etc., serial, no ale... NETFLIX zawsze robi to dobrze... zawsze: zdjęcia, narrator, montaż! Perła all day, all night! xD

 

To trzy pozycje, które zadebiutują w miarę szybko (z anime o Terminatorze to do końca nie wiadomo, co z tą premierą), na które czekam najbardziej! A Wy? Jakieś zapatrywania na ,,animajcu" o ,,Elektronicznym mordulcu" z przyszłości - będziecie oglądać? 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Obejrzałem z dziewczyną "Problem trzech ciał", chociaż ona jako osoba, która kilkukrotnie przeczytała oryginał oraz jest Chinką (chyba najbardziej na ekranie drażniło ją dodanie murzyna i hindusa :kaz:) chwilami odczuwała przy okazji spore bóle. Ja takich nie odczuwałem, ale szału nie stwierdzono. Temat ciekawy, ale pewnie zostanie mocno spłycony w porównaniu do nieznanych mi książek, bo niektóre rzeczy mogą być trudne do przedstawienia, tudzież zbyt skomplikowane dla przeciętnego odbiorcy. Plusem jednak dalej pozostaje próba zekranizowania tego typu SF, w które trudno wepchnąć bez totalnego deptania koncepcji masy strzelanin i laserów. Główna paczka raczej irytująca (Cheng ma jedną minę, Latynoska jest ładna, ale wkurzająca, murzyn po prostu jara zioło, Will se jest przegrywem i tyle, Jack to kiepsko ożywiony stereotyp), za to dobrze wypadają Clarence oraz Wade. Do tego parę oczywistych bzdur:

Spoiler

nasza tajna broń to Wallfacerzy, więc powiedzmy o nich podając ich dane w TV czy Raj, który sobie nagle przypomina w trakcie lotu samolotem, że musi pogadać z Cheng o swoich U C Z U C I A C H.

 

Druga połowa zdecydowanie lepsza, niż pierwsza. Można, ale po co.

  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Problem trzech ciał - jestem na świeżo po seansie i mogę powiedzieć że jestem póki co bardzo zadowolony, ale nie obeszło się bez kilku zgrzytów. Nie czytałem książek więc moja opinia jest tylko i wyłącznie z perspektywy widza serialu.

Mój największy zarzut to będzie rozciągnięcie serialu na kilka sezonów. Miałem nadzieję że wszystko zamknie się w jednym, ale już od połowy wiadomo że coś takiego nie będzie miało miejsca. Akcja posuwa się zbyt wolno. Fabuła może nie jest jakoś odkrywcza, ale sposób w jaki została podana jest stosunkowo świeży i wciągający. Mniej więcej do 6 odcinka siedzimy praktycznie na krańcu fotelu, jednak dwa ostatnie odcinki to już bardzo mocny zjazd formy i niepotrzebne smuty głównych bohaterów. Wszystko co zostało podane w ostatnich dwóch odcinkach można było streścić dosłownie w pół godziny i ruszyć akcje bardziej do przodu, no ale rozterki sercowe tak bardzo ważne...

Nie podobał mi się też sposób w jaki zostały przedstawione główne postaci. Auggie wiecznie ze wszystkiego niezadowolona, mająca pretensje o wszystko do wszystkich, Jin nigdy nie wie do końca czego sama chce, Will chce po prostu wykitować, a o Jacku nawet nie ma co wspominać. No bardzo ciężko kogokolwiek tu polubić. Na szczęście sytuacje trochę ratuje Thomas i Tatiana, bo wiedzą czego chcą i używają wszelkich środków by to osiągnąć, liczę że w kolejnych sezonach nie zostaną odwaleni.

Największy plus to zdecydowanie tajemniczość towarzysząca inwazji obcych, sofonów, no i tego jak zostanie poprowadzona fabuła tej trójki Wallhackerów, czy jak oni się tam zwali. Oby tylko nie trwało przez kolejne 5 sezonów, bo może się ulać...

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Anime było bardzo fajne, więc liczę że serial też będzie dobry.

 

Co do PTC to w Chinach niezła gów.noburza o to jest. Aha, Tencent nagrał ekranizację bodajże w zeszłym roku, po swojemu, tylko z Chińczykami. Więc jakby ktoś chciał zobaczyć jak to wyglądać powinno według nich, to można znaleźć na yt: 

 

Odnośnik do komentarza

Obejrzałem P3C i jestem zadowolony, na tyle na ile można być zadowolonym z ekranizacji książki. Najważniejsze, że tego nie położyli. Wiadomo, że musiały być cięcia, ale mimo wszystko udanie trzyma się to fabuły z książki, Co jest śmieszne, że uzmysłowiłem sobie to dopiero w siódmym odcinku, to praktycznie w serialu nie ma bohaterów z książki. Niemal każdy z nich to jakaś wariacja po zmianach. Jedynie Da Shi (którego nie wiem czemu musieli nazwać Clarence) i Mike Evans to takie 100% kopie powiedzmy książkowe. Jeszcze jest Ye Wenjie, która uważam, że nie potrzebnie zmienili. W książce

Spoiler

Faktycznie ona wysyła sygnał to obcych ale np nie ma dziecka z Evansem tylko z tym inżynierem z Red Coast.

W książce jej odbiór był raczej pozytywny, tu w sumie zrobili z niej tą złą. Można by mnożyć zmiany, jak np z jednego bohaterów w książce zrobili trzech znajomych fizyków. Ciężko mi zrozumieć, że z Luo Ji z książki zrobili murzyna i zupełnie innego bohatera. Podobnie pokazali, jego rekrutacje do Wpatrujących się w ścianę, ale mimo wszystko (spoiler z ksiązki):

Spoiler

Luo Ji to niesamowicie ważna postać potem w książce będzie trzymał w szachu wszystkich kosmitów. Jebaiutki będzie miał 200 lat i będzie siedział na plutonie. A te co? Blanty będzie jarał

Fajny motyw Projektu schody. Kropka w kropkę z książki (poza bohaterami oczywiście). Widać, że będą chcą to pociągnąć tak samo, co w książce wyszło niesamowicie.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dla mnie cały Rojst taki 7,5/8, ma swoje momenty, dobrze się ogląda, ale można było coś tam lepiej zrobić. Trochę nie słabo wykorzystany potencjał Ogrodnika, można byłoby mu jakąś bardziej skomplikowaną i ciekawą postać dać. Bad Girl Różczka momentami komicznie. Za to fajny motyw w 3. sezonie z

 

Spoiler

młodzieńczymi latami Fronczewskiego. O do chuja, nie dość, że aktor naprawdę podobny to jeszcze te udźwiękowienie mowy fajnie zrobili.

 

Odnośnik do komentarza

Dla mnie jakiś przekombinowany był ten Rojst. Ten motyw, że każdy z każdym jakoś jest powiązany, bo ta jest córką tego, a ten synem tamtego, który X lat temu coś tam zrobił i teraz ich losy się nagle splatają... Jakoś grubymi nićmi szyte mi się to wydało i nie kupiłem tego. Nie potrafiłbym tego teraz nawet streścić, chociaż oglądałem całość całkiem niedawno. :dunno: Choć realizacyjnie top, świetne zdjęcia i montaż.

Odnośnik do komentarza

Obejrzałem pierwszy sezon From (Stamtąd). Tyle jest na Netflixie (na razie?), ogólnie są już dwa i będzie trzeci.

 

Dla mnie to taki ripof Lost. Masa fascynujących i niezrozumiałych rzeczy, ogląda się dobrze, ale bardzo się zdziwię, jeśli uda im się to wszystko sensownie wytłumaczyć. Pewnie, jak w Lost, po prostu zostawią i zapomną. Koniec pierwszego sezonu cichy i pusty jak pękająca bańka mydlana. Jak dodadzą drugi sezon raczej będę oglądał dalej.

 

6/10

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...