Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi się znaleźć wolny termin na założenie konta oszczędnościowego indeksowanego wiborem 3m w Toyota Bank na ten tydzień (termin wizyty kuriera z umową). :D Ostatnio jak patrzyłem to chyba dopiero na lipiec były, ale inne banki zaczęły gonić, to pewnie ludzie przestali tak szturmować to konto. 

 

Dla mnie oferta całkiem korzystna, bo to nie lokata, więc jest bezterminowo, oprocentowanie obecnie 4,74% dla 100k i 4,74%-3 p.p powyżej 100k, a nowe oprocentowanie powinno wlecieć na przyszły kwartał, więc od lipca (może będzie i 7%?).  

 

Inne banki niby dają już 5-6%, ale dla mocno ograniczonych środków i na lokatach terminowych, więc trzeba hajs zamrozić na przynajmniej 3-6-12 miesięcy. Ta oferta Toyoty wydaje się więc nadal fajna, bo procentowo może nie jest najlepsza, ale zapewnia pełną elastyczność. 

Tym bardziej, że Glapa wprost zapowiada dalsze podnoszenie stóp, więc o ile nie zmodyfikują oferty, to nadal będzie to niezła opcja na bezpieczne przechowywanie kasy. 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dokładnie. Na pewno nie jest to metoda pomnażania kapitału, tylko alternatywa dla skarpety z bonusem w takiej postaci, że z rocznych odsetek można sobie zafundować na przykład jakieś wczasy, czy co tam kto lubi. ;) Ja bym się ze swojego głównego konta nie ruszał, gdyby zaoferowali COKOLWIEK sensownego, ale jak jadą ciągle na 0,01% od paru lat, no to bez jaj - nawet taki inwestycyjny leń jak ja już zaczął się rozglądać za innymi skarbonkami, bo żal dvpę ściska.

 

Jak analizowałem oferty to zdziwiłem się tylko, że nadal jest dużo ograniczeń w tych różnych promocjach - inne, bardziej znane banki blokują kasę na przynajmniej 3 miesiące lub/i ograniczają pulę objętą wyższym oprocentowaniem na przykład do 50k. A w obecnej sytuacji nie mroziłbym kasy nawet na 3 miesiące, bo ciekawe oferty mogą wyrastać coraz częściej. :D 

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, LeifErikson napisał:

Udało mi się znaleźć wolny termin na założenie konta oszczędnościowego indeksowanego wiborem 3m w Toyota Bank na ten tydzień (termin wizyty kuriera z umową). :D Ostatnio jak patrzyłem to chyba dopiero na lipiec były, ale inne banki zaczęły gonić, to pewnie ludzie przestali tak szturmować to konto. 

 

Dla mnie oferta całkiem korzystna, bo to nie lokata, więc jest bezterminowo, oprocentowanie obecnie 4,74% dla 100k i 4,74%-3 p.p powyżej 100k, a nowe oprocentowanie powinno wlecieć na przyszły kwartał, więc od lipca (może będzie i 7%?).  

 

Inne banki niby dają już 5-6%, ale dla mocno ograniczonych środków i na lokatach terminowych, więc trzeba hajs zamrozić na przynajmniej 3-6-12 miesięcy. Ta oferta Toyoty wydaje się więc nadal fajna, bo procentowo może nie jest najlepsza, ale zapewnia pełną elastyczność. 

Tym bardziej, że Glapa wprost zapowiada dalsze podnoszenie stóp, więc o ile nie zmodyfikują oferty, to nadal będzie to niezła opcja na bezpieczne przechowywanie kasy. 

 

Też właśnie złożyłem wniosek, trochę too good to be true - jedyna opłata jaką widziałem to trzy dychy w danym miesiącu, jeśli ruszę cokolwiek z konta. Zobaczymy, Inteligo do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza

W MDM też było podane, ze mieszkanie musi być przeznaczone na własne cele mieszkaniowe, co wg interpretacji doradcy chodziło, by nie wynajmować nikomu. No ale dobry temat zahaczyłeś. Czy posiadanie kilku mieszkań i przebywanie w ktoryms sporadyczne (lub w ogóle) spełnia te kryteria. I kto definiuje te "potrzeby". Ktoś potrzebuje w poniedziałki mieszkać w domu A, wtorki w domu B :nosacz:

 

Możliwe że w przypadku kontroli trzeba będzie wybrać jedno "główne" mieszkanie, które spełnia te potrzeby?

Odnośnik do komentarza

Tu też nie jestem pewien bo meldunek nie jest równy zamieszkaniu, co jest podkreślane w wielu dokumentach (adres zameldowania osobno od adresu zamieszkania). Swego czasu meldunek stały miałem przez wiele lat u rodziców, a ciągle przedłużany tymczasowy w miejscu wynajmu. Do wszystkich urzędowych spraw liczyło się to co deklarowałem jako miejsce zamieszkania.

 

No ale to Polska :dunno:

Odnośnik do komentarza
W dniu 24.05.2022 o 01:18, ping napisał:

 

Też właśnie złożyłem wniosek, trochę too good to be true - jedyna opłata jaką widziałem to trzy dychy w danym miesiącu, jeśli ruszę cokolwiek z konta. Zobaczymy, Inteligo do zamknięcia.

 

Kluczowa będzie zmiana oprocentowania na nowy kwartał (bo obecne obowiązuje do końca czerwca). Jak nie zrobią jakiejś chamskiej zmiany, że na przykład ograniczą kwotę oprocentowaną wiborem do 50k, to ta oferta będzie naprawdę super na trzymanie kasy w perspektywie roku, może nawet dłużej. Oby tylko nie stwierdzili, że skoro mają taką kolejkę chętnych do zakładania kont, to sobie nas wyrzeźbią i te warunki pogorszą. :D

 

Bajdełej - jak ktoś trafi na jakąś podobnie ciekawą ofertą rachunku oszczędnościowego/lokaty to niechże tu wrzuca, bo ofert przybywa, ciężko nadążyć, a mówiąc szczerze ja się o tym Toyota Banku dowiedziałem właśnie z forum... ;D 

Edytowane przez LeifErikson
Odnośnik do komentarza
25 minutes ago, Szwed said:

A ja mam pytanie z trochę innej beczki - czy w Polsce można w którymś banku odłożyć na lokatę czy inne formy "oszczędzania" walutę? Zarabiam w dolarach i nie widzi mi się wymieniać wszystkiego po to tylko, żeby zainwestować :/

Otwórz konto w dolarach na XTB, wpłać hajs, kup akcje i strać wszystko 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Odnośnie walut. Z tego co wiem, zysk na walutach trzeba rozliczać w PIT rocznym (cena zakupu waluty, cena sprzedaży, zysk z różnicy kursowej). W przypadku wynagrodzenia lub przelewów zagranicznych z działalności to nas nie obchodzi, a jedynie musimy sobie przeliczać na PLNy po kursie NBP? Nie ma tu wtedy pojęcia "zysku kursowego" jak mniemam bo nie kupiliśmy tej waluty.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...