Skocz do zawartości

The Last of Us Part II


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

Wdg linkedin na dzień dzisiejszy w ND pracuje ponad 530 osób.

Szukają ludzi do ogarnięcia multiplayer, więc musi chodzić o TLOU

https://www.linkedin.com/jobs/search?locationId=OTHERS.worldwide&f_C=13609&trk=companyTopCard_top-card-button&redirect=false&position=1&pageNum=0

 

Część osób ponoć pomaga też nowemu studio San Diego przy nowym IP, więc tak to by się mogło rozłożyć.

350 TLOU2 i reszta

Odnośnik do komentarza

To nie to San Diego od MLB, a zupełnie nowe studio. Pracuje tam dużo ludzi mający na koncie Uncharted czy TLoU, min. główny game designer tych gier, Quentin Cobb. Ostatnio odwiedzili ich ludzie z Santa Monica opowiadając o pracach nad GoW. Plotki mówią, że robią nowe Uncharted. 

Edytowane przez YETI
Odnośnik do komentarza

Wiadomo tak znanej marki jak Uncharted się nie skreśla, tym bardziej że film jest w produkcji by Sony.

Wiemy że kolejnej części nie zrobi już ND.

Więc najpewniej właśnie nowe San Diego je robi i część ludzi z ND pomaga w jakimś stopniu.

 

Ostatni GoW był sporym zaskoczeniem wzg zmiany kamery i samej koncepcji, wiedzieli że muszą zrobić coś nowego, więc i przy Uncharted bym obstawiał, że będzie jakaś świeżość :)

Odnośnik do komentarza

Jezusie, litości :yao:

Nie po takim epilogu, i oby nie od ND, jeśli już. To nie jest studio, które zasługuje na kojarzenie ich głównie z jednym tasiemcem. Najlepiej gdyby okazało się, że następnym tytułem będzie np. space opera na podstawie komiksów Savage Starlight, które zbieraliśmy dla Ellie w jedynce. Idealny materiał na kolejną serię.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Patrząc na sprzedaż U4, kolejna część to raczej pewniak. Lata 70, młody Sully, oj, chętnie bym zagrał i nie, nie zrobi tego ND (po Part II nowe IP). Wracają do tematu, na eurogamerze pojawiły się wrażenia z pokazu TLoU2.

 

Czworonogi mogą nas wytropić po zapachu (który jest symbolizowany smugą, gdy włączymy Tryb Nasłuchiwania), by powoli, metodycznie złapać Ellie. Obecność psa zawsze sprawia, że stajemy się o wiele bardziej ostrożni, co nadaje skradaniu się nowej dynamiki i lepszych wrażeń przy spotykaniu wrogów. Zwierzaki są koszmarne, ale jednocześnie pokazują, jak emocjonalny trzon The Last of Us 2 wpływa na systemy rozgrywki.

Chodzi o to, że strzelanie do psów - lekko ujmując - nie jest przyjemne. Nowa gra Naughty Dog bardzo dobitnie o tym przypomina. Każdy psiak ma tu właściciela, który krzyczy z rozpaczy, jeśli skrzywdzisz ich podopiecznego. To pokazuje, że mamy do czynienia z wyrazistymi postaciami, które mają emocje i jakąś głębię (a także własne imiona, które słychać czasem, gdy NPC ze sobą rozmawiają).

Skala jest zauważalnie większa w sequelu. Sekwencja w demie rozgrywała się na przedmieściach Seattle, gdzie otrzymaliśmy tak naprawdę wielkie pole do zabawy (czasem też ograniczone, gdy wbiegniemy do opuszczonego domu, by zgubić pościg). Amunicja jest cenna, więc gra zachęca nas do używania łuku i ataków wręcz, co zmusza do planowania. Wrogowie sprawnie nas okrążają i poruszają się rozsądnie, więc musimy idealnie wykorzystywać projekt lokacji, by pozbyć się wszystkich po kolei. Sztuczna inteligencja jest naprawdę wspaniała, a przeciwnicy koordynują działania tak, jakby robili to prawdziwi ludzie.

 

reszta

https://www.eurogamer.pl/articles/2019-09-27-gralismy-w-the-last-of-us-2-wrazenia-bez-spoilerow

Edytowane przez YETI
  • Plusik 4
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, zdrowywariat napisał:

Hypetrain u mnie właśnie ruszył.

 

Pany jaki ten trailer jest dobry, oglądam już któryś raz. Macie coś jeszcze co pominąłem? xD

Jedziemy tym samym pociągiem :lapka: z tą różnicą że przed zapowiedzią daty premiery jak i po nie widziałem żadnych trailerów i gameplay.

 

Część pierwsza gry z 2013 r w zupełności mi wystarcza aby kupić moją kopię, najchętniej bez znaczka PL

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, u55r napisał:

Jedziemy tym samym pociągiem :lapka: z tą różnicą że przed zapowiedzią daty premiery jak i po nie widziałem żadnych trailerów i gameplay.

 

Część pierwsza gry z 2013 r w zupełności mi wystarcza aby kupić moją kopię, najchętniej bez znaczka PL

 

Ja nie mam tej cierpliwości. Osobiście tylko drugi trailer mnie nie zachwycił, bo pierwszy i teraz ten to miazga. W końcówce pierwszej części wjechałem na pełnej w ten szpital, a tu widzę, że będzie tak od samego początku. Poza tym nie mam już obaw co do występu Joela, myślę że będzie nam towarzyszył przez większość gry, bo samo part II w tytule mówi wszystko. Jedynkę przeszedłem 6 razy, a trailer dwójki obejrzałem już kilkanaście xD.

 

W końcówce normalnie ciary mnie przeszły.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza

Też ma ktoś takiego pjerdloca, że codziennie musi zobaczyć trailer? xD

 

Z tymi psiakami to będzie zabawa, nie pozwolą odetchnąć w jednym miejscu, a że Ellie jest słabsza od Joela to walka wręcz będzie ostatecznością. No i łuk od początku, moja ulubiona broń. Do tego te miejscówki, ta w zimie, gdzie..., czy czerwony filtr w pewnym momencie. Ciekawe jaki jeszcze będzie środek transportu, oprócz konia i... wszystko wskazuje na to, że sequel udźwignie kult jedynki. Zobaczcie sobie emocje na twarzy Ellie i nie tylko jej, w różnych momentach, takiego czegoś jeszcze nie było, to niepojęte.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, u55r napisał:

Last of US to głownie niesamowita historia, motyw drogi i lokacje oraz zmieniające się pory roku. To było niesamowite. 

 

Tak jak mówisz, ale dla mnie jeszcze gameplay robił robotę, ja w tej grze się po prostu świetnie bawiłem... w kotka i myszkę :).

5 minut temu, mozi napisał:

Chyba sobie pierwszą część ogram przed premierą. A co. Trzeba się przygotować aby wyłapać wszsystkie nawiązania i smaczki. 

 

Ja też obowiązkowo, tydzień czy dwa przed premierą dwójeczki :).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 29.09.2019 o 09:40, zdrowywariat napisał:

 

Ja nie mam tej cierpliwości. Osobiście tylko drugi trailer mnie nie zachwycił, bo pierwszy i teraz ten to miazga. W końcówce pierwszej części wjechałem na pełnej w ten szpital, a tu widzę, że będzie tak od samego początku. Poza tym nie mam już obaw co do występu Joela, myślę że będzie nam towarzyszył przez większość gry, bo samo part II w tytule mówi wszystko. Jedynkę przeszedłem 6 razy, a trailer dwójki obejrzałem już kilkanaście xD.

 

W końcówce normalnie ciary mnie przeszły.

 

Nie wiem z ktorej strony "part 2" mialoby sugerowac wiecej lub mniej joela, czy nawet ellie, to bez sensu. Ale im mniej wiem, tym lepiej dla tej gry. 

Prosba z mojej strony o trzymanie rezimu antyspoilerowego dot. part 2 w miare mozliwosci. Nawet oficjalne info od deva niech bedzie dyskretnie przekazywane, nie mowiac juz o przeciekach. To znaczy obstawian, ze ND dopilnuje pewnych tajemnic do premiery, ale.... 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 28.09.2019 o 19:54, XM. napisał:

Ja bym przywitał nowe Uncharted, ale zamiast kopii Indiany to w nowej czesci cos na wzor M:I.

 

Ja tez ale zdecydowanie oderwane od dobrze zamkinietej starej serii i z zupelnie nowymi bohaterami (zadnych corek drakea, wojkow ciotek ani przodkow), ale tylko pod warunkiem, ze nie kolidowaloby to z produkcja tlou, czyli.....no nie, jednak nie chcialbym.

 

pfffff jaki jest czas na auto klejenie postow ?

Edytowane przez Kazub
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Kazub napisał:

 

Nie wiem z ktorej strony "part 2" mialoby sugerowac wiecej lub mniej joela, czy nawet ellie, to bez sensu. Ale im mniej wiem, tym lepiej dla tej gry. 

Prosba z mojej strony o trzymanie rezimu antyspoilerowego dot. part 2 w miare mozliwosci. Nawet oficjalne info od deva niech bedzie dyskretnie przekazywane, nie mowiac juz o przeciekach. To znaczy obstawian, ze ND dopilnuje pewnych tajemnic do premiery, ale.... 

 

 

 

 

 

Bo kiedyś sam Druckmann o tym wspomniał, że to dalej będzie o tej dwójce bohaterów. Zapewne gra zacznie się bez Joela, jak to było na początku w jedynce bez Ellie, a później się pojawi.

 

Mnie bardziej zastanawia jak to będzie działać, bo po pierwsze w jedynce Ellie tylko towarzyszyła, czasem rzuciła butelką, a po drugie będą psy, więc zrobienie AI dla Joela pomocnika w tej części to poziom programowania grounded.

 

Jak dać coś w spoiler, bo chciałem coś dodać o jednej miejscówce z trailera?

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Kazub napisał:

Prosba z mojej strony o trzymanie rezimu antyspoilerowego dot. part 2 w miare mozliwosci.

 

No to najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie nie wchodzenie do tematu czyż nie?

 

11 godzin temu, Kazub napisał:

warunkiem, ze nie kolidowaloby to z produkcja tlou, czyli.....no nie, jednak nie chcialbym.

 

Przecież od jakiegoś czasu mówi się o studiu, które jest stworzone od podstaw na potrzeby Uncharted a ND prawdopodobnie tworzy nowe IP. 

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

W rozmowie z serwisem GameSpot współreżyser projektu - Anthony Newman - ujawnił, że przeciwników wyposażono w nowy poziom świadomości. Do stanów, w którym wiedzą lub nie o obecności postaci gracza, dodano trzeci: podejrzliwość.

 

Nawet po cichym zabiciu wroga, pozostali mogą odnaleźć ciało i na podstawie śladów pozostawionych przez strzały lub naboje domyślić się, z którego kierunku wyprowadzono atak. Wówczas podążą w tamtą stronę i odnajdując kolejne zwłoki spróbują odnaleźć bohaterkę.

Ulepszona inteligencja zagwarantuje intensywniejszą rozgrywkę, choć Newman podkreśla, że zachowania przeciwników można wykorzystać, przewidując następne działania nieprzyjaciół. Wiedząc, gdzie się udadzą, staniemy przed szansą uniknięcia oponentów.

https://www.eurogamer.pl/articles/2019-10-01-przeciwnicy-w-the-last-of-us-2-sa-znacznie-inteligentniejsi-wykryja-nawet-kierunek-ataku

:obama:

Odnośnik do komentarza

Czekam jeszcze na zapowiedź dysput filozoficznych miedzy postaciami niezależnymi.

 

Tak na serio to również średnio wierzę w takie zapowiedzi. Zasoby konsoli są limitowane, przeciwnicy w grach Naughty Dogs nigdy nie wyróżniali się intelektem (raczej w drugą stronę), a teraz mamy mieć jakaś wybitną AI na podstawowym PS4? Good luck with that.

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...