Skocz do zawartości

Borderlands 3


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Po dłuższej przerwie uruchomiłem sobie na chwilę B2 i muszę stwierdzić ze smutkiem że trójka pod względem całościowym do pięt nie dorasta do B2. Historii i

unicestwiania najważniejszych w lore postaci

nie uznaję bo to jakaś kpina. Wątki Torque'a i Ellie spłycone do granic absurdu, brakuje tej magii i klimatu z poprzednich części.

Może i gunplay jest ciut lepszy, bardziej dynamiczny ale biorąc pod uwagę całość to zdecydowanie wolę drugie Bordery. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Generalnie się zgadzam, ale porównywanie B3 do B2 w stanie obecnym jest trochę niesprawiedliwe - poczekajmy aż wydadzą wszystkie DLC, bez których dwójka też wypada tak sobie.

 

Nie wiem co w tym nowym dodatku bo unikam spoilerów, ale się nie zdziwię jeśli pod koniec dostaniemy plot twist

Spoiler

że Jack jednak żyje a zginął np Timothy zamiast niego

 

Nie dość że spieprzyli premiere dodatku, to jeszcze trzeba 10gb zaciągnąć na moim drewnianym internecie :f No nic, jutro się pogra.

Odnośnik do komentarza

Nie zrobilem co prawda za wiele w tym dodatku ale wydaje sie byc calkiem spoko poki co no znalazlem juz Anoited Potent Nukem z 16200 i + 40% Incidinary Damage po wyjsciu z Iron Beara ktore bedzie idealne na Splash Fire Moze ^^ Nareszcie jakas wyrzutnia z pierdolnieciem kasujaca wszystko w zasiegu nawet na M4 :)

Odnośnik do komentarza

Jak wrażenia po pierwszym DLC?

 

Mi się bardzo podobało. W końcu czuć było Borderlandsy w tych Borderlandsach 3 :).

 

Oczywiście główną robotę robiły powracające stare i lubiane postaci

Spoiler

Jack, Timothy, Moxxi, nawet małe cameo Torqua robiło robotę, damn mam nadzieję że gość się pojawi tak jak RNGsus przykazał w kolejnych DLC

 

ale także i nowe postaci pokazują, że jednak można (Freddie :dynia:).  Humor zdecydowanie zaliczył level up porównując do czerstwej podstawki. Side questy ciekawe (Digby, Heart of Gold czy ten o "smakoszce").

Powrót Loaderów dodał sporo rajcowności do rozgrywki - w końcu korozja jest bardziej użyteczna, a masakrowanie robocików kończyna po kończynie bawi jak dawniej.

Nowy sprzęt? Jak najbardziej, Ten rewolwer z mechaniką ruletki, no i ION Launcher - co tam się dzieje ze skillami pod eksplozje :obama:.

 

Co najbardziej mi się podobało, to klimat (Trashlantis) no i MUZYKA. W podstawce muzyka potrafiła zrobić robotę, ale tutaj mamy chyba najlepszy OST w historii serii. Coś wspaniałego. Zarówno w grze, jak i podczas creditsów. Będzie słuchane w wolnych chwilach.

 

Jedno do czego się mogę przyczepić to coś zwalone z dropami, wypadło mi chyba ponad 10 unikatowych modów do Moze, tak że w pewnym momencie jak poleciałą legenda to 0 podjarki bo już wiedziałem, co to będzie.

 

No i na koniec fabuła - tutaj jak już wspomniałem postaci zrobiły robotę, końcówka bardzo fajna (ale szkoda że niektóre postaci nie pojawiają się w Sanctuary po finale), a prawdziwe "przeznaczenie" kasyna zapewne będzie miało odbicie w przyszłości i przygotowaniach do "większego konfliktu".

No i te portrety w kwaterze Jacka na ścianie :(.

 

Ogólnie bardzo dobre DLC, może jeszcze nie poziom Tiny, ale na pewno w topce serii.

 

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie fajny, ale dupy nie urwało, skończyłem na razie tylko raz Amarą. Do Claptastic Voyage, czy nawet Fight for Sanctuary i Assault on Dragon Keep nie ma startu, ale jest lepiej niż w podstawce. Z jednej strony cieszy powrót postaci, z drugiej mamy więcej zmieniania wydarzeń z poprzednich części. Miejscówki bardzo dają rade, a powrót Loaderów jako przeciwników to strzał w dziesiątkę, no i w końcu corrosive przydaje się częściej.

 

Na wielki plus na pewno trzeba zaliczyć nowy loot i jego dropy. Jest sporo fajnych zabawek, które pozwalają siać większe zniszczenie. Najbardziej popularne przedmioty to ION Cannon czyli rakietnica o olbrzymiej mocy, która działa podobnie jak Kaneda's Laser z Pre-Sequela, pistolet Lucky 7, który dzięki wykorzystaniu buildów na nieskończone ammo daje mocno radę oraz klasa Seein' Dead dla Zane'a, która deklasuje w zasadzie wszystkie jego poprzednie mody (co znowu pokazuje, że balans leży i kwiczy).

Klasa ta dosłownie zabija jakikolwiek balans u tej postaci. Jest tak dobra, że pozostałych nie opłaca się w ogóle używać. Dzięki niej i wykorzystaniu comba Redistributor/Electric Banjo, można czyścic Maliwan Takedown bez żadnych problemów. Do tego stopnia, że ostatnio częściej używam Zane'a niż Amary przy robieniu raidu.

 

 

Następna w kolejce o zebranie top gearu i nauczenie się grać będzie Moze. Pierwsza część już jest w większości skończona, teraz będzie trzeba się pobawić i wybrać najbardziej pasujący build.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Lista dzisiejszych poprawek https://borderlands.com/en-US/news/2020-01-09-borderlands-3-hotfixes-jan-9/

Skalowanie Maliwan Takedown do ilości graczy w party będzie miało miejsce za tydzień i potrwa dwa tygodnie.

 

Pojawiły się też plotki o niby planowanym dodaniu mikrotransakcji w lutym, ale na razie nic oficjalnego na ten temat nie ma.

Odnośnik do komentarza

Oglądałem zanim napisałem, że są plotki. Już się zdążyłem wystarczająco nawkurzać, więc wolę poczekać na oficjalne info. Ogólnie ludzie wieszają psy na GBX teraz, a jak rzeczywiście wprowadzą coś głupiego to już w ogóle.

Jeżeli rzeczywiście chcą dodać takie coś to powinni to zrobić minimum po roku jak wydadzą wszystkie story dlc i gra będzie stabilna, bo dodanie mikrotransakcji na pewno nie przyciągnie graczy, a raczej więcej ich odejdzie.

Odnośnik do komentarza

Lista dzisiejszych zmian https://borderlands.com/en-US/news/2020-01-16-borderlands-3-hotfixes-jan-16/

ION Cannon chyba trochę za bardzo zmienili z tymi 6 pociskami. Cieszą zmiany w bonusach Anointed tylko dla konkretnych VH, ale nie poprawili wszystkich, które tego wymagały, a nawet poprawili te które nie wymagały poprawy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.