Skocz do zawartości

eShop - małe gry, VC, ciekawe promocje itd.


pawelgr5

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Katana Zero zaliczone - gierka na 4-5 godzin. Ostatecznie stwierdzam, że taki lepszy średniak. Strasznie dużo gadania jest w tej grze :)  8 trochę nad wyrost w recenzjach chyba że ktoś doceni nieźle pokręconą fabułę. Gameplay dopieszczony tylko średnio urozmaicony i z niewielką ilością typem wrogów, Taki trochę niewykorzystany potencjał. Można brać w jakiejś promce. 

Edytowane przez bulaxyz82
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

To może i ja pochwalę Undertale ,coś niesamowitego ,fantastyczny humor , kapitalna muzyka i poprowadzona akcja (po tej grze można spodziewać się wszystkiego)

Rozdział z robotem mnie powalił 

I ten niezmienny wyraz twarzy naszej postaci :)

Dla miłośników Earthbound Must Have

Edytowane przez Rezoo7
Odnośnik do komentarza

O Katanie średnio mi się chce nawet temat zakładać. Fajnie to wygląda, ale nie czuję tego sterowania. Bardzo często trzeba wcisnąć identyczną albo niemal identyczną rzecz dla różnych rzeczy, które chce się zrobić. (Hity to np.: wychodzenie zza zasłony to ten sam przycisk, co skradanie - gdzie chcesz kurde przecież zrobić jedno po drugim, inaczej (pipi)a z tego masz bo cię usłyszą, a misja jest na czas... no super; a drugi to taki, że niektóre dialogi przewija się A, a następny pojawia się jako "czasowy" i wciskając odruchowo A, używasz pierwszej odpowiedzi do wyboru zanim kolejne się pojawią. Mistrzowski desgin, no nie dało się przez 10 lat tworzenia hype'owanego hitu tego zrobić inaczej). Po paru godzinach nie poczułem nadal, czemu właściwie czasami siekam, a czasami nie. Dla niektórych hit, ale dla mnie średnio.

 

 

Hell is Other Demons - to dopiero gierka wyglądająca jak z Pegazusa. Chociaż oczywiście animacja jest bardziej responsywna. Arcade bullet hell na ciasnych planszach. Klimatyczny wypełniony czernią pixel art również przywodzi na myśl Downwell.  Nie można strzelać w górę, a tam zazwyczaj są przeciwnicy. Bardzo wymagająca (momentami). Ludziom szukających staroszkolnej trudnej gierki na krótkie sesyjki można polecić zainteresowane się tą grą za 40 zł.

 

 

Final Fantasy X/X-2 - właściwie muszę polecić to wydanie, jeśli ktoś czuje ochotę tego spróbować. Nie jestem niby fanem tej części, ale właściwie to te dwie gry razem to nadal co najmniej 100 godzin ładnie zrobionego jRPG-owania, które w dużej mierze wciąga, i jednej z najbardziej patetycznych, harlekinowych opowieści w gatunku. Myślę, że do dziś FFX to wyjątkowa gra w historii - pierwszy jRPG tego typu (prawdziwe filmowe scenki! Postaci, które widać wyraźnie nie tylko na artach i FMV! Rockowa muzyka! Itd...), i w sumie ostatni wykonany z takim budżetem, bo kolejne części poszły albo bardziej w oldschool, albo w online, albo w gry akcji. Wolne tempo tych gierek, kamera i niewielka liczba wydarzeń na ekranie pasują do małego ekranu. Gra się w to gładko i fajnie, poza oczywiście minigierkami, które są być może najgorsze w historii jRPG-ów, a konkurencja jest kurna sroga. Nadal, skoro ludzie kupują Octopatha, to warto mieć na uwadze wydanie tej gry. Myślę jednak, że za jakiś czas będzie wyraźna obniżka ceny, bo c'mon, wersja na PS4 kosztuje już teraz połowę tego.

 

 

Dragon's Dogma - bardzo ciekawe, że wyszedł remaster tej gry, która zdaje się mieć wielu fanów, choć nigdy nie była wielkim hitem i nadal zbiera oceny w zakresie 6-8. Myślę, że Dragon's Dogmę najbliżej można usytować mimo wszystko do Monster Huntera, z nastawieniem na system walki jakiego nie mają zwyczajowe eksploracyjne RPG-i. Chyba prędzej fani MH, niż Skyrima czy Wiedźmina faktycznie pokochają DD. Ale sam nadal muszę się dopiero przekonać do tej gry. Może jak obniżą cenę. Temat tej gry jest nadal w dziale PS3. Pierwsze opinie co do działania portu w trybie handheld są pozytywne, podobno jest lepiej niż w Dark Soulsach. Gra nie wyszła pudełkowo w Europie.

 

 

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Cytat

Dragon's Dogma - bardzo ciekawe, że wyszedł remaster tej gry, która zdaje się mieć wielu fanów, choć nigdy nie była wielkim hitem i nadal zbiera oceny w zakresie 6-8. Myślę, że Dragon's Dogmę najbliżej można usytować mimo wszystko do Monster Huntera, z nastawieniem na system walki jakiego nie mają zwyczajowe eksploracyjne RPG-i. Chyba prędzej fani MH, niż Skyrima czy Wiedźmina faktycznie pokochają DD. Ale sam nadal muszę się dopiero przekonać do tej gry. Może jak obniżą cenę. Temat tej gry jest nadal w dziale PS3. Pierwsze opinie co do działania portu w trybie handheld są pozytywne, podobno jest lepiej niż w Dark Soulsach. Gra nie wyszła pudełkowo w Europie.

Ja poza walkami z wielkimi stworami nie widzę zbyt wielu podobieństw do MH.

DD to raczej klasyczny action rpg ulepiony z masy pomysłów, część z nich może wydać się mocno archaiczna a część bardzo unikalna. Próbowałem wracać do tej gry z 3 razy i udało się.

 

Największą jej bolączką jest po prostu beznadziejny tutorial, bo jest masa zagadnień i mechanik które gra zwyczajnie nie tłumaczy. Przykładem niech będzie teleportacja między miastami, doszedłem jak to robić dopiero po przewertowaniu internetów xd

Kiedy przebrnie się przez bagno niewiedzy dostajemy gierkę niepodobną, do żadnej innej. To co klasa maga potrafi odpyerdalać tutaj to głowa mała.

 

A zapomniałbym muzyka to sznyt, słuchając tego czułem się jakbym grał w Baldur's Gate :banderas:

 

Edytowane przez Dr.Czekolada
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, zdrowywariat napisał:

Tylko, że przy niektórych bossach na bank nie użyłem 6 razy, tylko 2 pełne, bo preferuję pełne, i mi zaliczyło, więc nie wiem do końca na jakiej zasadzie to nalicza.

 

MOŻE coś źle pamiętam ale myślę, że pomijasz fakt, iż super liczy się za 5 pkt., a zwykły EX za 1 pkt. Czyli jak zrobiłeś dwa supery, to to jest 10 pkt. i oczywiście więcej niż wystarcza na pułap 6 pkt. Natomiast jeśli nie dasz rady, to jak zrobisz (i, co istotne, trafisz, tego chyba gra też nie tłumaczy) jednego supera i jeden zwykły EX, to też będzie 6 pkt. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Teraz, ogqozo napisał:

 

MOŻE coś źle pamiętam ale myślę, że pomijasz fakt, iż super liczy się za 5 pkt., a zwykły EX za 1 pkt. Czyli jak zrobiłeś dwa supery, to to jest 10 pkt. i oczywiście więcej niż wystarcza na pułap 6 pkt. Natomiast jeśli nie dasz rady, to jak zrobisz (i, co istotne, trafisz, tego chyba gra też nie tłumaczy) jednego supera i jeden zwykły EX, to też będzie 6 pkt. 

 

Ale ja zrobiłem jednego całego i ze dwa zwykłe. No nie mam pojęcia na jakiej zasadzie to jest liczone. Przyjrzę się jeszcze, bo może nie trafiłem którymś, i wtedy nie jest liczony.

Odnośnik do komentarza

Katamari Damacy Reroll kolejny wspaniały tytuł po Okami który ominął mnie z czasów PS2. 

Miałem do wyboru Celeste lub Katamari i na razie nie żałuję żadnej wydanej złotówki.

Muza wymiata , oprawa ma swój urok , a gameplay nie pozwala mi się od niej oderwać ( muszę  ciągle rolować :) )

Nie ma drugiej takiej gry i proszę o więcej takich tytułów na Switcha .

 

Edytowane przez Rezoo7
Odnośnik do komentarza

Cuphead to duży hit, który na pewno sprzeda milion sztuk na Switchu i będzie liderem miesiąca na eShopie. Naprawę można spokojnie pisać w osobnym temacie tej gry zamiast w całym worze.

 

 

BoxBoy+BoxGirl - to najgorętsza premiera tego tygodnia. Muszę oczywiście polecić tę grę, która dodaje co-op do znanej, kultowej z czasów 3DS-a formuły tej serii. Co-op można grać we dwóch albo pojedynczo zmieniając postaci, jak w Snipperclips. Wiele poza tym się nie zmienia - oczywiście każdy nowy świat wprowadza pewne nowe typy zagadek, ale tak ogólnie to nadal te same zdolności, te same niemal kształty (od czasu pierwszej części dodano właściwie tylko trochę kolorków), ta sama muzyczka za przejście tych samych drzwi na koniec levelu. Nie ma więc co wiele pisać - po prostu dostajemy niemal 300 nowych świetnych zagadek za jedyne 40 zł. Można też ściągnąć demo.

 

 

W kwietniu wyszło sporo ciekawych nowości i portów dobrych gier, natomiast maj (poza tercetem portów Residentów) zapowiada się na razie jako głównie okres na nadrabianie. Oj, a mam co...

 

 

 

 

 

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Myślałem, że mam coś z głową, ale wszedłem na steama, a tam ktoś ma 1250h spędzone przy Celeste, a od 50 do 200h to norma (mam 225, ale to nie koniec jeszcze). Podobnie jest z Into the Breach, 100h to nic (mam 150 już, ale lekko dobiję do 250 może nawet). Zamiast zaliczać wszystko po kolei, a co gorsza męczyć się z idiotycznymi pucharkami, wolę grać non stop w to co mnie bawi. Into the Breach z każdą godziną wydaje się coraz lepsze - gra fenomen. Przeszedłem na razie na hardzie trzema setami mechów, a wczoraj w finałowej walce dostałem w(pipi) czwartym przez głupotę (poczułem się zbyt pewnie) - cudowna gra.

Edytowane przez zdrowywariat
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, sprite napisał:

Te 1250h to speedrunerzy/streamerzy. 50 do 200h złote truskawki. Nikt normalny nie gra w kampanie tyle czasu.

 

Aha. Ok. Ale dużo ludzi ma od 50 do 200h właśnie. Tak że :). A w Into the Breach podobnie, jeden gość ma 327, a następny pod nim 200h. Do tej gry można wracać i wracać. Dla mnie to fenomen, bo mało która gra trzyma mnie dalej przy konsoli po ukończeniu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.