Skocz do zawartości

eShop - małe gry, VC, ciekawe promocje itd.


pawelgr5

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Jakby co to porównujcie ceny premierowe, a nie premierową Hellblade na switchu z obecnąna XO/PS4 bo to sensu nie ma i jest po prostu niesprawiedliwe. Cuphead startuję z tą samą ceną jak na innych platformach. A gry pudełkowe mają podobne ceny(najwyżej do 20 zł wyższe z powodu droższego nośnika). Oczywiście to co robi np. crapcom z cenami starych residentów po 124 zł to jest komedia ale to wina ich, a nie samego Nintendo.       

Odnośnik do komentarza
W dniu 12.04.2019 o 23:18, chrno-x napisał:

Ja czekam na jakieś wieści nt. Pudełkowego wydania Hellblade. Jak nie to wezmę na Prosiaka bo akurat nie mam obecnie już miejsca w pamięci konsoli a specjalnie dokupywać kartę 128GB i dopłacić drugie 100zł to nie mam obecnie ochoty.

 

Hellblade zajmuje 18 GB, więc raczej nie ma szans na pudełko.

Odnośnik do komentarza
45 minut temu, Di napisał:

 

Hellblade zajmuje 18 GB, więc raczej nie ma szans na pudełko.

 

Wolf 2 zajmuje ponad 20GB a jednak jest w pudełku na karcie, to samo L.A. Noire (nie wspominając o Doomie). Obecnie nie ma problemu aby nawet wrzucili to na 8/16GB carta a resztę dociągnęli jako update.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Dante2212 napisał:

Jakby co to porównujcie ceny premierowe, a nie premierową Hellblade na switchu z obecnąna XO/PS4 bo to sensu nie ma i jest po prostu niesprawiedliwe. Cuphead startuję z tą samą ceną jak na innych platformach. A gry pudełkowe mają podobne ceny(najwyżej do 20 zł wyższe z powodu droższego nośnika). Oczywiście to co robi np. crapcom z cenami starych residentów po 124 zł to jest komedia ale to wina ich, a nie samego Nintendo.       

Przecież napisałem, że Hellblade na znicza kupisz na premierę za 50 zeta (fakt, że trzeba mieszkać w Meksysku, ale w dzisiejszych czasach co to za problem), czyli taniej niż premierowo na inne konsole. Większość nowych gierek kupisz taniej na konsolę nintendo, bo jest możliwość zmiany regionu bez kombinacji z osobnymi kontami. 

Odnośnik do komentarza

Na Meksyk/USA trzeba założyć drugiego PayPala na ich adres. Potem z jednego przeslac na drugi. Natomiast za to PayPal może zbanowac oba konta. Jak chce się używać zdrapek to trzeba uważać bo jak zostaną pieniądze to ninny nie pozwoli zmienić regionu. Ogólnie da się ale przy takiej Rosji czy RPA to najtrudniejsza opcja. 

Odnośnik do komentarza

Zakładamy paypala na meksyk i podpinamy pod nasze konto. Tyle. Później przy ew. zmianie regionu wybieramy czy chcemy płacić paypalem (północna ameryka) czy kartą (reszta). Jak pierwszy raz to robiłem, to mi nie puszczało karty, ale po paru miechach poszło bez żadnego problemu. Teraz cały zakupowy wysiłek polega na zmianie regionu na koncie. Biorąc pod uwagę, że ceny gier względem naszego regionu potrafią być być i 3 razy tańsze (zazwyczaj takie przypały są na Rosję), to nie bawię się w lokalny nintendo patriotyzm. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, chrno-x napisał:

 

Wolf 2 zajmuje ponad 20GB a jednak jest w pudełku na karcie, to samo L.A. Noire (nie wspominając o Doomie). Obecnie nie ma problemu aby nawet wrzucili to na 8/16GB carta a resztę dociągnęli jako update.

 

Tak, ale:

DOOM zmieścił się, bo zawartość multiplayer jest pobierana osobno.

L.A. i Wolfenstein 2 zawierają część danych - o ile się nie mylę, gry nie ruszą bez pobrania łatki. To jest półśrodek - kompromis, który nie jest pełnoprawną grą na carcie.

 

Abstrahując od kwestii ekonomicznych, staram się omijać gier pudełkowych, które nie zadziałają bez pobrania danych. Pisząc wcześniej, przez swoje podejście niepotrzebnie założyłem, że wydanie pudełkowe musi mieć dane wystarczające do uruchomienia gry.

Odnośnik do komentarza

Te gry ruszają normalnie bez pobrania czegokolwiek. Ale nie chciało mi się grać dziesiątek godzin i sprawdzać, na którym dokładnie etapie powiedzą, że trzeba coś pobrać, by w ogóle grać (bo gra bez tego po prostu wygląda i chodzi gorzej). Głównie w tych downloadach lądują rzeczy typu dodatkowe i rozpakowane assety, dodatkowe tryby itp., ale chyba też dalsze dla przebiegu gry lokacje. W epoce patchy i DLC zmieniających często gry bardzo znacząco, to nie jest nic tak wyjątkowego ogólnie dla tych gier.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, pajgi napisał:

Zakładamy paypala na meksyk i podpinamy pod nasze konto. Tyle. Później przy ew. zmianie regionu wybieramy czy chcemy płacić paypalem (północna ameryka) czy kartą (reszta). Jak pierwszy raz to robiłem, to mi nie puszczało karty, ale po paru miechach poszło bez żadnego problemu. Teraz cały zakupowy wysiłek polega na zmianie regionu na koncie. Biorąc pod uwagę, że ceny gier względem naszego regionu potrafią być być i 3 razy tańsze (zazwyczaj takie przypały są na Rosję), to nie bawię się w lokalny nintendo patriotyzm. 

 

Nie no, w żadnym wypadku nie troszczę się tutaj o lokalny oddział Nintendo czy coś takiego, no ja jestem ostatni do płakania nad finansami miliardowych korporacji xd. Po prostu chodzi mi o to, co sam też przyznajesz, że jest to trochę bardziej skomplikowane jak zakupy w Rosji czy RPA, gdzie przechodzi to ot, tak. Ja osobiście się cykam tego bana na PP, bo normalne konto przydaje mi się do dostatecznie wielu rzeczy. 

Odnośnik do komentarza

Cała trudność tej operacji, to założenie pp, później działa to tak samo szybko jak w przypadku zmian na inne regiony. O tych banach na pp nie słyszałem, ale to chyba jedyny ewentualny minus (dla mnie akurat nie). Ok jest jeszcze taki, że gry z innych regionów mogą nie mieć języka polskiego. 

Odnośnik do komentarza

Cudny te Cuphead, czy na tym trudniejszym poziomie, bo na razie są tylko dwa do wyboru, najlepszy wynik jaki idzie uzyskać to A+? Kolejny hicior, który trafi do mojej listy najlepszych indyków :). Na początek zmieniłem sterowanie oczywiście, skok i dash jak w Celeste i strzelanie jak w FPP :).

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza
W dniu 18.04.2019 o 10:07, pawelgr5 napisał:

Dziś premiera gierki Katana Zero. Jak by ktoś dorwał to dajcie znać jak się gra bo mocno lubie takie klimaty. Zwłaszcza ze to Devolver wiec można mieć nadzieję na dobra zabawe:

 

Ze 2 godziny za mną i jest lepiej niż się spodziewałem. Fajnie prowadzona fabuła i wstępnie wygląda na mocną stronę gierki. Lekko psychodeliczny klimacik, muza niesamowicie klimatyczna. Gameplay soczysty w akcje i mocno dopracowany, etapy szybkie natomiast przerywniki nieco przydługie. Krótko grane ale widać, że gierka to nie byle średniak.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.