Skocz do zawartości

Kontrowersyjny temat o grach wideo


Pupcio

Rekomendowane odpowiedzi

 

Hotline Miami 2 > Hotline Miami 1

 

(przy czym oba to 10/10 oczywiście)

wdech i wydech...

 

Założył temat i już ledwo siedzi, wyobrażam sobie. :D

 

Dziwne jest to że tak GTA V dostaje po du.pie, a ja myślałem że to ja jestem jakiś dziwak że mi nie siadło.

Odnośnik do komentarza

'Horizon: Zero Dawn' - niby okej gameplay i świat, ale po 30 godzinach gierka mnie już tak po chuju zmęczyła i pobiegłem zrobić fabułę i odhaczyć kolejną pozycję.

Twist fabularny w lore świata fantastyczny i nie pamiętam abym coś podobnego w ostatnich latach w ogóle w sci-fi zobaczył.

No, ale reszta to perfekcyjne podjebanie każdego możliwego patentu z obecnie pisanych gier AAA, zero swojego charakteru.

Jak to mój przyjaciel serdeczny Pajgi powiedział, 'gra od wyrobników'.

 

6+/10.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dead Space 2 - dla mnie jedynka była dużo lepsza, a większość mówiła na odwrót. Niby wszystkiego więcej, ale statek Ishimura zrobił na mnie większe wrażenie, niż zlepek jakichś miejscówek w kolonii. DS > DS2

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No była piątka mesjaszem a teraz szkalują po śmierci jak papieża ;/. Ja rozumiem jeszcze wytykać GTA 5 taką sobie fabułę czy postacie, ale przecież gameplayowo to było odje,bane naprawdę dobrze, świat był pełny możliwości, misje fabularne ekscytujące i różnorodne. No nie wiem, chyba naprawdę trzeba nie lubić sandboxów by "męczyć się z ukończeniem", ciężko mi znaleźć inną możliwość.

 

o jeszcze single tlou to takie ostre 7/10. fabuła no jest okej ale c0rwa jak widze że niektórzy to przechodzą kilka razy to zawsze sie zastanawiam co z nimi jest nie tak

 

to prawda, bardzo ładna gra, ale za pierwszym razem już przy zimie czułem zmęczenie materiału. potem miałem iść po platynę, za drugim razem gdzieś w 1/5 gry doznałem kryzysu egzystencjalnego, przejście tego 4 czy tam ileś razy to abstrakcja. Ale ponad cztery lata minęły, po takiej przerwie chętnie bym wrócił.


@up

 

Często myślę że dla mnie DS2>DS1 ale wmawiam sobie że to tylko sentyment spowodowany tryber Hardcore. Obie 10/10.

Odnośnik do komentarza

WRESZCIE JAKIŚ TEMAT DLA MNIE.

 

To tak. ROCKSTAR. (pipi)ani rzemieślnicy typu zrobić gierkę, żeby wszystkim się podobała, wszystko robimy tak samo, zmieniamy tekstury i huhuh, ale dobre gierki robimy. Wszystkie GTA, RDR, guwna z przewidywalną fabułą, grało się w jedną część to widziało się wszystko od tego obes.ranego studia. 

 

Mario - biegasz grubasem z wąsem w czerwonych gaciach i skaczesz po grzybkach, no nie wytrzymam xdd i tak co rok-dwa lata, świetna zabawa no po prostu nie mogę się doczekać aż dorwę nową część na switcha.

 

Zelda - jak się gra w jedną część na 5lat to spoko, ale jak się zacznie nadrabiać w niewielkich odstępach to wszystko na jedno kopyto, zwłaszcza ocarina to tak przehajpowana gra, że mnie ściska w żołądku.

 

Littlebigplanet - ta gra ma 95% na gamerankings, (pipi)a platformówka ze słabym skakaniem jest jedną z najlepszych gier ever, trzymajcie mnie

 

Gears of war - ja (pipi)e, drętwa szczelanka pudzianami, po 1 części byłem pewien, że nigdy więcej nie zagram w żadną grę z tej serii

 

Killzone i resistance - jeszcze gorsze jak gearsy, dlaczego to miało aż tyle części xdd

 

Final Fantasy 8 - niektórzy uważają to za najlepszego finala xddd proponuje popełnić samobójstwo

 

Overwatch - twór od activision-blizzard, który podobnie jak rockstar specjalizuje się w robieniu gierek pożerających mózgi, płytkie jak nakrętka od słoika

 

 

ufff, aż mi się lepiej zrobiło. 

Odnośnik do komentarza

No no 10 postow i jeszcze nikt nie probuje narzucic swojej racji, az dziwne

 

 

<czeka az Aloy obrazo>

 

Powtarzalny crapoklon tysiąca innych sandboxów z monotonnym gameplayem. Do piachu po 8h.

 

MGS V - sklejka randomowych misji, potem już chyba ciągle w tych samych lokacjach, a na końcu dodano fabułę w postaci nagrań z kaset xD

nowa strona więc prawda.

Odnośnik do komentarza

Bioshock 2 > Bioshock 1 - szanuję bardzo jedynkę, bo tytuł świetny i cała ta intryga, plot twist pod koniec, to jest generalnie mistrzostwo. Jednak uważam, że dwójka poza bardziej rozbudowanym gameplay'em, dorzuciła wreszcie więź między postaciami, konsekwencje naszych czynów i dylematy moralne wobec napotykanych postaci, które wyrządziły ci wielką krzywdę (ale powody nie były jednoznaczne). Jedynka obrosła kultem, przez co dwójka znalazła się w jej cieniu, ale jak dla mnie to jednak dwójka wiedzie prym.

 

Resident Evil 5 > Resident Evil 4 - to co w czwórce drażniło i było głupie jak but, w piątce zostało usprawnione. Tak, piątka to wesoły recykling na całego, ale kurcze to akurat całości wyszło na dobre. No i to najlepszy coop poprzedniej generacji jak dla mnie, dobry do online (i to nawet z randomami!), dobry na kanapę. Narzekają ludzie na AI, ja nie pamiętam problemów, ale mam za to nagrane mnóstwo głupiego totalnie AI z RE 4 i chyba kiedyś wrzucę w CW żeby się nobody odwalił od AI w RE 5 :)

 

Dishonored - tak zmarnowanego potencjału nie widziałem dawno, najciekawszy wątek wielorybów urwany w połowie, za to główna intryga i plot twist tak przewidywalne jakbym czytał babskie fantasy a la Trudi Canavan, w zasadzie to jest takie babskie fantasy. Gameplay wydaje mi się zerżnięty mocno z Bioshocka. Niemniej grało mi się fajnie, tylko nie rozumiem spustów nad fabułą :)

 

Hotline Miami 2 > Hotline Miami 1 - oczywiście że dwójka jest fajniejsza, bo ma fajnych bohaterów, a ostatni plot twist przy utworku Fahkeet mocno wrzyna się w łeb i jest jednym z najlepszych manifestów "don't take drugs" w grach  ;)

  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

 

No no 10 postow i jeszcze nikt nie probuje narzucic swojej racji, az dziwne

<czeka az Aloy obrazo>

 

 

Powtarzalny crapoklon tysiąca innych sandboxów z monotonnym gameplayem. Do piachu po 8h.

 

MGS V - sklejka randomowych misji, potem już chyba ciągle w tych samych lokacjach, a na końcu dodano fabułę w postaci nagrań z kaset xDnowa strona więc prawda.

O ty taki nie taki, idz grac w chinskie bajki 5

Odnośnik do komentarza

Beyond Good & Evil - średnia gra gdzie główne elementy gameplayu są słabe. Durne skradanie, jeszcze gorszy system walki. Pomieszanie ludzkich i 'zwierzęcych' postaci całkowicie mi nie pasowało. Nie jestem zaskoczony że ta gra się nie sprzedała.

Dragon Quest VIII - jeden z niewielu jrpg-ów gdzie grindowanie i bawienie się w tworzenie przedmiotów jest o wiele ważniejsze niż taktyka podczas walki (a od połowy gry każdą walkę skończyłem robiąc w kółko dokładnie te same akcje dla każdej z postaci).

Odnośnik do komentarza

GTA V - wydmuszka za kosmiliony dolarów ze świetną kampania fabularna, ale sandbox tak nudny, że stworzyli go chyba tylko po to by online w niego wsadzić i trzepać kasę na powtarzalnych wyzwaniach. Sandbox = zabawa. A ta piaskownica ma tylko piasek i poukrywane tu i ówdzie psie bobki. Zero frajdy. Jeżdżenie samochodami po dzielni jarało mnie gdzieś do GTA 3.

Kurfa musiałem dać Mendrkowi plusa dość forumka na dzisiaj....

Odnośnik do komentarza

Seria Halo wcale nie ma dobrego gunplayu (jest dobry ale bez przesady) i w singlu fajne były tylko Reach i trójka.

 

Crash to mega czerstwa seria, której kult w Polsce to dla mnie niezrozumiałe zjawisko.

 

Gry od Sony to głównie grafika, zapominają o gameplayu, Nintendo jest przesadnie chwalone a Microsoft powinnien uśmiercic swoje trzy IP albo przynajmniej zamrozic je na grube lata az będą mieli możliwość zrobienia z nich czegoś fajnego.

 

Uncharted 3 podobalo mi się najbardziej z trylogii.

 

Nie cierpię serii Final Fantasy uwazam, że powinna zostać zniszczona.

Odnośnik do komentarza

Wszystkie gry typowo walking simulatory jak rapture, firewatch i tego typu podobne do zaorania, nie wiem, co w tym fajnego chodzić i nic nie robić, debilne. Gierki od telltale i nie tylko, które są robione na modłę seriali podzielone na epizody i ciągnąć przy okazji tym hajs - też tego nie rozumiem "gry w serialu", takie until downy, frajerhejty czy heavy rainy, hrrrrrr tfu yebać.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...