Skocz do zawartości

Ghost of Tsushima


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, _Red_ napisał:

Jak to możliwe, że tylko ja przy tej grze ziewałem jak poyebion, gdy zbiera tak dobre opinie :( Steelbook już poszedł na olxie. Trudno żyć pod prąd.

Witaj w moim świecie miałem tak z days gone. Ja vs to forum. Nie każda gra musi każdemu sie podobać ;)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Dr.Czekolada napisał:

Może po prostu nudzą cię open worldy.

Zdecydowanie. Far Cry pewnie juz nie dotknę przez dekadę, podobnie assassina. Ostatni jaki jeszcze mnie wkręcił to Days bo lubię zombie/postapo, a najwyraźniej klimaty japonskie + jazda na koniku po dużej mapie to juz nie to. Ale szacunek za Metacritic, dawno nie widzialem takiej zgodności opinii zarowno w magazynach jak i wśród graczy.

Odnośnik do komentarza

Bo obiektywnie to poprawnie zrobiona gra, złożona z elementów znanych z innych produkcji. Ostatni open world jaki dotykałem to bodajże RDR2 na premierę i od tamtej pory miałem przerwę. Jakbym miał dotykać wszelakie ubiklony szukałbym już sobie innego hobby, bo dosyć miałbym już gier.

Odnośnik do komentarza

Skończone. Przynajmnie fabula. Ale chyba platyne docisnę.

O ile 3 akt dłużył mi się niemiłosiernie i

Spoiler

ten śnieg mnie wkurzał. Brzydkie to.

To zakonczenie mega pasowało.

Spoiler

Wzialem niby to zle. Ale zabicie Shinury to dla mnie idelane (acz mega smutne) rozwiązanie. W ogole idealna opcja zakonczen - wybierz na końcu. A nie ze masz tylko dwa kawałki pępowiny, ojej.

Mimo dluzyzn to jednak dość fajne questy poboczne. Piękny swiat (poza 3 aktem). Klimat mi idealnie pasujący. Stylizacja (te napisy rozpoczynające, kończące questy). Mega jeśli ktoś lubi smarujaskie kino.

W miare fajny system walki i skradania.

 

A minusy - dluzyzna, brak synchronizacji dialogów dla japońskiego (grac w to po angielsku, meh), powtarzalność, za szybko czułem się przekokszony.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Voytec napisał:

Jak 3 akt mógł Ci się dłużyć jak jest jak jedna długa misja? Bardzo krótki (złożony z krótkich misji) który można skończyć w bodaj 1,5 godziny.

No ten wstep

Spoiler

Brak quick travela. Do tego zawsze najpierw robiłem poboczne, mongolsjie obozy. Jakoś wolałbym ciut krótsze. No i nie było takiej różnorodności jak wcześniej.

 

Odnośnik do komentarza

Nadal jeszcze jestem w pierwszym akcie. Dzisiaj eksplorowałem wyspę, od czasów Wiedźmina 3 tak się nie wkręciłem w zwiedzanie otwartego świata. Aż korci, żeby zajrzeć do każdej pojedynczej chatki, nie używać szybkiej podróży, zatrzymywać się aby podxiwiax ten świat. Póki co, najlepszy open-worldzik od Sony.

 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Pod koniec drugiego aktu to wrażenie mija i zaczyna się wkradać monotonia - gdyby nie interesujący wątek główny to trzeciego regionu chyba bym nie zobaczył.
A ten trzeci region to już w ogóle przesyt - nie dość, że w większości brzydko, to już ogólnie za dużo tego wszystkiego (dobrze, że ogólnie małe to i krótkie).
Super fajna gierka, właśnie lecą napisy końcowe, ale żeby stawiać to na piedestale, mianować do GOTY czy nawet gry generacji?
Solidna, dobra produkcja na max 8/10, posiadająca sporo braków, umowności i niedoróbek, nieprzystających tytułowi AAA z 2020 roku, ale nadrabiająca genialnym klimatem, interesującą fabułą i ciekawymi questami pobocznymi (choć w większości przewidywalnymi, albo o gorzkim posmaku na koniec).
Zakończenie piękne, epilog fajny...
Ogólnie więc oceniam pozytywnie, ale nie mam zamiaru gierki wybielać, jak niektórzy tutaj, bo im TLoU Part II nie podeszło (bardzo delikatnie powiedziane), więc teraz gloryfikują gierkę Sucker Punch jakby na złość Naught Dog, w akcie jakiejś dziecinnej "zemsty" czy ch#j wie czego (z wielu postów bije tutaj taka małostkowość, ale nie tylko na forumku - recka AngyJoe to też dobry przykład takiej dziecinady).
 

  • Plusik 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...