Skocz do zawartości

Doom Eternal


Pupcio

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Rozi napisał:

Nie rozumiem, jedynka była dużo uboższa w zawartość, wolniejsza, bez takiej eksploracji, z chamskimi kill roomami. Ta część jest ulepszona pod każdym względem.


Dla mnie "więcej" nie jest synonimem "lepiej" - vide właśnie Wolfenstein II czy Rise of the Tomb Raider np.
Prostsza konstrukcja, jaśniejsze zasady i lepsze wyważenie proporcji w poprzedniczce były dla mnie zaletami.
Tutaj jest wszystkiego za dużo, chaos, co chwila jakiś tutorial do noewgo unlocka, waluty, sekretu, do tego ten hub i scenki, które może i fajnie rozbudowują lore, ale psują rytm.
Eksploracja była super zrobiona już w poprzedniej odsłonie i nie potrzebowałem platformówki 3D z FPP, żeby ją docenić. Podobnie jak te "chamskie killroomy", o których piszesz - przecież tutaj są dokładnie takie same, tyle że areny są dużo większe i trzeba bardziej kombinować.

Póki co jeszcze nie stawiam wiążącego werdyktu, bo goovno jeszcze widziałem, ale na chwilę obecną takie są moje odczucia.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Gość suteq
2 godziny temu, Rozi napisał:

Nie rozumiem, jedynka była dużo uboższa w zawartość, wolniejsza, bez takiej eksploracji, z chamskimi kill roomami. Ta część jest ulepszona pod każdym względem.

Może i ulepszona, ale pisanie, że nie ma chamskich kill roomów to jakieś nieporozumienie. Jestem po pierwszej misji i co chwila jest kill room po oczyszczeniu którego jest najazd kamery na odblokowane przejście. Ba, nawet bym powiedział, że tutaj jest to bardziej wyraziste niż w poprzedniczce właśnie z racji tej kamery, no taki design z gierek z lat 2005-2010. 

 

Strzelanie za to o wiele lepsze i satysfakcjonujące, mapa bardziej czytelna, ale menusy ulepszeń czy run o wiele gorsze niż w poprzedniku. Obecnie bawię się jednak gorzej niż z pierwowzorem (tam był jednak ogromny powiew świeżości nie tylko w serii ale i w gatunku) no ale zobaczymy co będzie dalej. :usmiech: 

 

@Wredny

Chyba pierwszy raz się w pełni zgadzam. :hi: 

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

Ja ogrywam na PS4 i chodzi zayebiście, podobnie jak poprzedniczka.
No ale właśnie - miałeś kupić poprzednią część najpierw.
 

22 minuty temu, Bzduras napisał:

Znajdziek, odblokowajek, upgrejdów i tego typu zbierackiego tatałajstwa jest tu tyle co w pięciu innych grach razem wziętych :obama:


No właśnie i to jest jeden z problemów (dokładnie jak we wspomnianych przeze mnie Wolfenstein II i RotTR) - cierpi na tym płynność rozgrywki.

Ale żeby nie było, że zrzędzę, to podobaja mi sie zagadki środowiskowe, które wymagają zręczności i kombinowania - jest satysfakcja z ogarnięcia takiej sekwencji skoków i dashów.

Odnośnik do komentarza
Teraz, Wredny napisał:

No właśnie i to jest jeden z problemów (dokładnie jak we wspomnianych przeze mnie Wolfenstein II i RotTR) - cierpi na tym płynność rozgrywki.

Dla mnie to żaden problem. Mam je w świadomości i poszukam już dopakowanym Slayerem z pełnym wachlarzem movementu :fsg:

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Wredny napisał:

Ja ogrywam na PS4 i chodzi zayebiście, podobnie jak poprzedniczka.
No ale właśnie - miałeś kupić poprzednią część najpierw.
 


No właśnie i to jest jeden z problemów (dokładnie jak we wspomnianych przeze mnie Wolfenstein II i RotTR) - cierpi na tym płynność rozgrywki.

Ale żeby nie było, że zrzędzę, to podobaja mi sie zagadki środowiskowe, które wymagają zręczności i kombinowania - jest satysfakcja z ogarnięcia takiej sekwencji skoków i dashów.

 

Nie mają używki na stanie w moim sklepie, a nie mam w co grać, nic mnie ostatnio nie kręci, więc może zaiskrzy z Doomem.

22 minuty temu, Plugawy napisał:

 

Miałeś kupić Dooma jedynkę przeca.

 

Miałem, ale sprawdziłem online i nie mają, jedynie delivery na poniedziałek, czy wtorek.

 

edit: mam i ja i wziąłem jeczcze TLOU, ogram se powoli przed premierą dwójeczki :).

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, Bzduras napisał:

Tylko po Eternalu pierwszy Doom może wydawać się cholernie ślamazarny. Movemencik jednak w tej części to jest cymes przepotężny.

 

Wierzę. Wiesz mam już dość tego Celeste i Into the Breach xD. Chcę w końcu zagrać w coś konkretnego, a czuję, że to może być to. Pewny jestem jeczcze RE3 i TLOU2, w moim guście, więc zapowiada się dobry czas dla mnie. No ja jestem bardzo wybredny, po początkowych zachwytach zwykle odkładam grę z jakiegoś nieznanego mi powodu. Ostatnio chyba z 20 indyków na 8 kupiłem i wszystko poleciło do kosza niestety.

Odnośnik do komentarza

Chodzi mi o to, że Doom 2016 był szybki, nastawiony na poruszanie się i stanie za długo w miejscu kończyło się śmiercią. W Eternalu podkręcono wszystko do granic możliwości, to jest po prostu szaleńcza jazda przez hordy ścierwa do przemielenia i nawet w ruchu trzeba myśleć, co zrobić za chwilę - oddalić się? Rozpruć kogoś piłą żeby wydropić ammo? Może spróbować zamrozić co gorszy pomiot i szybko się go pozbyć? To są decyzje podejmowane w locie, ale dają wrażenie bardzo intensywnej rozgrywki, w którą trzeba być stale zaangażowanym zarówno klikając w pada czy kąkuter, ale też nie pozwala na bezmyślne mielenie wokół i liczenie na "jakoś to będzie".

 

Tak czy siak - witaj w piekle, baw się dobrze :)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Bzduras napisał:

Chodzi mi o to, że Doom 2016 był szybki, nastawiony na poruszanie się i stanie za długo w miejscu kończyło się śmiercią. W Eternalu podkręcono wszystko do granic możliwości, to jest po prostu szaleńcza jazda przez hordy ścierwa do przemielenia i nawet w ruchu trzeba myśleć, co zrobić za chwilę - oddalić się? Rozpruć kogoś piłą żeby wydropić ammo? Może spróbować zamrozić co gorszy pomiot i szybko się go pozbyć? To są decyzje podejmowane w locie, ale dają wrażenie bardzo intensywnej rozgrywki, w którą trzeba być stale zaangażowanym zarówno klikając w pada czy kąkuter, ale też nie pozwala na bezmyślne mielenie wokół i liczenie na "jakoś to będzie".

 

Tak czy siak - witaj w piekle, baw się dobrze :)

 

Nie mam już reakcji, żeby podziękować. No chyba o to w grach chodzi, o fun. Z komentarzy jasno wynika, że to coś dla mnie. Dawno nie grałem w porządnego FPSa.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Rozi napisał:

Chuj nas to interesuje.

Poprzednia część w połowie zarobiła na rynku PC, z tego co pamiętam suma sprzedanych kopii była taka sama jak na PS4 (szkoda tylko że po 3 dniach były puste serwery) - fuck up po całości, choć może masz rację, przy apokalipsie who cares. 3 części może nawet nie dozyjemy.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...