Skocz do zawartości

Nioh 2


Sylvan Wielki

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, hitor napisał:

DLC płatne czy darmowe?

Jak masz wersję deluxe to wszystko jest już wliczone, czyli free.

 

Jesli jednak nie masz season pass, to mimo wszystko patch 1.11 dodaje trochę rzeczy. Nie pamiętam jednak co dokładnie.

 

Tak więc nawet za free każdy coś dostanie.

1 minutę temu, Nyu napisał:

Nioh 2 trudne offline? xD

 

Polecam platyne w Doomie 2 albo DMC5, juz nie wspominajac o jakichs kompletnych absurdach jak platyna w Super Meat Boyu.

 

Trudne w Niohu, to byly niektore duele w jedynce. I ostatni w dlc, ktorego nie pokonalem :(

 

Rozumiem, że są trudniejsze platyny, ale bez dobrego builda ciężko dojść do drugiego rozdziału offline.

 

Dooma i dmc można grę ukończyć na niskim poziome trudności, a nioh zaczyna od hard. 

Odnośnik do komentarza

Mowie o platynach.

 

W Nioszka gralem praktycznie bez magii i ninjutsu (jedynie buffy na bronie). Buildy? No cos tam losowo ulepszalem raz serce, raz stamine, raz zrecznosc. Klamoty zakladalem glownie patrzac na obrone, no i zeby nie bylo za duzo czerwonych strzalek na dole xd

 

Sigrun na GMGOW (bez "+") wymeczyla mnie 3 razy bardziej niz cokolwiek tutaj. Ale z tym podobnie, ktos napisal, ze jest banalna.

 

Rozumiem wiec, ze odczuwanie poziomu trudnosci to sprawa indywidualna, ale Surge 2 i Nioh 2 to imo najlateirjsze z soulslikeow. I wcale nie mam malpiej zrecznosci ani innych supermocy, w statsach pod koniec platyny mialem chyba 300 zgonow na 72h. Takze tego, no ginelo sie.

Odnośnik do komentarza

No sprawa indywidualna, ale Nioh 1 i 2 dla wielu graczy jest trudne. Dla mnie jest. Surge2 jest absurdalnie łatwe i nie ma co porównywać. Sporo graczy narzeka, że za mocno ułatwili porównując do jedynki. 

Ja stawiam Nioh2 jako o wiele trudniejsze od Surge/Souls/Bloodborne. Trofea są dość proste we wszystkich z nich, jeśli ukończymy grę. Nioh1 miał chyba najtrudniejszą platynę z soulsów.

Odnośnik do komentarza

Dwa pytania do tych, co mają już to pierwsze DLC:
Jest jakiś nowy poziom trudności? Dodali jakiś nowy tier broni?

 

Co do dyskusji o poziomie trudności - nie zna życia ten, kto w jedynce nie ubił Hayabusy na Way of the Nioh. Platyna w N1 i wszystkie osławione już pojedynki z dwoma kitajcami jednocześnie to pikuś przy tym panu. Warto jednak mieć parę siwych włosów więcej, bo leci z niego chyba najlepszy set w całej grze.

Edytowane przez columbo
Odnośnik do komentarza
W dniu 30.07.2020 o 19:29, tedi007 napisał:

Nioh 2 trudniejsze niż inne soulslike nie jest, do tego dosyć szybko da się op build ogarnąć.

Pierwszy raz każdego bossa powinno się pokonać solo, największa satysfakcja. Przyzywanie innych graczy do pierwszego pokonania, to trochę tak jakby był magiczny przycisk przewiń dalej albo "pokonać" bossa na yt.

 

W dniu 30.07.2020 o 20:22, C1REX napisał:

Serio tak sądzisz? Nawet grając offline?

Ja widzę nioh jako łatwe online i dużo trudniejsze od soulsow I Bloodborne offline.

Soulsy maja OP buildy przeważnie oparte o INT i dość wcześnie można być OP bo farmowanie jest łatwiejsze. Do tego masz pomoc coop offline od NPC.


Sądzę, że to kwestia mocno indywidualna - co zresztą widać po prowadzonej dyskusji. Zdobyłem :platinum: we wszystkich trzech wersjach Demon's Souls, w trylogii Dark Souls, Bloodborne oraz NiOh (dwójka się robi).

Uważam, że wszystkie te pozycje są wymagające i mają dość ciężkie 100%. Spokojnie każdej dałbym okolice 7/10 za trudność platynowego pucharka. Jasne są gry o wiele trudniejsze, ale my nie o nich teraz.

Owszem, można posiłkować się YouTube, by ułatwić sobie rozgrywkę (wspomniane OP), ale nie na tym zabawa polega. I tak, zgodzę się, że czary znacząco ułatwiają zabawę.
Doskonałym przykładem jest tu klasa royalty z DS, gdzie takie soul arrow nie pozwala na wiele przeciwnikom, a firestorm potrafił ponad 40% paska bossom zabrać. :diablo:
I jak do tego ma się ten biedny rycerz, czy barbarzyńca, którzy zanim dorwali się do Crescent Falchion +1 w 4-1 mieli wiele godzin pod górkę. :drag:

Należy jednak pokreślić, że seria Souls umożliwia kooperacje (podobnie jak bohater tematu). Osobiście nie ułatwiam siebie gry w ten sposób, ale zdarzyło mi się pomóc słabszym graczom przykładowo w DkS III. Pojedynki są wówczas koszmarnie łatwe. NiOh II również można w taki sposób zaliczyć. Jedynki (o ile dobrze pamiętam) nie.
Zatem jeżeli wziąć pod uwagę możliwość pomocy, to tak, jak napisał @C1REX - pierwszy Nioszek jest z tej listy najcięższy.

 

Odnośnik do komentarza

Witam jak w temacie proszę o pomoc Graczy  bo nie mogę tego rozgryźć gram juz w grę nioh 2 mam ponad 100 lvl , i mam takie pytanie i poradę jak to jest przy takim lvl mam w broni atak 1350  i jak gram to zadaje obrażenia tylko po 200/400 przy kombosie wejdzie za 1000 nie raz pomóżcie  co może nie tak dodaje do statystyk czy coś że tak mało zadaje obrażeń jak wezmę gościa do pomocy przy misji ma rKi sam lvl bądź troszkę mniejszy a bojempi 1200 co jest nie tak z góry bardzo dziękuję za wskazówki 

Odnośnik do komentarza

@Gelo231289 - za mało informacji, by stwierdzić, gdzie jest przyczyna.

W 99% przypadków to Active Skills z wysokiej postawy zadają najwięcej obrażeń. 

Warto też dodać jakiś żywioł na broń, bo to sporo daje, a jak dwóch graczy ma je różne, to to mega osłabia przeciwników.

 

 

Ja osobiście mam podobne ustawienia do tego z filmiku. Największe ułatwienie, to Exctraction Talisman + leczenie z pozyskanej Amirity.

Nawet jak się ledwo zaczęło grę, to to można sobie zrobić i przestawić grę na easy mode.

 

 

Edytowane przez C1REX
Odnośnik do komentarza

89d5b8f7806b6a56med.jpged91ce0cc62cad5emed.jpg

Spoiler

 

Zgadzam się z Ja gram na średniej postawie  na wysokiej boje po 600 zrobię screna  jaki mam statystyki t może bardziej będzie można stwierdzić tabletka mocy  zy proszek u mnie jic nie dają nie widać by coś to podniosła sile ataku w broni mam woda 10+ a duch ognisty .Na tym filmiku co pokazalaes to nawet po 3000 wchodzi  max a standard 1000 coś chyba daje to ze osłabiasz pancerz przeciwnika znaczy obronę ale inni i bez tego biją po 1200 na start Wyżej takie mam statystyki  może to coś pomoże za wskazówki z góry bardzo dziękuję 

Edytowane przez Gelo231289
Dodanie zdjęć
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@Gelo231289

No niestety, ale tylko w wysokiej postawie zadaje się serio obrażenia.

Kostur ma bardzo słabe zwykłe ataki, ale niesamowite techniki specjalne.

Ja osobiście lubiłem te z bloku - Trzymająć L1 wciskałem kwadrat. Dobre obrażenia, dobre obrażenia ki i samemu mało Ki używamy.

 

Mając Extraction Talisman + Życie z amirity warto przerobić ulubioną technikę i dać większy damage w zamian za koszt własnego HP. 

Alternatywnie zwiększyć obrażenia Ki.

Sorki, że daję angielskie nazwy, ale sobie przestawiłem, by korzystać z filmików, poradników i for. 

Najlepsze forum o Nioh jest chyba na GameFaqs. Sporo jest też na discord, do którego muszę się zapisać :)

 

Nie znam się za bardzo na kosturach, bo gram głównie tonfami. 

Polecam jednak pooglądać trochę filmików na YT i skopiować część rzeczy. Nie trzeba od razu idealnego setu u kowala zamawiać, ale strategii gry można się nauczyć. Da to też jakiś konkretny cel do zmierzania.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.