Skocz do zawartości

Nioh 2


Sylvan Wielki

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Po ograniu dema moje mocno subiektywne spostrzeżenia:
Zmiany na plus w stosunku do N1:
- more weapons = more fun. Kosa daje radę, ma fajny moveset i nieźle radzi sobie w temacie wyjaśniania kilku petentów jednocześnie. W kontekście crowd control niby podobna do odachi, ale jednak wydaje się być znacznie bardziej uniwersalna. Topory jakoś mi niespecjalnie siadły, kwestia gustu. W DLC pewnie wpadnie jeszcze 1-2 dodatkowe typy broni, więc powodów do narzekań tu pewnie nie będzie.
- zmiany w zachowaniu przeciwników. Widać to zwłaszcza w przypadku Yokai, które teraz mają większy wachlarz zagrań i są znacznie dynamiczniejsze w porówaniu do potworów z jedynki.

- więcej kombinacji (nie mam złudzeń, że w pełnej wersji będzie to jeszcze bardziej rozbudowane) w temacie buildów, co związane jest m.in. z możliwością zamiany w Yokai oraz korzystania z ich specjalnych umiejętności.

- wydaje mi się, że mocnemu przemodelowaniu uległo drzewko umiejętności - w sensie nie tyle same rodzaje skillów, ale ich dostępność. Generalnie odnoszę wrażenie, że teraz o wiele szybciej możliwe jest uzyskanie dostępu do wielu istotnych umiejętności, dzięki czemu w miarę prędko będzie można tworzyć sobie jakieś tam wstępne buildy postaci.

 

Na minus:

- grafika mam wrażenie jakby nieco słabsza. W pierwszej lokacji kilka razy trafiły mi się momenty ze spóźnionym wczytywaniem tekstur - mam nadzieję że w fullu takich problemów nie będzie.
- muzyka, a przynajmniej te kawałki które są w demie do pięt nie dorastają utworom z N1.

 

Rewolucji tu raczej nie będzie, ale myślę że fani poprzedniej części się na N2 nie zawiodą. Oby tylko DLC wydali w jednym pakiecie, a nie rozbili premierę trzech dodatków w czasie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mam platynę w pierwszej części i uwielbiam ten tytuł, ale muszę przyznać, że w trwającym demie nie pokonałem nawet pierwszego bossa :D:D 

 

Wiem, że jest banalny ponieważ ma ograniczony moveset, ale coś jednak zawsze mi przeszkadzało. Paradoksalnie mam wrażenie, że osoby ograne w pierwszej części mają trudniej przestawić się do dwójki. Największą nowością są nowe ruchy w formie yokai (w szczególności R2 + O). Na początku w ogóle nie umiałem tego używać i jak przeczytałem na spokojnie podpowiedzi w grze zacząłem z premedytacją używać tej kombinacji, aby w końcu zrozumieć... i wtedy muszę przyznać, że jest to baaardzo OP ruch. Praktycznie każdy atak jest do zablokowania co w mojej ocenie jest bardzo przegięte :P

 

Ale co z tego jak i tak pierwszego bossa nie pokonałem. Jest mi strasznie wstyd, ale gra wchodzi w dzień premiery bez zastanowienia - jeszcze 12 dni :)

Odnośnik do komentarza

Też mam takie wrażenie, że R2 + O jest bardzo mocne. Zrobiłem ponad 20 podejść do pierwszego bossa bez używania tego ruchu. Jak tylko zacząłem go używać, to padł za 2 razem. Nagle się okazało, że mogę wyprzedić jego ataki i je przerywać. Jakoś specjalnie nie dbałem o timing, trochę na pałę, a jednak bardzo skutecznie zadziałało.

Odnośnik do komentarza
W dniu 28.02.2020 o 13:29, mario10 napisał:

Daj znać jak coś ograsz jak wrażenia

nie mialem czasu w weekend na powazne giercowanie. Pobawilem sie doslownie 20 miutu przy dwoch pierwszych kapliczkach. Od zapowiedzi na granie Yokai mialem takie meh (osobiscie wolalbym kontynowanie watku Williama) no ale jak siadlo r2+o z finisherem to zmienilem zdanie xD Im wiecej mozliwosci na kontrowanie przeciwnikow tym lepiej. Wiem ze jak komus podobala sie jedynka to i dwojka siadzie. Bardzo mi przypadla do gustu kosa. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nowe bronię na duży plus, na 90% będę biegał z kosą i toporkami. Katana tym razem na ławce rezerwowych. Fajnie przemeblowali zdobywanie nowych skilli. Działa to na takiej samej zasadzie jak w jedynce, ale wizualnie jest to milsze dla oka, przypomina mocno FFX. 

Edytowane przez YETI
Odnośnik do komentarza

Jeśli nic nie zmienili od wcześniejszej betki, to działa inaczej, lepiej. Jest sporo ogólnych rzeczy oddzielonych od poszczególnych broni wrzuconych do 'ogólnego' worka (np. nie musisz wykupywać dla każdej broni oddzielnie odnawiania ki po uniku itp), a same drzewka broni levelujesz używaniem ich.

Odnośnik do komentarza

Demo też u mnie wyjechało I byłem zachwycony, przeszedłem je jak przecinak Ale nie podolalem walce z Bossem, nierówny poziom trudnosci, no i ta kontra R2+O, nie bardzo wiem kiedy ja używać, filmiki I wyjaśnienia niektórych rzeczy są bardzo nieprecyzyjne. Grafika bardzo przeciętna, wręcz poziom PS3, akurat przesiadlem się z GOW więc miałem dobre porównanie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...