Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

@aph

jak już czytasz takie bullshity to poczytaj dokładniej. Control w żadnym wypadku nie był klapą finansową. Mieli wpadkę przez 505, które podało błędne dane o sprzedaży i od tego się zaczęło (samo Remedy się nawet wypowiedziało na ten temat). Ploty o przejęciu studia przez Sony to istnieją od wielu lat, tuż po tym jak wydano Alan Wake'a na X360. Zresztą obsuwa gry wynikała z tego, że najpierw tytuł miał być sandboxem a dopiero po 2/3 latach zaczęto od nowa z bardziej liniową historią z gatunku action/adventure (mowa o AW). 

 

Wątpię aby Sony kupiło Remedy. Insomniac tyle lat tworzył exy dla Sony choć nie był studiem first czy second party i po ponad 20 latach firma zdecydowała się na wykupienie studia i to dopiero po kasowym hicie jakim był Pajączek. 

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza

Control jest dobrą grą więc szkoda ,że nie odniosła komercyjnego sukcesu ale jak wyjdzie na steam to pewnie zejdzie tego trochę. Sam czekam na premierę na steam. Później pewnie wyląduje w game passie, Humble Choice i na końcu w abonamencie Sony. Sama umowa z Epic na czasowego eksa to było 10 milionów euro. 

 

 

Co do parametrów nowych konsol najbardziej cieszy mnie w miarę normalny procek i szybkie SSD. Szczególnie to ostatnie zwiększy sens ich istnienia na PC bo tam oprócz szybkiego wczytywania gier nie było wykorzystywane do niczego więcej. Teraz faktycznie nie będzie równania gier do HDD tylko zmieni się sposób jak będą wczytywane dane. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

have heard some fascinating things about the PS5’s operating system like this - one of the pitches they’ve been making to developers is “playing a PS5 game should be as easy as Netflix.” They want to make players feel like they can load up the game immediately and know exactly how much time a given activity is going to take them. They want people to feel more inclined to play in short bursts rather than only wanting to turn on the console when they have a few hours to spare.

https://www.resetera.com/threads/sony-patents-direct-gameplay-game-activity-progress-tiles-presented-in-ps5-os.177106/post-30207023

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, YETI napisał:

have heard some fascinating things about the PS5’s operating system like this - one of the pitches they’ve been making to developers is “playing a PS5 game should be as easy as Netflix.” They want to make players feel like they can load up the game immediately and know exactly how much time a given activity is going to take them. They want people to feel more inclined to play in short bursts rather than only wanting to turn on the console when they have a few hours to spare.

https://www.resetera.com/threads/sony-patents-direct-gameplay-game-activity-progress-tiles-presented-in-ps5-os.177106/post-30207023


Mam wrażenie, że ten ewentualny ficzer osłabi jeszcze bardziej sklepy fizyczne i wersje  pudełkowe :(

 

 

 

 

  • Haha 1
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
15 minut temu, ASX napisał:

xd

 

przecież nie zabronią ci zmiany płytek, nadal będziesz mógł kupować pudełka jeżeli jesteś do nich przywiązany


O h uj nie o to chodziło. Chyba nie zakumałeś co ten ficzer ma dać.

 

Przeczytaj raz jeszcze tego newsa. Potem odpal netflixa na swoim smart TV, kliknij na którąś z kafelek szybkiego podglądu (ostatnio oglądane) i 

i idź poszukać na regał płyty z tym filmem/ serialem. 
 

 

 

Pan usługa czujny jak zawsze!

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

No i ten, tego, to tyczy się też gier pudełkowych, to po prostu funkcje, które są już (i będą dalej) integrowane w OS nowej konsoli - na serio, ciągle mam wrażenie, że ludzie absolutnie nie spodziewają się jak gigantycznych zmian doświadczymy w QoL, na obydwu konsolach naturalnie.

Na marketing takich rzeczy pewnie jeszcze jest trochę za wcześnie, ale damn - obecne czasy będą wydawać się średniowieczem.
 

Edytowane przez Hendrix
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Hendrix napisał:

No i ten, tego, to tyczy się też gier pudełkowych,


No ale co zmieniarka będzie na płyty? Przecież ten ficzer ma polegać na tym aby błyskawiczne przenieść się do danej gry. Więc co to da jak będę musiał iść do regału, wyszukać pudełko, wyciągnąć płytę z tym co jest w środku, schować ją do pudełka  i wsadzić właściwy tytuł z interesującego  mnie „kafelka”?


Nie wiem, może czegoś nie zrozumiałem.

4 minuty temu, ASX napisał:

balon skoro nie zakumałem, no to wytłumacz mi jak ten ficzer osłabi sklepy fizyczne i wersje pudełkowe? :)


No tak że jak będziesz chciał z niego korzystać (błyskawiczne włączenie się do grania), trzeba będzie mieć grę na dysku. 

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, balon napisał:


No ale co zmieniarka będzie na płyty? Przecież ten ficzer ma polegać na tym aby błyskawiczne przenieść się do danej gry. Więc co to da jak będę musiał iść do regału, wyszukać pudełko, wyciągnąć płytę z tym co jest w środku, schować ją do pudełka  i wsadzić właściwy tytuł z interesującego  mnie „kafelka”?


Nie wiem, może czegoś nie zrozumiałem.


No tak że jak będziesz chciał z niego korzystać (błyskawiczne włączenie się do grania), trzeba będzie mieć grę na dysku. 

To ty jesteś wąskim gardłem systemu, po prostu musisz wypracować sobie sposób działania w którym zmieniasz płytkę w 3 sekundy.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, balon napisał:

No tak że jak będziesz chciał z niego korzystać (błyskawiczne włączenie się do grania), trzeba będzie mieć grę na dysku.

 

Gorwa, PS5, loty w kosmos, SSD szybsze niż światło, a (pipi)ane Sony nie ogarneło jeszcze wolnego wczytywania gier z płyty. :nosacz2:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, balon napisał:

No tak że jak będziesz chciał z niego korzystać (błyskawiczne włączenie się do grania), trzeba będzie mieć grę na dysku

No i taka błyskawiczność w odpalaniu wielu gier będzie bardzo komfortowym usprawnieniem. Wielu graczt bardzo się ucieszy, błyskawiczność jak za czasów starych konsol kiedy wkładałeś cartridge i od razu mogłeś grać, z tym że teraz będzie jeszcze szybciej bo wystarczy nacisnąć przycisk.

 

A jeżeli chcesz się dalej bawić w zmienianie płytek i kupowanie pudełek to proszę bardzo. Sony przecież ci tego nie zabroni i nie musisz korzystać z możliwości nowej konsoli. Serio niektórzy to mają problemy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Teraz, ASX napisał:

A jeżeli chcesz się dalej bawić w zmienianie płytek i kupowanie pudełek to proszę bardzo. Sony przecież ci tego nie zabroni i nie musisz korzystać z możliwości nowej konsoli. Serio niektórzy to mają problemy.

Panie usługo, ale zauważ, że ja nigdzie w pierwszym swoim poście nie napisałem co będę robił, a jedynie że to znowu umniekszy to wersje fizyczne. 
Najpierw nie kumałeś skąd taka teza. Myślę, że to dość dobrze ci wyjaśniłem, więc teraz piszesz co ja będę mógł robić. Dziękuje ci zbawco za przyzwolenie kupowania fizyków. 


I uwaga, tak uważam to za fajny patent. Uaaaa

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...