Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

To wyzej to chyba fanowski fotoszop. Gdyby podstawka miala byc do zastosowania pionowego i poziomego to, biorac pod uwage jej ksztalt (pofalowany), w tej scianie konsoli gdzie jest tez stacja na b-r musialo by byc jakies wyzlobienie albo wklesniecie czy inne mocowanie.

 

Moze ku.rwa jeszcze w tej pozycji co wyzej mozna konsola obracac jak bufetem w chinskiej knajpie xD

Odnośnik do komentarza

Pokaz zrobił na mnie mega wrażenie. Nie tyle ilością i jakością gier czy pokazaniem wyglądu konsoli, co ogólnym klimatem, animacjami, dźwiękami itd. Wszystko zrobione z gustem i klasą, a nie jakieś gadające głowy z przerwą na trailer bez gameplayu. Jedyny minus to 1080p/30 na żywo, mam nadzieje, że wrzucili gdzieś to w lepszej jakości bo chętnie obejrzałbym jeszcze raz.  

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Konsola mi się nie podoba. Biorę pod uwagę, że część tego negatywnego efektu może wynikać z faktu, że na razie cały czas mamy do czynienia z renderem, no ale to marne pocieszenie. Wszystko wskazuje na to, że sprzęt będzie błyszczący, co jak wiemy od dawna, nie jest najlepszym pomysłem. Połączenie kolorów jak dla mnie nie trafione. Biały to taki powiew okolic 2005. Wtedy chciałem białą PS3, teraz to już mocno meh. No i clu, czyli sam kształt. Memy i wszelkiego rodzaju kpiny stają się już powoli wyświechtane, no ale to serio przypomina router xd. Taka trochę próba "elitarnego" designu, ale przy braku wyczucia wychodzi kicz i taniocha. Przekombinowane, no i będzie mocniej zbierało kurz. Chyba nawet XSX mnie bardziej przekonał. 

 

Padzik jest cacy, tylko niech oddadzą kolory przycisków geometrycznych. No i nie podoba mi się pomysł wiecznie włączonego (jasne, pewnie będzie opcja wyłączenia w menu, ale niesmak zostaje) mikrofonu. A potem dedykowane reklamy i polecane giereczki w PS Store xd. 

 

Co do gier, to z uwagi na długość konferencji i mimo wszystko dużą ilość tytułów, te kilka grubszych pozycji mogło trochę "utonąć" w morzu popierdółek, które łatwo wyśmiać, ale w miarę obiektywnie patrząc mięsa było sporo. Tyle, że to nie jest do końca mięso, które lubię. HZD2, Spidey, Ratchet czy GT7 to mocne tytuły, tyle, że we mnie nie wywołują przyspieszonego bicia serca (w sumie z wymienionych jestem fanem tylko R&C, ale formuła się już wyczerpuje, zresztą od przeskoku na PS3, nie wspominając o remake'u na PS4, gra straciła sporo ikry). Indory i nowe IP dosyć zagadkowe (gierka od Arkane wygląda ciekawie i klimatycznie, no i ten "kosmiczny" tytuł od Capcom też intrygujący). Tyle, że to wszystko w ogóle nie jest next genowe. Ja wiem, że PS5 nie będzie "najpotężniejszą konsolą wszech czasów", ale oczekiwałem przynajmniej trochę powiewu nowej ery (to już prezentacja UE5, która też dupy nie urywała, zrobiła lepsze wrażenie). Ewolucja w stosunku do obecnej generacji i tyle. I to w 1080p/30 fps xd. Ot takie delikatne przygotowanie nas do tego, że o 60 klatkach jako standardzie możemy pomarzyć (zresztą kto nie jest naiwny, ten to wie od dawna), a z rozdziałką też może być różnie. 

 

Fajnie się oglądało, klimat był, technicznie i organizacyjnie zrobiono to na poziomie, ale hype na nową konsolkę nadal znikomy. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
56 minut temu, Mejm napisał:

To wyzej to chyba fanowski fotoszop. Gdyby podstawka miala byc do zastosowania pionowego i poziomego to, biorac pod uwage jej ksztalt (pofalowany), w tej scianie konsoli gdzie jest tez stacja na b-r musialo by byc jakies wyzlobienie albo wklesniecie czy inne mocowanie.

 

Moze ku.rwa jeszcze w tej pozycji co wyzej mozna konsola obracac jak bufetem w chinskiej knajpie xD

 

To chyba nie jest fanowski render, bo ten obrazek pojawił się w raz z innymi renderami tuż po prezentacji.

Niestety wygląda na to, że ten design jest tak niepomyslany, że nawet na leżąco ta konsola potrzebuje podstawki.

Odnośnik do komentarza

Skąd się nagle wzięła ta opinia, że podstawka jest wymagana? Wiecie, że na każdym zdjęciu marketingowym, gdzie PS4 stało pionowo to też było na podstawce? I co, jakoś nie wybuchało kiedy postawiło się je bez podstawki, prawda? Boki PS5 mają kształt podobny do Xboxa 360, nie widzę z jakiego powodu miałoby się nie dać go normalnie położyć.

Odnośnik do komentarza
49 minut temu, kotlet_schabowy napisał:

Tyle, że to wszystko w ogóle nie jest next gen

Błyskawicznego loadingu nie zobaczysz nie trailerze. 

5 minut temu, tata_arek napisał:

Skąd się nagle wzięła ta opinia, że podstawka jest wymagana? 

Tak sobie wymyślili i będą męczyć bułe, polecam się przyzwyczajać....

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, ASX napisał:

Czyli jednak wyświetlenia mają w końcu jakieś znaczenie, czy nie?

Gdyby wyświetlenie równały się temu, że te osoby to kupią na 100% to tak. W innym wypadku jest to bez znaczenia, gdyż spora część wchodzi tam tylko z ciekawości. To tyle mówi co sondaże przedwyborcze, czyli nic.

Odnośnik do komentarza

Podstawka wymagana żeby konsole położyć? Wielce mało prawdopodobne. A nawet jakby to Sony dostanie po dupie backlash taki że wypuszcza poprawiona konsole a do tych starych j tak nikt podstawki i tak nie kupi. Jak się będzie bujać to podłoży jeden z drugim jakiś kawałek plastiku. 

 

Poza tym co do samej konsoli i prezentacji to poza zainteresowaniem grami to mogę się podpisać pod tym co napisał schabowy. :lapka:

Odnośnik do komentarza

Jeśli w zestawie będzie podstawka, która będzie się w jakiś sposób trzymać konsoli, to w czym problem? Tak jak Mejm napisał stronę wcześniej, z drugiej strony konsoli musi być coś, dzięki czemu ta podstawka trzyma odpowiednio konsolę. Nie bez powodu na żadnym ujęciu trailera nie widać drugiej strony choćby przez sekundę.

 

 

Odnośnik do komentarza

Pewnie będzie jakiś zatrzask jak w podstawce do Xboksa jak chcesz postawić pionowo. 

 

I owszem, janusze z forum podłożą sobie dwa klocki lego i będą zadowoleni. Reszta poleci po podstawkę, żeby to jakoś wyglądało. 

Odnośnik do komentarza

Zwróćcie uwagę na powyższą miniaturkę. Podstawka pod pion jak i poziom wygląda identycznie. Jest okrągła. Zapewne będzie w zestawie podstawka i każdy ustawi jak będzie chciał. Spód konsoli pewnie ma jakieś wytłoczenie pod podstawkę.

Edytowane przez Emtebe
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, tata_arek napisał:

Skąd się nagle wzięła ta opinia, że podstawka jest wymagana? Wiecie, że na każdym zdjęciu marketingowym, gdzie PS4 stało pionowo to też było na podstawce? I co, jakoś nie wybuchało kiedy postawiło się je bez podstawki, prawda? Boki PS5 mają kształt podobny do Xboxa 360, nie widzę z jakiego powodu miałoby się nie dać go normalnie położyć.

 

 

 

PS4 się kiwali, 360 była przystosowana do postawienia w pionie jak poziomie. Na jednym boku było płasko i były gumeczki do postawiania. 
Sony nigdy nie zaskoczyło jakością wykończenia, dizajn nie jest ich mocna strona.

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...