Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznijmy od tego, że nie ma czegoś takiego jak kabel HDMI 2.1

 

HDMI 2.1 to określenie portu HDMI o określonej przepustowości. I tak, obie konsole, zarówno XBox Series oraz PlayStation 5 mają taki port.

 

Natomiast inaczej sprawa wygląd jeśli chodzi o kable. Do Series X (oraz pewnie Serie S) dołączany jest kabel HDMI Ultra High Speed, który w pełni wykorzystuje zalety portu HDMI 2.1.

 

Do PlayStation 5 dołączany jest natomiast kabel HDMI High Speed, co wskazuje na to, że raczej nie obsłuży on HDMI 2.1 w pełnej rozciągłość. Jest to kabel doskonale wykorzystujący porty HDMI 2.0 (4k60), ale na przesłanie obrazu w rozdzielczości 4k w 120 klatkach na sekundę jest już niestety niewystarczający.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Fanek napisał:

@gmeru jak możecie zobaczcie jak PS5 współgra z Sony XH90 w 4K/120fps bo wyszło wczoraj, że są rozmazane litery w tym trybie :(

 

 

A może macie w redakcji jakieś nowe ampli Denona z hdmi 2.1 :D

Tak, koniecznie trzeba to sprawdzić. Ale... niestety tak może być. Ale nie w każdym trybie. Na ZH8 w trybie grafika i zdjęcie są ostre - ale tutaj mówię o sygnale z karty graficznej na porcie HDMI 2.1. Ale blisko by sądzić o analogii. Zobaczymy. Za kilka dni powinienem mieć dostęp do XH90. Generalnie logistycznie jest bardzo ciężko to sprawdzać bo konsolę do premiery trzeba ukrywać przed światem ;) Co jest oczywiste. Więc część rzeczy sprawdzę dopiero w najbliższych tygodniach.

 

Co do kabla to tak, mówimy przecież o PS5. Jutro odbieram XSX, tam zobaczę co siedzi za kabel. Dzisiaj postaram się kabel od PS5 przetestować z PC na max przepustowości 8K@60Hz. Od razu wyjdzie czy działa czy nie. Ale serio: na oko już widać, że ten kabel jest basic. Kable HDMI 2.1 48Gbps wyglądają inaczej. Ale zobaczymy. Jest duża szansa, że pójdzie bo jest bardzo krótki. 1m to bardzo duża szansa na działanie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Wredny napisał:

@Figuś
Wiem, ale widzę gościa z HDTV PL, który napisał o braku HDMI 2.1 to zapytam, czy w pudełku z XSX podobnie, czy jednak Sony bardziej oszczędza :reggie:

On w tym materiale nie wie jaki to jest kabel, jedynie przyczepił się do jakości, a jak będzie to się dowie gdy sprzęt podepnie i będzie wiedział jaki jest przesył. Tak więc pewnie w następnym materiale się dowiemy.

Odnośnik do komentarza
29 minut temu, czarek250885 napisał:

On w tym materiale nie wie jaki to jest kabel, jedynie przyczepił się do jakości, a jak będzie to się dowie gdy sprzęt podepnie i będzie wiedział jaki jest przesył. Tak więc pewnie w następnym materiale się dowiemy.

Zobaczyłem go podczas nagrania pierwszy raz na oczy więc trudno było od razu wydać osąd gdyż powiedzenie: to nie jest HDMI 2.1 to duża odpowiedzialność. Ale widzę jak się wahałem w trakcie mówienia gdyż zobaczyłem napis: HIGH SPEED co znaczy, że to kabel podstawowy + ten jego wygląd - cienki bardzo ale za to krótki co sprzyja poprawnemu działaniu. Na kablach 48Gbps czyli takich pod 4K120 i 8K60 jest potrzebny napis: ULTRA HIGH SPEED a na kartonie musi być takie logo aby być pewnym działania (ale mam też takie bez tego certyfikatu i potrafią zadziałać):

NEW ULTRA HIGH SPEED HDMI® CABLE CERTIFICATION PROGRAM ASSURES SUPPORT FOR  ALL HDMI 2.1 FEATURES INCLUDING 8K - HDMI Forum

 

Pytanie czy kiedykolwiek z tej konsoli wyjdzie coś takiego jak 4K 120FPS. Obecnie ogrywam Dirta 5 i jak wiemy on i jemu podobne to będzie max 1440p 120Hz a do tego ten kabel spokojnie wystarczy tak samo jak telewizor z HDMI 2.0. Obiecuję, że swój egzemplarz kabla sprawdzę na PC z ciekawości z mocnym sygnałem z RTXa 3090.

 

ps. Tutaj rozpiska logotypów (zielony jest pod max przesył):

Which Type of HDMI Cable Do You Need? | Koincable

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, gmeru napisał:

Zobaczyłem go podczas nagrania pierwszy raz na oczy więc trudno było od razu wydać osąd gdyż powiedzenie: to nie jest HDMI 2.1 to duża odpowiedzialność. Ale widzę jak się wahałem w trakcie mówienia gdyż zobaczyłem napis: HIGH SPEED co znaczy, że to kabel podstawowy + ten jego wygląd - cienki bardzo ale za to krótki co sprzyja poprawnemu działaniu. Na kablach 48Gbps czyli takich pod 4K120 i 8K60 jest potrzebny napis: ULTRA HIGH SPEED a na kartonie musi być takie logo aby być pewnym działania (ale mam też takie bez tego certyfikatu i potrafią zadziałać):

NEW ULTRA HIGH SPEED HDMI® CABLE CERTIFICATION PROGRAM ASSURES SUPPORT FOR  ALL HDMI 2.1 FEATURES INCLUDING 8K - HDMI Forum

 

Pytanie czy kiedykolwiek z tej konsoli wyjdzie coś takiego jak 4K 120FPS. Obecnie ogrywam Dirta 5 i jak wiemy on i jemu podobne to będzie max 1440p 120Hz a do tego ten kabel spokojnie wystarczy tak samo jak telewizor z HDMI 2.0. Obiecuję, że swój egzemplarz kabla sprawdzę na PC z ciekawości z mocnym sygnałem z RTXa 3090.

 

ps. Tutaj rozpiska logotypów (zielony jest pod max przesył):

Which Type of HDMI Cable Do You Need? | Koincable

No nie ma co się nastawiać na gry aaa w 4k i 120 klatkach, jedynie jakieś idyki. No chyba ze da się wszystkie efekty zrobić na off. Mnie bardziej ciekawi jak wypadną testy na wybranych modelach tv, jaki będzie przesył, no i co z tym dźwiękiem?

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Mantis napisał:

Ciekawe, czy te konsole będą na długie lata, czy będą modele ulepszone?

Jedyne co jest pewne, że na generację starczy, te 6-7 lat na pewno będzie,  raczej ps3 nic nie przebije pod względem czasu. Ulepszony model kto to wie, trochę inną sytuację mamy, gdy wchodziło ps4 i Xbox one już były przestarzałe.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...