Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

4 minutes ago, Figaro said:

Gdzie masz monopol Steam?

Na PC jest Steam, Gamepass do taniego grania, darmówki z Epica, emulatory. Chodzi mi o monopol jednego twórcy sprzętu. Skoro kupno Xboxa przestaje mieć sens bo wszystko z Xboxa + PS + multiplatformy ogram na PS to jednak wolę zainwestować w PC i ograć te same gry (również Sony) na komputerze a przy okazji rozbudowywać sobie bibliotekę pod Steam Deck i ewentualnego następcę. No i tani gamepass nadal będzie dostępny na PC, a na Sony nie. 

Odnośnik do komentarza

Chyba główną różnicą między konsolami i PC zawsze było i będzie to, że konsola robi jedną rzecz i robi ją dobrze. Wkładasz grę i grasz. Jeżeli gra jest zabugowana to czekasz na pacza i grasz w co innego.

 

A na PC jest mnóstwo pierdolenia się, mnie nie działa, innym działa, może jakbym przeinstalował system to by zadziałało, a może kupie nową grafę, a może coś pogrzebię w plikach konfiguracyjnych, a może poprzełączam jakieś opcje. Dla niektórych to samo w sobie to fajna zabawa, żeby nie było.

 

Oczywiście te wszystkie eksluziwy mają "pomagać" w wyborze sprzętu i jak ich już nie będzie to wybór będzie trudniejszy.

  • This 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, dominalien napisał:

A na PC jest mnóstwo pierdolenia się, mnie nie działa, innym działa, może jakbym przeinstalował system to by zadziałało, a może kupie nową grafę, a może coś pogrzebię w plikach konfiguracyjnych, a może poprzełączam jakieś opcje. Dla niektórych to samo w sobie to fajna zabawa, żeby nie było.

 

Kiedy miałeś ostatnio kontakt z graniem na PC?

 

Aktualnie jeśli tylko nie masz jakiegoś złoma poniżej minimalnych wymagań to granie na PC niczym nie różni się od grania na konsoli. Już dawno konsole nie dzialają na zasadzie 'wkladasz grę i grasz"

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Czoperrr napisał:

Na PC jest Steam, Gamepass do taniego grania, darmówki z Epica, emulatory. Chodzi mi o monopol jednego twórcy sprzętu. Skoro kupno Xboxa przestaje mieć sens bo wszystko z Xboxa + PS + multiplatformy ogram na PS to jednak wolę zainwestować w PC i ograć te same gry (również Sony) na komputerze a przy okazji rozbudowywać sobie bibliotekę pod Steam Deck i ewentualnego następcę. No i tani gamepass nadal będzie dostępny na PC, a na Sony nie. 

Dla pecetowca nic się nie zmieni, bo gry z Xboxa już od wielu lat są w całości dostępne na PC, poza kilkoma starszymi tytułami bez reedycji, jak np. Gearsy 2 i 3. 

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, ASX napisał:

Kiedy miałeś ostatnio kontakt z graniem na PC?

 

Aktualnie jeśli tylko nie masz jakiegoś złoma poniżej minimalnych wymagań to granie na PC niczym nie różni się od grania na konsoli. Już dawno konsole nie dzialają na zasadzie 'wkladasz grę i grasz"

Ja wiem, że teraz jest inaczej, niż było za czasów PS2. Konsole bardziej pecetowe, pecety mniej problematyczne.

 

Chodzi mi o to, że jest inaczej ciężar odpowiedzialności za poprawne działanie gry rozłożony.

 

Jeśli gra na konsoli się nie odpala, albo są jakieś problemy z grafiką czy dźwiękiem, to zasadniczo pozostaje tylko czekanie aż producent coś z tym zrobi. Natomiast jeśli ci gra nie działa na pececie, to jest bardzo dużo rzeczy, które możesz próbować zrobić zanim uznasz, że nic nie pomoże i że trzeba czekać na pacza.

 

To samo z wydajnością. Na konsoli działa jak działa, lepiej nie będzie. Jeśli gdzieś zwalania, to znaczy że producent dał ciała i nie wyłapał przy testach albo olał, może wypuszczą pacza i poprawią. A na pececie można przełączać poszczególne opcje, w jednym miejscu działa ok, idziesz do innego działa gorzej, no to może coś wyłączę i będzie szybciej a może rzeczywiście nowy procek, nowa grafa, więcej pamięci.

 

Dla mnie to jest podstawowa różnica między jednym i drugim. Przy konsoli nie marnuję czasu na kombinowanie, bo jak są jakieś problemy mam do wyboru grać pomimo nich, albo nie grać. A z komputerem można (i czasem nawet warto) ten czas poświęcić. A czasem to jest bardzo dużo czasu.

  • This 1
Odnośnik do komentarza
29 minut temu, mario10 napisał:

Wszędzie czytam, że Xbox chce wypuścić te gry na PS5, a jakie jest stanowisko Sony? Chyba mają tu też coś do gadania.

Sony bez mrugnięcia okiem przyjmie do się siebie gry z Xboxa, bo z każdej sprzedanej gry MS,  Sony zarobi 30%. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W ogóle te firmy teraz jakąś schizofrenię mają. Już nie wiedzą w co ręce wkładać, tyle jest teraz modelów biznesowych i sposobów dostarczania gier w ręce konsumentów.

 

Sony przez kilka lat miało kiepskie kierownictwo i stawiało na złe produkcje. Ale to tylko w mniemaniu staroszkolnych graczy, bo liczby wskazują na coś innego. Teraz jest czas na nowe kierownictwo, wszystko się może zmienić o 180 stopni i w ciągu paru lat będzie zupełnie inna firma. Z MS zresztą może być to samo. Kompletny bałagan.

Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, mario10 napisał:

Wszędzie czytam, że Xbox chce wypuścić te gry na PS5, a jakie jest stanowisko Sony? Chyba mają tu też coś do gadania.

Raczej nie mają nic do gadania. Jeśli gra przejdzie certyfikację to może zostać wydana. A z resztą gdyby Sony to bolało to by zablokowali już dawno Minecrafta.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W sumie od MSu na plejkę to by mnie interesowało tylko jakieś wydanie zbiorcze Ori.

 

28 minut temu, Alpha Trion napisał:

(...)

Ale, jeśli się okaże że to prawda to niestety ale monopol spowoduje że Sony już całkowicie odpłynie, a tego nikt chyba nie chce

 

A co się zmieni, i tak jedyną prawdziwą konkurencja dla Sunny jest Nintendo, a ono się nigdzie nie wybiera.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Square napisał:

Bo obawiasz się co się stanie jeżeli stracą konkurenta?

Ja nie wiem czemu Sony ma się nie zgodzić. To dla nich interes. Biznes konsolowy od zawsze stoi sprzedażą oprogramowania, nie sprzętu.

 

MS może (i to robi) finansować biznes growy z innych odnóg swojego przedsiębiorstwa, Sony raczej nie bardzo. To jest podstawowa różnica między nimi. Jeśli ktoś, to prędzej Sony wypadnie z rynku, bo oni zasadniczo muszą na tym zarabiać.

 

W obie strony monopol będzie niekorzystny dla konsumentów.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...