Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jest to prawda, jednak równoczesna kampania reklamowa Na PC i PS5 spokojnie pokryje z nawiązką ten odpływ graczy. 
 

Jak ktoś gra na PC a konsolę kupuje tylko dla niektórych eksów to ten zysk z niego wcale nie jest duży. 
 

Myślę ,że akurat excel im pokazuje fakty a nie domysły i z niego wynika jasny kierunek dla Sony. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Ukukuki napisał:

A Nintendo w tym samym czasie generuje rekordowe zyski netto. Sony i MS sami kręcą bata na siebie.W ostatnich latach Steam też zabrało im masę klientów.

 

Nintendo sprzedaje przestarzały sprzęt którego produkcja kosztuje dwie paczki chipsów z pewnie największą marżą w branży, a że sprzęt jest słaby to można tanio trzaskać gierki w hurtowych ilościach. Które dodatkowo mają mniejszą konkurencję, bo większość 'dużych' gierek od third party nie da się przeportować na Switcha, a zazwyczaj jak się da to i tak działają tak, że lepiej ich unikać.

 

Dlatego Nintendo nadal nie wypuściło Switcha 2, nie opłaca im się robić mocniejszej komsoli. Pewnie zastanawiają się jaka jest najniższa konfiguracja którą łykną gracze, a jednak będzie jakimś widocznym postępem. I dlatego nie będą konwertować nic na PC, bo gierki by trzeba mocno dopieścić, żeby nie uchodziły za jakieś indyki AA, a kontrast z wersjami Switchowymi byłby bardzo negatywny, no i trzeba by odpalać % Valve czy Epicowi.

  • Plusik 5
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Z mojej perspektywy nawet brak równoczesnej premiery na PS5 i PC nie jest jakąś motywacją do nabycia PS5, które pierwotnie planowałem - ot, pogram sobie w Rise of Ronin czy Stellar Ass pół roku później, a i tak mam potężny backlog/inne gry wychodzą na PC cały czas, które stało się po okresie PS4 moją główną platformą do gier. Z tego, co jest uwięzione na PS5, to interesuje mnie chyba jedynie remake Demon's Soulsów. GoW: Ragnarok pewnie trafi w tym roku na PC, a jak mnie przyciśnie, to najwyżej ogram na PS4.

 

Z komentarzem powyżej się zgadzam - mam co prawda (oddanego w bliżej nieokreślone czasowo "pożyczenie" od bliskiej osoby, której przeszła ochota na gierki ;) ) Switcha, ale poza paroma exami (które jak Astral Chain potrafią fatalnie działać, przynajmniej w trybie handheld) nie wyobrażam sobie na tym sprzęcie grać w jakieś "nowe" multiplatformy, tutaj przecież Bloodstained potrafiło fatalnie chodzić.

Odnośnik do komentarza

Nintendo jako jedyne potrafi trzymać budżety gier w ryzach i dlatego to oni będą gasić światło. 300mln na spidera 2 kiedy remedy z 50 jest w stanie zrobic alan wake 2. Nie tylko gracze się w tym wszystkim pogubili, ale tez devi. Po co te wszystkie realistyczne ruchy facjat i kurczące się jaja konia, jezeli dzieki achievementom wiemy, ze niewiele graczy w ogole konczy te gry. Mam nadzieje, ze branza sie opamieta i czesciowo wroca do AA.

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Beelzeboss napisał:

Nintendo jako jedyne potrafi trzymać budżety gier w ryzach i dlatego to oni będą gasić światło.

ciężko żeby gry wyglądające jak ostatnie poki kosztowały 300mln, powinni być wtedy oskarżeni o defraudację.

 

16 minut temu, Beelzeboss napisał:

Mam nadzieje, ze branza sie opamieta i czesciowo wroca do AA.

już wraca i dobrze

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, Beelzeboss napisał:

Nintendo jako jedyne potrafi trzymać budżety gier w ryzach i dlatego to oni będą gasić światło. 300mln na spidera 2 kiedy remedy z 50 jest w stanie zrobic alan wake 2. Nie tylko gracze się w tym wszystkim pogubili, ale tez devi. Po co te wszystkie realistyczne ruchy facjat i kurczące się jaja konia, jezeli dzieki achievementom wiemy, ze niewiele graczy w ogole konczy te gry. Mam nadzieje, ze branza sie opamieta i czesciowo wroca do AA.

Nintendo nigdy nie podaje nawet przybliżonych kosztów produkcji swoich gier, więc ciężko powiedzieć, jakie to liczby, stawiam, że taka Zelda jednak koło 100 mln się zakręciła. 

 

W creditsach do ToTK pojawiło się 1148 osób...

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, KrYcHu_89 napisał:

Nintendo nigdy nie podaje nawet przybliżonych kosztów produkcji swoich gier, więc ciężko powiedzieć, jakie to liczby, stawiam, że taka Zelda jednak koło 100 mln się zakręciła. 

 

W creditsach do ToTK pojawiło się 1148 osób...

 

Jaki budżet? W Kyoto się pracuje w imię marki (a kiedyś w imię Szoguna).

Odnośnik do komentarza

Drodzy e-koledzy, pytanie na szybko. Jestem u kumpla, ktory zakupił PS5 slim i właśnie pomagam mu ogarnąć wstępną instalację systemu/konta itp. Pytanie: jak wyłączyć ten syntezator mowy który za każdym razem odczytuje na głos to co widać w menu konsoli?

Wysłane z mojego motorola edge 40 neo przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, mario10 napisał:

Od dobrej gry zacząłeś przygodę z PS5. Przygoda Seleny jest sztosik :)

Na razie spadam w przepaść więcej niż za czasów Demons i Dark Souls, ale już czuję, że jak ja się ogarnę i gra się rozkręci, to będzie sztos :) 

Edytowane przez falcon87pl
Odnośnik do komentarza
49 minut temu, falcon87pl napisał:

Na razie spadam w przepaść więcej niż za czasów Demons i Dark Souls, ale już czuję, że jak ja się ogarnę i gra się rozkręci, to będzie sztos :) 


Daj sobie czas na naukę i się nie poddawaj na początku. Jak juz ogarniesz mechanizmy i zaczniesz robić postępy to satysfakcja będzie ogromna. Gameplay to sam miód.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, Lukas_AT napisał:


Daj sobie czas na naukę i się nie poddawaj na początku. Jak juz ogarniesz mechanizmy i zaczniesz robić postępy to satysfakcja będzie ogromna. Gameplay to sam miód.

Jak to w rogalikach - trzeba przebić się przez początkowe godziny :D Ale i tak jest dobrze, bo ciągle mam ochotę zagrać. 

Edytowane przez falcon87pl
Odnośnik do komentarza

Ma ktoś problem z PS App na Androidzie? U mnie nagle przestała działać.

Każemi się zalogować... tylko, że nie da się zalogować. 

Klikam przycisk "Wpisywanie się", wyskakuje puste okno i po 1-2 sekundach wraca do niebieskiego tła z przyciskiem "Wpisywanie się" i tak w koło.

Czyściłem cache, później dane, później usunąłem i zainstalowałem od nowa... Cały czas to samo.

 

Może miał ktoś podobny problem i znalazł rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...