Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, Figuś napisał:

ta która ogarnia czarka :lapka:

tenor.gif

A ciebie nie irytuję to , że dalej nie znamy ceny i ani fani Xboxa ani PlayStation nie mogą złożyć preordera? Przy obecnej generacji wszystko już było wiadome, a tu siedzą wszyscy cicho by kilka dolców taniej sprzęt wystawić. Ja to wszystko rozumiem,ale ile oni chcą to ciągnąć?

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, suteq napisał:

A co za różnica czy złożysz preorder teraz czy we wrześniu? Tak czy tak dostaniesz konsolę z crossgenami. 

W sumie masz rację, ja po prostu lubię wcześniej sobię coś zaklepac, mam nadzieję, że będzie tak jak piszesz, że do września się ogarną. Wiadomo, że na premierę jest większe zapotrzebowanie niż dostępnego sprzętu. Druga sprawa ciekawe jak podejdą do naszego rynku? Wiadomo nie jesteśmy priorytetem w Europie ani dla jednych ani dla drugich.

Odnośnik do komentarza
Gość suteq

Z roku na rok rynek gier rośnie przez co coraz więcej osób nabywa konsolę. W porównaniu z erą PS3 nasz rynek na pewno jest o wiele większy więc obstawiam, że nakład konsol też będzie odpowiednio większy. Sony pisało, że samych PS5 ma być ok. 6-7 mln na cały świat czyli znacznie więcej niż PS4 na premierę, a teraz po koronawirusie ludzie też nie polecą jakoś tłumnie po nowy sprzęt, który pewnie będzie kosztował z 2,5k. Ja bym się nie obawiał o nic tylko czekał w spokoju i zamówił jak się w końcu pojawi. 

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, suteq napisał:

Sony pisało, że samych PS5 ma być ok. 6-7 mln na cały świat czyli znacznie więcej niż PS4 na premierę


Nic takiego nie miało miejsca. Sony nic nie wspominało o ilości konsol na premierę. Bloomberg zaraportował w kwietniu, że według ich źródeł Sony zamierza wyprodukować 5-6 mln egzemplarzy do końca roku fiskalnego, dla porównania liczba PS4 w takim samym okresie to ponad 7 mln.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
29 minut temu, Hendrix napisał:


Nic takiego nie miało miejsca. Sony nic nie wspominało o ilości konsol na premierę. Bloomberg zaraportował w kwietniu, że według ich źródeł Sony zamierza wyprodukować 5-6 mln egzemplarzy do końca roku fiskalnego, dla porównania liczba PS4 w takim samym okresie to ponad 7 mln.

No właśnie też czytałem, że przy nowej generacji rzucą mniej ps5 niż w tym samym okresie PS4. 

 

53 minuty temu, suteq napisał:

Z roku na rok rynek gier rośnie przez co coraz więcej osób nabywa konsolę. W porównaniu z erą PS3 nasz rynek na pewno jest o wiele większy więc obstawiam, że nakład konsol też będzie odpowiednio większy. Sony pisało, że samych PS5 ma być ok. 6-7 mln na cały świat czyli znacznie więcej niż PS4 na premierę, a teraz po koronawirusie ludzie też nie polecą jakoś tłumnie po nowy sprzęt, który pewnie będzie kosztował z 2,5k. Ja bym się nie obawiał o nic tylko czekał w spokoju i zamówił jak się w końcu pojawi. 

Wiesz przy PS3 też był kryzys a jak była promka w sklepach Sony na nowy tv i konsola gdzieś za 7-8 tyś to poszło od razu, wiem bo sam brałem kredyt na tą okazję i się nie załapałem. 

Wydaje mi się że w obecnych czasach ludzi stać jeszcze bardziej na sprzęt, do tego "gameing" stał się bardziej popularny, więc i zapotrzebowanie jest większe. Sony mając 5-6 milionów konsol do rozdysponowania większość rzuci na te najważniejsze rynki, czyli USA, Anglia, Niemcy, Francja. Coś trafił do Polski,ale ile tego będzie czas pokaże. Później czekasz 3 miechy na kolejny rzut.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Ukukuki napisał:

Kredytobiorców stawiają zawsze na koniec za gośćmi którzy płaca gotówką. Pewniejszy i lepszy klient. Jak była premiera konsol to jak ktoś chciał kupić konsole na raty to mu kazali iść na koniec kolejki xd

Hehe tylko to był kredyt konsumpcyjny czyli miałem kasę gdy szedłem do punktu Sony. 

 

3 godziny temu, mugen napisał:

Liczę na to, że Polacy rzucą się głównie na te tanie biedaXboxy i PS5 będzie można sobie na spokojnie, bez problemów kupić.

Myślę, że sprzętu będzie tak mało, że wszystko wykupią bez względu na preferencje. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, lpcl napisał:

Zależy od ceny. Te 2,5 k za konsolę dość skutecznie może powstrzymać Januszy w naszym kraju. 

Tylko w tym kraju nie ma samych Januszy, druga sprawa to taka, że to nie 20 lat wstecz gdy konsolę głównie kupowało się dla dzieci, w obecnych czasach jest wiele świadomych osób, które kupują sprzęt, by w wolnym czasie, gdy ich pociechy śpią, oderwać się przy hobby, które lubią. Granie w obecnie jest tak popularne, że dotyczy każdej grupy bez względu jakie stanowiska obejmują. Podejście jest inne, a gracz bardziej świadomy. Więc możemy w książki włożyć, że do sklepów biegnie jakiś Janusz, a raczej idzie konkretna osoba wiedząca czego oczekuje, oraz mająca fundusze. Myślę, że z tym Januszem to taki sam mit jak to, że gracze to "grubasy" bez życia społecznego itd itp.

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, mugen napisał:

No właśnie opisałeś grupę która posiadając bombelki musi oglądać każdą złotówkę z dwóch stron więc kupi taniXboxa z gamepassem.

 

Polski casual miałby kupić Xbox? Nie w tym wymiarze.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, mugen napisał:

No właśnie opisałeś grupę która posiadając bombelki musi oglądać każdą złotówkę z dwóch stron więc kupi taniXboxa z gamepassem.

Nie każda rodzina żyje tak by ledwo zamknąć miesiąc. Ja sam mam dwójkę dzieci i mogę sobie pozwolić na kupno sprzętu na premierę. W zależności od poziomu życia każda grupa, która będzie chciała zakupić nową konsolę dobierze to sobie względem poziomu swoich zarobków. I zgadzam się, że Ci z mniejszym budżetem mogą wybrać ten słabszy model xboxa z gamepass-em. Reszta raczej kupi to co bliżej jego sercu, pod kątem gier, usług, lub przyzwyczajeń. 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, XM. napisał:

Dusk Golem potwierdza prace nad SH (developing od początku 2019) także to już chyba pewniak. 

 

Dusk Golem to osoba która w przeszłości mnóstwo przecieków nt. RE trafiła w tym praktycznie wszystko z VIII.

Pewnie się o tym dowiemy jak pokaz MS 23 lipca będzie mocny. Sony to trzyma jako odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...