Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Ludwes napisał:

 

Swoją drogą ciekawe, czy 'only on playstation' zostało zastąpione przez logo playstation studios, czy po prostu gierki będą też lądować, prędzej czy później, w sklepiku Epica. 

Niewykluczone, bez powodu nie mówią o sobie w superlatywach, zobacz gdzie w pierwszej kolejności lecą gry od Sony. 

Odnośnik do komentarza

To jest przede wszystkim inwestycja Sony jako całości - dodatkowo ta inwestycja dotyczy kilku gałęzi - EPIC Games wchodzi na rynek produkcji filmowych, a Fortnite staje się nie tylko grą, ale i platformą medialną, między innymi i dla muzyki. CEO Sony, Kenichiro Yoshida był pod dużym wrażeniem jak Epic sobie radzi z wirtualnymi koncertami i widzi w tym rozwój - zresztą po zakupie EMI, Sony jest jednym z najważniejszych, jeśli nie najważniejszym graczem na rynku muzycznym - muszą trzymać rękę na pulsie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Hendrix napisał:

To jest przede wszystkim inwestycja Sony jako całości - dodatkowo ta inwestycja dotyczy kilku gałęzi - EPIC Games wchodzi na rynek produkcji filmowych, a Fortnite staje się nie tylko grą, ale i platformą medialną, między innymi i dla muzyki. CEO Sony, Kenichiro Yoshida był pod dużym wrażeniem jak Epic sobie radzi z wirtualnymi koncertami i widzi w tym rozwój - zresztą po zakupie EMI, Sony jest jednym z najważniejszych, jeśli nie najważniejszym graczem na rynku muzycznym - muszą trzymać rękę na pulsie.

Ciekawe to co napisałeś. Teraz powiedzmy zamiast koncertu pokazuje się trailer nowej gry dostępnej jedynie w sklepie Epic, lub na Konsoli Sony, widzą to wszyscy bez względu na sprzęt jaki posiadają, taka reklama trafia do szerszej publiki. Strzał w 10 jeśli o to im chodzi? Lub chcą promować inne rzeczy, czas pokaże. 

Odnośnik do komentarza

To też nie o to chodzi, na serio, to nie jest inwestycja SIE, tylko Sony - nie ma dużego znaczenia dla marki PlayStation - Epic robi foundrising w konkretnym celu zresztą, są prywatną spółką, operują trochę inaczej niż spółki giełdowe (przy okazji podnosząc wartość - deal z Sony, za minority stake wielkości 1.4% - podnosi wycenę Epic na 17.86 mld $).

Sony inwestując nie nie straci i nic - konkretnego, oprócz większego wglądu w funkcjonowanie EPIC - nie zyskuje. Jednocześnie inwestycja ma sens z punktu widzenia branżowego - EPIC w następnych latach prawdopodobnie zwiększy dość znacząco swoją wartość, a jeśli Unreal 5 wejdzie na salony największych produkcji filmowych (co już się powoli dzieje), to ten wgląd w funkcjonowanie może okazać się bezcenny.

Ech, dużo gamingowych stron zaraportuje ten news, w ogóle nie śledząc ruchów obu stron. (Przy okazji - chyba już w czerwcu pisałem, że Epic zamierza podnieść swoją wartość i zbiera fundusze).

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Zresztą jeśli ktoś śledzi ostatnie inwestycje Sony, to widzi prawidłowość - synergia między działami: kupno Audiokinetic (firma zajmująca się softwarem audio do gier i nie tylko), minority stake w Bilibili - chińskiej platformie związanej z dzieleniem się video, nastawionej na komiksy, gry i animację czy teraz minority stake w Epic (kupno Funimation nie zaliczę do tego - to jeszcze pomysł poprzedniego CEO).

Do niedawna główny zarzut stawiany Sony, to mała synergia między działami (dlatego Daniel Loeb, aktywista-inwestor, ciągle namawiał do np. sprzedaży Sony Pictures, albo do oddzielenia Playstation od Sony) - dlatego mnie osobiście nie dziwią obecne ruchy. Cross-medialność szykuje się na ważny trend w nadchodzących latach.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Hendrix napisał:

Zresztą jeśli ktoś śledzi ostatnie inwestycje Sony, to widzi prawidłowość - synergia między działami: kupno Audiokinetic (firma zajmująca się softwarem audio do gier i nie tylko), minority stake w Bilibili - chińskiej platformie związanej z dzieleniem się video, nastawionej na komiksy, gry i animację czy teraz minority stake w Epic (kupno Funimation nie zaliczę do tego - to jeszcze pomysł poprzedniego CEO).

Do niedawna główny zarzut stawiany Sony, to mała synergia między działami (dlatego Daniel Loeb, aktywista-inwestor, ciągle namawiał do np. sprzedaży Sony Pictures, albo do oddzielenia Playstation od Sony) - dlatego mnie osobiście nie dziwią obecne ruchy. Cross-medialność szykuje się na ważny trend w nadchodzących latach.

No i z tego co gdzieś czytałem oddzielili PlayStation od reszty? Ja dziwię się, że PlayStation nie korzysta z praw filmowych Sony Pictures, przecież z ich portfolio można by kilka gier skręcić na licencji.

Odnośnik do komentarza

Co do tematu pudełek, być może niebieskie będą w początkowej fazie życia konsoli, bo szkoda byłoby wyrzucić wyprodukowane już pudełka dla gier z PS4. Być może będzie tutaj podobna sytuacja do ery PS2, kiedy początkowo czarne pudełka zastąpione z czasem zostały niebieskimi.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, czarek250885 napisał:

No i z tego co gdzieś czytałem oddzielili PlayStation od reszty? Ja dziwię się, że PlayStation nie korzysta z praw filmowych Sony Pictures, przecież z ich portfolio można by kilka gier skręcić na licencji.


Nie, SIE jest częścią Sony naturalnie. Co do filmów - Sony Pictures i SIE nie dogadywały się (i szczerze powiedziawszy nie dogadują się nadal), po to powstało PlayStation Productions, które należy do działu SIE i jest kontrolowane przez nich.

Fun fact: gdzieś w okolicach 2016, Sony zastanawiało się nad połączeniem SIE i Sony Pictures w jeden podmiot, ostatecznie - jak widać - zostało po staremu, imo na szczęście.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, balon napisał:

Xkom jak światowy lider sprzedaży sprzętu IT/RTV ma pierwszeństwo i zna cenę przed oficjalnym ogłoszeniem. Ja to biorę za pewnik w takim razie.

To też nie tak, bo tego normalnie nie widzisz jak sobie filtrujesz w sklepie

https://www.x-kom.pl/g-7/c/2572-konsole-playstation.html

rtv euro tez sie szykuje i ma swoją podstronę PS5 ale nie ma tam ceny, ale możesz się na newslattera zapisać

https://www.euro.com.pl/cms/play-station-5.bhtml#fromKeyword=playstation 5

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Jakim napisał:

Poza tym kto mialby robic te gry na licencji? Z tego co wiem studia sony maja dowolność w tym co chca tworzyc. 

Wiesz zawsze można sklecić zespół lub dać to któremuś z wewnętrznych studiów. Jednakże teraz próbowałem znaleźć jakieś info dotyczące licencji jakie posiada Sony Pictures i nie mogę takiej informacji uzyskać, może Hendrix wie coś w tym temacie? Widać to jego konik. 

Odnośnik do komentarza

Sony Pictures ma mnóstwo licencji/IP w posiadaniu, w końcu to w zasadzie następca Columbia Pictures/TriStar Pictures - to normalne dla dużych film produkcyjnych, oczywiście zdecydowana większość z nich to nie rzeczy kasowe/nadające się na wykorzystanie poza medium filmowym/telewizyjnym.

Co do adaptowania ich na gry, tak jak Jakim napisał - Studia Sony mają kreatywną wolność, więc takie narzucanie skończyłoby się źle. Narzekanie i niechęć między Sony Pictures a SIE, wiązało się z tym, że SIE nie ufa/nie ufało Sony Pictures* w adaptowaniu marek należących do nich, argumentując - imo całkiem słusznie - tym, że kierownictwo Sony Pictures nie rozumie gier jako medium, nie chce korzystać z konsultacji twórców etc.  Po dużych zmianach w Sony Pictures, powstaniu Playstation Productions, spodziewam się większej współpracy między tymi oddziałami.

*Dobrą anegdotą jest to, że kiedy SIE zastanawiało się nad możliwym adaptowaniem IP God of War, scenariusz i oferta została wysłana pierw do Universala, a Sony Pictures nic o tym nie wiedziało.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...