Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Wyje, bo w takich warunkach musi wyć. 

Mimo, że taka szafka nie jest idealnie szczelna i ma choćby małe otwory na kable, to i tak nie jest to wystarczające by odprowadzić na zewnątrz ten gorąc i wiatrak konsoli zasysa to co wyrzucił. 

Dodatkowy wentylator w szafce nie musi być głośny. Mozna wsadzić coś co się montuje w obudowy kompów, a to jest prakrycznie bezgłośnie, bo jest dość spore i niskoobrotowe. Bankowo będzie cichsze niż wentylator konsoli zaraz po wlaczeniu. 

 

Weź sobie kiedyś wyciągnij konsole calkiem na zewnątrz, a zobaczysz jak ogromna będzie różnica w hałasie i nagrzewaniu się konsoli. 

 

Odnośnik do komentarza

Są też oczywiście sztuki, którym zadne czary nie pomagają i wyją przeokrutnie gdzie by nie stały, jak np mój premierowy prosiak. Wymiana pasty i termopadów nie robią na nim żadnego wrażenia i stary PRLowski odkurzacz czuje się przy nim zawstydzony. 

 

Jedyna opcja by nie dostać przy tym sprzęcie pier.dolca, to zdjęcie górnej obudowy. Wtedy jeszcze jako tako idzie pograć. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Michał102 napisał:

Wyje, bo w takich warunkach musi wyć. 

Mimo, że taka szafka nie jest idealnie szczelna i ma choćby małe otwory na kable, to i tak nie jest to wystarczające by odprowadzić na zewnątrz ten gorąc i wiatrak konsoli zasysa to co wyrzucił. 

Dodatkowy wentylator w szafce nie musi być głośny. Mozna wsadzić coś co się montuje w obudowy kompów, a to jest prakrycznie bezgłośnie, bo jest dość spore i niskoobrotowe. Bankowo będzie cichsze niż wentylator konsoli zaraz po wlaczeniu. 

 

Weź sobie kiedyś wyciągnij konsole calkiem na zewnątrz, a zobaczysz jak ogromna będzie różnica w hałasie i nagrzewaniu się konsoli. 

 

Ale nawet z otwartym drzwiczkami też po jakimś czasie wyje. Tak godzinka, półtorej przy grach typu DG czy RDR2 i zaczyna się.

W zeszłym roku koło listopada oddałem koledze do serwisu konsolę na czyszczenie i wymianę pasty, mówił, że nawet syfu nie było w środku, wymienił pastę, ale niewiele to pomogło. Mam podstawowy model konsoli może też po prostu wymagające gry tak na nią działają, bo przy takim batmanie mruczała i chodziła cicho.

Pewnie macie rację, że może to mieć jakiś negatywny wpływ, jednak nie samą konsolą człowiek żyje, jednak lubię pewną estetykę wnętrza również i u mnie wszystkie sprzęty pochowane, nic na wierzchu. Liczę, że przy PS5 będzie problem zdecydowanie mniejszy.

Daliście mi do myślenia i sprawdziłem dokładnie jednak tych szczelin z tyłu szafki jest więcej i półki mają luz z tyłu na poprowadzenie kabli  więc powietrze może "uchodzić" z tyłu.
Przepraszam za offtop.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, KarolJanuszGejmingu napisał:

Nie wiem czy było ale cyberpunk będzie za "free"na ps5 jeśli się go kupi na PS4.
Fifa to samo.
Chyba sporo tytułów cross genowych dostanie takie wsparcie na ps5.

I tak być powinno, ja rozumiem płacić za remastery/rimejki gdzie różnica to kilka generacji. Ostatnie międzygeneracyjne gry jak gtav, ac:bf, czy tlou:r nie warte były pełnej ceny, bo zmieniono w nich tak naprawdę niewiele (grafika, płynność).

4 minuty temu, mario10 napisał:


Daliście mi do myślenia i sprawdziłem dokładnie jednak tych szczelin z tyłu szafki jest więcej i półki mają luz z tyłu na poprowadzenie kabli  więc powietrze może "uchodzić" z tyłu.
Przepraszam za offtop.

Niektórym użytkownikom konsola wyje na otwartej przestrzeni, a Ty się dziwisz, że tobie wyje, jak masz ją schowaną.

Odnośnik do komentarza

Nie dziwię się, zdaję sobie sprawę z jej niedoskonałości w tym zakresie, ale tak jak pisałem wcześniej od lat mam tak schowaną i konsola działa bez zarzutu więc chyba nie ma najgorzej:D
Z CP lipa trochę, że go przesunęli, ale ważne żeby dopracowali. I teraz już chyba nie mają za bardzo pola manewru i muszą dać przejście na PS5 bo przypuszczam, że większość i tak by czekała ten miesiąc, dwa do premiery PS5 i wzięła gierkę na nową generację.

Edytowane przez mario10
Odnośnik do komentarza

Moj premierowy prosiak tez wyje przy bardziej wymagajacych grach. Najbardziej wyl przy dg. Procz tego ze wkur.wia to technicznie raczej niewielki wplyw. Konsola grana 5 dni w tygodniu po 6h . Nigdy zadnej zwieszki, straty danych , samoistnych restartow, niewczytania plyty. Tylko mechanizm wysuwania plytek troche zdziadzial i robi to powoli. W sumie na premierowego fata tez nie narzekalem wiec mam wyje,bane w te mity o wadliwych pierwszych partiach. 

 

No ale fajnie jakby ps5 jednak chodzila cichutko

Edytowane przez kanabis
  • Plusik 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, kanabis napisał:

. W sumie na premierowego fata tez nie narzekalem wiec mam wyje,bane w te mity o wadliwych pierwszych partiach. 

PS3 piano pierwsze rewizja, od premiery hula do dziś 

PS4 day one, od premiery służy, potem synowi kolegi (do dziś)

PS4pro od premiery śmiga aż milo

Switch day one nawet analogi nie dryfują:)

 

Ogólnie w życiu mi się konsola nie popsuła. Nawet x360 z pierwszych wypustów. 

Może dlatego, że nigdy nie zastanawiałem się, czy kupować bo może się popsuje? Może poczekać na slim lub inną rewizję? A może będzie ŁADNIEJSZA!? 

Konsole chyba to wyczuwają i dlatego się psują, jako zemsta!!!

Edytowane przez balon
  • Plusik 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza

No możemy się bawić w takie dowody anegdotyczne i wyliczanki, tylko nie wiem, jaki to ma sens. Ja mam i Faty i Slimy i żadna mi nigdy problemów nie sprawiała (oprócz szaraka z niektórymi bazarowymi edycjami gier). Ale premierowej konsoli nigdy nie miałem i nigdy kupować nie zamierzam. Nie nazwałbym mitem problemów z pierwszymi rzutami, doniesienia "medialne", jak i prywatne, z du.py się nie wzięły. Tak samo jak wycia i problemów z chłodzeniem PS4 nie nazwę mitem, bo akurat moja jest cicho. 

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, kotlet_schabowy napisał:

No możemy się bawić w takie dowody anegdotyczne i wyliczanki, tylko nie wiem, jaki to ma sens. Ja mam i Faty i Slimy i żadna mi nigdy problemów nie sprawiała (oprócz szaraka z niektórymi bazarowymi edycjami gier). Ale premierowej konsoli nigdy nie miałem i nigdy kupować nie zamierzam. Nie nazwałbym mitem problemów z pierwszymi rzutami, doniesienia "medialne", jak i prywatne, z du.py się nie wzięły. Tak samo jak wycia i problemów z chłodzeniem PS4 nie nazwę mitem, bo akurat moja jest cicho. 

 


ale to nie żadne wyliczanki. To odp. na post kanabisa, w którym odpowiadał na te bardzo poważne anlizy i dywagacje kiedy kupić next gena? No na początku wiadomo, że nie warto bo się psujoooo. 

No każdy sprzęt elektroniczny się psuje. Po to jest gwarancja. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Ukukuki napisał:

Ja sprzedałem koledze i po tygodniu padła :d

Hehe ja przed premierą ps4 sprzedałem ps3 kumplowi z pracy, po trzech dniach mówi mi, że piorun trafił w jego dom i cały sprzęt mu padł łącznie z konsolą. Tak więc cieszyłem się, że nie będzie niespodzianki i sama nie padnie po miesiącu. A on nie będzie mówił, że mu szajs sprzedałem. Fakt że była zadbana i chodziła bez zarzutu, ale nigdy nic nie wiadomo. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...