Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, balon napisał:

Cooooo? Nieeee było mega prosto. Przeróbkę się robiło i byli handlarze gierek 30-40 zł za wypalenie. U mnie było tego dużo w mieście. GTA IV już loozno na piratach latało. Oczywiście mówię o x360.

Z piraceniem X360 nie bylo wiekszych problemow. Gorzej bylo z PS2, kiedy na rynek wchodzily dopiero nagrywarki DVD. Potrzeba bylo Action Replay + giereczka 40-50 zeta, gdyz same nosniki byly drogie. Trzeba jednak przyznac, ze taki TTT wypalal wtedy galy oczne.  

Edytowane przez bebbop
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, mozi napisał:

Kupować piraty to już wyższa szkoła jazdy XD 


No na x360 było to częste. Przypominam, że to były jeszcze czasy (szczególnie początki x360 w pl) jak ludzie mieli często neta z limitem, czy transfery po 1 mega, a 179-199 zł  za nowość AA/A  „ważyło” statystycznie  dużo więcej niż obecnie nawet te 200-249 zł. 

U mnie w mieście kilku takich dilerów było i mieli dużo zamówień. 

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Powiem tak, jednak nie będę brał day one konsoli, bo zaraz się okaże, że jednak te chłodzenie to bo będzie taka wujnia, że może przebić te suszary ps4 i ps4 pro. Tutaj tylko jedynie pozostaje czekać 1-2 lata jak ogarną sprzęt. No sorry, ale za uj im już nie uwierzę, że są w stanie coś osiągnąć w  kwestii kultury pracy konsoli, tak jak ps3 było ujowe, tak jak ps4 i to samo przy ps4 pro, napiedalały tak, że zelmer odkurzacz to przy nim kultura wysokiej jakości.

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Paolo de Vesir napisał:

Cena jest chyba podstawową determinantą przy wyborze konsoli dla masowego odbiorcy. Pytanie jak duża będzie różnica.

Jak koszty produkcji ps5 to jakieś 450$, to za dużego pola manewru nie mają i raczej muszą tracić na każdej sztuce, bo nie uznam za sukces tej "prezentacji". 

Odnośnik do komentarza

Zerknąłem na to coś już na spokojnie po robocie. 

 

Naprawdę nie wiem kto jest odpowiedzialny za to wszystko ale powinien wylecieć z hukiem. No nie wierzę, że takie (pipi) wypuścili w świat. I ten głos typa. 

To na bank jakaś prowokacja bo nie przechodzi mi to przez banie. Na tę chwilę absolutnie w dupie mam PS5 i ich exy. 

 

Żenada. 

  • Plusik 2
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, YETI napisał:

 

 

 

 

No fajnie fhui, że ps5 będzie pozbawione "wąskich gardeł", których nikt nie wykorzysta poza exami, a na multiplatformach wyjdzie tak:

X -> 4k, 60fps, rt, hdr

Ps5 -> upscaled 4k, 30fps, hdr bez rt

Bo nikomu nie będzie chciało się z tego korzystać, ale za to dostaniesz suszarkę do włosów z jonizacją przez przekręcone na maksa podzespoły:pawel:

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Gość suteq
17 minut temu, II KoBik II napisał:

Zerknąłem na to coś już na spokojnie po robocie. 

 

Naprawdę nie wiem kto jest odpowiedzialny za to wszystko ale powinien wylecieć z hukiem. No nie wierzę, że takie (pipi) wypuścili w świat. I ten głos typa. 

To na bank jakaś prowokacja bo nie przechodzi mi to przez banie. Na tę chwilę absolutnie w dupie mam PS5 i ich exy. 

 

Żenada. 

Ty ale co ci nie pasuje w ogóle? I co to zmienia w kwestii dostarczania dobrych gier? 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, McDrive napisał:

No fajnie fhui, że ps5 będzie pozbawione "wąskich gardeł", których nikt nie wykorzysta poza exami, a na multiplatformach wyjdzie tak:

X -> 4k, 60fps, rt, hdr

Ps5 -> upscaled 4k, 30fps, hdr bez rt

Bo nikomu nie będzie chciało się z tego korzystać, ale za to dostaniesz suszarkę do włosów z jonizacją przez przekręcone na maksa podzespoły:pawel:

 

Różnica w mocy nie jest wystarczająco duża, żeby różnice w wydajności były aż tak duże. Obie konsole bez problemu poradzą sobie z natywnym 4K w większości gier. HDR nie jest wymagający obliczeniowo, więc z tym też nie będzie problemu. Ray tracing będzie używany w obu wersjach danej gry, albo w żadnej. Jedyne róznice, które będzie można zauważyć to klatki i/lub jakość tekstur czy efektów graficznych. Ja wiem, że hejt na PS5 jest teraz na topie, ale nie róbmy z tej konsoli Wii przeciwko X360. Nawet w najmniej optymistycznym przypadku różnica w wydajności GPU będzie sporo mniejsza niż w przypadku PS4 noob vs X1, czy X1X vs PS4 Pro. Procesory oba sprzęty będą miały bardzo podobne, RAM-u taka sama ilość, tylko nieco inny rozkład jeśli chodzi o przepustowość.

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, McDrive napisał:

o fajnie fhui, że ps5 będzie pozbawione "wąskich gardeł", których nikt nie wykorzysta poza exami, a na multiplatformach wyjdzie tak:

X -> 4k, 60fps, rt, hdr

Ps5 -> upscaled 4k, 30fps, hdr bez rt


No to na taki scenariusz: X do multiplatform i game passa, a PS5 to kozackich exów. Dla mnie spoko opcja, szczególnie, że na pasie już teraz mam kilka gier do ogrania. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, tata_arek napisał:

 

Różnica w mocy nie jest wystarczająco duża, żeby różnice w wydajności były aż tak duże. 

Na początku obecnej generacji też to czytałem. Jak jest każdy widzi:reggie:

1 minutę temu, balon napisał:


No to na taki scenariusz: X do multiplatform i game passa, a PS5 to kozackich exów. Dla mnie spoko opcja, szczególnie, że na pasie już teraz mam kilka gier do ogrania.

Kupowanie dwóch konsol i opłacanie dwóch abonamentów nie dla mnie.

 

Coś czuję, że Nintendo u mnie zwycięży do czasu wersji Pro.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, McDrive napisał:

Kupowanie dwóch konsol i opłacanie dwóch abonamentów nie dla mnie.


Po co dwa? Mi w takim układzie sam GP w pełni by wystarczył.

Co do Nintendo to ja nie wyobrażam sobie żadnej generacji bez posiadania ich sprzętu. Choćby dla je banej równowagi.

 

Jest jeszcze opcja, że wszyscy zbańczymy przez tę koronę i kupiony next gena razem z figaro (czyli pod koniec generacji, z mega biblioteką i bez chorób wieku dziecięcego) :sapek:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, McDrive napisał:

Na początku obecnej generacji też to czytałem. Jak jest każdy widzi:reggie:

 

Szczerze mówiąc nie oglądam każdej analizy DF, ale nie kojarzę jakichś rażących różnic między poszczególnymi platformami. Oczywiście porównujmy jabłka z jabłkami, czyli X1X vs PS4 Pro i PS4 vs X1/X1S. W obu przypadkach słabsze sprzęty mają niższe rozdzielczości, klatkaże, lub jedno i drugie, ale nigdy nie są to dramatyczne różnice. Najczęściej jest to róznica między 1080p a 900p lub 900p a 720p dla sprzętów słabszych, albo 2160p vs 1800p lub 1800p vs 1440p dla mocniejszych, ale wiadomo, są wyjątki, natomiast trzeba pamiętać, że w przypadku obu porównań różnice w mocach GPU to sporo ponad 40%, gdzie w przypadku PS5 a XSX będzie to 17-30% jeśli obecne plotki są prawdziwe.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...