Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, MaZZeo napisał:

zabawne jest to negowanie rzeczywistości przez niektórych

 

SSD juz sie stało legendarne jak Cell z PS3

Na szczęście Sony ma wiele legendarnych i pamiętanych przez graczy dobrych gier, to myślę wystarczy wszystkim :) 

Odnośnik do komentarza

Ja mysle że Cerny to taki typ człowieka ktory jest w każdej większej korporacji, ktos o tak silnej pozycji że nikt mu nie wytknie blędu, chociaż każdy wie że to (pipi)nie. Jakoś nie wierzę że już przy pierwszej prezentacji PS4 nie było w Sony pracownika który by nie pomyślał "a może jednak to nie jest najlepszy pomysł żeby ludziom głodnym rewolucji graficznej jako pierwszą grę nowej generacji pokazać (pipi)a Knacka". Wtedy wizje marketingu by Cerny przykryła kompromitacja MS, ale teraz zapoznanie graczy z PS5 w takiej usypiającej formie rzuciło się sporym cieniem nad Sony i może to powinno w końcu dać komus do myślenia i wreszcie zamkną go w laboratorium gdzie jest jego naturalne środowisko, a prezentowaniem produktu światu zajmą się ludzie którzy mają pojęcie o oczekiwaniach rynku.

  • Plusik 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza

W sumie dobrze zauważyłeś, przecież PS4 startowało z Knackiem, którego prezentacja była słabiutka, ale wszystko to przykryło jeszcze gorsze wejście MS z One i jedna reklama z wymianą gier między szefami Sony. O słabiutkim Shadow Fallu i Yetim jarającym się kałużą nie wspominam. Przecież pierwszy dobry ex na PS4 pojawił się dopiero w 2015 roku.

Odnośnik do komentarza

PS5 na bank się rozkręci, pytanie tylko po jakim czasie. To samo było z PS3 - początki to była droga przez mękę, a jak do równania dorzucimy multiplatformy to wręcz przez okrutną mękę (po godzinach spędzonych z pierwszym Skate X360 odpalenie tego tytułu na PS3 było... przykrym doświadczeniem), ale koniec końców Sony dorzuciło do biblioteki srogie pozycje. Ta konferencja nigdy nie powinna być promowana wśród graczy w żaden sposób, bo też i nie była do nich adresowana, ale wyszło jak wyszło i mamy flop (hehe, flop, hehe). Osobiście udaję, że wczoraj nie działo się nic i czekam nadal na prezentację oraz zapowiedź konsoli.

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

pierwsze miesiące ps4 było przecież totalną klapą, dostępność, fatalne pady, przeciętne gry, problemy sprzętowe, obkrojone funkcje. Ale sony miało fuksa i wyczucie marketingowe. Tym razem się pomylili, bo MS zapamiętał swoje błędy z zapowiedzi poprzedniego X-sa i zrobił to tym razem porządnie. Konsole kupują gracze, nie developerzy i trzeba się z graczami jasno i prosto komunikować. Nie ułatwiają tego clickbajtowe portale typu PPE, ale i samo sony nakręca w swoich mediach społecznościowych graczy brakiem konkretów. Wystarczyło napisać, filmik ze specyfikacją techniczną ps5 i zastosowanymi rozwiązaniami dla developerów, jutro o 17. Prezentacja wyglądu pada, konsoli i gier wkrótce. 

 

Ja z chęcią kupię w pierwszej kolejności konsolę, która zaproponuje gry dla mnie, a ja oczekuję specyficznych gier: Microsoft Flight Simulator, to jest gra, która pierwszy raz zainteresowała mnie Xboxem. Jeśli na nowej konsoli MS ta gra będzie dostępna, to prawdopodobnie pierwszy raz kupię Xboxa, być może jak konsolę pierwszego wyboru, ale oczywiście ps5 również, gdyż zależy mi na kilku markach, których nie uświadczę u konkurencji. Do PC mam awersję, przez oprogramowanie do tworzenia muzyki, z którym jest tyle pierdzielenia się, żeby działało stabilnie, że masakra. Ja oczekuję info jak będą wyglądały gry ( póki co te kilka zapowiedzianych nie wygląda na next gen ani na ps5 ani na Xbox X ), czy mi się pad w rękach nie rozpadnie, czy będę musiał 2 lata czekać żeby mieć przydatne funkcje, czy za 2-3 lata nie jest przypadkiem przewidziana wersja pro. Też mnie wkurzyła ta prezentacja, bo przez PPE i sam profil playstation na fb przez moment uwierzyłem, że chociaż zobaczymy konsolę i jedną ekskluzywną grę. Ja się tam na cyferki szarpać nie zamierzam, mnie interesuję czy konsole będą w końcu w stanie zafundować rewolucyjny gameplay w grach typu FIFA, PES. Czy któraś konsola zdecyduje się na jakąś kontynuację EURO TRUCK SIMULATOR. Ja bym chciał gry w grafice next gen gier pokroju nuclear strike, syphon filter. Bo na obecną generację wszystkie hity zaczynają się klonować nawzajem i stawiać na bezsensowny online, który jest nie dla mnie. 

Edytowane przez ścierpła mi noga
Odnośnik do komentarza

Pierwsze publiczne, oficjalne informacje, dla wielu klientów istotne, pierwsze publiczne przedstawienie konsoli i nieskierowane do graczy? Tak się nie da. Jakoś nie przemawia do mnie argument, że to zostało przygotowane wyłącznie dla developerów (kto to wymyślił?), bo dla nich prezentacja Cernego została podana zbyt prostym językiem, za bardzo to wszystko upraszczał, z kolei dla przeciętnego zainteresowanego konsolą, w żaden sposób nie było to atrakcyjne.

 

KrkzNzU.png

 

No nie wiem, ja tutaj widzę wpis typu "macie, oglądajcie i jarajcie się wszyscy". Nie ma tutaj informacji, że to prezentacja dla developerów, tylko że tematem prezentacji jest to, jak developerom będzie się tworzyło na tej konsoli i że to dla każdego zainteresowanego, a to jest różnica.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

No racja. Ten mityczny hajp graczy to chyba na ppe i fpe. Ale z drugiej strony devi juz pewnie dawno maja te specyfikacje, wiec w sumie teraz to nie wiem dla kogo to bylo. Pewnie "ej bo m$ rzucil cyferkami, mamy cos? Taa, damy tego powerpointa co rok temu wysylalismy razem z devkitami, it will be fine".

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Observer napisał:

Ja mysle że Cerny to taki typ człowieka ktory jest w każdej większej korporacji, ktos o tak silnej pozycji że nikt mu nie wytknie blędu, chociaż każdy wie że to (pipi)nie. Jakoś nie wierzę że już przy pierwszej prezentacji PS4 nie było w Sony pracownika który by nie pomyślał "a może jednak to nie jest najlepszy pomysł żeby ludziom głodnym rewolucji graficznej jako pierwszą grę nowej generacji pokazać (pipi)a Knacka". Wtedy wizje marketingu by Cerny przykryła kompromitacja MS, ale teraz zapoznanie graczy z PS5 w takiej usypiającej formie rzuciło się sporym cieniem nad Sony i może to powinno w końcu dać komus do myślenia i wreszcie zamkną go w laboratorium gdzie jest jego naturalne środowisko, a prezentowaniem produktu światu zajmą się ludzie którzy mają pojęcie o oczekiwaniach rynku.


Po pierwsze - Cerny nie jest pracownikiem Sony (a tym bardziej nie jest w pionie decyzyjnym związanym z polityką firmy), po drugie - Sony do marketingu zatrudnia zew. firmy, a koordynowany jest przez osoby ze szczebla zarządu SIE. Wczorajsze nagranie było przygotowane na GDC (o czym informowało chociażby Sony Japan), nie mogło zostać wyemitowane tam, ponieważ GDC zostało odwołane.

Swoją drogą dosłownie takie samo wystąpienie odbyło się na GDC w 2013 (tylko nie oglądało go stado fanów, wygłodniałych informacji, materiały z GDC z reguły mają małe zasięgi). Czy to duży błąd marketingowy? Tak, w sensie, że to pierwsza większa informacja o konsoli od czasu ostatniego artykułu w Wired, więc stricte techniczne wystąpienie to najgorszy możliwy wybór. Z drugiej strony nie ma warunków na nic innego na razie, niestety.

Czy wstępna reakcja odbije się w jakikolwiek sposób w przyszłości? Śmiem wątpić, chyba, że faktyczna prezentacja konsoli, polityki na przyszłą generację i gier, będzie absolutnie zwalona, bo to w ostatecznym rozrachunku będzie się najbardziej liczyć.
 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Hendrix napisał:


Po pierwsze - Cerny nie jest pracownikiem Sony (a tym bardziej nie jest w pionie decyzyjnym związanym z polityką firmy), po drugie - Sony do marketingu zatrudnia zew. firmy, a koordynowany jest przez osoby ze szczebla zarządu SIE. Wczorajsze nagranie było przygotowane na GDC (o czym informowało chociażby Sony Japan), nie mogło zostać wyemitowane tam, ponieważ GDC zostało odwołane.
 

 

Trzy punkty ale żaden się nie odnosi do tego co napisałem - ale nie poruszałem kwestii jaką umowę ma Cerny z Sony, ani o zewnętrznych firmach od marketingu, ani na co było to nagranie przygotowywane. Ale z drugim akapitem się zgadzam więc ok.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...