Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość suteq

Oczywiście, że nie mam żadnych wątpliwości, że studia first party Sony dostarczą dobre gry. Wystarczy popatrzeć co dostarczali na obecnej i poprzedniej generacji, do tego nie trzeba żadnej prezentacji czy zapewnień tylko po prostu pomyśleć. A jakie to będą konkretnie tytuły to już się niedługo okaże. 

Odnośnik do komentarza
59 minut temu, McDrive napisał:

Na początku obecnej generacji też to czytałem. Jak jest każdy widzi:reggie:

Kupowanie dwóch konsol i opłacanie dwóch abonamentów nie dla mnie.

 

Coś czuję, że Nintendo u mnie zwycięży do czasu wersji Pro.

Jeśli ktoś ma dwie konsole, a jedną z nich jest One X to opłacanie Plusa nie ma żadnego sensu, szczególnie że żaden tytuł ekskluzywny od Sony nie oferuje dobrego multi, o ile w ogóle oferuje. To samo będzie w przypadku następnej generacji.

Odnośnik do komentarza

Ok, na papierze ps5 jest słabsze od nowego Xa? Tak? a co na to Hendrix? Ileś stron temu wypowiadał sie sporo w temacie i to od strony deva, chciałbym wiedzieć coś więcej na ten temat bo z dupy to może każdy strzelać. W jakich kwestiach mocniejszy jest X a w jakiej ps5 i czym to będzie skutkować nawet czysto teoretycznie.

Edytowane przez grabipl
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, II KoBik II napisał:

Zerknąłem na to coś już na spokojnie po robocie. 

 

Naprawdę nie wiem kto jest odpowiedzialny za to wszystko ale powinien wylecieć z hukiem. No nie wierzę, że takie (pipi) wypuścili w świat. I ten głos typa. 

To na bank jakaś prowokacja bo nie przechodzi mi to przez banie. Na tę chwilę absolutnie w dupie mam PS5 i ich exy. 

 

Żenada. 

Wida, że nie oglądałeś prezentacji PS4 ten typ tak ma :unknown:

Spójrzmy na porównanie PS5 z Xbox series X

fc6f573ad21cef15.jpg

Aż tak dużych różnic nie ma po za tym, że gry multiplatformowe zapewne będa i tak niestety trochę lepiej wygladać na XSX, ale to co martwi to nie pokazanie wgl konsoli, pada, żadnej gry gdy Microsoft odsłonił praktycznie wszystkie karty i tak czy tak do tego ma trochę mocniejsza konsole, a Sony wygląda tak jak by samo nie widziało jaka ta konsola ma być... Po co jakieś podkręcanie procesora?:dry: Jak na razie to idzie to wszystko podobnie jak było z PS3, a nie oszukujmy się X360 był dużo lepsza konsolą

Edytowane przez Milo
Odnośnik do komentarza

Opinia jednego z devów:

 

 
Cytat

I can't speak for anybody else, but this is the exact kind of architecture I was saying would truly satisfy me. If someone came to me and asked if I wanted to give up a bit of pixel-pushing for the fastest drive I would take it without hesitation.

In my opinion, ultra fast drive speeds like the PS5 one are the true generational game changing technology. Series X is pretty good as well. However, the PS5 one is like a dream come true and I can't wait to see how it translates to everything from game design to lightning fast OS features.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Milo teraz będzie biegał po forum i cytował mnie jak leci bo nie ma co robic i niektórym #staywdomu nie służy. 

 

To moja opinia i chuy. Mialem/mam PS2 i Klocka, PS3 i X360, PS4 i XO. Na chwilę obecną nie kupili mnie niczym. A na pewno nie tym czymś z wczoraj. 

 

Zresztą po kiego ja się tłumaczę. Póki co PS5 nie istnieje. Zapowiedzi M$ mnie zachęciły bardziej. Ot i tyle. 

Edytowane przez II KoBik II
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, balon napisał:


No to na taki scenariusz: X do multiplatform i game passa, a PS5 to kozackich exów. Dla mnie spoko opcja, szczególnie, że na pasie już teraz mam kilka gier do ogrania. 

 

Bzdura. Ludzie są zbyt leniwi, żeby dla ledwo widocznych szczegółów graficznych (o ile w ogóle) kupować dwie konsole, mieć dwie biblioteki, cztery pady i wszystko z tym związane. Jasne, posiadanie wielu konsol to żaden problem dziś, a jednak PS4 ma gigantyczną przewagę (109 milionów PS4 vs. 41 mln XboxO), co znaczy że większość wybrała tylko jedną platformę. Obecna generacja mogła dodatkowo mocno zakotwiczyć wyniki w zbliżającej się. Taka przewaga Sony, wraz z abonamentami i wieloma atrakcyjnymi promocjami na PS Store, mogła zagwarantować że użytkownicy wypchali swoje biblioteki cyfrowe po brzegi. I moim zdaniem kompatybilność wsteczna powinna być teraz dla Sony MEGA PRIORYTETEM. Im trudniej tej masie ludzi będzie z niej zrezygnować (choćby z samego faktu jej istnienia :) ), tym więcej ludzi po prostu sięgnie po PS5. Które nie musi mieć tych 2 TF więcej.

Nie dziwi pewna ostrożność MS-u, który zabezpiecza sobie poletko usług. Być może bowiem wynik kolejnej generacji jest znany.

Oczywiście wszystko teraz w rękach marketingowców i strategów. Wbrew pozorom, pomimo złośliwej analogii wystąpienia Cerny'ego do wystąpienia Matticka, tak początek obecnej generacji wcale nie wykazywał, że Mattick pogrzebał sprzedaż Xboxa (PS4 i XO szły łeb w łeb). Dlatego wszystko może się zmienić - Sony czuje się tutaj pewne, bo oni wiedzą jak nakręcać hype i ta machina jest sprawnie naoilwiona. MS zdaje się wyciągnął wnioski, ale póki tego nie pokaże przy XSX, to ludzie nie uwierzą. Podsumowując - jeśli kąśliwy feedback po wczoraj da prztyczka w nos sztabowi w Sony, to tym lepiej - bo to oznacza, że zejdą z laurów i pójdą na 200 %. Wierzę w to i szykuję popcorn, czekając na jakieś bombowe kampanie z ich strony ;)

  • Minusik 4
Odnośnik do komentarza

Od początku było wiadomo że nie będzie to typowa prezentacja nowej konsoli, ale coś w stylu technologicznego panelu na GDC.

 

Ale spróbujcie wytłumczyć to tym wszystkim fanom, zwykłym graczom którzy wygłodniali miesiącami wyczekiwali jakichkolwiek informacji o nowej konsoli. Gadanie przez 20 minut różnicach pomiędzy dyskami HDD i SSD, które przeciętnego developera oczywiste, a dla graczy zbyt nudne czy technologie dźwiękowe na suchych slajdach nie zaciekawią ludzi, a dodajmy do tego ten chaos komunikacyjny związany ze wstęczną kompatybilnością.

 

Wygląda to tak jakby korporacja straciła kontakt z swoimi konsumentami. Dzisiaj w Sony szwankuje komunikacja. Co jest dziwne bo Sony jeszcze kilka lat temu, zapowiadając PS4 bardzo dobrze potrafiło się komunikować z graczami, wstrzelić w ich nastroje i oczekiwania. Prezentacja PS4 była przeprowadzona wzorcowo: pokaz możliwośći konsoli, dema technologiczne, pierwsze pojedyncze zapowiedzi. Potem przyszedł czas na GDC gdzie Mark Cerny zrobił podobną prezentacje "The Road to PS4" i każdy był zadowolony.

 

Być może ta zmiana w podejściu wynika z niedawnych zmian w kierownictwie Sony, część osób odpowiedzialnych za sukces PS4 odeszła z firmy (np. Shawn Layden do niedawna głównej twarzy Playstation, który opuścił Sony w dość dziwnych okolicznościach i do dziś nie wiadomo w zasadzie o co poszło, sam zainteresowany milczy do dziś).

 

Odnośnik do komentarza

Problem jest, że na Sony ciąży ogromna presja. Jak utrzymać tak wielki sukces, a co dopiero go powtórzyć? To może wprawiać w pewien paraliż decyzyjny. Wczorajsza konferencja wyglądała tak, jakby nie miała w ogóle być pokazana konsumentom, albo Cerny chciał spełnić swoje marzenie o super technicznym wystąpieniu, które dla osób nie będących inżynierami tego typu hardware są okropnie nudne. Ktoś jednak podjął taką decyzję, dość ryzykowną, może pod wpływem konkurencji - od której czuć pewność i luz. MS na pewno nie ma noża na gardle, jakby mieli nawet porzucić Xboxa jako hardware - trudno, kto bogatemu zabroni. Dla Sony zaś PlayStation to najbardziej dochodowa gałąź, bez niej ta firma może wpaść w ostre kłopoty. Nie zazdroszczę sztabowi w Sony, ale wciąż mają za sobą potężne wsparcie klientów, są niesamowicie rozpędzeni i mają narzędzia by ten pęd podtrzymać. Przynajmniej pycha już ich nie zgubi ;)

Odnośnik do komentarza

Słabo to wygląda jak na razie. Sprzęt na papierze nie wydaje się tak mocny jak konkurencja. Wsteczna kompatybilność DUŻO gorsza (dla mnie to akurat bardzo ważne bo bardzo czesto wracam do starych gier i z przyjemnością bym się pozbył troche plastiku z domu), abonamentu typu GP nie ogłosili, PS+ przestałem płacic bo strasznie słabe to chociażby w porównaniu z EA Access. Fajnie, że mają sporo fajnych exów single player ale w ciągu całej generacji takich gier jest może z 15 (a powoli zaczynają wchodzić na rynek PC więc takich prawdziwych exów na PS5 może być dużo mniej). Jak multiplatformy będą słabiej chodzić to naprawdę nie widze zadnych argumentów żeby to nowe pudło kupić wczesniej niż na sam koniec generacji żeby po taniości to ograć to co mnie interesuje.

Odnośnik do komentarza

Dobra, ale wystarczyło pomyśleć. Grać nie odbyło się? Ok, trzeba i tak to przedstawić developerarom. Ludzie czekają na pokaz konsoli itd. decydujemy się na stream. Ok. Mamy wystąpienie z gdc, dodajmy wygląda konsoli, pada i pokaż dwóch gier odpalanych w sekundę na ps5. I już by byli wszyscy zadowoleni. Fani dostali by wygląd, odpalenie gry i suche teraflopki, a developerzy technikalia. Wszyscy by byli zadowoleni.  A tak jest (pipi) burza.

Odnośnik do komentarza

Narazie będąc fanem Plejki można być zaniepokojonym, narazie. 

Sam XSX nie wiem czemu wydaje mi się że będzie sprzetem stabilnym, że jest na spokojnie zaprojektowany i przemyślany. Wydaje mi się, że w samym Sony nie spodziewali sie ze MS złoży tak mocny sprzęt. Tu podkręcili żeby bylo te 10tf, żeby jakoś to wyglądało i przenieśli akcenty np na dysk ssd (faktycznie fajna sprawa). 

O wstecznej nie wspomnę, bo mamy 2020rok dla mnie to juz powinien byc standard, poszanowanie klienta, jego przywiazania do marki i biblioteki gier. 

 

Pomimo stanu i nastrojów na dziś, zostaje najważniejsza kwestia czyli gry. 

Sony musi miec cos w rękawie, jestem przekonany że wróci jakas zapomniana marka (może to być Silent Hill od Kojimy, lub Syphon Filter zrobiony przez. Bend). 

Ja mimo że skłaniam sie ku XSX, to tak samo czekam na zapowiedzi gier. 

Odnośnik do komentarza

Niestety, najgorsze jest to, że dalej nie wiadomo co z grami. U MS wiesz, że pokaz odbędzie się na E3 (lub imprezie która ma to zastępować), masz na co czekać. W przypadku PS5 dalej nie za bardzo wiadomo co i jak.

Odnośnik do komentarza

Ja już chyba wolę strategię wypuszczenia dwóch specyfikacji na raz. Prędzej czy później pro model się pojawi a zmienianie sprzętu to niepotrzebny problem. Jeżeli ps5 nie będzie mocniejszym sprzętem to faktycznie lepiej kupić teraz pc a potem ewentualnie ps5 pro jak komuś zależy na exach

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Mendrek napisał:

 

Bzdura. Ludzie są zbyt leniwi, żeby dla ledwo widocznych szczegółów graficznych (o ile w ogóle) kupować dwie konsole, mieć dwie biblioteki, cztery pady i wszystko z tym związane. Jasne, posiadanie wielu konsol to żaden problem dziś, a jednak PS4 ma gigantyczną przewagę (109 milionów PS4 vs. 41 mln XboxO), co znaczy że większość wybrała tylko jedną platformę. Obecna generacja mogła dodatkowo mocno zakotwiczyć wyniki w zbliżającej się. Taka przewaga Sony, wraz z abonamentami i wieloma atrakcyjnymi promocjami na PS Store, mogła zagwarantować że użytkownicy wypchali swoje biblioteki cyfrowe po brzegi. I moim zdaniem kompatybilność wsteczna powinna być teraz dla Sony MEGA PRIORYTETEM. Im trudniej tej masie ludzi będzie z niej zrezygnować (choćby z samego faktu jej istnienia :) ), tym więcej ludzi po prostu sięgnie po PS5. Które nie musi mieć tych 2 TF więcej.

Nie dziwi pewna ostrożność MS-u, który zabezpiecza sobie poletko usług. Być może bowiem wynik kolejnej generacji jest znany.

Oczywiście wszystko teraz w rękach marketingowców i strategów. Wbrew pozorom, pomimo złośliwej analogii wystąpienia Cerny'ego do wystąpienia Matticka, tak początek obecnej generacji wcale nie wykazywał, że Mattick pogrzebał sprzedaż Xboxa (PS4 i XO szły łeb w łeb). Dlatego wszystko może się zmienić - Sony czuje się tutaj pewne, bo oni wiedzą jak nakręcać hype i ta machina jest sprawnie naoilwiona. MS zdaje się wyciągnął wnioski, ale póki tego nie pokaże przy XSX, to ludzie nie uwierzą. Podsumowując - jeśli kąśliwy feedback po wczoraj da prztyczka w nos sztabowi w Sony, to tym lepiej - bo to oznacza, że zejdą z laurów i pójdą na 200 %. Wierzę w to i szykuję popcorn, czekając na jakieś bombowe kampanie z ich strony ;)


Super wysryw, ale zauważ że nie pisałem ogólnie o ludziach, ale o sobie.

 

9 godzin temu, balon napisał:

o to na taki scenariusz: X do multiplatform i game passa, a PS5 to kozackich exów. Dla mnie spoko opcja, szczególnie, że na pasie już teraz mam kilka gier do ogrania. 

 

p.s. mendrku też jestem ludziem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
20 minut temu, drozdu7 napisał:

O wstecznej nie wspomnę, bo mamy 2020rok dla mnie to juz powinien byc standard, poszanowanie klienta, jego przywiazania do marki i biblioteki gier.

No będziesz miał wsteczną z poprzednią generacją, o co chodzi?

Odnośnik do komentarza

Sony się odkleiło od rzeczywistości. Kto robi prezentacje parametrów sprzętu w takiej formie. Widząc oczekiwania albo robi się zamknięty pokaz dla kilkudziesięciu devów albo szykuje się pokaz dla 100 mln klientów. A nie dostępny pokaz który widzą wszyscy. Chyba cały dział marketingu oddelegowany jest aby zająć się premierami nadchodzących exów. To jest powtarzanie błędów z pokazu Xbox One i mam nadzieje  że ten pokaz będzie się ciągnął za Sony smrodem przez kilka lat a fani zjadą ich jak burą sukę. Jak widać chyba z korporacjami inaczej nie można.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Kyo napisał:

 

Sony się odkleiło od rzeczywistości. Kto robi prezentacje parametrów sprzętu w takiej formie. Widząc oczekiwania albo robi się zamknięty pokaz dla kilkudziesięciu devów albo szykuje się pokaz dla 100 mln klientów

 


Dokładnie, jeszcze spamowali zapowiedziami na swoim blogu i social mediach.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, McDrive napisał:

No fajnie fhui, że ps5 będzie pozbawione "wąskich gardeł", których nikt nie wykorzysta poza exami, a na multiplatformach wyjdzie tak:

X -> 4k, 60fps, rt, hdr

Ps5 -> upscaled 4k, 30fps, hdr bez rt

Bo nikomu nie będzie chciało się z tego korzystać, ale za to dostaniesz suszarkę do włosów z jonizacją przez przekręcone na maksa podzespoły

Aha, czyli nikt (z devów multiplatformowych) nie będzie w żaden sposób korzystał z dwa razy szybszego ssd w ps5, ale za to wszyscy poświęcą czas na RT w SeX? XD

I jeszcze taka uwaga: to tech demo minecrafta z RT chodziło w full HD i 30fps, więc śnij dalej o 4K, 60fps i RT w jakiś bardziej zaawansowanych grach.

Odnośnik do komentarza

Trochę o Xbox Series X - zobaczcie jak to było fajnie pokazane - DF przekaz dla nerdów i technikalia ale każdy znalazł też coś dla siebie - co daje co i jaka z tego korzyść. Inny kanał "zbudował" Xbox z części, omówili każdy element, płytkę, pokazali potężny radiator i niecodzienny wentylator - pokazali dlaczego będzie moc i cisza. Prosty przekaz który podobał się chyba wszystkim. Przemyślana konstrukcja.

Sony? Skoro nic nie mieli to w 3 minuty by to załatwili, pokazana plansza z parametrami, kilka słów o SSD że to ich duży atut przebijający wszystko na rynku, prokonsumenckie rozwiązanie odnośnie rozbudowy SSD, kilka słów o dźwięku, wspomnienie BC. Na koniec info że więcej szczegółów wkrótce. I tyle. Dla mnie to wczorajsze "coś" to jakaś PRowa porażka. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...