Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Figuś napisał:

 

 

Świetny filmik zrobiony przez fachowców. Jest kilka bardzo ważnych informacji od specjalistów z DF jak choćby to, że tutaj liczba teraflopów absolutnie nie może być odzwierciedleniem mocy sprzętu i wiele innych ciekawych informacji. Tylko, że to są informacje dla ludzi, którzy się takimi rzeczami interesują.

 

Latem pewnie będziemy mądrzejsi, bo pojawią się ceny, zapowiedzi gier itd., itp. To jest najważniejsze dla graczy. Obecnie przed nami jeszcze duże premiery na PS4 takie jak FF VII Remake, TLOU2, Ghost of Tsushima. Potem będą już wszyscy wyczekiwać exów na PS5. Z oceną obu konsol trzeba się wstrzymać dopóki się nie pojawią na rynku. Konkurencja niech walczy. Jest marzec, myślę, że latem powinniśmy wiedzieć o obu konsolach od MS i Sony już praktycznie wszystko. Jeśli oczywiście premiery obu z nich będą w tym roku, bo pewnym nie można być niczego obecnie.

 

Wdech i wydech oraz pozdro dla wszystkich graczy z obozów MS, N, Sony i PCMR ;)

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

W ogólnym rozrachunku przypadkiem 1:100 jest sytuacja w której PRO działa lepiej niż XOX w multiplatformach. Nie mówiąc naprawdę o kozakach pokroju RDR2, gdzie różnica wychodzi daleko poza samą rozdzielczość.

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza
19 minut temu, bebbop napisał:

Tutaj to bym akurat polemizowal. 2 TF to moze byc roznica na poziomie 30 vs 60 fps, czyli mocny game changer. Zobaczymy, jak wypadna pierwsze porownaniu multiplatform jak Assassyny, czy inne guana. 

 

Nie będzie ;) Z takim procesorem każda gra będzie mogła działać w 60 fps, w zależności czy dostaniesz taką opcję.

Odnośnik do komentarza

Nie jestem specjalistą od liczb, ale z tego co widziałem PS5 ma gorsze. I pytanie do ludzi, któryrz ogarniają temat. Jak słabsze jest PS5? Czy to ta sama róznica to PS4 vs XBox X? Czy konsola Sony ogarnie bezproblemowo natywne 4K przy 60FPS. I czy można oczekiwać powtórki z rozrywki, czyli wprowadzenie na rynek PS5 Pro?

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, walek napisał:

Nie jestem specjalistą od liczb, ale z tego co widziałem PS5 ma gorsze. I pytanie do ludzi, któryrz ogarniają temat. Jak słabsze jest PS5? Czy to ta sama róznica to PS4 vs XBox X? Czy konsola Sony ogarnie bezproblemowo natywne 4K przy 60FPS. I czy można oczekiwać powtórki z rozrywki, czyli wprowadzenie na rynek PS5 Pro?

 

1. Chyba nie aż taka

2. To będzie zależeć od gry.

3. Możliwe.

 

Odnośnik do komentarza
Cytat

Czy konsola Sony ogarnie bezproblemowo natywne 4K przy 60FPS. I czy można oczekiwać powtórki z rozrywki, czyli wprowadzenie na rynek PS5 Pro?

 

Szczerze to wątpię żeby XSX osiągał natywne 4K przy 60FPS we wszystkich grach. Jeśli różnica w rozdzielczości i fps'ach w multi-platformach będzie zauważalna, to stawiam, że za 2-3 lata zobaczymy pro.

Odnośnik do komentarza

Polecam wszystkim.

 

https://www.eurogamer.pl/articles/2020-03-19-playstation-5-od-srodka-analiza-digital-foundry

 

Teraflopy nie maja nic do wydajności całego sprzętu. To co wczoraj pokazali to nie konferencja dla ludu tylko zapis dla developerow który miał być na targach pokazany, który odwołano. Polecam powyższa lekturę aby zanurzyć się w głąb architektury ps5, bo o tym był ten pokaz. Zauważmy ze przy prezentacji PS4 tez był film taki identyczny nudny, po tym był już pokaz dla ludu. Wczoraj oglądając tez byłem bardzo zawiedziony tym co zobaczyłem. Ale po przeczytaniu analizy z df jestem spokojniejszy.

  • Plusik 2
  • Haha 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

@madhunt3r Ale wiesz że ziarno już zostało zasiane, tak samo jak było w przypadku premier obecnej generacji, ten smród po wczorajszym dniu za sony będzie się ciągnął długo, co widać po reakcjach na forum :yao: 

 

 

Współczuje tym najbardziej zabetonowanym klapom, zwłaszcza że idzie kryzys i psychotropów i insuliny może braknąć. 

Edytowane przez Figuś
Odnośnik do komentarza

Forma prezentacji była błędem - to fakt, ale  i media zrobiły swoje tworząc niezdrowy hype wokół wydarzenia, które od początku miało być tylko technologiczną pogadanką skierowaną głównie do deweloperów. Siła PlayStation 5 leży w grach ekskluzywnych. Tak było za czasów pierwszego PlayStation i po 25 latach nic się w tej kwestii nie zmieniło. Teraz dojdzie do tego (być może) niższa cena od sprzętu konkurencji, co też swoje zrobi w kręgu odbiorców casualowych. Takie osoby nie będą patrzyły na teraflopy, tylko właśnie na cenę. Prawda jest taka, że hardcorowi gracze też o wczoraj nie będą pamiętać, kiedy Sony zacznie odsłaniać swoje next-genowe tytuły. Nowe IP od Naughty Dog, Spider-Man 2, nowy Horizon, nowy God of War i wiele, wiele innych, a jeśli do tego jeszcze potwierdzą się plotki o dealu z Konami, to już w ogóle będzie pełnia szczęścia.

Dzisiejsza strategia PR-owska Sony odnośnie PS5 może wydawać się osobliwa, ale kryje się za tym prawdopodobne bardzo dobrze zaplanowany ciąg zdarzeń, który wbrew opinii forumowych specjalistów, ma sporą szansę przynieść sukces. 

Tak czy siak, mimo że zawsze mi było bliżej do PlayStation i Nintendo, cieszę się, że Microsoft wyciągnął właściwe wnioski z porażki Xboxa One i znowu zaczyna być znaczącym graczem na rynku konsol. "Zdrowa konkurencja" i tak dalej. 

  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Teraz, Pix napisał:

Microsoft wyciągnął właściwe wnioski z porażki Xboxa One i znowu zaczyna być znaczącym graczem na rynku konsol

niech pokażą coś naprawdę mocnego poza Halo. to MOŻE pomyślę o zaczęciu myślenia by zastanowić się czy kiedyś kupić.

A s5 wiem że kupię, pytanie tylko kiedy. PS4 kupiłem 4 lata temu bo po co na premierę brać jak 3 gry na krzyż.

 

 

a, czekaj, Xbox nie ma VR. No to pozamiatane dla mnie :P

Edytowane przez qraq_pk
Odnośnik do komentarza

Media zrobiły Hype racja, ale też Sony powinno zdecydowanie mocniej położyć nacisk, że to jest głównie dla devów. Ba mogli podać info, że odpowiednia konferencja/wideo/prezentacja dla graczy zaplanowane jest na datę x/późniejszy termin. Choć i tak pewnie byłyby porównania suchych cyferek. PR-owo Sony zawaliło, ale raczej podszedłbym do tego z dystansem, bo na pewno nie są to aż takie błędy jakie popełnił MS przy okazji obecnej generacji.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, madhunt3r napisał:

Polecam wszystkim.

 

https://www.eurogamer.pl/articles/2020-03-19-playstation-5-od-srodka-analiza-digital-foundry

 

Teraflopy nie maja nic do wydajności całego sprzętu. To co wczoraj pokazali to nie konferencja dla ludu tylko zapis dla developerow który miał być na targach pokazany, który odwołano. Polecam powyższa lekturę aby zanurzyć się w głąb architektury ps5, bo o tym był ten pokaz. Zauważmy ze przy prezentacji PS4 tez był film taki identyczny nudny, po tym był już pokaz dla ludu. Wczoraj oglądając tez byłem bardzo zawiedziony tym co zobaczyłem. Ale po przeczytaniu analizy z df jestem spokojniejszy.

 

Niestety powyższa analiza nie mówi nic pozytywnego o PS5, w kontekście np. porównań z XSX. Wiemy, że będzie mocniejsza od PS4 (odkrycie) i wiemy, że Sony zastosowało autorski układ dysku twardego, którego wymiana i rozszerzenie na początku nie będą możliwe, bo wymagają specjalnych dysków NVMe na PCIe 4.0. Niektóre są już w sprzedaży i są cholernie drogie i dodatkowo brakuje im szybkości do tego, co wymaga Sony. 

 

Dodatkowo do środka wsadzimy tylko te zweryfikowane przez Sony, więc początkowo każdy będzie ograniczony do 825GB miejsca. To jest słabe. Wygląda też na to, ze Sony nie jest przygotowane do premiery tej generacji - ta analiza techniczna niewiele mówi. Porównaj powyższy tekst do tego samego, tylko z XSX. Tam jest przynajmniej 3x więcej detali i szczegółów, dodatkowo zdaje się, że Microsoft zainwestował mnóstwo pracy w szereg autorskich rozwiązań. U Sony tego jeszcze nie widzę. 

 

Wczorajsza konferencja w kontekście hajpu i gloryfikowania tego przez media wypadła jeszcze gorzej - Sony na mózgi się z kimś pozamieniało, żeby przy takich rynkowych realiach zrobić coś takiego, gdzie wiadomo było, że cały świat czeka na kompletnie inne rzeczy. 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, II KoBik II napisał:

Milo teraz będzie biegał po forum i cytował mnie jak leci bo nie ma co robic i niektórym #staywdomu nie służy. 

 

To moja opinia i chuy. Mialem/mam PS2 i Klocka, PS3 i X360, PS4 i XO. Na chwilę obecną nie kupili mnie niczym. A na pewno nie tym czymś z wczoraj. 

 

Zresztą po kiego ja się tłumaczę. Póki co PS5 nie istnieje. Zapowiedzi M$ mnie zachęciły bardziej. Ot i tyle. 

Stary nie wiem o co Ci chodzi jak dla mnie to tobię właśnie to siedzenie w domu bije na łeb odniosłem się tylko do tego co napisałeś o Cernym ponieważ akurat pamiętam jak oglądałem zapowiedz PS4 i podobnie mówił więc typ po prostu tak ma. Co do PS5 również jestem zaniepokojony zresztą zobacz co napisałem również poniżej, i podzielam poniekąd twoją opinie, ale bez przesady. Wyluzuj idz się przewietrz, pobiegaj czy coś :dance:

 

10 godzin temu, Milo napisał:

Wida, że nie oglądałeś prezentacji PS4 ten typ tak ma :unknown:

Spójrzmy na porównanie PS5 z Xbox series X

fc6f573ad21cef15.jpg

Aż tak dużych różnic nie ma po za tym, że gry multiplatformowe zapewne będa i tak niestety trochę lepiej wygladać na XSX, ale to co martwi to nie pokazanie wgl konsoli, pada, żadnej gry gdy Microsoft odsłonił praktycznie wszystkie karty i tak czy tak do tego ma trochę mocniejsza konsole, a Sony wygląda tak jak by samo nie widziało jaka ta konsola ma być... Po co jakieś podkręcanie procesora?:dry: Jak na razie to idzie to wszystko podobnie jak było z PS3, a nie oszukujmy się X360 był dużo lepsza konsolą


Powiem tak jeżeli chodzi o konsole stricte technicznie to uważam, że PS5 będzie bardzo dobrą konsolą zresztą odpowiada za nią ta sama osoba co za PS4 więc kredyt zafuania ma u mnie duży, ale chodzi mi bardziej o to, że Sony znowu zaczyna być dwa kroki wstecz, tak jak przy PS3 i to się może na nich znowu zemśćić :(

Edytowane przez Milo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...