Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wchodząc za bardzo w CW, pragnę zauważyć, że mocne jaranko super exami na PS4 to historia DriveCluba, The Order, nijakich inFamous i masy tałatajstwa które ratował głównie status exa, ale wielu w głowie ma pasmo zwycięstw jakby od 2013 rok w rok powstawało naście hitów kalibru God of Wara z 2018. Niewielu wie, że spora część exów 3rd party wylądowała na Xboxie.

 

Więc tak, w dużej mierze niewiedzy.

Odnośnik do komentarza
50 minut temu, bebbop napisał:

Nie musze sprawdzac, bo gralem. Uncharted ostatecznie dalo rade pomimo przekladania premiery, ale czuc juz zmeczenie materialu. Horizon typowe, odtworcze Ubigame na 7, ale ma zadatki na cos lepszego, przy kontynuacji, jak zostanie odpowiednio dopieszczona. Ugrzeczniony GOW z 4 przeciwnikami na krzyz, kompletnie mi nie podszedl. Spidera bardzo dobrze wspominam, jedynie watki poboczne/znajdzki do poprawy, bo ponownie typowe Ubigame. Majac w pamieci wczesniejsze dokonania Sony to jednak ta generacja mocno przecietna pod wzgledem jakosci exow. 

Kwestia gustu. Kazda z wymienionych przez ciebie gier w poscie bije na leb moim zdaniem jakies smieszne infamousy czy motorstormy z ps3. 

Samo bloodborne i death stranding dla mnie jest lepsze niz wszystkie nowe ip na ps3 wzgledem ps2.

Procz tlou i uncharted ofkors.

Wedlug mnie jedna z lepszych generacji jesli chodzi o exy dla sony. A slabe ps3 bije na leb w szczegolnosci 

 

Edytowane przez kanabis
Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Nie wchodząc za bardzo w CW, pragnę zauważyć, że mocne jaranko super exami na PS4 to historia DriveCluba, The Order, nijakich inFamous i masy tałatajstwa które ratował głównie status exa, ale wielu w głowie ma pasmo zwycięstw jakby od 2013 rok w rok powstawało naście hitów kalibru God of Wara z 2018. Niewielu wie, że spora część exów 3rd party wylądowała na Xboxie.

 

Więc tak, w dużej mierze niewiedzy.

Pewnie, z jakością exów było różnie, ale te jednak BYŁY. MS w zasadzie dwa lata przed końcem generacji pogrzebał Xboxa pod względem gier i przestał walczyć (a Sony nadal szykuje interesujące exy). Więc sorry, ale dla mnie to podpadziocha ze strony MS i teraz uwierzę w ich zapewnienia o dobrych grach dopiero, gdy je zobaczę i w ciemno nic nie wezmę. PS5 w ciemno też raczej nie wezmę i pewnie odczekam z pół roku obserwując sytuację.

Odnośnik do komentarza

Co czlowiek to inna determinanta. Dla mnie jednak determinanta sa exy. 

Xbox musialby byc mocniejszy i gdzies 50% tanszy zebym sie na niego skusil biorac pod uwage generacje xone. 

Przeciez nie bede kupowal superpoteznej konsoli do grania w exclusive crapy 3rd party 

A cala generacje spedzilem na pierwszym xboxie i x360 wiec psychofanem ktorejkolwiek marki nie jestem.

Edytowane przez kanabis
Odnośnik do komentarza

Tylko, że nie jesteś casualem którzy stanowią większość bazy graczy. Zapytaj randoma z pracy który ma konsolę z przypadku, żeby wymienił ulubione trzy eksy na konsolę to zapyta co to są exy. :reggie: @Kmiot jak nie masz PC-ta zdolnego odpalić te gry to zostaje Ci Xbox, ciut nie exy.

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, kanabis napisał:

Kwestia gustu. Kazda z wymienionych przez ciebie gier w poscie bije na leb moim zdaniem jakies smieszne infamousy czy motorstormy z ps3. 

Samo bloodborne i death stranding dla mnie jest lepsze niz wszystkie nowe ip na ps3 wzgledem ps2.

Procz tlou i uncharted ofkors.

Wedlug mnie jedna z lepszych generacji jesli chodzi o exy dla sony. A slabe ps3 bije na leb w szczegolnosci 

 

 

No co Ty? Dla mnie, nie fana gier soulslike, PS4 ma niewiele do zaoferowania, a i mocno się zawiodłem U4. PS3 wspominam bardzo dobrze, to na tej konsoli w poprzedniej generacji bawiłem się najlepiej. Motorstorm był świetny, dwójka również, do tego BioShock1 (gra roku), Uncharted2 (gra roku), Batman i dwójeczka (gra roku, jedynka bodajże przegrała z U2 o tytuł gry roku), TLOU (gra dekady), Dead Space, LBP dwie części (wiem, wiem, jest Dreams, ale ja już się nasiedziłem w tamtych edytorach), no i Killzone2, który do dziś bije większość gier oświetleniem, efektami cząsteczkowymi, czy animacją obrywania/umierania (zresztą to najlpeszy Killzone), no i moje Ninja Gaiden (ograne co prawda na Xie, ale jednak), a było tego dużo więcej.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Tylko, że nie jesteś casualem którzy stanowią większość bazy graczy. Zapytaj randoma z pracy który ma konsolę z przypadku, żeby wymienił ulubione trzy eksy na konsolę to zapyta co to są exy.

No mam sklep z grami i tutaj 100% racji. W sumie wyżylbym jakbym oferowal tylko gry od ea i ubisoftu. 

 

Jeden gosc sprzedal ps4 i kupil xboxa bo chcial sprawdzic cos nowego i pytal mnie czy zalatwie mu tlou2 jak wyjdzie :dafuq:

 

No ale zeby nie bylo ze jazda po xboxie to pare dni temu tez proponowalem gosciowi hellblade ,powiedzial ze juz dawno ogral, mowil ze jest fanem i ze nie moze sie doczekac jak wyjdzie druga czesc. Ale jak powiedzialem ze ma wyjsc tylko na nowego iXa to chyba o tym nie wiedzial bo mial mine jakby nas.ral

Edytowane przez kanabis
Odnośnik do komentarza

W sumie jedyne, co mnie w tej prezentacji/specyfikacji zainteresowało to sprawa prawdopodobnego podkręcenia CPU/GPU, ale nie w kwestii konkurencji z Xboksem i słabszej wydajności PS, a wpływu na system chłodzenia, który w związku z tą decyzją powinien zostać odpowiednio przeprojektowany, a z grubsza skończy się pewnie na wyższych obrotach wentylatora. Konsola może być słabsza, ale absolutnie nie może być suszarką. Miło byłoby usłyszeć jakieś zapewnienie w kwestii kultury pracy i chociaż milczenie też jest odpowiedzią (MS potwierdził ciszę), to przecież nie wiemy nawet jak ta konsolą wygląda, może przyjdzie na to jeszcze czas.

Odnośnik do komentarza

Polskie randomy nie kupują Xboxa. Dla nich to Playstation jest synonimem konsoli. Oni nie wnikają w exy, ale jak już randomowi posiadacze Xboxa (uznajmy, że tacy istnieją) zobaczą w TV reklamę np. Ghost of Tsushima albo TLoU 2 i rozentuzjazmowani polecą do sklepu sobie ją kupić, to myślicie, że jak się poczują, gdy nie znajdą ich na półce z xboxowymi grami?

 

Pytanie tylko czy powinien interesować nas los randomów i ich smutki.

Odnośnik do komentarza

Ogolnie x360 to byl jakis marketingowy fenomen microsoftu jesli chodzi o polske. Sklamalbym jakbym powiedzial ze gry na ps3 schodzily zdecydowanie lepiej niz na x360. Bywalo nawet odwrotnie. Choc sporo go kupowalo bo kinect bil na leb tego smiesznego eyetoya i move. Ps4 i xone to juz przepasc od samego poczatku do konca. Choc moze po prostu xboxiarze siedza teraz w domu, jedza pizze dagraso i graja na gamepassie i olali sklepy z fizycznymi nosnikami

Odnośnik do komentarza

Łatwość piracenia w stosunku do PS3 przez kilka pierwszych lat zrobiła swoje dla januszy (statystycznie wtedy był znacznie mniej zamożny janusz), a dobrymi grami (exami) przekonał dużą cześć hardcorów. W sumie tak się zdobywa rynek i wygrywa generację, czyli combem casuali i HC.

Edytowane przez balon
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, balon napisał:

Cooooo? Nieeee było mega prosto. Przeróbkę się robiło i byli handlarze gierek 30-40 zł za wypalenie. U mnie było tego dużo w mieście. 

 

U mnie na odwrót, znałem kilka osób z przerobionym Xboxem360, o przeróbce PS3 nigdy nie słyszałem. No ale ja mieszkam za granicą.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...