Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Żadne magiczne uwalnianie mocy z konsoli nie pomoże. Nie pomogło PS3 a potem nie pomogło XO. Zwyczajnie jedna konsola będzie słabsza od drugiej i tyle. Na pewno szybko wyjdzie to w jakości wykonania multiplatform a exy pokażą siłę jak zawsze. Zaklinanie rzeczywistości na twitterach, w wywiadach czy innych artykułach nie zmieni nic. 
Zamiast wierzyć w nadzwyczajne działania i właściwości sprzętu lepiej patrzeć czy cena będzie adekwatna do tego co maszynka będzie oferować i czy przypadkiem zaś nie będzie odlatywać w kosmos przy każdym większym wysiłku (i całkowicie bez powodu również). 
 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

@YETI No tak ale niektórzy piszą jak by w XOX siedział jeszcze HDD a nie SSD.

I tak napiszę jeszcze raz - to co siedzi w PS5 to na dzisiejsze standardy, dla masowego odbiorcy w konsoli za kilkaset dolców to jest kosmos. Ale deprecjonowanie dysku w XSX podchodzi o absurd. Zobaczcie jak już w tej chwili wygląda tam przełączanie gier. Dla mnie to jest cud miód i orzeszki.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, YETI napisał:

W xboxie one siedzie HDD, a jak dobrze wiemy, przynajmniej przez pierwsze dwa laty gry będą pisany również pod 1.3tfl.

:)

 

Na Xboxie i tak nie ma eksów, a to takich gier będzie miało to dotyczyć, więc czym się martwić?

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

Odstawiając na bok grafikę, klatki, SSD i całą resztę. Ja bym chciał aby poprawili to co mnie aktualnie najbardziej denerwuje.

 

- Brak wejść USB z tyłu. To jest jakiś żart. Mam podłączony zewnętrzny dysk i stacje od słuchawek i nie mam już żadnego wolnego miejsca do ładowania padów, więc korzystam z ładowarki do telefonu. Do tego dysk i stacja są podłączone na stałe, więc wolałbym aby kable były z tyłu, a nie ostentacyjnie wystające z przodu

- Kultura pracy. Wiadomo. Moja jakoś głośno nie chodzi ale wiem, że nie każdy ma te szczęście

- Czas pracy pada na jednym ładowaniu. No to jest jakiś skandal. Chciałbym wrócić do czasów z Duala3

- Bezproblemowa obsługa zewnętrznych peryferiów przez BT jak np. słuchawki

 

Jak to poprawią to będę zadowolony bo jakoś nie zależy mi na tej całej grafice. W obydwu będą dyski SSD więc koniec z mega długimi loadingami. Tym razem jaką konsole kupię zadecyduje to która jest właśnie przyjemniejsza a w użytkowaniu na co dzień.

 

 

  • Plusik 4
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, MBeniek napisał:

Ej. A wiecie, że PS5 też ma Zen2 i RDNA 2? I też są bardzo mocne?

 

No, ale niektórzy piszą jakby w PS5 siedział Jaguar i GCN, bo tylko jak M$ mówi, że ma moc to ma moc.

see-saws-500x500.png

Tak wygląda CPU i GPU w ps5, raz jeden ma więcej, raz drugi. Nawet w swoich największych osiągach mają i tak znacznie mniej niż w xboxie.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Hendrix napisał:
Ciężko się czyta niektóre wypowiedzi, tak PS5 będzie słabsza w niektórych obliczeniach od XsX, nie - dysk SSD nie zmieni różnicy w teoretycznej mocy konsoli, nie - XsX nie będzie lepszy w każdym typie obliczeń. Wszystko będzie zależało od tego co i jak chce uzyskać dany developer. 

Nie, dysk SSD i jego prędkość nie wpłynie tylko na "szybsze doczytywanie".  Nie mówię tu nawet o game designie, ale o tym jak będzie wyglądała optymalizacja i produkcja. Dajmy na to dev 3rd party będzie chciał zrobić trick z cullingiem. Culling w skrócie, to metoda optymalizacji, polegająca na tym, że generowany jest tylko obraz, który widzi awatar gracza, dzięki superszybkiemu SSD, będzie można zrobić go bardzo agresywnie, używając wysokich/maksymalnych LoD, ponieważ czas potrzebny na znalezienie tekstury, załadowanie jej i obliczenia związane ze światem będą szybsze niż prędkość obracania się awatara gracza, to samo załadowanie geometrii po destrukcji i wiele innych rzeczy. Przykładów jest mnóstwo.

Różnica 2TF jest mniejszą różnicą niż różnica między XB1 a PS4 i dużo mniejsza niż różnica między Pro a XBX (swoją drogą developerzy nie narzekali tyle na moc graficzną w XB1, co na system pamięci, MS wybrał DDR3 ponieważ chciał być kombajnem multimedialnym, więc od początku założeniem było 8GB, GDDR5 nie był na chwilę projektowania konsoli dostępny w takich kościach aby to miało sens, przez to MS użył ES.RAM, super szybkiej pamięci, ale w bardzo małej ilości - najprościej wytłumaczyć to tak: ES.RAM to autostrada, która co chwilę ma bramki, więc co z tego, że jedzie się szybko, jak co chwile robi się korek).

Obrazując to na rozdzielczościach: różnica między 260p a 480p jest  absolutnie gigantyczna, różnica między 1800p a 4K jest niewielka, dla większości niezauważalna. Po prostu czym więcej pikseli, tym mniejsza różnica w postrzeganiu różnic (prosto rzecz ujmując).

XsX jest i będzie mocniejszą konsolą, PS5 jest i będzie szybszą konsolą - ale jako całość, będziemy mieli pierwszą generację, w której mamy porównywalne konsole. Nie było tak w czasach Saturna/PSX/N64, nie było tak gdy królowało PS2(mając duuużo silniejszych konkurentów), nie było gdy PS3 było koszmarem dla większości devów, ani nie było tak gdy MS postanowił postawić na multimedia zamiast na gry. Teraz tak będzie. Nie rozumiem więc wojenek, naprawdę, nie tym razem. 

. 62f513c50e1f70c7843fab1e01c15c76.gif
 

Edytowane przez YETI
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

@Hendrix powiedz proszę jak się sprawy mają z tymi loadingami? Przykład Spider-mana na PS5 ładującego się w .83s robi niesamowite wrażenie, ale czy coś takiego da się fizycznie osiągnąć nawet z tak szybkim dyskiem jak w PS5? Sam poszperałem nieco na własną rękę i widziałem np. że gry na Switcha puszczone z kartridża nie wczytują się natychmiastowo, a w takiej Zeldzie loadingi trwają nawet po 25s.

 

Czy wynika to z faktu, że pamięci są szybsze niż konsola (Switch) jest w stanie przerobić czy np. z tego, że gra została też napisana przez pryzmat WIiU, gdzie dane pobierane są z dysku optycznego, więc dwa znacząco różniące się od siebie nośniki (względem prędkości odczytu danych)? Zastanawia mnie czy ten premierowy One będzie aż tak wielką kulą u nogi.  

6 minut temu, krzychu392 napisał:

Już się nie mogę doczekać premiery GTA VI i tych różnic graficznych, doczytywania, tej trawy... :banderas:

 

Nic się nie zmieni, na XSX ładniejsza i dłużej się wczytująca, na PS5 brzydsza ale szybsza. :potter: 

Odnośnik do komentarza

Nooooo nie wiem, ja sobie tak na chłopski rozum przekładam, że to jakby mieć 12 Harnasiów, albo 10 Harnasiów i to takich trochę wodą rozrobionych, no różnica jednak spora, jakbym robił gryla to tak na 3 osoby, a nie 4. A to, że mi się szybciej  z puszki do szklanki piwo leje to mi nic nie zmienia.

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...