Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Ja swojego 65B9 za 3500 oddaje, bez wypaleń. Ogólnie mogłem dać 4, bo po 12h miałem 5 kupców, no ale jak już dałem to dałem. Trochę się zdziwiłem, bo w sumie nowy B9 to chyba 5500, ale jednak nowy to nowy, więc myślałem, że nawet za 3.5K będzie ciężko sprzedać.

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Whisker napisał:

Nigdy kompresja fotel na forum nie odda jakości jaka jest na żywo, niestety (to b6j) 

Spoko, szanuje Twoje zdanie, pisze po prostu jak to wyglada po dalszym użytkowaniu, że jednak nie ma większych wypaleń. To co było zostało ale nic nowego nie doszło później w kolejnym roku użytkowania. Spójrz na allegro i na używki z powidokami, tam się jaja dzieją bo co byś nie oglądał czy grał jest to widoczne a to mocno zaburza odbior czy gier czy filmów, u mnie występowało to na typowych czerwonych tłach czy mocno niebieskich, przez 70% czasu tego nawet nie widać. Co nie zmienia faktu że bronie oledow, wypalenia to fakt

Bardziej ciekawi mnie cena bo skoro ostatnio cx 55 był w promocji za 4600 to w sumie trochę mnie dziwi, że ludzie chcą płacić nawet za wypalone 65 cali. Z tego co napisałeś to ok. 1,5k chyba, że te 1/8 to od ceny tego b6 czyli 13,5k wtedy daje to trochę więcej. Ale w sumie dobrze, że znajdują się amatorzy kwaśnych jabłek. 

Odnośnik do komentarza

Prawie dwa lata z B8 to można już powoli sprzedawać?XD Kuszą te nowe OLEDy. Matryca w B8 praktycznie bez wad. I z jednej strony pewnie szybciej by się sprzedała, a z drugiej strony sprzedawać już tak świetny telewizor XD Może poczekam aż będzie miał chociaż 3 lata.

Ciekawe jak ogólnie będzie z dostępnością nowych Oledów? Czy ceny też wywindują w górę?

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, k0zz napisał:

Że tak zapytam, korzystacie z HGIG w grach? 

Bo moim zdaniem w AC:V obraz zdecydowanie zyskuje ale ciekaw jestem waszych opinii.

 

Ostatnio u mnie w c9 po tych resetach ustawień jak zmieniłem na hgig to obraz mocno był przyciemniony więc wyłączyłem. Może jakbym go pokalibrował to wyglądałoby to lepiej. Niby zalecają żeby to włączać.

Odnośnik do komentarza

Ja też po włączeniu HGIG skrzywiłem się jak mi obraz pociemniał. Później doczytałem, że po włączeniu HGIG należy ponownie skalibrować konsolę.

I faktycznie wrażenia zdecydowanie lepsze.  Jeśli HGIG ponownie wYłączymy to znowu należy skalibrować konsolę na nowo.

Gdzieś widziałem bardzo krótki spis gier które to wspierają, między innymi GT Sport, ale generalnie akurat tamto źródło polecało sprawdzać dla każdej gry.

 

Aha, i działam na CX - może to jakaś różnica.

Edytowane przez k0zz
Odnośnik do komentarza
41 minut temu, k0zz napisał:

Ja też po włączeniu HGIG skrzywiłem się jak mi obraz pociemniał. Później doczytałem, że po włączeniu HGIG należy ponownie skalibrować konsolę.

I faktycznie wrażenia zdecydowanie lepsze.  Jeśli HGIG ponownie wYłączymy to znowu należy skalibrować konsolę na nowo.

Gdzieś widziałem bardzo krótki spis gier które to wspierają, między innymi GT Sport, ale generalnie akurat tamto źródło polecało sprawdzać dla każdej gry.

 

Aha, i działam na CX - może to jakaś różnica.

Ja włączyłem w dircie (swoją drogą gra ma fajne oświetlenie, słońce, neony i światła w nocy plus dynamiczne zmiany pór dnia więc hdr robi robotę) bo przypomniałem o tym sobie i nawet skalibrowałem w konsoli ale nadal było przyciemnione. Może jeszcze ustawienia w TV lub w grze coś by dały ale zniechęciłem się i wyłączyłem. xd

Odnośnik do komentarza

Hehe za tyle chodzą 65 cali po 3 latach xD kurde może za rok sprzedam cx i kupię c12 czy co tam będzie wtedy najbardziej opłacalne. Fajne te G1 na razie dla mnie za wcześnie na przesiadkę ale na pewno 4-5 lat z jednym tv nie wytrzymam. Chociaż ja powoli myślę aby ten co teraz mam do sypialni a nowy oled za rok do salonu :banderas:. Raz zobaczysz oleda nie ma odwrotu a do tego whisky sprawdź vrr na Xbox z oledem. 

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Wooyek napisał:

Daj maila Moldar, to Ci mogę podesłać ustawienia z C9 po kalibracji, będziesz miał jakieś tam wyjściowe. 

 

Napisałem do Ciebie PW, również odnośnie tej konfiguracji pod CX'a. Ciekaw jestem innego spojrzenia na temat, bo nie ukrywam, że bawiłem się narazie ustawieniami pod siebie + oglądając jakieś filmiki na YT.

Edytowane przez Sobies
Odnośnik do komentarza

A nie wiem bo mi nic nie szarpie. Gram jednak we wszystko co dają w 60 FPS. Tam co chwila słyszę o jakiś czkawkach a to w AC, cyberpunk a to w fenyx czy warzone. Nie wiem jak wreckfest czy dirt 5 u mnie plynniutko.  Dirt to i w 120 FPS. Widzisz nie interesuje mnie za bardzo co szarpie bo mam komfort że mi nic ;)

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, Whisker napisał:

Dlatego sporo osób się pyta o ten TV, bo w 80% wyświetlanych obrazów tego nie widać a tak szczerze za oleda 65 cali trzeba jednak zapłacić a tu ma się za 1/8 ceny wiec oferta zajebista

A i czytałem dzisiaj ten regulamin promocji w media dla serii G i tam nie ma nic o tym, że ta kasa jest na xsx tj reklamują, że promocja i konsole xsx dodatkowo ale dają kod na 2350 lub 3000 i można to wydać na konsolę ale generalnie można sobie kupić cokolwiek. Więc to nie jest tak, że dają na konsolę, przynajmniej tak w regulaminie media jest. Może w innych sklepach jest to inaczej ujęte. Mam nadzieję, że pomogłem koledze, bo wiem, że narzekał, że dostanie xsx. 

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, blantman napisał:

Widzisz nie interesuje mnie za bardzo co szarpie bo mam komfort że mi nic ;)

To tak jak u mnie, nie licząc Assassina nigdzie z powyższych gier nie widziałem spadków, bo śmigają miodzie na klocku ;) 

Żeby nie było w Cyberka nie grałem, bo czekam na next genowego pacza.

Odnośnik do komentarza

Co raz bardziej kusi ten 65G1. Za chwilę kończy się ta promocja na 3 tysie na kolejne zakupy i nie wiem co robić. Ktoś się orientuje czy w RTVeuroAGD łączy się to z pomocją, gdzie spłacają 2 raty? Wyszło by jeszcze taniej :cebula:

 

@gmeru

 

Robiłeś może jakieś pomiary jasności w trybie gry?

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, Mani napisał:

G1 chyba nie podchodzi pod ratalna promocje z tego co na stronie euro widzę. Ewa przedzwonić podpytać. Chyba że na forumku siedzi jakiś chłop co tam pracuje.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
 

Ale masz 3 tys zwrotu za ten TV

 

Chyba największa zmiana i wrażenia robi tryb gry i jasność HDR, po kilku latach z B6 ewidentnie to się rzuca w oczy, oczywiście na duży plus

Odnośnik do komentarza

Zauważyłem jeden problem przy oledzie i za bardzo nie wiem jak z tym walczyć. Napisy w filmach strasznie dają po oczach i o ile netflix i inne nie są problemem, bo zawsze mam żółte półprzezroczyste, tak filmy 4k z hdr na płytach są mocno nie do oglądania. Są jakieś sposoby aby te napisy tak nie świeciły? Konsole nie mają jakiś opcji?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...