Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

20 hours ago, Zajcik said:

zakup nowego TV uzależniałem od przeprowadzki. 

Mam podobnie. W sensie TV jest zupełnie ok jeszcze, Samsung z 2017 z 4K i HDR, ale kusi spróbować jakiegoś oleda. Tylko niedobrze mi na myśl o całej logistycznej stronie przedsięwzięcia. Ale jakby tv i tak już był pakowany do zabrania, to pewnie bym sprzedał i kupił od razu nowy.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, smallv86 napisał:

Albo nie dotykałeś pada przez minute (wtedy oled sie przyciemnia troche) albo wbiegles do zaginionego miasta i Ci sie misja ze zmijoszponami zalaczyla.

 Wiem, że tak się dzieje kiedy obraz jest statyczny. Byłem cały czas w ruchu. Biegam tylko po polach i w kryptach na początku gry w pierwszym akcie.

 

6 godzin temu, bartiz napisał:

Gdzieś na reddicie czytałem że wlasnie w Diablo to przyciemnienie jest bardzo nachalne.

To niezłe jaja. Niby najlepszy tv do gier i takie niedoróbki. 

 

Poszukałem w sieci i ludzie na innym forum mieli ten problem w starszych modelach, LG tak to tłumaczy. 

 

"Uprzejmie informujemy, iż w taki sposób działają zabezpieczenia przed wypaleniami obrazu. W przypadku, gdy telewizor wykryje iż odpowiednio duży procent ekranu jest statyczny, przyciemnione zostanie cały ekran. Ma to więc nie tyle związek w jednolitymi barwami, ile z wykryciem nieruchomych fragmentów obrazu."

 

Czyli to chyba ten oczojebny HUD w Diabolo wpływa na działanie telewizora.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Przecież to standard w ostatnich modelach a w Diablo 2 brakuje dynamicznego HUD-a takiego jak choćby zastosowali w Demon's Soul, który pojawia się tylko w odpowiednich momentach bo na dobrą sprawę cały ekran przysłaniają butle na dodatek w nocy świecą prosto w ryj a przy dłuższych sesjach obraz się przyciemnia....i wtedy mam w dupie nieskazitelną czerń oleda i zaczynam żałować że nie mam zwykłego leda.

Odnośnik do komentarza

Mnie czasami tez tak ściemnia i się denerwuje, później idę do znajomego z topowym i polecanym wszędzie LCD od Sony i dziękuję Bogu, ze wybrałem oleda. Serio, nawet najlepsze LCD kiedy na codzień używasz oleda wywołują odruch wymiotny, kiedy rozświetla się łuna dookoła napisów lub jasnych elementów na czarnym tle…

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ogólnie to nie ma opadu kopary a przecież ja się przesiadłem ze średniej półki tcl.
Oczywiście sa plusy brak bloomingu oczy tak nie bolą nocą ale jak kalibrowalem hdr pod Astrobot to byłem zawiedziony bo lepiej wyglądał u szwagra na soniaczu, po prostu mocniej ładniej świecił.
I tak później googlowalem i faktycznie sporo osób pisało ze kolorowe gierki jak ratchet czy astro lepiej wyglądają na dobrych led 1000nit+.
Jeszcze też zobaczymy z czasem na innych grach, bo momentami fajnie to wygląda nawet w starym rdr2.
Horizon 2 pewnie da czadu.


Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Te vincentowe blade pomarańczowe warm +50 to guwno obesrane.
No vivid jest spoko ciut tylko zdjałem jasności koloru i wybalansowalem czern i jest dużo lepiej w grach jak astro.
Trzeba mieć kilka presetow pod gierki kolorowe/ciemne bajkowe/realistyczne.
W sensie zupełnie inne pod raczeta/astro a inne pod splinter cell/re/tormented souls itd.


Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
4 minutes ago, Schranz1985 said:

Te vincentowe blade pomarańczowe warm +50 to guwno obesrane.
No vivid jest spoko ciut tylko zdjałem jasności koloru i wybalansowalem czern i jest dużo lepiej w grach jak astro.
Trzeba mieć kilka presetow pod gierki kolorowe/ciemne bajkowe/realistyczne.
W sensie zupełnie inne pod raczeta/astro a inne pod splinter cell/re/tormented souls itd.

 

To nie grasz w gry w GameMode? 

Odnośnik do komentarza

Gram poprostu grając dziś w it takes two zmieniłem preset na vivid/standard/game mode i odrazu zobaczyłem jak ujowo to wyglada na Vincentowych ustawieniach(hdr game mode)

Teraz poustawialem pod siebie i jest git.
Taki RL odpala się w 120 fps ale sdr.
Też w takiej grze zależy mi aby obraz był czytelny ale nie męczył oczu.
Z kolei astro ma cieszyć oko, jasnością kolorami itd.
A na tym game mode to miałem takie blade (pipi) .
No sporo tego ustawiania.
Najbardziej mnie dziwi te warm+ 50 nie da się na to patrzeć w grach.





Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Przecież ja gram w trybie gry lol.
Poprostu ustawiłem go zupełnie inaczej niż wyrocznia Vincent .
A tryby vivid/ standard służyły mi jako porównanie .
Zresztą pisałem że rocket league odpala się w sdr a inne gry w hdr.
To też inny presset, czego nie rozumiecie?


Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Czasem mam wrażenie że Scharanz1985 to ten gość co umiał zarobić HDR na tv bez HDR ustawiając wszystkie suwaki na max oraz 60fps w każdej grze na ps4 włączając na maxa wszystkie upłynniacze  
 
Odnoszę podobne wrażenie... Kupić oled i zniszczyć obraz ustawieniami bo tak nam się widzi, a nie tak jak powinno być. Ogólnie kupowanie tv i robienie od razu pod siebie, mija się z celem. Do tego wystarczy stary LCD za 500 zł.
Odnośnik do komentarza

U mnie raz ustawiłem w trybie gry tak jak mi pasowało dodatkowo na konsoli zrobiłem kalibracje hdr i zapomniałem o tym. Od ponad roku cx cieszy oczy. Tego przygaszania nie mam w grach jak wy ale nie grałem w diablo 2. I ja miałem samsunga ks9000 i dla mnie niebo a ziemia jakość hdr miedzy samsungiem i oledem. Nie chodzi o JASNOŚĆ bo to nie o to w tym chodzi ale o ogólne kolory oddane. Idealna czerń robi większe wrażenie niż jebitnie jasny tv. Dodatkowo ja nawet teraz ściemniam obraz w trybie gry czasem bo jest za jasno. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...