Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Schranz1985 napisał:

No ja liczę na to ze mam git egzemplarz.
No i 48" a im mniejszy ekran tym lepsze unifirmity.
8978328f8bc2ed579f3480aa32b45817.jpg

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka
 

 

Z jakich plansz korzystasz? Odpalasz na YT czy natywnie z pendrive'a? Aż sobie z ciekawości sprawdzę. :) 

Odnośnik do komentarza

To był film z yt.
Z tym że lekko pod kątem i w folii która dopiero dziś zerwałem i takie wrażenie może jest że lewy bok ciemniejszy.
Wg mnie screen uniformity jest bdb.
Jak oglądałem foty na necie to faktycznie ludzie maja czasem masakryczny zafarb żółty/różowy po środku nawet.
Zresztą oglądając mecz czy grając w RL gdzie jest jednolite zielone tło nic nie widzę.
Tak samo w menusach gier itd

Nic już nie wymieniam nie zwracam i nie sprawdzam.
Sprawdzę po 1000h jakie zmiany zachodzą pod kątem ewentualnego bandingu.
Rozumiem ze zafarb sam w sobie nie może wyjść z czasem powiększyć się?



Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Banding i zafarb może się pojawić z czasem. Natomiast jak masz matryce bez żadnych ciemniejszych plam gorzej być nie powinno. Mi zafarb na b7 pojawił się po pół roku (ok nie pojawił bo był lekki od początku ale się nasilił)

 

edit: ale ty masz 48 wiec tu bym się nie obawiał o banding, generlanie im mniejsza matryca tym mniejszy problem z uniformity

Edytowane przez kislawa
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

2 szybkie pytanka do oledowcow.
Jak sprawdzić na tv jakiej jakości idzie sygnał?
Wiecie zeby pokazało czy sdr/hdr jaka rozdzielczości itd.

Jak gram w rdr2 i bym zmienił tryb gry na np kinowy i odpalił te uplynniacze to poprawi ciut płynność czy efekt jeszcze gorszy?
Wiem że jest 80ms laga ale nie ma tragedii za to te 30kl i te szarpanie przy obrocie kamery itd psuje mi frajdę z podziwiania świata gry.


Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
2 szybkie pytanka do oledowcow.
Jak sprawdzić na tv jakiej jakości idzie sygnał?
Wiecie zeby pokazało czy sdr/hdr jaka rozdzielczości itd.

Jak gram w rdr2 i bym zmienił tryb gry na np kinowy i odpalił te uplynniacze to poprawi ciut płynność czy efekt jeszcze gorszy?
Wiem że jest 80ms laga ale nie ma tragedii za to te 30kl i te szarpanie przy obrocie kamery itd psuje mi frajdę z podziwiania świata gry.


Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka




Ale Ty jesteś uparty. Lol. Kupić oled i w grach używać tryb filmowy. Najpierw profanacja z ustawieniami kolorów, teraz to... Niektórzy nie powinni kupować oled bo marnują swoje pieniądze.
Odnośnik do komentarza

Pisałem już że gram w trybie gry.
Pytanie było czysto hipotetyczne.

Może w ogóle nie powinienem kupować żadnego tv i grać na crt albo monitorku?
Bo z tego co wiem to uplynniacze nie są jakimś dobrem zarezerwowanych tylko dla oleda.

Mądrości Pipolino jakby łyknął coccolino.


Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, Schranz1985 said:

2 szybkie pytanka do oledowcow.
Jak sprawdzić na tv jakiej jakości idzie sygnał?
Wiecie zeby pokazało czy sdr/hdr jaka rozdzielczości itd.

Jak gram w rdr2 i bym zmienił tryb gry na np kinowy i odpalił te uplynniacze to poprawi ciut płynność czy efekt jeszcze gorszy?
Wiem że jest 80ms laga ale nie ma tragedii za to te 30kl i te szarpanie przy obrocie kamery itd psuje mi frajdę z podziwiania świata gry.

Jeśli gra tnie w 30 klatkach, to włączenie upłynniaczy trochę pomaga.

 

Samsung ma upłynniacze w trybie gracza, ale chyba nie LG. Jeśli jednak gra to samograj i ciężko się gra z szarpaniem, to można sobie włączyć. 

 

Sam tak kiedyś grałem w Lords of the Fallen na PS4. Jedyna gra, gdzie warto dla mnie było skorzystać z tej opcji.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Schranz1985 napisał:

2 szybkie pytanka do oledowcow.
Jak sprawdzić na tv jakiej jakości idzie sygnał?
Wiecie zeby pokazało czy sdr/hdr jaka rozdzielczości itd.

Jak gram w rdr2 i bym zmienił tryb gry na np kinowy i odpalił te uplynniacze to poprawi ciut płynność czy efekt jeszcze gorszy?
Wiem że jest 80ms laga ale nie ma tragedii za to te 30kl i te szarpanie przy obrocie kamery itd psuje mi frajdę z podziwiania świata gry.


Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka


 

W lg w trubie gra jest chyba opcja black frame insertion, przyciemnia to nieco obraz ale zwiększa płynność 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Black Frame Insertion to Motion Pro. Ta opcja zmniejsza rozmazanie ruchu, ale daje uczucie ciemniejszego obrazu i może powodować migotanie. Trochę jak CRT.

Motion Flow generuje dodatkowe klatki pomiędzy. To ten efekt Soap Opery, który  zmienia gry 30fps w 60fps.

(oczywiście, że nie zmienia. Jaja sobie robię, ale niektórzy w to wierzą. trochę jednak czasem może pomóc).

Motion Flow nie jest dostępne w game mode. Wyjątkiem jest Samung, gdzie taka jest - za cenę "zaledwie" podwojenia input laga. Jednak 20ms da się zaakceptować, ale 100ms w innych TV już ciężko.

 

 

 

Edytowane przez C1REX
Odnośnik do komentarza

Nadszedł czas wymiany starej bravi. Chciałbym kupić coś między 45-55 cali OLED do swojego kącika i LCD do salonu 60-70 cali. Budżet mam 12k na oba więc niby dużo ale jednak nie patrząc po cenach TV. 

 

Niedługo oszukany promocyjny piątek więc chciałbym wiedzieć na co polować. Priorytetem dla mnie jest OLED pod gierki a TV do salonu jest dla mnie zdecydowanie mniej ważny. Chciałbym kupić coś od Sony, użytkuję ich TV większą część swojego życia i jestem zadowolony. Jednak wiem ,że ta firma lubi sobie doliczać sporo hajsu za znaczek więc jak różnice w cenie będą duże to może zmienię zdanie. 

 

Do salonu myślałem nad x90 65 cali, koszt niecałe 5k więc na oleda zostaje mi 7k. I tutaj pytanie brać jakiegoś oleda 48 cali od Sony za 6k czy dużo tańsze LG? Czy ciąć na TV do salonu i zwiększyć budżet na oleda? 

 

Ogólnie lubię kupować coś gdzie stosunek ceny do jakości jest najlepszy tylko nie chce mi się doktoryzować z TV. Niedawno kupowałem laptopa i mam dość czytania przez kilka dni artykuły i fora aby wybrać optymalnie. A widzę ,że do salonu mogę kupić i 70 cali Philipsa za dobry hajs xd Ogólnie jak z tego budżetu zostanie to super, wydam na gierki. 

Odnośnik do komentarza

Do salonu duży (75 cali) i dobry led (ew 65 to jeszcze ponad 2 tysia zostanie) 

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-sony-led-ke75xh9005baep-uhd-4k-hdr-android-tv-procesor-x1?gclid=Cj0KCQiA-eeMBhCpARIsAAZfxZCeUGXMyhYDTVguW3xlEL_qe_lWAqC6yMYyFiFLUPo44XHe_4huuicaAoXTEALw_wcB

Ja mam takiego od roku i jestem mega zadowolony (gierki na różnych konsolach + sport + streaming w wysokiej jakości)
 

 

Do grania LG Oled 

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-lg-oled-55c11lb-tv-4k-100hz-a9-gen4-dolby-vision-dolby-atmos?gclid=Cj0KCQiA-eeMBhCpARIsAAZfxZCD-Ga8F8Ii2Mg3_RQ2QraP_3MVBOlSG2jc1N16xPA-L3FUQMcnbm4aAlV8EALw_wcB

Po opiniach z tego tematu (i nie tylko) LG to liderzy pod kątem  jakość/cena w segmencie oled.

 

Ja bym tak zrobił na twoim miejscu i olał już czytanie. 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...