Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, proceder9008 napisał:

Witam obecnie gram na tv sony 55x90j, myślę nad zakupem monitora do ps5 do 4tys. Pytanie moje brzmi jak wypada takie porównanie tego tv do monitora do4tys czy warto ?

Jak monitor to nie lepiej nagiąć budżet i wziąć 42 calowy OLED albo 48, są tańsze. Będziesz to do pc jeszcze podłączał że chcesz monitor?

 

Co do mojej sytuacji z uwalonym portem HDMI to się zastanawiam ( bo pewnie te przejściówki będą ułomne ) czy nie kupić zamiast karty graficznej np Xboxa. Gram na pc tylko i wyłącznie w Fortnite. Ale muszę na myszy i klawiaturze, z tego co widziałem to niby można na konsoli też grać myszką. Tylko ciekawe jak z input lagiem.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio grając w W3 mam nagminnie to ściemnianie obrazu w C1. Wystarczy wleźć do jakiejś jaskini i pobiegać tam z minutę, a obraz przygasa o połowę albo i lepiej. Wszelkiego rodzaju scenki gdzie ogólnie jest półmrok to samo... mimo, że ujęcia kamery ciągle się zmieniają, to obraz przygasa. Wystarczy tylko by sceny ogólnie były ciemne. 

 

Chyba wejdę w to menu serwisowe i wyłączę to w cholere, bo strasznie to wkurwia i grać tak się nie da. Zamiast podziwiać jakość obrazu w ciemnych scenach, to podświetlenie spada w piździec i gówno widać a nie jakość. 

Podobnie miałem też w kilku serialach na netflixie gdy przez dłuższą chwilę były ciemne sceny. 

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 18.12.2022 o 22:33, Rash napisał:

 

Dzięki Kolego, sposób z podanego przez Ciebie linka zadziałał :good:

 

Powiem tak - teraz to można grać i delektować się ciemnymi scenami. 

Jeszcze raz przeszedłem sobie tą nową misję dodaną do Wiedźmina 3. Tam są długie scenki gdzie ogólnie jest półmrok i oświetlenie pochodniami, no i teraz absolutnie nic się nie ściemnia. Wreszcie pięknie widać efekty typu odblask światła na rękojeści miecza, jakieś iskierki w powietrzu itp 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Michał102 napisał:

Ostatnio grając w W3 mam nagminnie to ściemnianie obrazu w C1. Wystarczy wleźć do jakiejś jaskini i pobiegać tam z minutę, a obraz przygasa o połowę albo i lepiej. Wszelkiego rodzaju scenki gdzie ogólnie jest półmrok to samo... mimo, że ujęcia kamery ciągle się zmieniają, to obraz przygasa. Wystarczy tylko by sceny ogólnie były ciemne. 

 

Chyba wejdę w to menu serwisowe i wyłączę to w cholere, bo strasznie to wkurwia i grać tak się nie da. Zamiast podziwiać jakość obrazu w ciemnych scenach, to podświetlenie spada w piździec i gówno widać a nie jakość. 

Podobnie miałem też w kilku serialach na netflixie gdy przez dłuższą chwilę były ciemne sceny. 

I tak jest w każdym nowym oledzie? Nie da się tego uniknąć wyłączając oszczędzanie energii itp?

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, easye napisał:

I tak jest w każdym nowym oledzie? Nie da się tego uniknąć wyłączając oszczędzanie energii itp?

 

Nie wiem jak w innych markach, ale w LG tak jest. 

To jakiś z dupy algorytm, bo nie wiem po kiego grzyba ściemniać już ciemne sceny? Co tam niby się ma wypalić? 

Odnośnik do komentarza
47 minut temu, Michał102 napisał:

 

Nie wiem jak w innych markach, ale w LG tak jest. 

To jakiś z dupy algorytm, bo nie wiem po kiego grzyba ściemniać już ciemne sceny? Co tam niby się ma wypalić? 

Algorytm wyłapuje mega ciemne sceny jako statyczny obraz który się przyciemnia, mnie to jedynie wkurwialo przy smRodzie Smoka na HBO bo tam były całe odcinki które działy się w ciemnych scenach, jedyna opcja to wyłączyć to całkiem tym pilotem z shopeee za 20zl albo raz na rok jak się przyciemni to kliknąć menu opcji na pilocie żeby włączyło się menu i obraz wraca do jasności. 

Odnośnik do komentarza

He he oled to przecież ósmy cud świata :pawel:

 A z tym przyciemnianiem to nie jest czasem wina hud-a ? Wraz z update do W3 pojawił się dynamiczny ale jak to działa to nie wiem a próbowałeś mniej ryzykować i przejść na tryb pc ? Mam wrażenie że nie mam już z tym problemu no chyba że po drodze jakaś aktualizacja to zniwelowała.

W Diablo 2 już nie przygasa i przy okazji obraz jest bardziej wyrazisty dzięki chroma 4:4:4

Edytowane przez Oldboy
Odnośnik do komentarza

Mam tryb PC (ogólnie ustawienia chińczyka) i wszystkie oszczędzacze energii na off. 

Hud też nie miał tu nic do tego, bo obraz się wygaszał nawet na samych scenkach (nawet napisów nie było bo wyłączyłem). 

 

Po wyłączeniu TPC w menu serwisowym jak ręką odjął. Nic się nie ściemnia. 

Uważać jedynie trzeba by nie zostawiać gier czy filmów na zapauzowanym statycznym ekranie, bo ta funkcja miała za zadanie wtedy przyciemnić obraz by zapobiec wypaleniu.

 

 

Ogólnie oglądając filmy zdarzało się to rzadko i temat można było olać, ale teraz grając w wiedźmina miałem to nagminnie i wkurwiało strasznie. 

 

 

 

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

Ale ja robiłem z tym już sporo testów i nie wiem dlaczego tak właśnie się dzieje, że na xboxie mi nie przyciemnia takiego samego materiału. Zrobiłem takie same ustawienia obrazu i jak odpaliłem np. Dune z apki tv to nie było nic widać jak były sceny na pustyni wieczorem, a na xboxie nic, dalej jasno.

Odnośnik do komentarza

U mnie w c1 po raz pierwszy zobaczyłem ten efekt podczas oglądania mundialu na tvp1 4k. Obraz piękny jak na telewizję ito w hdr, ale właśnie ten obraz się sciamnial samoczynnie co jakiś czas. Mocno to może nie było irytujące, ale zauważalne. Wcześniej nie zauważyłem tego efektu przez kilka miesięcy używania. 

Odnośnik do komentarza

BTW

zaczyna się chyba oficjalne sprzątanie magazynów z C2 bo już Mediaexperty czy Neonety po 5400 wystawiają 55". Chyba dobry moment jak ktoś polował (wyskoczyły mi reklamy google, nie szukam już xd). Z Euro RTV bałbym się brać, bo tam mam pecha do zwracania drogich sprzętów xd Dobrze, że Sferisowa wersja jest bez wad i mam spokój na parę lat.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...