Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, lpcl napisał:

Tak średnio bym powiedział z tym sony, jeśli koledze z forum z ceny zjechali przez nie spełnione obiecanki. Nie chcę już pisać nawet o spierdzielonym 4k i 120 hz w ich tv. 

No tak, ale to chyba nie jest gorzej niż w 2019 gdzie w ogóle tego nie miały tamte modele, trochę bicie piany. Zresztą te 4k 120 działa całkiem Okey po aktualizacjach, o ile nie masz oczu 50 cm od tv. Wiele osób nawet z tego forum mających HX używa tego trybu i sobie chwali.
Hajs zwracają głównie za VRR, którego nie dowieźli, a podawali że jest/będzie, no ale oczywiście w modelach ad 2018/19 też tego nie ma.

Reszta głównych parametrów jak czerń, hdr, il, kontrast, gamut, podświetlenie jest lepsza lub porównywalna w modelu 2020 niż 2019.

 

 

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, balon napisał:

No tak, ale to chyba nie jest gorzej niż w 2019 gdzie w ogóle tego nie miały tamte modele, trochę bicie piany. Zresztą te 4k 120 działa całkiem Okey po aktualizacjach, o ile nie masz oczu 50 cm od tv. Wiele osób nawet z tego forum mających HX używa tego trybu i sobie chwali.
Hajs zwracają głównie za VRR, którego nie dowieźli, a podawali że jest/będzie, no ale oczywiście w modelach ad 2018/19 też tego nie ma.

Reszta głównych parametrów jak czerń, hdr, il, kontrast, podświetlenie jest lepsza w modelu 2020 niż 2019.

 

 

Piszę dlatego, bo sam mam też tv sony z 2017 roku, który max daje do 1500 nitów i wydawać by się mogło, że w ad 2021 to ponad 2000 to będzie standard a tutaj coraz gorzej z roku na rok. A wiele elementów działa po prostu gorzej niż w moim tv. Trochę podobnie w samsungach od czasu serii ks. 

Odnośnik do komentarza
38 minut temu, lpcl napisał:

Piszę dlatego, bo sam mam też tv sony z 2017 roku, który max daje do 1500 nitów

 

 

Nie wiem jaki tv porównujesz, ale Easy wrzucił zestawienie identycznej półki, bezpośredniego następcy HX90.

 

Jak chcesz to możesz porównać XH90 z jego poprzednikiem czyli XG85. Tutaj jest duży progres w kolejnej generacji.

 

 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, balon napisał:

 

 

Nie wiem jaki tv porównujesz, ale Easy wrzucił zestawienie identycznej półki, bezpośredniego następcy HX90.

 

Jak chcesz to możesz porównać XH90 z jego poprzednikiem czy XG85. Tutaj jest duży progres w kolejnej generacji.

 

 

Akurat piszę o XE93 ale z tego co pamiętam to 2 kolejne lata tv z tej klasy były gorsze od niego, potem już nie śledziłem i nawet nie wiem jakie teraz tam są oznaczenia. 

Odnośnik do komentarza

Dla mnie XH90 to świetny LCD w swojej cenie, a to że nie dostał nowych funkcji, no jak widać jwszce na nie poczekamy skoro nawet modele z tego roku ich nie mają.

 

Inna sprawa że taki samsung w trybie gry ma wszystkie funkcje, ale obraz tak z 5 razy gorszy niż u Sony.

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Schranz1985 napisał:

Xe93 jest kozak, miałem okazję kupić w zeszłym roku tanio używkę.
Odpuściłem tylko dlatego że input lag dość słabo wypada.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka
 

W sumie żałuj bo 2 lata na swoim grałem w halo i nie narzekałem na laga, coś tak ok. 30 ms chyba było. Szybciej laga ma padzid poczujesz niż różnicę między 30 a 10, nie mówiąc nawet o lagach w grze online, kiepskich serwerach i typach z netem z dżungli. 

Odnośnik do komentarza

Chyba coś tam się zesralo w tym roku w fabryce LG. Te poziome pasy nazywane "screen door effect" są niemal wszędzie. Niekiedy przyjmują postać taką, że to nie powinno wyjśćw ogóle  z fabryki. Jeden ziomek sprawdził 9 sztuk nowych OLED Sony i każdy jeden miał na jasnych elementach szachownice.

176934998_3972035522874254_1792758240342862613_n.png

178588025_1124550324712783_3541964849480732193_n.png

178568715_510530969953229_4664720676239267616_n.png

obraz_2021-04-27_083808.png

Edytowane przez PiPoLiNiO
Odnośnik do komentarza

Nie zjebalo się, tylko popyt na elektornikę jest tak wielki, że możecie się spodziewać zalewu gówna, które normalnie nie przeszłoby kontroli jakości. Towar i tak się sprzeda bo nic innego nie ma. Nadchodzą trudne czasy, gdzie jakość nie ma znaczenia, a dostępność. I dotyczy to chyba całego rynku elektroniki, nie tylko TV.

Odnośnik do komentarza

Właśnie kupuje nowe mieszkanie i myślę o tym, jak fajnie wyposażyć. Obecnie mam bardzo budżetowy TV 43, który ma już ponad 2 lata i będę chciał zmienić. Nie celuję w nic większego, jak 50 cali. 

Na ten moment moim kandydatem wydaje się być:

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-qe50qn91a-smart-tv-uhd-4k-sams.bhtml#opis

Mam nadzieję, że na koniec roku będzie poniżej 5k :P

Odnośnik do komentarza
Dobrze, że postawiłem na CX :obama:
 
Choć ciekawe kiedy zszedł z linii i jaka matryca w nim siedzi...
To już się pojawiało w CX, ale nie w takim natężeniu i tak widoczne. Tam było głównie na mocnym białym hdr. Teraz odpalasz Świnkę Peppe na yt i masz pasy
Odnośnik do komentarza

Z tego co czytam, to już rozumiem ja też tak mam i chyba każdy tak ma jak coś zobaczysz na nie, na swojej matrycy już zawsze to będziesz widzieć, tak było z pierwszym LCD i smużeniem, człowiek nie widział lepiej się żyło ale jak już zobaczył to :frog:

No i jednak odległość od danej przekątnej też dużo robi, im bliżej dużej przekątnej tym więcej wad widać...

Edytowane przez Soul
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, DamianGrecky napisał:

Panowie, nie straszcie, bo już się napaliłem na wymianę Oleda w tym roku :frog: 

 

Nie szukaj dziury w całym a będzie Pan zadowolony ja mam OLEDA 55 od trzech lat i jest taki fikoł, że już do LCD nie wrócą dla tego wjechał teraz kolejny OLED. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Shago napisał:

Właśnie kupuje nowe mieszkanie i myślę o tym, jak fajnie wyposażyć. Obecnie mam bardzo budżetowy TV 43, który ma już ponad 2 lata i będę chciał zmienić. Nie celuję w nic większego, jak 50 cali. 

Na ten moment moim kandydatem wydaje się być:

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-qe50qn91a-smart-tv-uhd-4k-sams.bhtml#opis

Mam nadzieję, że na koniec roku będzie poniżej 5k :P

 

Abstrahując od modelu to przesiadki z 43 na 50 nie odczujesz w ogóle. No chyba, że mieszkanie z patodeweloperki i od TV do kanapy masz 1 m. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...