Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

5 hours ago, Shago said:

ma już ponad 2 lata

A to dużo? TV to nie smartfon przecież, do tego widząc "postęp" w ostatnich latach, nie wydaje mi się taki wiek szczególnym powodem do zmiany. Jak już to iść w coś zauważalnie większego albo naprawdę dobry model. Ostatnio patrzyłem i mój czteroletni TV nie wypada wcale słabo przy nowych modelach z podobnej półki w kwestii parametrów, a wszystkie appki działają normalnie. Do tego styl w zasadzie stoi w miejscu i dla laika model 2017 i 2021 będzie wyglądać tak samo.

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, Mustang napisał:

A to dużo? TV to nie smartfon przecież, do tego widząc "postęp" w ostatnich latach, nie wydaje mi się taki wiek szczególnym powodem do zmiany. Jak już to iść w coś zauważalnie większego albo naprawdę dobry model. Ostatnio patrzyłem i mój czteroletni TV nie wypada wcale słabo przy nowych modelach z podobnej półki w kwestii parametrów, a wszystkie appki działają normalnie. Do tego styl w zasadzie stoi w miejscu i dla laika model 2017 i 2021 będzie wyglądać tak samo.

zależy jaki tv dwu letni ma. Ja po przesiadce z 4 letniego w sumie dobrego samsunga ks9000 zobaczyłem mega różnicę. Plus zmiana była calowości z 55 na 65 bo 55 to za mało na ponad 2 m od ekranu. A samsung nadal służy moim rodzicom i są zachwyceni więc nic nie ginie w przyrodzie.  Dla mnie to był duży upgrade jakości obrazu ale i apek bo dostałem apple tv i disney + coś o czym na samsungu 4 letnim mogłem zapomnieć :(.  No i lepsze ustawienia pod granie. 

 

Co do sytuacji telewizorów w tym roku no to cóż .... widać chujnia jest wszędzie. Rynek komputerowy ceny z czapy za karty a i procki amd chore ceny. Ps5 jak nie było tak nie ma normalnie do kupienia z półki. Kolega na auto czeka już 5 miesięcy bo auto jest gotowe w fabryce ale brakuje podzespołów do komputera pokładowego... A teraz obniżona jakość ekranów lcd i olded. Ciekawe czemu żaden recenzent o tym nie pisze... Oni chyba dostają jakieś wybrane specjalnie w selekcji sztuki. Ciekawe ile sztuk lg sprawdziło zanim znalazło jedną dla vincenta z hdtv... 

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, Soul napisał:

Nie szukaj dziury w całym a będzie Pan zadowolony ja mam OLEDA 55 od trzech lat i jest taki fikoł, że już do LCD nie wrócą dla tego wjechał teraz kolejny OLED. 

 

Nie no, luzik, ja użytkuję Oleda od lutego 2018 roku i złego słowa na niego nie powiem, kilka stron wcześniej wrzuciłem zdjęcie ekranu i jest czyściutko. 

 

Ale fakt, że te szachownice wyglądają okropnie.  W najgorszym razie będzie się człowiek bawił w wymianę

 

LG C1 OLED Review (OLED48C1PUB, OLED55C1PUB, OLED65C1PUB, OLED77C1PUB, OLED83C1PUA) - RTINGS.com

 

Po teście, cóż, po prostu kolejny, dobry OLED. Jasność z kapci pewnie nie wyrwie. 

 

Real Scene Highlight  626 cd/m²

Peak 2% Window  724 cd/m²

Peak 10% Window  757 cd/m²

Peak 25% Window  410 cd/m²

Peak 50% Window  276 cd/m²

Peak 100% Window  132 cd/m²

Sustained 2% Window  691 cd/m²

Sustained 10% Window  722 cd/m²

Sustained 25% Window  390 cd/m²

Sustained 50% Window  261 cd/m²

Sustained 100% Window  125 cd/m²

 

Zdziwiła mnie tylko mega niska ocena za Pre Calibration, tak źle chyba jeszcze nie było. Poza tym topka.  

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, mozi napisał:

Czy pomiędzy g1 a c1 jest różnica w jasności? Wg tego artykułu nie widzę żeby coś napisali 

https://www.tomsguide.com/news/lg-c1-vs-g1-vs-a1-which-2021-oled-tv-should-you-buy

image.png.3a53bd4bf5811f9e81f53a4607ab076a.png

 

Jeśli chodzi o to jak to konkretnie wypada w testach to faktycznie różnica jest, ale nie jest to jakaś rewolucja.

Edytowane przez Chmielinski
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, PiPoLiNiO napisał:


 


0. Vincent kupuje sam lub dostaje od zaprzyjaźnionego sklepu. Dlatego jest rzetelny. Ale jego sztuka waliła różem. Więc też bez szału.

A czy nie jest też tak że obiektyw uwidacznia znacznie bardziej defekty matryc i na żywo wygląda to sporo lepiej? 

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

Banding uwidacznia. Zafarb niweluje.

Akurat zafarb to zmienia się i od odległości i od kąta patrzenia. Są mam w rogach i na całkowicie białej planszy na wprost patrząc na środek tv z metra widać ale na wprost patrząc rogu to już nie. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 27.04.2021 o 16:07, Mustang napisał:

A to dużo? TV to nie smartfon przecież, do tego widząc "postęp" w ostatnich latach, nie wydaje mi się taki wiek szczególnym powodem do zmiany. Jak już to iść w coś zauważalnie większego albo naprawdę dobry model. Ostatnio patrzyłem i mój czteroletni TV nie wypada wcale słabo przy nowych modelach z podobnej półki w kwestii parametrów, a wszystkie appki działają normalnie. Do tego styl w zasadzie stoi w miejscu i dla laika model 2017 i 2021 będzie wyglądać tak samo.

 

23 godziny temu, blantman napisał:

zależy jaki tv dwu letni ma. Ja po przesiadce z 4 letniego w sumie dobrego samsunga ks9000 zobaczyłem mega różnicę. Plus zmiana była calowości z 55 na 65 bo 55 to za mało na ponad 2 m od ekranu. A samsung nadal służy moim rodzicom i są zachwyceni więc nic nie ginie w przyrodzie.  Dla mnie to był duży upgrade jakości obrazu ale i apek bo dostałem apple tv i disney + coś o czym na samsungu 4 letnim mogłem zapomnieć :(.  No i lepsze ustawienia pod granie. 

 

Co do sytuacji telewizorów w tym roku no to cóż .... widać chujnia jest wszędzie. Rynek komputerowy ceny z czapy za karty a i procki amd chore ceny. Ps5 jak nie było tak nie ma normalnie do kupienia z półki. Kolega na auto czeka już 5 miesięcy bo auto jest gotowe w fabryce ale brakuje podzespołów do komputera pokładowego... A teraz obniżona jakość ekranów lcd i olded. Ciekawe czemu żaden recenzent o tym nie pisze... Oni chyba dostają jakieś wybrane specjalnie w selekcji sztuki. Ciekawe ile sztuk lg sprawdziło zanim znalazło jedną dla vincenta z hdtv... 

 

Mam dokładnie ten model:
https://www.samsung.com/pl/tvs/uhd-4k-tv/nu7442-43-inch-crystal-uhd-smart-tv-ue43nu7442uxxh/

 

Problemy są takie, że jakość jest ok, ale chciałoby się mieć już lepszą :P, a dwa, to powoli nie chcą się aplikacji aktualizować, bo non stop krzyczy, że za mało pamięci :dunno:. No i zdarza mu się zamulać coraz częściej i z opóźnieniem reagować na pilot.

Odnośnik do komentarza

Udało mi się kupić PS5 w MM. Ma przyjść jutro wieczorem. Mój monitor chyba nie będzie się nadawał, bo to AOC 32 cale 2K. Do PC jak dla mnie w sam raz, ale do konsoli się chyba go nie da podłączyć. Upatrzyłem sobie https://www.avans.pl/komputery-i-tablety/monitory-led/monitor-led-lg-32-32un650-w Nie ma w Internecie opinii o tym monitorze, chyba jest dość nowy. Czy ktoś może się wypowiedzieć na jego temat? I w ogóle jaki monitor polecacie?

Odnośnik do komentarza

Dwa miechy temu szukałem monitora pod series x . Padło na 32" samsunga odyssey g7. Jedyna dla mnie wada to brak hdmi 2.1 - ale to w monitorach melodia przyszłosci i wydatek na 32 cale ok 1000 - 1500$ . A g7 wyciaga z konsoli 1440p przy 120hz , przy malym input lagu , jeżeli Ci zalezy na competitive gaming online. Hdr 600 ( mi to akurat zwisa bo i tak kolory ma zajebiste). Poszukaj opinii na zagranicznych forach , obadaj w sklepie fizycznie  - monitor jest zakrzywiony. Ja moge go polecic z czystym sumieniem

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Jaman napisał:

Udało mi się kupić PS5 w MM. Ma przyjść jutro wieczorem. Mój monitor chyba nie będzie się nadawał, bo to AOC 32 cale 2K. Do PC jak dla mnie w sam raz, ale do konsoli się chyba go nie da podłączyć. Upatrzyłem sobie https://www.avans.pl/komputery-i-tablety/monitory-led/monitor-led-lg-32-32un650-w Nie ma w Internecie opinii o tym monitorze, chyba jest dość nowy. Czy ktoś może się wypowiedzieć na jego temat? I w ogóle jaki monitor polecacie?

Mam ten monitor w wersji 27'', kolory bardzo dobre, input lag bardzo niski.

Jedynie HDR bardzo słaby, ale w tej półce cenowej nie masz co liczyć na nic lepszego, lepiej jakby HDR w ogóle nie było :)

Po sprawdzeniu kilku tytułów wyłączyłem HDR w menu konsoli, pozatym polecam, za tą cenę chyba najlepszy wybór.

 

Kolega wyżej pisał o g7, to jest monitor 2k, PS5 nie obsługuje tej rozdzielczości natywnie, więc konsola będzie wypluwała obraz w 1080p.

Edytowane przez iks
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...