Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Soul napisał:

Mam jasny pokój w którym gram i nigdy nie narzekałem, że jakiś ciemny ten OLED, jedynie raz u znajomego, który ma okno centralnie na przeciwko OLEDA można było stwierdzić, że czasami jest ciemno, no ale w takich warunkach to nawet LCD miał by ciężko. 

Pierdolenie, średnie 600 nitowe lcdki dają tak, że możesz mieć nawet 2m balkony z każdej strony, a obraz jest jasny i wyraźny.

Odnośnik do komentarza
49 minut temu, Hikiel napisał:

To prawda, też po zastanowieniu wydaje mi się, że 28" to max.

 

Nie wiem czy TN czy inna. Wrzuciłem kilka modeli z allegro po prostu. Czy realnie przy konsoli odczuje się input lag między 1ms a 5ms?

 

P.S. Konsolę miałem podpiętą pod taki monitor z pracy: https://www.x-kom.pl/p/211305-monitor-led-24-eizo-ev2455-bk-czarny.html

 

Oprócz tego, że oczywiście obraz był rozciągnięty w pionie to nie miałem żadnych zastrzeżeń.

 

Ja sam gram na Phillips 31,5 bo zachciało się nowości (hdery srery). Przesiadlem się z 27 cali Samsung (bez szału ale ok). Oba matryca VA. Szybko doszedłem do wniosku, że 27 cali to jest maks co chcę do online. Jak będę chciał pograć offline podłączę do telewizora 65 cali.

 

Zasugerowałem rozważenie matrycy TN bo wiele osób na takich gra, streamerów srerów. W opisach mają w większości monitory TN, przeważnie 24 lub 27 cali.

 

Kiedyś słyszałem, że na monitorach TN jest gorszy obraz, ale chyba nie jest tak źle skoro tyle ludzi gra. Monitory z matrycą TN są najszybsze. Najlepiej sprawdzają się do strzelanek, bijatyk i sportowych.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, adasiulko napisał:

 

Ja sam gram na Phillips 31,5 bo zachciało się nowości (hdery srery). Przesiadlem się z 27 cali Samsung (bez szału ale ok). Oba matryca VA. Szybko doszedłem do wniosku, że 27 cali to jest maks co chcę do online. Jak będę chciał pograć offline podłączę do telewizora 65 cali.

 

Zasugerowałem rozważenie matrycy TN bo wiele osób na takich gra, streamerów srerów. W opisach mają w większości monitory TN, przeważnie 24 lub 27 cali.

 

Kiedyś słyszałem, że na monitorach TN jest gorszy obraz, ale chyba nie jest tak źle skoro tyle ludzi gra. Monitory z matrycą TN są najszybsze. Najlepiej sprawdzają się do strzelanek, bijatyk i sportowych.

 

Rozumiem ale czy jest realna szansa na zauważenie różnicy między 1ms a 5ms. Wydaje mi się, że bez szans kurcze. Z resztą grając na tym monitorze przy 5ms totalnie nie było żadnego laga a obraz na tej matrycy IPS super. Podejrzewam, że przy 4k będzie dopiero ogień.

 

Czy któryś z powyższych modeli może ktoś zasugerować?

Odnośnik do komentarza

Specjaliści mówią, że nie odczujesz różnicy. Ja tylko radzę kupić maks 27-28 cali bo łatwiej ogarnąć wzrokiem ekran. Wszystko inne to wedle uznania czyli np. ilość hdmi, jak masz więcej niż jedną konsolę to lepiej żeby były co najmniej 2 żeby nie używać żadnych switchy. Jak grasz na słuchawkach to nie musi mieć głośników.

 

Benq i Phillips bym odrzucił ze względu na rozmiar (32 cale) i ceny. Wybrałbym z pozostałych.

Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, adasiulko napisał:

Specjaliści mówią, że nie odczujesz różnicy. Ja tylko radzę kupić maks 27-28 cali bo łatwiej ogarnąć wzrokiem ekran. Wszystko inne to wedle uznania czyli np. ilość hdmi, jak masz więcej niż jedną konsolę to lepiej żeby były co najmniej 2 żeby nie używać żadnych switchy. Jak grasz na słuchawkach to nie musi mieć głośników.

 

Benq i Phillips bym odrzucił ze względu na rozmiar (32 cale) i ceny. Wybrałbym z pozostałych.

 

Cenne uwagi, dzięki.

 

 

18 minut temu, Schranz1985 napisał:

Nie jestem specem ale przy takim rozmiarze nie ma sensu 4k.
Zejdź z rozdziałki na rzecz odświeżania 144hz i będzie kosa.
Zwłaszcza online.
Gram w rl od x lat, mam kontakt z pcciarzami bo jest cross Play.
144hz robi mega robotę.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka
 

 

Ale, że nie będzie różnicy między 4K a FHD przy tej wielkości ekranu nawet siedząc blisko?

 

A jeśli chodzi o 144hz to czy ma to sens skoro konsola i tak ma sztywne 60 klatek? Z tego co wiem tylko kilka tytułów ma w opcji 120 przy FHD a reszta idzie sztywno na 60? Czy źle to rozumiem?

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, easye napisał:

Pierdolenie, średnie 600 nitowe lcdki dają tak, że możesz mieć nawet 2m balkony z każdej strony, a obraz jest jasny i wyraźny.

 

No i chuj Ci to da bo jak masz obraz dobrze ustawiony, a nie w trybie pochodni, to i tak w HDR ciemne elementy, będą tak samo ciemne jak w Oledzie. No ale jeżeli mowa o SDR to będzie oczywiście jaśniej.

 

Jestem ciekaw jak te 8 i więcej lat temu ludzie, twierdzący że Oled nie nadaje się do jasnego pokoju‚ korzystali w ogóle z telewizorów. Rozumiem, że włączali tylko wieczorem, a rano szmata na ekran żeby się nie kurzyło.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 5.05.2021 o 14:19, Hikiel napisał:

Rozumiem ale czy jest realna szansa na zauważenie różnicy między 1ms a 5ms. Wydaje mi się, że bez szans kurcze.

Jest. Trzeba zagrać na CRT.

 

A kłamstwa producentów można sobie ... , tu masz "1 ms": https://www.tftcentral.co.uk/reviews/acer_nitro_vg280k.htm - w dodatku wybrałem to przypadkowo a nie złośliwie, rzędu 15-20 ms to normalny wynik dla IPS, 30-50 ms normalne dla VA (TN 5-10). Każdy z twoich monitorów ma drastycznie wyższy czas reakcji niż podany, zwykle widoczny w ciemnych scenach, chyba najbardziej na brązowym (a to popularny kolor włosów). W Fifa nie powinno być problemu, zaś strzelanki często są ciemne. OLED też smuży z powodu Sample and Hold (inne monitory też).

Odnośnik do komentarza
58 minut temu, YETI napisał:

"Testujemy Sony Bravia X90J - następcę bestsellerowego XH90" https://spidersweb.pl/2021/05/tv-sony-bravia-x90j-test-opinie.html

 

Lubię takie recenzje, szczególnie ten fragment

 

"Nowy procesor wykorzystany przez Sony - Cognitive Processor XR - odpowiada za szereg ulepszeń wizualnych. Jakościowy skok widać na przykładzie czerni oraz kontrastu. Duża w tym zasługa panelu VA z podświetleniem Full Array LED, wzmocnionego obróbką obrazu procesora. Za ekranem znajduje się pokaźna liczba diod, dzięki czemu możliwe jest bardziej punktowe, precyzyjne i naturalne podświetlenie odpowiednich pikseli."

 

Przepisany z ulotki reklamowej, bo nikt się z tekstu nie dowie ile ten kontrast wynosi. 

 

Ale, ale, na szczęście jednak mają fachowe narzędzia w redakcji

 

"Mogłem dobrze docenić czerń i kontrast, ponieważ testy X90J zbiegły się z premierą gry Resident Evil Village"

 

:kojima:

 

"Japończycy po raz kolejny przesuwają granicę"

 

Spidersweb :shieeet:

  • Plusik 3
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...