Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

A o co chcesz zapytać?

1 godzinę temu, Starh napisał:

Jakiś uchwyt na ścianę do CX65 Panowie?

Polećcie coś pls

Kup taki jaki potrzebujesz, ja do 75 cali mam uchwyt za 80 zł.  Naprawdę nie ma większego znaczenia jaki uchwyt kupisz, aby tylko wielkość i kg. się zgadzały.

Odnośnik do komentarza

Testuję G1 od raptem dwóch godzin ale w trybie gry różnica między moim poprzednim B7, a nowym TV jest naprawdę spora. Mowa o kolorach i jasności. Nawet ustawień dobrze nie liznąłem, a panel nie ma jeszcze tych 100/200 godzin po których obraz się polepsza. No cieszę się jak dziecko :)

 

Edit:

 

Nowy webOS jest dupny. Wszystkie nazwy i rozmieszczenia są zmienione tylko po to by coś było zmienione. Nieintuicyjne i nieczytelne. Śmiga szybko i bez zajęknięcia ale muszą to poprawić.

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Wlasnie przykro mi to slyszec, bo sie nastawiam na kupno 77 cali, ale co prawda za okolo 2 lata. Jesli prawdopodobienstwo gorszej matrycy jest wieksze przy wiekszych telewizorach to slabo :/ mam jednak nadzieje za jakies dwa modele od teraz bedzie lepiej.

 

Pewnie pisales na poprzednich stronach ale czemu zwrociles?

Odnośnik do komentarza
Gość lpcl
30 minut temu, Lokomotywa napisał:

tani? ja go kupiłem za prawie 4K, na pracowniczym, obraz mega jak dla mnie, przesiadka z UE55NU8002 zrobiła mega różnicę :)

Jak na 65 cali to tak całkiem tani. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, easye napisał:

Nie nie dzięki, podstawka mi nie odpowiada, czekam na black friday 2033 może będzie coś ciekawego

 

xD

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Sony X90J TV Review

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x90j

 

Godny następca HX90, kontrast o ok 30% wyższy, HDR wyższy o 50% i podchodzi pod 800 nitów, kąty nadal słabe, tylko 2 x HDMI 2.1 , VRR i ALLM na starcie brak, HDR10+ brak, JEST HDR10 i DV. Tylko 24 strefy wygaszania?

 

Atm 55" 5500zł , ma być dostępny model 100" jeśli kogoś interesuje :whistling:

Odnośnik do komentarza

No jak 24 strefy to taki nie za bardzo godny. Zresztą wyżej ktoś wrzucał już bezpośrednie porównanie obrazów  i był gorszy niż w XH90.

 

Z tym brakiem VRR to widać, że inżynierki sonki tego chyba nie ogarniają jeszcze. Ciekaw czy jak w końcu ogarną to dorzucą tak jak obiecali do zeszłorocznego modelu.  

Odnośnik do komentarza

Na razie to nawet do nowych maja problem by wrzucić xD

Godzinę temu, Fanek napisał:

Sony X90J TV Review

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x90j

 

Godny następca HX90, kontrast o ok 30% wyższy, HDR wyższy o 50% i podchodzi pod 800 nitów, kąty nadal słabe, tylko 2 x HDMI 2.1 , VRR i ALLM na starcie brak, HDR10+ brak, JEST HDR10 i DV. Tylko 24 strefy wygaszania?

 

Atm 55" 5500zł , ma być dostępny model 100" jeśli kogoś interesuje :whistling:

HDR wyższy o 50%? XH90 podchodził po 600 przecież.

 

Przepraszam według HDTV nawet 710 cd/m2 (skrawek ekranu – L20) xD

Odnośnik do komentarza

 

Spoiler

 

XJ90

Real Scene Highlight 784 cd/m²

Peak 2% Window
 
546 cd/m²
Peak 10% Window
 
786 cd/m²
Peak 25% Window
 
656 cd/m²
Peak 50% Window
 
558 cd/m²
Peak 100% Window
 
562 cd/m²
Sustained 2% Window
 
531 cd/m²
Sustained 10% Window
 
765 cd/m²
Sustained 25% Window
 
653 cd/m²
Sustained 50% Window
 
555 cd/m²
Sustained 100% Window
 
560 cd/m²
Automatic Brightness Limiting (ABL)
 

0.021

 

XH90

Real Scene Highlight 526 cd/m²
 
Peak 2% Window
 
292 cd/m²
Peak 10% Window
 
452 cd/m²
Peak 25% Window
 
746 cd/m²
Peak 50% Window
 
691 cd/m²
Peak 100% Window
 
557 cd/m²
Sustained 2% Window
 
290 cd/m²
Sustained 10% Window
 
447 cd/m²
Sustained 25% Window
 
737 cd/m²
Sustained 50% Window
 
687 cd/m²
Sustained 100% Window
 
556 cd/m²
Automatic Brightness Limiting (ABL)
 

0.053

 

 

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900h

 

260nitów różnicy to niech będzie 49% XD

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, balon napisał:

No jak 24 strefy to taki nie za bardzo godny. Zresztą wyżej ktoś wrzucał już bezpośrednie porównanie obrazów  i był gorszy niż w XH90.

 

Z tym brakiem VRR to widać, że inżynierki sonki tego chyba nie ogarniają jeszcze. Ciekaw czy jak w końcu ogarną to dorzucą tak jak obiecali do zeszłorocznego modelu.  

Niech do ps5 dorzuca wpierw a wtedy pewnie do tv trafi. Dopóki nie będzie w ps5 to na chuj im drążyć temat w tv :pawel: jeszcze wtedy fani platformy zaczną się tego domagać a teraz tylko garstka kumatych wie co to. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...