Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Schranz1985 napisał:

Tylko co z tym ps5 kiedy ten vrr kiedy gry dostaną pacze pod 120kl?
Taki rl już dawno powinien mieć ale podobno to celowe zagranie żeby ludzie przechodzili na epicka

 

RL na XSX ma 120kl/s więc teoria upada ;)

 

Na AVSForum ktoś wrzucić linka do ustawień OLEDów 2019-2021. Może się komuś przyda, ja póki co nie mam jak sprawdzić.

 

https://www.reddit.com/r/OLED_Gaming/comments/mbpiwy/lg_oled_gamingpc_monitor_recommended_settings/?ref=share&ref_source=embed&utm_content=title&utm_medium=post_embed&utm_name=1651837723e14edb8f17ac5a677fd3be&utm_source=embedly&utm_term=mbpiwy

 

Odnośnik do komentarza

Hmmm... 77 w kartonie. Odpalam B9 i myślę sobie, sprawdzę te same gierki i szok. Są te same poziomie kreski na białym, tyle że dużo mniej widoczne. Czyli to musi być skorelowane z ilością nit. Im więcej tym bardziej widać. Do tego pewnie wielkość też robi swoje.

Ogólnie trochę rozwaliło mi to głowę...

Odnośnik do komentarza

@PiPoLiNiO a panie, idź pan w chuj, miałem już smaka żeby na koniec roku zamienić 85xh90 na 83 c1 ale mnie skutecznie wyleczyłeś, wiec w sumie dzięki ;)

 

W tv za 12k mogę wybaczyć jakieś błędy ale jakbym wydał 30 to bym się chyba powiesił 

Edytowane przez kislawa
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, PiPoLiNiO napisał:

Hmmm... 77 w kartonie. Odpalam B9 i myślę sobie, sprawdzę te same gierki i szok. Są te same poziomie kreski na białym, tyle że dużo mniej widoczne. Czyli to musi być skorelowane z ilością nit. Im więcej tym bardziej widać. Do tego pewnie wielkość też robi swoje.

Ogólnie trochę rozwaliło mi to głowę...

Jana 65 calach cx tego nie mam albo nie widzę. W sumie obie odpowiedzi mi pasują :)

Odnośnik do komentarza
Jana 65 calach cx tego nie mam albo nie widzę. W sumie obie odpowiedzi mi pasują
No ja do wczoraj też tego nie widziałem. Ale c1 pokazał mi jak to wygląda i gdzie szukać, i już to widzę Odpal warzone, zlec na bonyard, i patrz na słońce i wtedy ruszaj góra dół. Jak nic nie będziesz widział to git.

Ale jak pisałem, to jest naprawdę minimalne na B9. Nie świrując i nie szukając, nie da się dostrzec. A na C1 to po prostu widać.
Odnośnik do komentarza
49 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

No ja do wczoraj też tego nie widziałem. Ale c1 pokazał mi jak to wygląda i gdzie szukać, i już to widzę emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png Odpal warzone, zlec na bonyard, i patrz na słońce i wtedy ruszaj góra dół. Jak nic nie będziesz widział to git.

Ale jak pisałem, to jest naprawdę minimalne na B9. Nie świrując i nie szukając, nie da się dostrzec. A na C1 to po prostu widać.

To na chuj mam szukać wady aby potem ją widzieć cały czas. :ragus:

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Panowie ale ja mówię tu o moim budżecie i dla mnie 12k za 85 cali to wciąż pewnego rodzaju kompromis, natomiast przy tej cenie jestem w stanie zaakkceptować pewne wady. Jakbym wydał 30k+ na 83 oled to by mnie dupa jednak piekła za każdą jedną najmniejszą wadę, bo jak wiemy technologie idealne nie istnieją.

Edytowane przez kislawa
Odnośnik do komentarza

Dokładnie. Im więcej kasy się wyda, tym bardziej doskonały towar chce się dostać. To chyba oczywiste. Jak bym dał 6k za to 77 cali i widział te pasy to bym się w(pipi)ił i zaakceptował a potem się cieszył. Ale dając 17 robi się trochę niesmsk. O 31 za 83 to nawet nie pisze bo to poza moim zasięgiem.

Problem jest innego typu, siedzę teraz przy tej b9 i wygląda to jak kupa po 3 dniach z c1. Dopiero cofając się widać jaki progres nastąpił. Jak żyć mości panowie, jak żyć...

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, PiPoLiNiO napisał:

Jasność i wielkość. W HDR jest przepaść, i to dosłownie. W sdr przy tym samym poziomie podświetlenia również. Nie mam pojęcia jak to ma się do CX, ale między B9 jest w kwestii jasności ogromna różnica.

Prosze nie grzesz i nie pisz mi takich rzeczy:rofl: Jo po roku czasu z b9 jestem ciągle zakochany w tym tiviku jeśli chodzi o użytkowanie w nocy.

Odnośnik do komentarza
Prosze nie grzesz i nie pisz mi takich rzeczy:rofl: Jo po roku czasu z b9 jestem ciągle zakochany w tym tiviku jeśli chodzi o użytkowanie w nocy.
No uwierz mi, ja też byłem. A teraz patrzę na ten obraz i wydaje się wyblakły w filmach jeszcze bo jeszcze, ale w grach musieli coś ostro pozmieniać, bo tam jest największa różnica.
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, PiPoLiNiO napisał:

Jasność i wielkość. W HDR jest przepaść, i to dosłownie. W sdr przy tym samym poziomie podświetlenia również. Nie mam pojęcia jak to ma się do CX, ale między B9 jest w kwestii jasności ogromna różnica.

 

Wielkość też ma spore znaczenie przy postrzeganiu jasności ;). Duży to większa powierzchnia świeci.

Odnośnik do komentarza

dokladnie, XH90 ma jakoś 500 nitow, ale przez to, ze z 3 metrów zamiast 55 wisi 75 cali wydaje się ze świeci znacznie mocniej niż mój poprzedni 500-nitowy Tivik. 

Pomijam już fakt, że przez 90% czasu oglądam filmy/tv na minimalnym podświetleniu ;)

Odnośnik do komentarza

Twój brat by na tym wyszedł lepiej niż Ty. W obecnym TV masz szerszą paletę barw, lepszą czerń, oraz o wiele wyższą jasność. Twój obecny TV na planszy testowej wyciąga 880 nitów, a ten co myślisz kupić jedynie 360 nitów. W normalnych scenach ma lekko ponad 200 nitów, więc HDR to mu tylko przyznali przez ten pomiar z planszy testowej. Twój obecny TV w większości scen wyświetla ponad 600 nitów. To jest świetny wynik. Plus obecnie masz matrycę 120 Hz, kontra 60 Hz. Na żadnym nie pograsz w 120 Hz, bo tamten wychodził gdy nikt o HDMI 2.1 nie myślał, a ten nowy z wiadomych powodów, bo tylko 60 Hz. Ale ogółem na pewno będzie gorszą jakość w filmach i grach. To aż dziwne jak Samsung zjechał z jakością modeli "premium", że te sprzed lat budżetowe zjadają je na śniadanie. Jedynie na plus z nowym tv, to jego rozmiar 65 cali. Posiadasz porządny telewizor, a ten nowy Samsung to paździeż. Jak koniecznie chcesz poszukać lepszy TV, to w sumie nie szukaj i bierz Sony XH90 65 cali. I to śpiesz się, bo wiele nie dopłacisz, a dostaniesz świetny TV. Choć na papierze ma słabszy HDR, ale lepszą czerń i nowe funkcje pod nowe konsole. Też tylne podświetlanie ma ten plus, że choć niższa jasność, to jednak trzyma się bez spadków, a twój krawędziowy może i błyśnie mocniej, ale może mieć problemy z utrzymaniem tej jasności.

 

Edytowane przez Mantis
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.