Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Dopiero zaczne sledzic recki C1, ale ogólnie czy już ktoś się doktoryzowal i jest jakaś mega różnica między CX a C1?
 
Z ciekawości pytam, na razie i tak odsuwam zmiane TV w czasie, ale jestem ciekaw co lepszego wnosi tegoroczny model.
Więcej nit, lepsze detale w ciemnych scenach. Standardowo. Przejście z cx na c1 raczej bezsensu. Z b8/b9 to już bardziej.

Bardzo też chwalą "cinema motion". LG miało gówniany upłynniacz, bo nawet na niskich ustawieniach były artefakty przy szybkich ruchach. Ta opcja niby nie ma błędów i robi świetną robotę w kwestii filmów eliminując stuttering.
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Wychodzi na to, że w przypadku C1 będzie loteria paneli. Vincent z HDTVTest ma stara matryce (UK), a D-Nice z AVSForum (US) ma taką jak w G1. Pewnie LG będzie wykorzystywać wszystkie stare matryce które im pozostały.

 

Tym bardziej się cieszę, że dziś zakupiłem G1. Wysyłka po 30.04 niby ale po cichu liczę, że może jednak dojdzie wcześniej :)

Odnośnik do komentarza
Wychodzi na to, że w przypadku C1 będzie loteria paneli. Vincent z HDTVTest ma stara matryce (UK), a D-Nice z AVSForum (US) ma taką jak w G1. Pewnie LG będzie wykorzystywać wszystkie stare matryce które im pozostały.
 
Tym bardziej się cieszę, że dziś zakupiłem G1. Wysyłka po 30.04 niby ale po cichu liczę, że może jednak dojdzie wcześniej 
Ale to nic w sumie nie zmienia w kwestii bandingu niestety. Czy trafisz nową czy starą. Zresztą Vincent robił test małego modelu, więc to też może z tego wynikać. Zdjęcia powyżej pochodzą z us, więc teoretycznie matryca nowa.
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Ins napisał:

Wychodzi na to, że w przypadku C1 będzie loteria paneli. Vincent z HDTVTest ma stara matryce (UK), a D-Nice z AVSForum (US) ma taką jak w G1. Pewnie LG będzie wykorzystywać wszystkie stare matryce które im pozostały.

 

Tym bardziej się cieszę, że dziś zakupiłem G1. Wysyłka po 30.04 niby ale po cichu liczę, że może jednak dojdzie wcześniej :)

 

Vincent chyba w recenzji wspominał, że nie zdziwiłby się gdyby C1 oficjalnie dostał matrycę evo gdzieś w trakcie cyklu życia. Może to jest kwestia ograniczeń w produkcji - teraz dają obie, ale z czasem przejdą na evo.

Odnośnik do komentarza
37 minut temu, Chmielinski napisał:

 

Vincent chyba w recenzji wspominał, że nie zdziwiłby się gdyby C1 oficjalnie dostał matrycę evo gdzieś w trakcie cyklu życia. Może to jest kwestia ograniczeń w produkcji - teraz dają obie, ale z czasem przejdą na evo.

OK, ale jak będzie software'owo zmniejszona jasność to co zrobisz? 

Odnośnik do komentarza

Okej. Myślałem, że 77 nie zrobi wow wielkością jak go zobaczyłem w sklepie. Ale odpalony w domu to OMG...

Jest na pewno w pip jaśniej niż na B9. Jest banding póki co, bez tragedii ale jest. Oczywiście na białym jest zafarb. Tyle, że na środku i nie wpierdala się we wszystko jak boczny. Tzn nie widać go tak.

Wiecie, że ja się przypi erdalam do wszystkiego, ale to robi wrażenie. Ogólnie jest ciężki w uj i giba się jak głupi na tej podstawce

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, PiPoLiNiO napisał:

Okej. Myślałem, że 77 nie zrobi wow wielkością jak go zobaczyłem w sklepie. Ale odpalony w domu to OMG...

Jest na pewno w pip jaśniej niż na B9. Jest banding póki co, bez tragedii ale jest. Oczywiście na białym jest zafarb. Tyle, że na środku i nie wpierdala się we wszystko jak boczny. Tzn nie widać go tak.

Wiecie, że ja się przypi erdalam do wszystkiego, ale to robi wrażenie. Ogólnie jest ciężki w uj i giba się jak głupi na tej podstawce emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

Pipo zdaj kiedy relacje jak wypada na jego tle b9.Nie żebym myślał w najbliższej przyszłości o przesiadce ale z czystej ciekawości.Tym bardziej ze u mnie leci oled ino w nocy także wiecej nitów mnie jakoś specjalnie nie jara. Pozdro:thumbsup:

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, PiPoLiNiO napisał:
1 godzinę temu, _daras_ napisał:
 
No to poczekaj miesiąc i już będziesz myślał o 85' :claptrap:

Nie no, największy 83,ale dopłacić 14 tys za 5 cali to trzeba mieć fantazje

6 cali ;), swoją droga nie robią już 88?

 

Gratuluje zakupu, wrzuć jakieś foto jak to u Ciebie wygląda.

Edytowane przez kislawa
Odnośnik do komentarza

No wróciłem od @PiPoLiNiO i już z daleka widziałem, że to jest kolos. Wlazłem do pokoju wygodnie usiadłem ok 2,5m od tv i o matko boska..... Wielkie bydle. Obraz przepiękny. Podglądałem trochę filmików, pograłem trochę w dirta, gow i gearsy. Czarny jest czarny jak to w oledzie, kolorki jak życie, HDR świeci po gałach ostro. Aż dziw, że G1 świeci jeszcze lepiej. Do tego atmos no i kurwa lepiej jak w kinie. Wróciłem do domu, siadłem przed moim 65 i taki jakiś maluśki mi się teraz wydaj. Autko zmienione, to chyba teraz czas zacząć pieniążki zbierać na tv :dunno:

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Okej, dotarłem na nockę w pracy, ale zdążyłem zmęczyć ostro TV więc mogę napisać co nieco

Mocna sinusoida. Najpierw 2 godziny zachwytu, potem wywaliło jedną białą linię na cały ekran od góry do dołu, potem kolejną, i był już mocny w(pipi). Pierwsze czyszczenie po 4h i... nic potem obejrzałem film, był [mention=63685]creatinfreak[/mention], trochę yt i innych rzeczy, no i weszła druga kompensacja i... czary mary! Banding zszedł niemal do poziomu jaki mam w B9, linie zniknęły.

Ktoś pytał o porównanie do b9. Ogólnie ta matryca musi się najpierw ustabilizować. Póki co widzę trochę braki detali w ciemnych scenach, ale to się niby normuje jak już pochodzi kilka godzin.

Różnica w jasności jest kolosalna. To widać od razu, zwłaszcza w grach.

Mam na białym i w hdr takie dziwne linie za mgłą u góry ekranu, nie wiem co to i czy to zniknie. Ogólnie pewnie nikt normalny nie zwróciłby na to uwagi...

Soft wymaga dopracowania bo jest obsrany w uj. Potrafi się zamulić, potrafi odpalić sam z siebie ps5 gdy oglądam yt. Jest jakiś taki mniej responsywny niż w B9. No ale to pewnie dopracują, a tragedii nie ma.

Ogólnie sam obraz wydaje się trochę lepszy. Może to placebo połączone z efektem wielkości, a może jednak jest delikatna różnica.

Ten tryb upłynniacza o którym pisałem wczoraj, jest naprawdę przekozak. Nie robi artefaktów i jest sporo lepiej.

Czy jest wart 17.5K? Ni chu.

Czy jest wart 10.5K które wyjdą po sprzedaniu starego tv i laptopa który był w gratisie? Jak najbardziej.

Czy warto przejść z B, CX? Ni chu.

Czy warto przejść z B7/B8? Tak!

Czy warto przejść z czegokolwiek co ma 55/65 cali na 77? W chu TAK!!

  • Plusik 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...