Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Lord Protector napisał:

Czy chińczyk z HDTVtest poleca ustawić HDMI jako sygnał PC dla konsoli przy obu opcjach czyli SDR i HDR.

Nie przypominam sobie niczego takiego. Pamiętam, że on to robił dla jakiejś jednej opcji ale nie zalecał normalnie tego używać do konsol. 

Odnośnik do komentarza

Pany proszę o pomoc: Z racji tego, że mój LG OLED 55B8 nie wspiera 4k/120hz, to myślę przesiadce na Telewizor LG 65CX3LA 65" OLED 4K 120Hz WebOS Dolby Atmos HDMI 2.1.

 

Na 55B8 mam kupca, to można powiedzieć, że bym dołożył 4k i mogę przejść na tego 65CX3LA. Czy warto przeskakiwać na ten nowszy model z 2020 Tak/Nie/Ok?

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Metoda napisał:

Pany proszę o pomoc: Z racji tego, że mój LG OLED 55B8 nie wspiera 4k/120hz, to myślę przesiadce na Telewizor LG 65CX3LA 65" OLED 4K 120Hz WebOS Dolby Atmos HDMI 2.1.

 

Na 55B8 mam kupca, to można powiedzieć, że bym dołożył 4k i mogę przejść na tego 65CX3LA. Czy warto przeskakiwać na ten nowszy model z 2020 Tak/Nie/Ok?

Jak większy to zawsze warto. xd

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Metoda napisał:

Bardziej mi zależy na tych magicznych 120 fps, jak będę ciorał w hity z 2010 r na Xboksie IKS. A wiadomo, im dłuższy i grubszy, tym zawsze na plus.

Te magiczne 120 fps to nie jest jakoś mega odczuwalne ale lepiej mieć taki feature niż nie i mówić a po co to komu? 

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Metoda napisał:

Tzn. jak gram w Gearsy 5 i muszę przełączyć na 1080p, żeby mieć 120fps i potem znowu na 4k/60  to jednak różnica w odbiorze jest znaczna. Sam kiedyś byłem sceptyczny, ale albo jestem podatny na takie "szumne" ficzery, albo coś jest serio na rzeczy.

Tylko tam wiesz, że 4k i 120 fps to tylko w ori dostaniesz bo w Gears to też latające full hd i >. 

Odnośnik do komentarza
55 minut temu, easye napisał:

Ale Ty bzdury piszess w tym temacie. Gearsy chodzą w skalowalnym 4k, przeważnie w wyższej rozdzielczości niż 1700p, co 4klatka chyba spada do 1440p i skaluje do 4k, jeżeli chodzi o rozdzielczość, to Gearsy na konsolach żyleta!

To dawaj tę listę 4k 120 fps na xsx. Daj jeszcze linka to tej rozdziałki z multi gears w 120 fps. 

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, lpcl napisał:

Nie przypominam sobie niczego takiego. Pamiętam, że on to robił dla jakiejś jednej opcji ale nie zalecał normalnie tego używać do konsol. 

 

Pokaż mi fragment, gdzie odradza używania trybu PC na XSX. On wręcz do tego zachęca, mówiąc, że warto wykorzystać cały potencjał konsola<->tv... 

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, Marcin_wawa napisał:

 

Pokaż mi fragment, gdzie odradza używania trybu PC na XSX. On wręcz do tego zachęca, mówiąc, że warto wykorzystać cały potencjał konsola<->tv... 

Na ostatnio wrzucanych filmikach z tegorocznych modeli lg nie przypominam sobie żeby używał tego trybu ale jeśli chcecie to stosujcie. Ja zostaję przy zwykłym trybie gry. 

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, Schranz1985 napisał:

Zwróćcie uwagę na to że w 120 kl input lag maleje x 2.
Więc poza tym ze jest płynniej, jest też responsywniej a to daje bardzo fajne odczucia W wielu grach.

 

O to to. Nawet jak gra nie korzysta z takiego klatkarzu to i tak warto sobie ustawić takie odświeżanie w dashu.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, easye napisał:

Tryb PC zmienia sporo w kolorach, też zawsze zostaje przy grze.

Znalazłem tylko taki fragment ale nigdzie dokładnie jaka, tam jest przy 120 fps rozdziałka:

The multiplayer mode is a little more aggressive with its dynamic resolution solution owing to its higher performance targets - yes, 120 frames per second is the target - but it still looks solid. 

Więc jeśli masz potwierdzenie tego co wrzucałeś to zlinkuj. 

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, easye napisał:

Tryb PC zmienia sporo w kolorach, też zawsze zostaje przy grze.

Tryb gry w PC jest również dostępny, więc o czym Ty piszesz? Nawet na filmiku widać jak zmienia na PC i nie ma żadnych różnic w kolorze, a jak zrobisz resztę tak jak on, to masz nawet lepsze, niż standardowo. Dzięki tej zmianie masz dostępną chromę 4.4.4, więc jak najbardziej zmienia ale na plus.

 

Zmiana rodzaju złącza w tv na PC odblokowuje pełne możliwości połączenia z konsolą, a nie wpływa negatywnie na kolory. Chyba mylicie z trybem gra na szajsungach.

Edytowane przez Marcin_wawa
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...