Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

@kislawa Min-maxing to straszna rzecz, ale ludzie poniekąd całkiem słusznie szukają najepszych dla siebie rozwiązań. Tylko, że sprawdzanie wszystkiego do "OLED-y jedyne dobre" czy "Sony albo nic" jest niesamowicie krzywdzące i zwyczajnie szkodliwe dla użytkowników. Kolega kupił sobie OLED Philipsa z Ambilightem, pewnie jak tutaj zapytać ekspertów to byłoby coś w stylu:

 

OMG ALE TAM JEST ELEKTRONIKA TAKA CHUJOWA I JESZCZE MATRYCE OD SAMSUNGA A NIE LG A WIESZ ŻE JEST ŚREDNIO 7.31 NITA MNIEJSZY HDR NIŻ W ZESZŁOROCZNYM MODELU? OMG ŻE TEŻ CI OCZY NIE KRWAWIĄ I NIE WSTYD ŻEŚ GÓWNO KUPIŁ

 

a generalnie obraz jest wyśmienity, telewizor przyjemny dla oka i jest to udany zakup. RTings i HDTV po specjalistycznych testach polecają zawsze te wysokopółkowe Samsungi, Soniacze i OLED-y, ale dziwnym trafem na forum które swoją nazwę bierze od konsoli Sony PlayStation dowiesz się, że tylko Sony. Ciekawe czemu? :pawel: 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No może właśnie dlatego ze XH90 w stosunku ceny do jakości obrazu był najlepszym modelem LCD? W pewnym momencie to XH90 75 cali można było wyrwać za 6300 zł . Powtórz ę jeszcze raz - 6 koła za 75 cali! jakbyś chciał tej samej wielkości oleda musiałbyś zapłacić minimum 3x więcej, nie mówiąc już o różnicy w cenie przy 85 calach, Philipsa z Ambilightem nie był na pewno tańszy, a i parametry tez ma qrwa słabsze (pomijam już fakt, że 3/4 philipsow to nadal IPSy)! Idąc Twoim tokiem rozumowania trzeba kupować telewizory gorsze, bo przynajmniej NIE SONY!

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

@Paolo de VesirJasne, dlatego świadomie wybrałem ten model sony, wymagania miałem tez pewnie dosyć "specjalistyczne", zreszta 85 calowych tv chyba się aż tyle nie sprzedaje. Moje uproszczenie, miało tylko pokazać że niestety każdy z producentów nie dowozi i każdy wybór to jakiś kompromis. 

 

Ja nie patrze na cyferki w testach, mam oczy i sam umiem ocenić czy np HDR mnie zadowala czy nie ;). Samsunga np testowałem 85 cali seri 8 i niestety mimo że w filmach obraz był lepszy niż na sony (po za dse) to tryb gra był dramatyczny. Sam najchętniej kupiłbym 88calowego oleda od panasonica ale go nie ma, a 83 od lg to już 35 tyś, a tyle na tv to ja nie wydam (szczególnie że istnieje ryzyko wypalenia i wiem jakie wady ma oled). Sony po prostu wydało w zeszłym roku tv o bardzo dobrym stosunku cena jakość, szkoda tylko że nie dowieźli FOR DE PLEJERS.

Edytowane przez kislawa
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, kislawa napisał:

SONY - Kłamczuszki

Samsung - jakość obrazu na flagowcach w trybie gra to dramat i ogólne problemy z dse

LG - kontrola jakości matryc leży

 

i generalnie każdy Cie rucha jak może.... 

 

Moja rada jest taka: Nie kupujcie telewizorów :D

 

Nie wiem mam drugiego OLEDA i matryca świeci jak trzeba, gry wyglądają na nim obłędnie i wspiera wszystko jak trzeba, to co mi obiecali to mam.

Zero wypaleń, oczywiście znam oczywiste wady jakie ma OLED ale i tak na tle całej reszty wypada IMO najlepiej, mam też paru znajomych, którzy mają OLEDA zresztą masa osób ma go też na tym forum i zawsze czyta się same zachwyty...

Także nie wiem o jakim ruchaniu piszesz, bo nic nie jest idealne, ale jednak jak mam kupić TV to wolę ryzyko i wady OLEDa niż Sony, które kłamie mi w żywe oczy :dafuq:

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Lord Protector napisał:

 

Nie wiem mam drugiego OLEDA i matryca świeci jak trzeba, gry wyglądają na nim obłędnie i wspiera wszystko jak trzeba, to co mi obiecali to mam.

Zero wypaleń, oczywiście znam oczywiste wady jakie ma OLED ale i tak na tle całej reszty wypada IMO najlepiej, mam też paru znajomych, którzy mają OLEDA zresztą masa osób ma go też na tym forum i zawsze czyta się same zachwyty...

Także nie wiem o jakim ruchaniu piszesz, bo nic nie jest idealne, ale jednak jak mam kupić TV to wolę ryzyko i wady OLEDa niż Sony, które kłamie mi w żywe oczy :dafuq:

 

Jasne wciąż uważam że oled to niemal idealny tv (mam też w salonie 65b7 i po za wadami typu chujowy banding czy zafarbem, wciąż uwielbiam ten tv), no ale wracamy do punktu wyjścia, 35 tysięcy za telewizor i musiałbym znosić wady tej technologii... no nie SONDZE. 

 

edit: Przypominam że nawet na forum kupiony w super cenie 16k 77cx poszedł do zwrotu bo szachownica ;) 

Edytowane przez kislawa
Odnośnik do komentarza

No i tu uśmiecha się do Ciebie Samsung QN95A na teraz 75 cali kosztuje 15 tysi, niestety  nie siedzę w temacie samsunga ostro więc nie wiem jak to jest z tym obrazem w trybie gry, ale pamiętam, że wiele osób na forum go miało i jakoś bardzo nie narzekali na ten aspekt.

 

Rozumiem OLED i jego wypalenia plus vertical banding, jedno i drugi na dynamicznym obrazie prawie nie od ogarnięcia a jednak masz pełne wsparcie 4x HDMI 2.1, brak smużenia, czerń i kontrast jakiego próżno szukać na telewizorach LCD ja wiem, że tam masz mega jasność ale ja na jasność mojego oleda w ogóle nie narzekam świeci jak trzeba a wieczorem to już w ogóle jest ogień.

 

Co do Sony to trochę beką z tym HDMI 2.1 które jest ale nie działa jak trzeba, ja po takim fakcie odpuścił bym sobie od razu zakup Sonego bo cały internet o tym pisał, że problem jest i nie wiadomo czy będzie rozwiązany...

 

Więc tak czy siak u mnie padło by na OLEDA nawet kosztem wielkości obrazu jednak 100% wsparcie HDMI 2.1 bardziej do mnie trafia niż parę cali więcej tym bardziej, że TV ma służyć głównie do gier wszak jestem graczem. 

 

Piszecie, że SONY był najlepszą opcją jakości do ceny jak się okazuję nie był bo sam napisałeś nie dostarczyli tego co miało być w tej cenie, więc chuj z taką opcją. Te cena wynikała z tego, że masz duży TV z wysokiej półki ale z HDMI 2.0 a nie 2.1...

 

 

Edytowane przez Lord Protector
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Lord Protector napisał:

No i tu uśmiecha się do Ciebie Samsung QN95A na teraz 75 cali kosztuje 15 tysi, niestety  nie siedzę w temacie samsunga ostro więc nie wiem jak to jest z tym obrazem w trybie gry, ale pamiętam, że wiele osób na forum go miało i jakoś bardzo nie narzekali na ten aspekt.

 

Rozumiem OLED i jego wypalenia plus vertical banding, jedno i drugi na dynamicznym obrazie prawie nie od ogarnięcia a jednak masz pełne wsparcie 4x HDMI 2.1, brak smużenia, czerń i kontrast jakiego próżno szukać na telewizorach LCD ja wiem, że tam masz mega jasność ale ja na jasność mojego oleda w ogóle nie narzekam świeci jak trzeba a wieczorem to już w ogóle jest ogień.

 

Co do Sony to trochę beką z tym HDMI 2.1 które jest ale nie działa jak trzeba, ja po takim fakcie odpuścił bym sobie od razu zakup Sonego bo cały internet o tym pisał, że problem jest i nie wiadomo czy będzie rozwiązany...

 

Więc tak czy siak u mnie padło by na OLEDA nawet kosztem wielkości obrazu jednak 100% wsparcie HDMI 2.1 bardziej do mnie trafia niż parę cali więcej tym bardziej, że TV ma służyć głównie do gier wszak jestem graczem. 

 

 

 

Ja potrzebuje 85+, czernie w trybie gra są słabe, dse niestety występuje no i wciąż to jest 20k za tv led bez DV, więc NIJAK sie nie kłania.

 

Po co mnie przekonujesz że OLED jest lepszy? Przecież ja to wiem, tylko ci tłumacze że nie zapłacę 35 TYSIĘCY za tv...... mam ci to jakoś rozrysować? 

Odnośnik do komentarza

Dokładnie tak. Dlatego uważam że zakup jakiegokolwiek tv w moim przypadku to kompromis i to mnie właśnie wkurwia. Nawet pomijając kasę, zawsze musisz się liczyć z jakimiś wadami. I niestety mam tez tak ze jestem dziwką na ekran, wiec rzeczy tylko banding czy zafarb widzę od razu ;)

 

edit: Widzę ze dodałeś jeszcze zdanie. Otóż sony nawet mimo braku pełnego wsparcia hdmi 2.1. był najlepszym wyborem w kategorii cena jakość. Wystarczy porównać co inni producenci oferowali w tej cenie. 

Edytowane przez kislawa
Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Lord Protector napisał:

 

Co do Sony to trochę beką z tym HDMI 2.1 które jest ale nie działa jak trzeba, ja po takim fakcie odpuścił bym sobie od razu zakup Sonego bo cały internet o tym pisał, że problem jest i nie wiadomo czy będzie rozwiązany...

 

Piszecie, że SONY był najlepszą opcją jakości do ceny jak się okazuję nie był bo sam napisałeś nie dostarczyli tego co miało być w tej cenie, więc chuj z taką opcją. Te cena wynikała z tego, że masz duży TV z wysokiej półki ale z HDMI 2.0 a nie 2.1...

 

 

No w tym temacie też nie siedzisz, bo wprowadzasz ludzi w błąd. TV wyświetla 4k w 120hz, więc ma HDMI 2.1. jak usiądziesz metr od telewizora to zauważysz różnice i fakt, ze rozdzielczość działa z przeplotem i głównie na czcionkach.... Grając już normalnie na kanapie w takie Gearsy - raczej nie.

Nie zmienia to faktu, że nic nie powinno się mazać nawet jakbyś miał nos w ekranie.

 

Pozostałych 2 funkcji nie ma nawet na konsoli, poza MS, gdzie też nie wszystkie gry z tego korzystają, a niektóre mają z tym problem na niektórych odbiornikach, jak np. COD.

 

Inna sprawa że gier w natywnym 4k/120 to my na tej generacji w ogóle nie zobaczymy, więc ja osobiście wolałem wydać 3 razy mniej a cieszyć się nadal dobrą jakością obrazu.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, easye napisał:

No w tym temacie też nie siedzisz, bo wprowadzasz ludzi w błąd. TV wyświetla 4k w 120hz, więc ma HDMI 2.1. jak usiądziesz metr od telewizora to zauważysz różnice i fakt, rozdzielczość działa z przeplotem, głównie na czcionkach. Grając już normalnie na kanapie w takie Gearsy już raczej nie, ale nie zmienia to faktu, że nic nie powinno się mazać nawet jakbyś miał nos w ekranie.

 

Pozostałych 2 funkcji nie ma nawet na konsoli, poza MS, gdzie też nie wszystkie gry z tego korzystają, a niektóre mają z tym problem na niektórych odbiornikach, jak np. COD.

 

Inna sprawa że gier w natywnym 4k/120 to my na tej generacji w ogóle nie zobaczymy, więc ja osobiście wolałem wydać 3 razy mniej a cieszyć się nadal dobrą jakością obrazu.

 

Wiem, że ma HDMI 2.1 ale nie działa jak trzeba więc...to była moja uszczypliwość.

Nie wiem czy wiesz ale odpalając w XBOXIE odświeżanie 120hz mam pełne wsparcie HDMI 2.1 nawet w grach, które tego nie korzystają co na takim CX powoduje granie zawsze na 10b matrycy przy HDR, także lepiej mieć niż nie mieć.  Po za tym na Xboxie jest dużo więcej gier, które wspierają te 120 fps  rozdzielczość się waha od 4K do 1440p do full HD na HDMI 2.0 możesz o tym zapomnieć.

Odnośnik do komentarza

XD

 

 

 

Ładną niektórzy dostają wysypke na wspomnienie o SONY, jakby im Kutaragi z :kaz: wpadli na chatę i psa wydupczyli

 

 

 

Już tu ładnie @Aleks kiedyś wytłumaczył że z zeszłorocznych modeli to

1) LG OLED jak ktoś się nie liczy z kasą

2)

3) XH90 jak bardziej budżetowo ktoś chcę kupić nowy TV

 

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Osrany QLED Samusunga który z roku na rok nowy model jest coraz gorszy niż model z poprzedniego rocznika

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
15 minut temu, kislawa napisał:

Kurwa ale wciąż 28k za 83 cale to nie 9k za 85 :D. 

 

A za 15k masz 77 i w wersji designerskiej, CX jest za 13, a jak chcesz nowe modele to C1 za 15, a G1 za 20. Jakby faktycznie za 20k można było kupić tylko bieda model w 65" to jeszcze bym rozumiał, ale przecież 77" a 85" to już nie jest jakaś gigantyczna różnica. 85 cali można kupić i za mniej niż 9k, ale jeśli przy wyborze TV chodzi Ci tylko o rozmiar to w ogóle nie ma co wspominać o oledach.

Edytowane przez Chmielinski
Odnośnik do komentarza
Teraz, Chmielinski napisał:

 

A za 15k masz 77 i w wersji designerskiej, CX jest za 13, a jak chcesz nowe modele to C1 za 15, a G1 za 20. 85 cali można kupić i za mniej niż 9k, ale jeśli przy wyborze TV chodzi Ci tylko o rozmiar to w ogóle nie ma co wspominać o oledach.

Ale on potrzebował TV w maju zeszłego roku i wtedy tyle to nie kosztowało, Po roku udało mu się jeszcze 2.5k zbić ceny za 85" bo producent przygrał w chuja i obiecanej funkcji jeszcze nie dostarczył, teraz uważa to za uczciwą cenę za całkiem dobry TV(nie najlepszy)

 

 

 

Ludzie czytajcie ze zrozumieniem, a nie z uporem maniaka próbujecie coś udowodnić nie wiadomo komu.

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ludzie po pierwsze mam tv w 106m pokoju i te 8 cali robi mi zajebsita różnice, a po drugie tak, telewizor kupowałem rok temu gdzie xh kosztował ponad 11 a 77cx 20….

 

edit: chodziło o dobranie spoko tv w rozmiarze 85 cali i wciąż uważam ze ten taki właśnie jest.

Edytowane przez kislawa
Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o jakość obrazu to jest rewelacja. Tryb gry dostał olbrzymiego boosta ale na moim poprzednim B7 nie było ani HGiG, ani Dynamic Tone Mapping przez co trzeba było kombinować z kontrastem dynamicznym. Jasność trochę się zwiększała ale trzeba było robić fikołki w ustawieniach by obraz wyglądał tak jak trzeba.

 

Tak czy inaczej bez porównania. Dodatkowo Game Optimizer to super sprawa. Oprócz BFI i VRR można sobie tam dodatkowo modyfikować ustawienia bieli i czerni co naprawdę się przydaje. Nic więcej mi tutaj naprawdę nie potrzeba.

 

Jedna rzecz, która nie sądziłem że jest tak istotna to bardzo niski input lag w 120Hz. W XSX ustawiam sobie takie odświeżanie w menu konsoli i mam 5 czy tam 6 ms opóźnienia w każdej grze. Dopiero jak kupiłem sobie PS5 i odpaliłem Rocket League na niej to zauważyłem jaka to jest przepaść. Na XSX 120klatek i VRR i wszystko plynniutkie jak masełko. Na PS5 "tylko" 60fps, bez VRR, czuć czasem zrywy i bardzo odczuwalny zwiększony input lag. Gra stała się dla mnie niegrywalna na sonce.

 

W filmach nie widzę różnicy w jakości obrazu (nadal idealna) ale w jasności już tak. Przy kontrolowanym oświetleniu większa ilość nitów potrafi dać niezłego kopa w pysk a jest to "tylko" OLED.

 

Jedna rzecz która bardzo mi się nie podoba to zmieniony OS względem poprzedników. Kiedyś już o tym pisałem. Wszystko jest źle rozłożone, nieintuicyjne i nieprzemyślane. Zmiany zrobione tylko po to by były jakieś zmiany. Niech za przykład stanowią suwaki do zmiany jasności, koloru itp. Zamiast poziomo sa teraz pionowo. Dodatkowo mam wrażenie, że jednak trochę dłużej trzeba czekać jak się wchodzi w jakieś opcje menu. Mam nadzieję, że wrócą do poprzedniego layoutu albo chociaż poprawia ten obecny. 

 

Reasumując rewelacyjny telewizor, który udało mi się kupić w super cenie. Żałuję jedynie, że nie stać mnie na ten model w 77 calach.

 

 

 

  • Plusik 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...